Προς το περιεχόμενο

Sons of Anarchy


KaiZeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις τελειωσα την 1η σεζον... Απο την αρχη μου αρεσε, και συνεχως γινοταν καλυτερη. Τα τελευταια επισοδεια κορυφωσαν.

 

Η σειρα εχει πολυ καλη ατμοσφαιρα, η μουσικες επιλογες ειναι τελειες και δενουν το γλυκο.

 

Λοιπόν έχω φτάσει στο 2χ11. Η 2η season είναι πολύ καλύτερη μέχρι τώρα imho από την πρώτη.

 

Πολυ χαιρομαι που το ακουω. Παω τωρα για 2χ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Λοιπόν έχω φτάσει στο 2χ11. Η 2η season είναι πολύ καλύτερη μέχρι τώρα imho από την πρώτη.

 

 

 

Υπάρχει πιο σαφές σχέδιο και κάποια storylines αποδίδουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο (και έξυπνο/αναπάντεχο τρόπο).

 

Είχα τσαντιστεί λίγο με τα μυστικά που κρατούσαν όλοι και έπαιζαν τις σφίγγες μεταξύ τους... αλλά οι αποκαλύψεις (της Gemma σε Clay & Jax σε μια καταπληκτική σκηνή και έπειτα του Tig στον Ope σχεδόν out-of-the-blue) έσκασαν στην καλύτερη δυνατή στιγμή (και με σωστή δικαιολόγηση από το σενάριο).

 

 

 

 

Περιμένω ένα πολύ δυνατό φινάλε μετά τις τελευταίες εξελίξεις :-D

 

Κι εγώ στα ίδια ήμουν με τη δεύτερη σαιζόν, που μου άρεσε περισσότερο από την πρώτη, αλλά

το τελευταίο επεισόδιο πρέπει να ομολογήσω ότι με ψιλοαπογοήτευσε... το βρήκα κάπως προχειροφτιαγμένο και όχι αντάξιο των προσδοκιών που είχε δημιουργήσει, ενώ και την συγκυρία με τις δολοφονίες που κατέληξαν στην απαγωγή του μικρού την βρήκα τραβηγμένη από τα μαλλιά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσο γιαυτο που ειπε ο Preat περι GTA, εχει πολυ γελιο που εχει οντως αποστολες τυπου VC, ειδικα στην 2η σεζον με

την ολη τσοντοδουλεια :-D

Επεξ/σία από Kasrith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Οσο γιαυτο που ειπε ο Preat περι GTA, εχει πολυ γελιο που εχει οντως αποστολες τυπου VC, ειδικα στην 2η σεζον με

την ολη τσοντοδουλεια :-D

Ακριβώς :lol:

 

Κι εγώ στα ίδια ήμουν με τη δεύτερη σαιζόν, που μου άρεσε περισσότερο από την πρώτη, αλλά

το τελευταίο επεισόδιο πρέπει να ομολογήσω ότι με ψιλοαπογοήτευσε... το βρήκα κάπως προχειροφτιαγμένο και όχι αντάξιο των προσδοκιών που είχε δημιουργήσει, ενώ και την συγκυρία με τις δολοφονίες που κατέληξαν στην απαγωγή του μικρού την βρήκα τραβηγμένη από τα μαλλιά

Δυστυχώς, συμφωνώ κι εγώ σε αυτό.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τις σεναριακές αστοχίες και τσαπατσουλιές στο φινάλε -πέρα από το ότι ήθελαν κάτι σαν cliffhanger και να αφήσουν ανοιχτά θέματα για να υπάρξει υλικό για 3η season (που όμως ήδη υπήρχε η βάση για 3η season, μια και το βασικό θέμα του ξεκαθαρίσματος/"εξυγείανσης" στο club ακόμα εκκρεμεί). Δηλαδή, τα περισσότερα από όσα έγιναν στο φινάλε μπορώ εύκολα να τα χαρακτηρίσω τουλάχιστον άκυρα με την κατάληξη για όλους τους χαρακτήρες (πλην του θανάτου του Weston, παρότι και η δική του υποϊστορία στο τέλος ήταν ό,τι να 'ναι) να μην πολυβγάζει νόημα (η Gemma γίνεται φυγάς χωρίς να μιλήσει σε κανέναν, απαγωγή του παιδιού του Jax μέσα από το club από τον Ιρλανδό-που-είχε-στείλει-ο-ίδιος-το-γιο-του-σε-ριψοκίνδυνη-αποστολή, ο Zobelle να γλιτώνει από τύχη και ανοησία (ένα λεπτό θα τους έπαιρνε γμτ) (!). Και αυτό το "Νοοοοοοοοοοοοο" στο φινάλε... τι να πω, περίμενα να περάσει καμιά εκτροχιασμένη αμαξοστοιχία (!) να τον πατήσει.

