Προς το περιεχόμενο

Dragon Age 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Catchphrase μου πρέπει να γίνει αλλά εμένα δεν με χάλασε. :P

 

Πάντως είναι διαφορετικό και σίγουρα όπως λέει και ο C2F δεν είναι old school αυτή τη φορά.

Ειναι πιο ρεαλιστικο το 2 imho...

Στο ενα με χαλαγε το γεγονος οτι βαρουσες ετσι οπως βαρουσες.. λες και ησουν ρομποτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι ρε παιδια? Επειδη ειναι hack n slash? Ωραια δεν σας αρεσει αλλα πειτε γιατι δεν σας αρεσει..

 

Το εχουμε ηδη πει. Γιατι ειναι RPG "lite" και οτι το διαφημιζαν σαν το νεο Baldurs Gate (καμια σχεση βεβαια). Απο εκει και περα ξυνιζει αφανταστα η ανυπαρκτη προσοχη στη λεπτομερεια οπου ειναι και προιον απο το "lite" που λεγαμε ποιο πριν.

 

Δεν ειναι κακο ενα παιχνιδι να ειναι hack and slash αν αυτο ειναι και ο σκοπος του. Το να μου πλασαρει ομως ενα hack and slash "lite" (ναι πραγματι ακομα και σε αυτο παλι "lite" ειναι) σαν το επομενο Baldurs Gate (hardcore πραγματικο RPG) ε ενταξει καπως τσαντιζεσαι με την κοροιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουμε ηδη πει. Γιατι ειναι RPG "lite" και οτι το διαφημιζαν σαν το νεο Baldurs Gate (καμια σχεση βεβαια). Απο εκει και περα ξυνιζει αφανταστα η ανυπαρκτη προσοχη στη λεπτομερεια οπου ειναι και προιον απο το "lite" που λεγαμε ποιο πριν.

 

Δεν ειναι κακο ενα παιχνιδι να ειναι hack and slash αν αυτο ειναι και ο σκοπος του. Το να μου πλασαρει ομως ενα hack and slash "lite" (ναι πραγματι ακομα και σε αυτο παλι "lite" ειναι) σαν το επομενο Baldurs Gate (hardcore πραγματικο RPG) ε ενταξει καπως τσαντιζεσαι με την κοροιδια.

 

Η λύση τότε μήπως είναι να μην ασχοληθείς καθόλου με τον εν λόγω τίτλο και να τιμωρήσεις την εταιρία με την μη αγορά του παιχνιδιού;

 

Απλά ρωτάω γιατί θυμάμαι ότι έκανες συνεχώς παράπονα και για το DA:O.

Φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μένα,

 

εμένα η γνώμη μου είναι πολύ θετική για το game βασικά ανυπομονώ να το αγορασω στις 8 του μηνός (έχω τα κονέ μου σε ένα μαγαζί και θα το φέρει απο τις 8 του μηνός). Η κίνηση πλέον είναι πιο απελευθερωμένη που στο 1 ο παίχτης κινόταν λές και ήταν ρομπότ χελώνα, οι αντίπαλοι φαίνεται να είναι πολλοί περισότεροι απο το 1 που παρακαλούσα να βρώ κανέναν να σφάξω, βασικά μπορείτε να το πείτε κάτι σαν action / RPG κάτι το οποίο εμένα προσωπικά δεν με χαλάει αλλά με πόρωσε περισσότερο. όπως είπε και η αρραβωνιάρα μου που με έβλεπε την ώρα που έπαιζα "ότι το κάνανε σαν Lord of the Rings The two towers/The return of the king" (και να φανταστείτε είναι άσχετη απο αυτά) και βασικα δεν έχει άδικο. Για μένα είναι ενα στοιχείο που του έλειπε για να γίνει τέλειο και να σε βάλει για τα καλά στο πεδίο της μάχης. Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου και να το λιώσω. hack n slash ναι συμφωνώ αλλά δείτε και την θετική πλευρά. You can feel the battle you can fight like a spartan... χεχε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση τότε μήπως είναι να μην ασχοληθείς καθόλου με τον εν λόγω τίτλο και να τιμωρήσεις την εταιρία με την μη αγορά του παιχνιδιού;

 

Απλά ρωτάω γιατί θυμάμαι ότι έκανες συνεχώς παράπονα και για το DA:O.

Φιλικά πάντα.

 

Ειναι δεδομενο οτι δεν θα ασχοληθω με τον τιτλο ειδικα τωρα που διαβασα τι παιζει (οτι ειναι ποιο "lite" και απο το πρωτο) αλλα επειδη ζητησε ο luffy λογους ειπα να τους πω.

 

Καλα ο καθενας εχει την αποψη του :)

 

Το προβλημα ειναι οτι δεν προκειται περι αποψης αλλα για πραγματικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys είναι πολυ απλό σε όποιον δεν του αρέσει δεν το αγοράζει και δεν δίνει τα ώραια του λεφτάκια, δεν υπάρχει λόγος για προβληματισμούς και ανησυχίες και περιμένει να βγεί κάτι που να είναι στα γούστα του. πολυ απλά έπρεπε να φτίαξουν ένα game και για pc και για Playstation 3 και για XBOX 360. απλά στοχεύουν ενα μεγαλύτερο έυρος της αγοράς, Όπως άλλωστε θα γίνει και με το Diablo III.

Η κρίση βλέπετε!!!! Έτσι είναι αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι οτι δεν προκειται περι αποψης αλλα για πραγματικοτητα.

