Προς το περιεχόμενο

Call Of Duty: Black Ops


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το mw2 δεν ήταν καθόλου τραγικό... ειδικά σε σχέση με το BO.

Πρώτον το BO είναι αποτυχία γιατι αργά η γρήγορα θα αναγκάσει τους νόμιμους κατόχους του (για έλληνες μιλάω) να το σπάσουν για να παίξουν σε καλους servers και δεύτερον ακόμα καλά καλά δεν παίζει στα περισσότερα pc.

Τα ping στο mw2 ήταν μια χαρά αρκεί να έπαιζες με έλληνες. αυτό ήταν εντάξει στην αρχή μετά που βγήκαν τα maps χάθηκε η μπάλα. μια απλή dsl ήταν αρκετή για να υποστηρίξει ένα ολόκληρο game.. δεν λέω και το mw2 είχε προβλήματα όμως ήταν ένα παιχνίδι που δεν κατάφερε να υποστηριχτεί απο την εταιρία που το δημιούργησε γιατι υπήρχαν άλλα προβλήματα (διαλύθηκε η ομάδα) και όχι γιατι δεν ξέρει να προγραματίζει/δημιουργεί ένα game. (ναι, για την αγαπημένη σου treyarch μιλάω..)

 

εγώ το παίζω γιατι απλώς συνεχίζει την σειρά αλλα μην το συγκρίνουμε με τις παιχνιδάρες που δημιούργησε η infinity ward τώρα... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω ειχε πορωτικα σημεια το Mw2 αλλα απο υποθεση δεν ελεγε μια.

 

Το Black Ops μου αρεσει πολυ διοτι εχει τα παντα μεσα,χιονια,φυση,τσιμεντο(Modern Warfare) και φυσικα εχει τα παλια οπλα του WW2(κατι που ελειπε τοσο καιρο απο την σειρα).

 

Το μονο αρνητικο ειναι οτι πρεπει να βγουν 1-2 patch ακομα και πιστευω οτι θα γραφτει ως ενα απο τα καλυτερα της σειρας(αν οχι το καλυτερο) ;)

 

Απο Multiplayer δεν ξερω πως πανε μιας και δεν ασχολουμαι αλλα εφοσων το BO εχει Dedicated Servers (λογικα) θα πρεπει να ειναι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το άφησα το παιχνίδι για τρεις μέρες και πραγματικά ότι προβλήματα είχα δε υπάρχουν πια. καθόλου lag με βάση το lagoμετρο, το ping κυμαίνεται από 80-95 σε όποιο server και να παίξω.ενώ στο mw2 για να καταφέρεις να παίξεις σε διαφορετικούς servers με καλό ping θα έπρεπε να κάνεις τάμα. ο ήχος και εμένα με έχει ξενερώσει αλλά εντάξει θα τον συνηθίσουμε. τα όπλα,killstreak,theatre mode,wager match απλά απίστευτα και έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

αν δε κάνω λάθος δε υπάρχει επιλογή να παίξεις στην ίδια ομάδα με τους φίλους σου στους ranked servers. μόνο στους unranked μπορείς να αλλάξεις ομάδα αλλά εκεί δε παίρνεις λεφτά/xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Multiplayer δεν ξερω πως πανε μιας και δεν ασχολουμαι αλλα εφοσων το BO εχει Dedicated Servers (λογικα) θα πρεπει να ειναι καλυτερο.

 

πρώτον τα τελευταία CoD είναι φτιαγμένα για multiplayer, εκτώς και αν σου φαίνεται λογικό να πληρώσεις 60 ευρώ για ένα game 5 ωρών... δεύτερον το BO δεν έχει dedicated servers. έχει servers σε άλλες χώρες που τους διαχειρίζεται μια εταιρία. η οποία μάλλον δεν έχει κανένα σκοπό να φτιάξει server στην Ελλάδα.. άρα, πάμε σε hack αν θέλουμε να ευχαριστηθούμε gaming.

 

πώς βγάζεις πάντως το συμπέρασμα οτι θα γραφτεί ώς το καλύτερο της σειράς ενώ δεν παίζεις multiplayer δεν μπορώ να καταλάβω... :confused: :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mw2 δεν ήταν καθόλου τραγικό... ειδικά σε σχέση με το BO.

Πρώτον το BO είναι αποτυχία γιατι αργά η γρήγορα θα αναγκάσει τους νόμιμους κατόχους του (για έλληνες μιλάω) να το σπάσουν για να παίξουν σε καλους servers και δεύτερον ακόμα καλά καλά δεν παίζει στα περισσότερα pc.

Τα ping στο mw2 ήταν μια χαρά αρκεί να έπαιζες με έλληνες. αυτό ήταν εντάξει στην αρχή μετά που βγήκαν τα maps χάθηκε η μπάλα. μια απλή dsl ήταν αρκετή για να υποστηρίξει ένα ολόκληρο game.. δεν λέω και το mw2 είχε προβλήματα όμως ήταν ένα παιχνίδι που δεν κατάφερε να υποστηριχτεί απο την εταιρία που το δημιούργησε γιατι υπήρχαν άλλα προβλήματα (διαλύθηκε η ομάδα) και όχι γιατι δεν ξέρει να προγραματίζει/δημιουργεί ένα game. (ναι, για την αγαπημένη σου treyarch μιλάω..)

