Προς το περιεχόμενο

E-book reader?


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου βγήκε 288 ευρώ (πρέπει να είναι η 3η φορά που το λέω) και δεν το πήρα από κάπου, αυτοί το αγόρασαν από όπου το βρήκαν φτηνότερα νομίζω.

 

Συγνωμη για την ερωτηση εκ παραδρομης το εγραψα θυμομουν οτι ειπες οτι βγηκε 288.

Εγω τους εδωσα ενα link απο amazon.com που νομιζω οτι ειναι το πιο φθηνο και περιμενω απαντηση. Να τους πω να βρουν αυτοι το φθηνοτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ τους είχα στείλει link από το site της Sony και μου υπέδειξαν της Amazon ως φθηνότερο, οπότε φαντάζομαι κάνουν κι οι ίδιοι ένα έλεγχο πρώτα να δουν τι γίνεται με τις τιμές. Εκτός αν ήξερες κανένα μικρό/άγνωστο μαγαζί που πιθανώς να τους διέφευγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhanks φιλε Praetorianos. Εχεις βοηθησει απιστευτα!! Με προχειρους υπολογισμους και την πτωση του δολλαριου υπολογιζω να μου βγει γυρω στα 250!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhanks φιλε Praetorianos. Εχεις βοηθησει απιστευτα!! Με προχειρους υπολογισμους και την πτωση του δολλαριου υπολογιζω να μου βγει γυρω στα 250!!!!!

 

 

χαχα ακριβώς το ιδιο πρέπει να εχουμε παραγγειλει!!! σε ευχαριστουμε πααρα πολυ praetorianos!!! αααα και τώρα που έχεις περάσει αρκετό καιρό χρήσης πως σου φαίνεται?? ενοχλει καθόλου στα ματια η πολύωρη χρήση του (απο τα μικρα γραμματα εννοω)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα ακριβώς το ιδιο πρέπει να εχουμε παραγγειλει!!! σε ευχαριστουμε πααρα πολυ praetorianos!!! αααα και τώρα που έχεις περάσει αρκετό καιρό χρήσης πως σου φαίνεται?? ενοχλει καθόλου στα ματια η πολύωρη χρήση του (απο τα μικρα γραμματα εννοω)?

 

 

Σου εστειλαν email απο την byserv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα ακριβώς το ιδιο πρέπει να εχουμε παραγγειλει!!! σε ευχαριστουμε πααρα πολυ praetorianos!!! αααα και τώρα που έχεις περάσει αρκετό καιρό χρήσης πως σου φαίνεται?? ενοχλει καθόλου στα ματια η πολύωρη χρήση του (απο τα μικρα γραμματα εννοω)?

Μπα καθόλου, ίσα ίσα που το έχω συνηθίσει και δεν ενοχλεί καθόλου. Που και που αν διαβάζω στον ήλιο και γυρίσει λίγο, καθρεφτίζει αλλά αλλάζω την γωνία θέασης ελάχιστα και όλα καλά, σαν βιβλίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εστειλαν email απο την byserv?

 

τπτ ακόμα!!!! πιστεύω πως μέχρι αύριο θα εχουν στείλει... οταν το δω θα σου πω λεπτομέρειες για να συγκρίνουμε!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kotlidddd!!! να σε ρωτήσω!! εσύ απο amazon ποια προσφορά διάλεξες?? εγω βρήκα μία που πριν 3 μερες το ειχαν 299,99 και σήμερα μπαίνω και το είχαν 279!!! τους ξαναέστειλα προσφορα φυ σι κα!! σ προτείνω να κανεις κ εσύ το ίδιο!! δν ειναι και λίγα 14 ευρώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
kotlidddd!!! να σε ρωτήσω!! εσύ απο amazon ποια προσφορά διάλεξες?? εγω βρήκα μία που πριν 3 μερες το ειχαν 299,99 και σήμερα μπαίνω και το είχαν 279!!! τους ξαναέστειλα προσφορα φυ σι κα!! σ προτείνω να κανεις κ εσύ το ίδιο!! δν ειναι και λίγα 14 ευρώ!!

 

θα το δω και εγω !

thanks αλλα ακομη mail δεν μου στειλανε!!

edit μου ηρθε αφου επικοινωνησα μαζι τους και μου ειπαν 272 ευρω 50 προκαταβολη και τα υπολοιπα αντικαταβολη. Το παρηγγειλα εγω αλλα θα κανει 3 βδομαδες μου ειπαν ,δηλαδη με τον νεο χρονο( κριμα ηθελα να διαβασω κανενα βιβλιο τις γιορτες) οταν το παρω θα επανελθω

Επεξ/σία από kotlid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο μπας και βγάλω ακρη?! 3 βδομαδες?? κρίμα υπολόγιζα 2!!τι τους είπες δηλαδη?? το email σου κ αυτοί σου είπαν κατευθείαν πόσα πρέπει να δώσεις?? ή περίμενες λίγο και σου απαντήσανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο μπας και βγάλω ακρη?! 3 βδομαδες?? κρίμα υπολόγιζα 2!!τι τους είπες δηλαδη?? το email σου κ αυτοί σου είπαν κατευθείαν πόσα πρέπει να δώσεις?? ή περίμενες λίγο και σου απαντήσανε?