 

 

 

 

 

Συνολικά κρατώ πολύ καλές εντυπώσεις από τη 2η season, και μια πικρή γεύση από το φινάλε. Ελπίζω στην 3η season να επιστρέψουν στο καλό και έξυπνο γράψιμο που είναι ως τώρα ο κανόνας στη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα μεγαλη απογοητευση το season finale της 2ης season :-(

 

 

Λες και ολα εγιναν με τετοιο τροπο ωστε να εχει ψωμι και στην 3η season..Επισης ξενερωσα ασχημα που σκοτοθηκε ο half sack...Ελεος,καμια σχεση με το τελος της season 1 ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις σήμερα τέλειωσα και γω τη 2η σαιζόν.

Ωραία σειρά, μερικές φορές ξέρεις απο πριν τι θα γίνει.. άλλες φορές ουτε που το περιμένεις. Ωραιες οι 'ανατροπές' στους χαρακτήρες..

 

οι μαμημένοι ολη την ώρα καπνίζουν τσιγάρα και όλοι φιλιούνται στο στόμα λολ

 

Έχει εντοπίσει κανείς το τραγούδι (λέμε τώρα μπας και είναι κανείς τοσο ψαγμένος..) που παίζει στο 12ο επεισόδιο (2η σαιζον) γύρω στο 37λεπτό.. εκεί που ξεκινάνε για να πάνε να συναντηθούν με τους καριολοναζίδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις σήμερα τέλειωσα και γω τη 2η σαιζόν.

Ωραία σειρά, μερικές φορές ξέρεις απο πριν τι θα γίνει.. άλλες φορές ουτε που το περιμένεις. Ωραιες οι 'ανατροπές' στους χαρακτήρες..

 

οι μαμημένοι ολη την ώρα καπνίζουν τσιγάρα και όλοι φιλιούνται στο στόμα λολ

 

Έχει εντοπίσει κανείς το τραγούδι (λέμε τώρα μπας και είναι κανείς τοσο ψαγμένος..) που παίζει στο 12ο επεισόδιο (2η σαιζον) γύρω στο 37λεπτό.. εκεί που ξεκινάνε για να πάνε να συναντηθούν με τους καριολοναζίδες..

 

Ακομα και οταν ξερεις/εχεις μια υποψια το τι θα γινει, δε παυει να ειναι καλο οταν γινεται. πχ

ξεραμε οτι καποια στιγμη θα τους πει η Gemma τι την εκαναν ο Weston κτλ. Το περιμεναμε ολοκληρη σεζον, αλλα οταν εκατσαν στο τραπεζι και τους ελεγε δεν μπορουσα να παρω ανασα γιατι περιμενα νακουσω τι θα πει. Ηταν πολυ δυνατη σκηνη

 

 

Οσο για τα τσιγαρα, για μενα που το χω κοψει εδω και 3 μηνες σχεδον, τους βλεπω συνεχεια και με τρωει λιγο :mrgreen:

 

Το κομματι που ζητησες (ξεκιναει πολυ χαλαρα, αλλα αυτο ειναι... Στο 2.40+ ακους αυτο που παιχτηκε στην σκηνη) :

 

 

 

Εντιτ, εχοντας δει και το 13

 

 

Ε ναι, ξενερωσα... Εχοντας διαβασει οτι απογοητευτηκατε, ξεκινησα το επισοδειο με προσδοκιες (?!). Ελεγα συνεχως οτι δε παιζει να με απογοητευσει το φιναλε... Τοσα εχουν γινει, εχουμε τετοιο build up, ειδικα στα τελευταια επισοδεια ε επιτελους θα δουμε λιγη δικαιοσυνη και πολυ δραση. Παπάρια. Δυστυχως.

 

Τα ειπατε ηδη, πολυ προχειρο, πολυ οτι ναναι. Θελαν να μας δειξουν οτι οταν εισαι σε συμμορια και μπλεκεις με τετοιους χαρακτηρες δεν υπαρχουν happy end και οτι ολα γυρνανε ανα πασα στιγμη? Δε μπορω να καταλαβω τι σκεφτοταν οταν το γραψανε αυτο το επισοδειο. Τρελη ξενερα. Οσο και αν γουσταρα την 2η σεζον, μονο η πικρη γευση μου εχει μεινει (μιας και μολις το τελειωσα, ειμαι φρεσκος :P)

 

Πολυ οτι να ναι, οπως τα ειπατε περι Zobelle, Gemma, Cameron (irish), Half Sack κτλ κτλ κτλ... Κριμα.

 

Μα να τον εχεις τον Zobelle επιτελους στο χερι, ελευθερο και ολομοναχο και να τον αφησεις? Ενταξη προηγειτε η οικογενεια αλλα ειπαμε... Αισχος

 

Επεξ/σία από Kasrith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...