 

εγώ το παίζω γιατι απλώς συνεχίζει την σειρά αλλα μην το συγκρίνουμε με τις παιχνιδάρες που δημιούργησε η infinity ward τώρα... :mad:

 

Εγω φιλε μου με γραμμη 12/1 πραγματικα, οχι θεωρητικα, στην ιταλια, και δεν επαιξα ποτε με ιταλους!! ητε ειχα εγω την γραμμη και επαιζα με πινγκ 20 ητε οι αλλοι και ειχα 150+!!!

Το mw1 ηταν απιστευτο, το mw2 μονο και μονο για αυτο το προβλημα με διελυσε απλα. Επαιζα μαζι με φιλους π.χ. 2 ωρες, την μιση ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ προσπαθουσαμε να φτιαξουμε party ,πετουσε εναν εξω και επρεπε να βγουμε ολοι κλπκλπ.. Μην πω τις φορες που βγηκαμε γιατι παιζαμε με πινγκ 200+!!! αι σιχτηρ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτον τα τελευταία CoD είναι φτιαγμένα για multiplayer, εκτώς και αν σου φαίνεται λογικό να πληρώσεις 60 ευρώ για ένα game 5 ωρών... δεύτερον το BO δεν έχει dedicated servers. έχει servers σε άλλες χώρες που τους διαχειρίζεται μια εταιρία. η οποία μάλλον δεν έχει κανένα σκοπό να φτιάξει server στην Ελλάδα.. άρα, πάμε σε hack αν θέλουμε να ευχαριστηθούμε gaming.

 

πώς βγάζεις πάντως το συμπέρασμα οτι θα γραφτεί ώς το καλύτερο της σειράς ενώ δεν παίζεις multiplayer δεν μπορώ να καταλάβω... :confused: :confused:

 

Φυσικα μιλουσα αποκλειστικα για το SP(Campaign).

 

Σαφως και δεν δινεις 60Ε για το SP μονο, γι'αυτο και δεν το αγορασα αλλα το εχω απο το θειο οπως και τα προηγουμενα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμενα να δω τοσο θεαματικη βελτιωση,αναλυση 1280 * 1024 (μια χαρα ειναι)antializing x16 και εχω ολα τα αλλα σκιες και τετοια ον και ποιανω με το συστημα μου 45-50 φπς......τωρα ας το λιωσουμε να ειναι καλα το πατσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Φοβερα αποδυναμωμενα τα sniper. Εχω δει ελαχιστους να τα κουβαλανε. Ισως και γιατι το secondary ειναι πραγματικα.. secondary και ετσι σε περιπτωση close combat ο sniper ειναι κατα πασα πιθανοτητα νεκρος. Less camping, more fun..

 

Πότε θα μάθετε να ξεχωρίζεται το sniping από το camping?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τρελαθούμε κι όλας, στο mw2 σου έβγαζε μερικές μέρες την πίστη για να βρεις καλά ping (και πολλές φορές δε έβρισκες και απλά το παράταγες). εδώ τώρα έχουμε την σταθερότητα των dedicated servers. και server να είχαμε Ελλάδα το ping το πολύ να έπεφτε στα 50-60,αυτό το παρατήρησα και από Γερμανούς Γάλλους που παίζουν σε servers από τις χώρες τους. Luciddream μην ξεχνάς ότι και το mw2 στην αρχή είχε προβλήματα και πολλοί δε μπορούσαν να ανεβάσουν ανάλυση, να βάλουν ΑΑ και άλλα τρελά. τούλαχιστον η Treyarch ενδιαφέρθηκε και έβγαλε το patch σε δύο μέρες,ενώ στο mw2 επί 3-4 μήνες δε μπορούσα να παίξω τις πίστες του δεύτερου map pack(και είχαν πάρα πολλοί αυτό το πρόβλημα).

 

---------- Προσθήκη στις 15:28 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:27 ----------

 

Πότε θα μάθετε να ξεχωρίζεται το sniping από το camping?

 

γιατί το 90 τις εκατό τον sniperadon είναι σιχαμένα camperia :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Πότε θα μάθετε να ξεχωρίζεται το sniping από το camping?

 

Όταν μάθει ο μέσος sniper player το relocate και όχι το "α, από εδώ έχω την καλύτερη θέση για Χ, οπότε θα βάλω την σκηνούλα μου, θα ανάψω την φωτίτσα μου με τα ζαχαρωτά και θα τραγουδάω το 'Kumbaya my lord', ενώ θα την φοράω σε όποιον περνάει. Και αν με σκοτώσουν, θα ξανάρθω εδώ αμέσως".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μαζί σας αν φτιαχτούν τα προβλήματα.. απλά στο mw2 πάταγες PLAY και έπαιζες, εδώ μόνο βιογραφικό δεν σου ζητάει για να μπείς σε ένα game..

αυτό που λές για τους servers δεν ξέρω πόσο ισχύει.. ας πούμε οτι παίζουμε σε server στην ιταλία που είναι πιο κοντά στην ελλάδα απο όλες τις περιοχές (τουλάχιστον απο OTEGLOBE περνάει πρώτα απο ιταλία και μετά πάει γαλλία -> γερμανία -> αγγλία -> κτλπ) και έχουμε στην καλύτερη ένα 80-90 ping... ο ιταλός θα έχει γύρω στο 30-40. θα έχει πλεονέκτημα.. σίγουρα όχι όσο ο γερμανός σε γερμανικό server, αλλα θα έχει. το έχω δεί στην πράξη να συμβαίνει στο MoH 2010..

 

υ.γ a good sniper never relocates ... :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστα ειναι αυτα εγω προτιμω την treyarch και το WaW ειναι απο τα αγαπημενα μου απο την σειρα call of duty απλα στο black ops ειχα κακο ξεκινημα αλλα θα φτιαχτει και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...