Προς το περιεχόμενο

Sons of Anarchy


KaiZeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβάζω ότι 7 Σεπτεμβρίου ξεκινάει η τρίτη season. Όσο πιο κοντά σε εκείνη την περίοδο δω τις δύο πρώτες τόσο πιο καλά. :-)

 

Σωστος ;) Μεση Αυγουστου λοιπον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 314
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Σωστος ;) Μεση Αυγουστου λοιπον?

 

Σε μια στιγμή αδυναμίας, είδα τα τρία πρώτα σήμερα. (Πολύ καλά ξεκινάει btw)

Must... be... strong...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μιλάς σοβαρά;;; Εσύ απο ένα και μάλιστα το πρώτο επεισόδιο κρίνεις μία σειρά (εγώ δίνω το λιγότερο 15 επεισόδια) ; Την συγκεκριμένη εγώ την ανακάλυψα κατα τύχη, όταν είχε πρωτοβγεί. Τώρα έχω πορώσει γύρω στα 25 - 30 άτομα που ανυπομωνούν για την 3η σαιζόν. Και αμα πάρεις σε πόσους θα την έχουνε προτίνει αυτοί. Μάμησέ τα...

 

Δεν εκρινα τιποτα δεν βγηκα σε κανα φορουμ να την κραξω λολ. Ναι οταν εχεις τοσο πραμα να δεις (+απειρο) αν ξενερωσω απο το 1ο επισοδειο με κατι το αφηνω για μετα και το μετα γινεται πολυ μετα ετσι παει ακομα ειναι στον σκληρο παντως. Δεν συμβαίνει συχνα παντως γιατι βλεπω πλεον μονο οτι θεωρειται καλο. Οντας 30 χρονων λιωμενος που εχω δει τα παντα αν δεν κλικαρει κατι .. δεν εχω την ιδια υπομονη που ειχα στα 20.

 

το ιδιο εγινε και με το spaced και το black books επισης (cansel απο 1ο episode). Θα το δωσω 2nd chance :P ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα την πρώτη season, και εννοείται πάω για την δεύτερη, μου άρεσε πολύ γιατί είχε πολλά κοινά με το The Shield η οποία είναι μια από την αγαπημένες μου σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολούθησα την πρώτη season μονορούφι εδώ και κάτι μήνες. Είχα ενθουσιαστεί. Όταν ξεκίνησε η 2η season (περί τα τέλη Αυγούστου πέρυσι), για κάποιο λόγο ξενέρωσα στα δύο πρώτα επεισόδια. Δεν μπορώ να το εξηγήσω. Είδα και το τρίτο... αλλά τίποτε. Κάτι με χάλασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ είμαι στα τέλη της 1ης season. Κάπου 9ο ή 10ο επεισόδιο. :P:p

Η σειρά είναι πολύ καλή, και αναπτύσσει/παρουσιάζει πολύ καλά το θέμα της.

 

Μηχανόβιοι, συμμορίες, και clubs, εκρήξεις, παγίδες, ναρκωτικά, πρεζόνια, βιομηχανία πορνό, λαθρεμπόριο όπλων, διεφθαρμένοι αστυνομικοί, άφθονες γυναίκες και φυσικά οι δυναμικές old ladies.

 

 

Για να το συγκρίνω με PC games, είναι μεγάλη δόση από Full Throttle, με αποστολές τύπου GTA lol.

 

Το cast είναι όλοι ένας και ένας, πολύ καλοί στο ρόλο τους. Οι μουσικές επιλογές ωραίες και το χιούμορ κάπως διάσπαρτο αλλά υπαρκτό και πετυχημένο (κατά κύριο λόγο κάποιοι χαρακτήρες δρουν χιουμοριστικά σχεδόν αποκλειστικά αλλά μετά απότομα το γυρίζουν στο σοβαρό και τούμπαλιν).

 

Παράπονα και θετικά:

Ενώ διακρίνεται μια καλή βασική ιστορία, έχω ένα μικρό πρόβλημα με τις υποϊστορίες. Και συγκεκριμένα με μία που θυμίζει κάτι που θα γραφόταν για το The Bold and the Beautiful. (Αναφέρομαι στη Gemma σε ρόλο Stefani και τον Jax σε ρόλο Ridge (ή όπως σκατά γράφεται)). Από την άλλη βέβαια, γουστάρω Gemma ως Queen of the Bikers με τα χίλια. Όπως και την νέα *σκύλα* πράκτορα της TFA.

