Προς το περιεχόμενο

Call Of Duty: Black Ops


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφιερομενες σε οσους δεν με πιστευαν...

 

image043j.jpg

Shot at 2010-11-14

image044.jpg

Shot at 2010-11-14

image046og.jpg

Shot at 2010-11-14

image050m.jpg

Shot at 2010-11-14

image049n.jpg

Shot at 2010-11-14

image051o.jpg

Shot at 2010-11-14

image052r.jpg

Shot at 2010-11-14

 

Το οτι λεει 75hz στο refresh rate δεν σημαινει οτι παιζεις με 75 frames/sec..απλα το υποστηριζει η οθονη σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αφιερομενες σε οσους δεν με πιστευαν...

 

image046og.jpg

Shot at 2010-11-14

 

Μηπως μπερδεψες τα Hz με τα fps και μας λες 75???:lol:

 

---------- Προσθήκη στις 13:19 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:18 ----------

 

Το οτι λεει 75hz στο refresh rate δεν σημαινει οτι παιζεις με 75 frames/sec..απλα το υποστηριζει η οθονη σου..

 

Mε προλαβες!!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 'χετε χέσει το νήμα με όλα αυτά.

 

Άγο, τα 75 που λες είναι ο ρυθμός ανανέωσης της οθόνης (Hz), όχι τα fps (frames per second ή καρέ ανα δευτερόλεπτο).

Τα τελευταία, όσο πιο ψηλά, τόσο το καλύτερο.

Αν κολλάει και κάνει συνέχεια σπασίματα, ο αριθμός είναι χαμηλός και δεν έχει σχέση με τα 75Hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα. εχω ενα pc με επεξεργαστη Core Duo E8600 @3.33GHz, 2GB RAM και η καρτα γραφικων ειναι ΑTI Radeon 4800 1GB. Μπορει να τρεξει το παιχνιδι?

 

Εdit: Το τελευτεο medal of honor ετρεχε κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 'χετε χέσει το νήμα με όλα αυτά.

 

Άγο, τα 75 που λες είναι ο ρυθμός ανανέωσης της οθόνης (Hz), όχι τα fps (frames per second ή καρέ ανα δευτερόλεπτο).

Τα τελευταία, όσο πιο ψηλά, τόσο το καλύτερο.

Αν κολλάει και κάνει συνέχεια σπασίματα, ο αριθμός είναι χαμηλός και δεν έχει σχέση με τα 75Hz.

 

Απλα του εξηγησα για να καταλαβει...οπως και εσυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα λίγο την πρώτη αποστολή σε net-cafe, και είδα αρκετά βίντεο στο youtube.

Ενώ ηχητικά είναι σούπερ, και το πολεμικό-κατασκοπευτικό κλίμα είναι στα καλά του, κάτι του λείπει..δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορεις και παιζεις Single-Player τετοιων παιχνιδιων σε Νετ.Εγω προσωπικα δεν μπορω με τιποτα, θελω σπιτι μου με ηχο στο full κλπ κλπ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το χεσατε λιγο, ας γυρισουμε στο παιχνιδι. Ενα μικρο review δικο μου, μετα απο καποιες ωρες στο παιχνιδι, παντα στο multi.

 

Καταρχην, θα προσπαθησω να πω την γνωμη μου χωρις τα σπασιματα. Ετσι και αλλιως εχουν μειωθει σχεδον στο μηδεν, ειναι θεμα ημερων να ρυθμισουν τα παντα. Απο εκει και περα.

 

Server-Ping

 

 

Ειμουν απο τους πρωτους που υποστηριξαν το στυλ multi του mw2. και ειμαι απο τους πρωτους να πει οτι σιχαθηκα το παιχνιδι οσο κανενα αλλο cod. ping τραγικα, η κορυφαια (και ολοι οι υπολοιποι τραγικα), απειρες φορες να πεταει καποιον απο το party και αλλες τοσες να μην τον βαζει. Χαντακωσε ολο το παιχνιδι αυτο το συστημα με λιγα λογια.

Τα Ping ως τωρα στο ΒΟ ειναι μια χαρα. Μαλιστα παιζοντας και με φιλους απο Ελλαδα, εχουμε ενα πολυ σεβαστο 80-90 και οι 2 μαζι. Ελπιζω μονο με τον καιρο να μην εχουμε τις ασθενειες του mw1, να παιζουμε δλδ 8-2, να ψαχνουμε σερβερ χωρις mod κλπκλπ..