τους εστειλα email και τους ρωτουσα γιατι αργησαν να απαντησουν και μου απαντησαν αμεσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο tablet pc. Έχουν περισσότερες δυνατότητες από ένα ebook reader.

Αυτή την στιγμή έχω ένα Toshiba Portege M200 και ένα M400 που πήρα αργότερα.

Το Μ200 είναι προτιμότερο για ebooks reader. Eίναι πιο λεπτό και ελαφρύ επειδή δεν έχει ενσωματωμένο DVD.

Επιπλέον έχεις όλες τις δυνατότητες των windows/linus/ότι άλλο εγκαταστήσεις όπως internet, messenger, games, κτλ.

 

Στην τιμή που θα πάρεις ένα καινούργιο ebook reader αγοράζεις ένα μεταχειρισμένο tablet με 10" ή 12" οθόνη. Θα σου έλεγα να σου πουλήσω το δικό μου αλλά θα το στήσω για files server και SQL server.

 

Μην ξεχάσω να αναφέρω ότι τα tablet με καινούργια μπαταρία αντέχουν μέχρι και 5 ώρες χωρίς ρεύμα. Στο δικό μου που είναι πεσμένη (5+ ετών) αντέχει λίγο παραπάνω από 2 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο tablet pc. Έχουν περισσότερες δυνατότητες από ένα ebook reader.

Αυτή την στιγμή έχω ένα Toshiba Portege M200 και ένα M400 που πήρα αργότερα.

Το Μ200 είναι προτιμότερο για ebooks reader. Eίναι πιο λεπτό και ελαφρύ επειδή δεν έχει ενσωματωμένο DVD.

Επιπλέον έχεις όλες τις δυνατότητες των windows/linus/ότι άλλο εγκαταστήσεις όπως internet, messenger, games, κτλ.

 

Στην τιμή που θα πάρεις ένα καινούργιο ebook reader αγοράζεις ένα μεταχειρισμένο tablet με 10" ή 12" οθόνη. Θα σου έλεγα να σου πουλήσω το δικό μου αλλά θα το στήσω για files server και SQL server.

 

Μην ξεχάσω να αναφέρω ότι τα tablet με καινούργια μπαταρία αντέχουν μέχρι και 5 ώρες χωρίς ρεύμα. Στο δικό μου που είναι πεσμένη (5+ ετών) αντέχει λίγο παραπάνω από 2 ώρες.

 

Μπορεις να διαβασεις σε οθονη? Εχω και εγω ενα netbook.Οσες φορες πηγα να διαβασψω κατι πανω απο 20 λεπτα δεν μπορεσα πονεσαν τα ματια μου. Εχεις δει οθονη με e-ink?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο tablet pc. Έχουν περισσότερες δυνατότητες από ένα ebook reader.

Αυτή την στιγμή έχω ένα Toshiba Portege M200 και ένα M400 που πήρα αργότερα.

Το Μ200 είναι προτιμότερο για ebooks reader. Eίναι πιο λεπτό και ελαφρύ επειδή δεν έχει ενσωματωμένο DVD.

Επιπλέον έχεις όλες τις δυνατότητες των windows/linus/ότι άλλο εγκαταστήσεις όπως internet, messenger, games, κτλ.

 

Μην ξεχάσω να αναφέρω ότι τα tablet με καινούργια μπαταρία αντέχουν μέχρι και 5 ώρες χωρίς ρεύμα. Στο δικό μου που είναι πεσμένη (5+ ετών) αντέχει λίγο παραπάνω από 2 ώρες.

Η κύρια δουλειά των ebook readers δεν είναι το internet, messenger, games κτλ. Γενικά ένα tablet pc δεν μπορεί να θεωρηθεί υποκατάστατο ενός ebook reader γιατί με την οθόνη που έχει θα βγάλεις τα μάτια σου με ένα τέταρτο διάβασμα. Η τεχνολογία e-ink είναι καθαρή και ξεκούραστη σαν χαρτί, εκεί είναι και όλο το πλεονέκτημα ενός e-reader.

 

Επιπλέον όσο ελαφρύ κι αν είναι ένα tablet σπάνια φτάνει την φορητότητα ενός reader για να μην μιλήσουμε για την αυτονομία που στα tablet πιάνει τις 5 ώρες, στα άλλα πιάνει κάτι ...μέρες. Το ebook είναι για να το φορτώσεις βιβλία και να το πάρεις βόλτα ή στον καναπέ σου αραχτός όχι να το έχεις για multimedia center.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου απαντησαννννν!! τελικη τιμή 257... θα επιβεβαιώσω!! πολυ ευγενικοι και εξυπηρετικοι!! αντε μπας και το χαρουμε καμια βδομαδα στις διακοπες!!!

 

σας ευχαριστώ πολύ ολους παιδια!! θα το είχα πάρει 60 εθρώ πανω!! κοροιδια σκετη ο παπασωτηρίου...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...