 

Επίσης, κάποιοι (από τους πολλούς χαρακτήρες που χειρίζεται η σειρά) μεταπηδούν από μια κατάσταση που τους έχουμε γνωρίσει, σε κάτι καινούργιο (και συνήθως πιο ενδιαφέρον), αλλά η μόνη δικαιολογία που περνάει σε μένα ως θεατή είναι ότι "δεν τον/την θέλαμε στο background και δοκιμάζουμε κάτι νέο για αλλαγή".

 

Στα θετικά της σειράς: Μερικές φορές παρατηρώ ότι μου βγάζει έντονα συναισθήματα απέχθειας προς χαρακτήρες, και αργότερα γίνεται κάτι (έξυπνο) στο σενάριο και αλλάζει εντελώς ο τρόπος με τον οποίο βλέπω τον χαρακτήρα.

Και το κάνουν πολύ καλά το όλο θέμα "outlaws πρωταγωνιστές που δεν σημαίνει απαραίτητα όλοι/πάντα καλοί και έντιμοι κλπ VS αστυνομικοί που είναι διεφθαρμένοι αλλά όχι απαραίτητα "κακοί" και αστυνομικοί που είναι ηθικοί και παρουσιάζονται ως "πρόβλημα" για τους outlaws VS συμμορίες που δεν είναι απλά πιόνια, αλλά σκέφτονται έξυπνα και έχουν δικές τους αντζέντες.

 

 

 

Μπορεί να μην τη λέω (ακόμα) αριστούργημα, αλλά γενικά πρόκειται για damn good television.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εγώ είμαι στα τέλη της 1ης season. Κάπου 9ο ή 10ο επεισόδιο. :P:p

Η σειρά είναι πολύ καλή, και αναπτύσσει/παρουσιάζει πολύ καλά το θέμα της.

 

Για να το συγκρίνω με PC games, είναι μεγάλη δόση από Full Throttle, με αποστολές τύπου GTA lol.

 

Το cast είναι όλοι ένας και ένας, πολύ καλοί στο ρόλο τους. Οι μουσικές επιλογές ωραίες και το χιούμορ κάπως διάσπαρτο αλλά υπαρκτό και πετυχημένο (κατά κύριο λόγο κάποιοι χαρακτήρες δρουν χιουμοριστικά σχεδόν αποκλειστικά αλλά μετά απότομα το γυρίζουν στο σοβαρό και τούμπαλιν).

 

Μπορεί να μην τη λέω (ακόμα) αριστούργημα, αλλά γενικά πρόκειται για damn good television.

 

Φτανει με το πριζομα ντε... :P

Επεξ/σία από Kasrith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα και εγω την πρωτη season...

Δεν εχω τιποτα να προσθεσω απο οσα ειπαν τα παλικαρια.

 

Αγαπημενοι μου χαρακτηρες ο τζους και ο προσπεκτ(η μοναρχιδος :P)

Μαρεσε πολυ οπως τελειωσε η πρωτη season και η ωρα για αλλαγη μαλλον εφτασε!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπόν έχω φτάσει στο 2χ11. Η 2η season είναι πολύ καλύτερη μέχρι τώρα imho από την πρώτη.

 

 

 

Υπάρχει πιο σαφές σχέδιο και κάποια storylines αποδίδουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο (και έξυπνο/αναπάντεχο τρόπο).

 

Είχα τσαντιστεί λίγο με τα μυστικά που κρατούσαν όλοι και έπαιζαν τις σφίγγες μεταξύ τους... αλλά οι αποκαλύψεις (της Gemma σε Clay & Jax σε μια καταπληκτική σκηνή και έπειτα του Tig στον Ope σχεδόν out-of-the-blue) έσκασαν στην καλύτερη δυνατή στιγμή (και με σωστή δικαιολόγηση από το σενάριο).

 

 

 

 

Περιμένω ένα πολύ δυνατό φινάλε μετά τις τελευταίες εξελίξεις :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπόν έχω φτάσει στο 2χ11. Η 2η season είναι πολύ καλύτερη μέχρι τώρα imho από την πρώτη.

 

 

 

Υπάρχει πιο σαφές σχέδιο και κάποια storylines αποδίδουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο (και έξυπνο/αναπάντεχο τρόπο).

 

Είχα τσαντιστεί λίγο με τα μυστικά που κρατούσαν όλοι και έπαιζαν τις σφίγγες μεταξύ τους... αλλά οι αποκαλύψεις (της Gemma σε Clay & Jax σε μια καταπληκτική σκηνή και έπειτα του Tig στον Ope σχεδόν out-of-the-blue) έσκασαν στην καλύτερη δυνατή στιγμή (και με σωστή δικαιολόγηση από το σενάριο).

 

 

 

 

Περιμένω ένα πολύ δυνατό φινάλε μετά τις τελευταίες εξελίξεις :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...