Στα αρνητικα του ΒΟ οτι ακομα δεν εχω βρει πως να μπαινουμε στην ιδια ομαδα με τους φιλους, οπως γινοταν δλδ στο mw2. Αν γινεται.

 

 

Γραφικα- Ηχος

 

 

Εδω τα πραγματα ειναι "λογικα" καλυτερα απο το mw2, δεν μενω με ανοιχτο το στομα (far cry2) αλλα ακρως ικανοποιητικα.

Στον ηχο ειναι το ΤΕΡΑΣΤΙΟ μειον αυτου του παιχνιδιου. Ξανα η Treyarch καιει ενα παιχνιδι λογω του ηχου. Αστεια τα σνιπερ (σαν δυναμιτακια ακουγονται) και τα περισσοτερα εχουν ψευτικους ηχους.. Η ποιοτητα του ηχου γενικα ειναι πολυ καλη, των οπλων τραγικη. Τουλαχιστον μπορεις να διαλεξεις output device...

 

 

Οπλα- Killstreaks κλπ

 

 

Τα οπλα ως τωρα μου αρεσουν. Καταρχην τα βρισκω λιγο πιο δυσκολα απο το mw2, οπου μερικα ηταν παιδικα. Αλλα, εχουν βελτιωθει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ στην εξαληψη τραγικων λαθων των προηγουμενων cod.

1)ΟΙ καραμπινες ειναι πλεον primary. Επιτελους, γιατι στο mw2 μερικες φορες αυτες οι ΑΑ12 ηταν σαν.. cheat.

2) Φοβερα αποδυναμωμενα τα sniper. Εχω δει ελαχιστους να τα κουβαλανε. Ισως και γιατι το secondary ειναι πραγματικα.. secondary και ετσι σε περιπτωση close combat ο sniper ειναι κατα πασα πιθανοτητα νεκρος. Less camping, more fun..

3) Πιο αδυναμα grenade launchers. G-18 στο χρονοντουλαπο της ιστοριας. Nothing to add....

4) Killstreaks: Εδω εχω μια ενστανση. Το αυτοκινητακι ειναι πολυ καλο. Εξασφαλιζεις χαλαρα τουλαχιστον 1 kill. Κατι σαν το predator sto mw2. Αλλα, με hardline σε 2 μονο kills, ειναι λιγο.. προβλημα για τους αντιπαλους. Μου ετυχε σε πιστα στην μιση να σκοτωνω και στην αλλη μιση να οδηγαω αυτοκινητακια. Τουλαχιστον η καθε ομαδα μπορει να στειλει μεχρι 2 την φορα, αλλιως θα το ειχαμε κανει.. Monza...

5) Mου αρεσει πολυ το συστημα να αγοραζεις τα attachments στα οπλα. Ετσι δεν πρεπει να λιωσω καθε φορα για να ξεκλειδωσω τα extended mags, και τωρα ισως προχωρησω και στα prestige, κατι που δεν εκανα στο mw2.

6) Απο την αλλη, τα λεφτα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. Ειμαι lvl 36 kai μπορω ηδη να αγορασω ολα τα οπλα, ολα τα attachments κλπκλπ...

 

 

New Stuff

 

 

Αρκετα τα νεα καλουδια, που το κανουν πιο ενδιαφερον. paints, dots κλπκλπ ετσι ωστε να παιξεις οσο θελεις. αλλα το σημαντικο ειναι αλλο.

 

WAGER MATCH BABY!!!! Μιλαμε για ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ καψιμο!!! Οσο περνανε τα λεπτα τοσο ανεβαινει η αδρεναλινη μεχρι να δεις αν θα παρεις τις πρωτες θεσεις. Ολα τα game modes μου αρεσαν πολυ, με το guns & sticks and stones τα αγαπημενα μου.. Ατελειωτες ωρες παιχνιδιου, καθε φορα με διαφορετικη καταληξη!!! Μολις εβδομηνταρισω, βλεπω να περναω τον χρονο παιχνιδιου μου μονο εκει χοχοχοχο

 

 

Εν κατακλειδι, το παιχνιδι με ικανοποιησε παρα πολυ για 3 λογους. Πρωτον γιατι συνεχισε σε γραφικα/game mode το φοβερο mw2, δευτερον γιατι επιστρεψαμε στους dedicated servers μετα το τραγικο mw2 και τριτον για τα καινουργια καλουδια που μας εβαλαν. Μολις στρωσει και το lag, θα εχουμε αρκετες ωρες ευχαριστου παιχνιδιου.. Hf, gl!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...