Αυτο που λες ειναι εγωιστικο οσο δε παει αλλο.. Δηλαδη αν εμενα δεν μου αρεσει το gameplay του witcher , το Witcher ειναι οντως μαλακια :)

 

Καλησπέρα και απο μένα,

 

εμένα η γνώμη μου είναι πολύ θετική για το game βασικά ανυπομονώ να το αγορασω στις 8 του μηνός (έχω τα κονέ μου σε ένα μαγαζί και θα το φέρει απο τις 8 του μηνός). Η κίνηση πλέον είναι πιο απελευθερωμένη που στο 1 ο παίχτης κινόταν λές και ήταν ρομπότ χελώνα, οι αντίπαλοι φαίνεται να είναι πολλοί περισότεροι απο το 1 που παρακαλούσα να βρώ κανέναν να σφάξω, βασικά μπορείτε να το πείτε κάτι σαν action / RPG κάτι το οποίο εμένα προσωπικά δεν με χαλάει αλλά με πόρωσε περισσότερο. όπως είπε και η αρραβωνιάρα μου που με έβλεπε την ώρα που έπαιζα "ότι το κάνανε σαν Lord of the Rings The two towers/The return of the king" (και να φανταστείτε είναι άσχετη απο αυτά) και βασικα δεν έχει άδικο. Για μένα είναι ενα στοιχείο που του έλειπε για να γίνει τέλειο και να σε βάλει για τα καλά στο πεδίο της μάχης. Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου και να το λιώσω. hack n slash ναι συμφωνώ αλλά δείτε και την θετική πλευρά. You can feel the battle you can fight like a spartan... χεχε!!!

Ακριβως οτι ειπε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες ειναι εγωιστικο οσο δε παει αλλο.. Δηλαδη αν εμενα δεν μου αρεσει το gameplay του witcher , το Witcher ειναι οντως μαλακια :)

 

Δεν μιλησα για το τι μου αρεσει και τι οχι, αυτο ειναι οντως θεμα αποψης. Το προβλημα ειναι οτι το παιχνιδι δεν μου αρεσει για λογους πραγματικοτητας.

 

Παραδειγμα:

 

- δεν εχει night/day/ clock cycle με διαφορετικες παραλαγες του κοσμου αναλογα την ωρα τοσο για NPC's οσο και για creatures/ quests/ κτλ.

- δεν επιτρεπει εξερευνηση του χαρτη του (προσοχη δεν ειναι απαραιτητο ενα παιχνιδι να ειναι sandbox για να επιτρεπει το ψαξιμο) γιατι δεν εχει αρκετα μεγαλες περιοχες.

- χρησιμοποιει "φθηνες" τεχνικες επιμηκυνσης του gameplay (η μαχη της μανας αραχνης στο Orzamar ειναι ενα τρανταχτο δειγμα).

- Vanila ιστορια

 

Αν το ξαναπαιξω τωρα το παιχνιδι θα σου βγαλω ολοκληρο κατεβατο απο αυτα που του λειπουν αλλα αυτα τα 3 ειναι αυτα που στην τελικη "κατεστρεψαν" το παιχνιδι -για εμενα- ενω για αλλον τα παραπανω (και οχι μονο) δεν θα αποτελεσουν προβλημα. Εκει ειναι που μπαινει το γουστο και η αποψη του καθενα. Εσενα σου αρεσει παρα αυτες τις τεραστιες ελλειψεις ενω αντιθετα για εμενα καταστρεφουν το παιχνιδι εκτος και αν οι 60 ωρες που ξοδεψα για το πρωτο παιχνιδι δεν ηταν αρκετες και επρεπε να φαω και αλλες μεχρι να βρω αυτα που εψαχνα και δεν βρηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά για κάποιον που απλά θελει να παίξει ενα γραμμικό hack and slash τα αρνητικά που βάζεις είναι μαλλον θετικά. Το θέμα ειναι τι θέλεις να παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικα-Αρνητικα χωρις σημειο αναφορας δεν υφιστανται :)

 

Το σημειο αναφορας ειναι το παιχνιδι σταθμος το οποιο προοριζαν να αντικαταστησει το Dragon Age ονοματι Baldurs Gate το οποιο Baldurs Gate διεθετε ολα αυτα και ακομα περισσοτερα απο αυτα που ανεφερα.

 

Σου κανει αυτο για σημειο αναφορας ή να περασω και σε αλλους Bioware τιτλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημειο αναφορας ειναι το παιχνιδι σταθμος το οποιο προοριζαν να αντικαταστησει το Dragon Age ονοματι Baldurs Gate το οποιο Baldurs Gate διεθετε ολα αυτα και ακομα περισσοτερα απο αυτα που ανεφερα.

 

Σου κανει αυτο για σημειο αναφορας ή να περασω και σε αλλους Bioware τιτλους?

Οχι φυσικα , γιατι πολυ απλα σημειο αναφορας = ανθρωπος , σκεπτικο κτλ κτλ..

Εγω ειμαι το 7 εσυ εισαι το 11.. Για μενα το 9 ειναι θετικο για σενα αρνητικο.

Its as simple as that :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φυσικα , γιατι πολυ απλα σημειο αναφορας = ανθρωπος , σκεπτικο κτλ κτλ..

Εγω ειμαι το 7 εσυ εισαι το 11.. Για μενα το 9 ειναι θετικο για σενα αρνητικο.

 

Μα δεν μας ενδιαφερει ο ανθρωπος ως σημειο αναφορας. Μας ενδιαφερει τι θα επρεπε να εχει το παιχνιδι (βαση των developers) και τελικα δεν ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν μας ενδιαφερει ο ανθρωπος ως σημειο αναφορας. Μας ενδιαφερει τι θα επρεπε να εχει το παιχνιδι (βαση των developers)

κατα την αποψη μου και τελικα δεν ειχε.

Τωρα ειναι σωστο :)

Καταλαβε το ρε φιλε.. Κατι που εσενα σου ξυνιζει εμενα μπορει να μου αρεσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...