Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες το πρωί φεύγοντας από το σπίτι πάω να κλειδωσω και νιώθω ένα κόλλημα στην κλειδαριά (cisa που είχε αντικαταστήσει atra από το 2005 που με είχαν διαρρήξει ).

Πμ στον mclein και το μεσημέρι τοποθετήθηκε omega plus να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο , ειδικά την νύχτα όπου είχα μία έννοια μην με πιάσουν στον ύπνο .

Εντυπώσεις από omega : αθόρυβη , πολύ ελαφρύ κλειδί και δυνατότητα αλλαγής 3 συνδυασμών .

Εντυπώσεις από mclein : ταχύτατη εξυπηρέτηση και καθαρή δουλειά και καλές τιμές ;)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έπεσε στα χέρια μου ένα διαφημιστικό για πόρτα  ασφαλείας και επειδή σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω

την απλή ξύλινη πόρτα στο σπίτι θα ήθελα να ρωτήσω αν τα χαρακτηριστικά της είναι καλά.

Επίσης όταν πάω να ρωτήσω από κοντά τι να διευκρινίσω;

 

Δηλώνω άσχετος με το θέμα και παρόλο που διάβασα τις 30 τελευταίες σελίδες δεν νιώθω σοφότερος.

post-53526-0-50963300-1467615544_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσε στα χέρια μου ένα διαφημιστικό για πόρτα  ασφαλείας και επειδή σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω

την απλή ξύλινη πόρτα στο σπίτι θα ήθελα να ρωτήσω αν τα χαρακτηριστικά της είναι καλά.

Επίσης όταν πάω να ρωτήσω από κοντά τι να διευκρινίσω;

 

Δηλώνω άσχετος με το θέμα και παρόλο που διάβασα τις 30 τελευταίες σελίδες δεν νιώθω σοφότερος.

 

αν πας στο Siamo απ' όπου ειναι το φυλλαδιο να αγορασεις την περιπτωση στα 1300κατι €.

 

μετρητα, στη δινει στα 1050 αν θυμαμαι καλα. οτιδηποτε αλλο ειναι απλα 5χ το πραγματικο κοστος σε αλλα μαγαζια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

560€+φπα έλεγε το διαφημιστικό μαζί με την τοποθέτηση και όντως είναι της siamo.

 

Απλά δεν ξέρω αν τα χαρακτηριστικά της είναι ικανοποιητικά και τι να ρωτήσω για τη κλειδαριά που βάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

560€+φπα έλεγε το διαφημιστικό μαζί με την τοποθέτηση και όντως είναι της siamo.

 

Απλά δεν ξέρω αν τα χαρακτηριστικά της είναι ικανοποιητικά και τι να ρωτήσω για τη κλειδαριά που βάζουν.

 

αν αγορασεις πορτα αυτης της κατηγοριας, ψαξε οπουδηποτε δεν ειναι αναγκη να πας Siamo.

ούτε ειναι απαραιτητο να ψαξεις για κλειδαριες, κυλινδρους κλπ..

δωσε τα 600€ μιας κ θα παρεις χωρις αποδειξη κ ολα καλα !!!!

 

οι ιδιοι καποτε ελεγαν :

 

σε μια πορτα των 500€-600€ την οποια καποιοι ονομαζουν ασφαλειας,

ποσο κοστιζουν τα ξυλα ; ποσο κοστιζουν τα μεταλλα ; ποσο η εργασια ; κλπ κλπ

 

δυσκολεψαν οι εποχες και μαγαζια οπως balomenos, siamo, blockaport κ παει λεγοντας..

πλεον πουλανε ΚΑΙ αυτοι φυκια για μεταξωτες κορδελες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, θα κανω αντ/ση της παλια πορτας με ασφαλειας οπως πλεον τις ονομαζουν. Δεν πηγα ακομη απο το κατ/μα να ζητησω τιμες κλπ απλα γειτονας μου εκανε αντικατασταση στα 600€.

Σαν ποιοτητα κατασκευης / υλικο της πορτας ειναι πανω κατω ολες οι ιδιες; Δηλαδη π.χ. να ζητησω να εχει ισως μια καλυτερου τυπου κλειδαρια; 1-2 συμβουλες εαν εχει καποιος χρονο να μου πει. Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παλιά χρόνια, αν γινόταν καμιά διάρρηξη της προκοπής, έψαχναν πρώτα τους κλειδαράδες.

Τώρα δεν χρειάζεται. Y0utybe is ur friend.

 

και τωρα, οι διαρρηκτες πρωτα χτυπουν τα μαγαζια με ειδη ασφαλειας + μετα πηγαινουν στα σπιτια !  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, θα κανω αντ/ση της παλια πορτας με ασφαλειας οπως πλεον τις ονομαζουν. Δεν πηγα ακομη απο το κατ/μα να ζητησω τιμες κλπ απλα γειτονας μου εκανε αντικατασταση στα 600€.

Σαν ποιοτητα κατασκευης / υλικο της πορτας ειναι πανω κατω ολες οι ιδιες; Δηλαδη π.χ. να ζητησω να εχει ισως μια καλυτερου τυπου κλειδαρια; 1-2 συμβουλες εαν εχει καποιος χρονο να μου πει. Ευχαριστω πολυ.

 

δεν ξερουμε για ποιο καταστημα μιλατε, παντως ΟΧΙ, ολες οι πορτες δεν ειναι ιδιες.

 

λαμαρινες, ξυλα, επενδυσεις, μπαρες, πυροι στα κλειδωματα ειναι μερικα απ'τα στοιχεια που θα επρεπε να ψαχνει καποιος που τοποθετει πορτα ασφαλειας + προφανως στα 600€ δεν περιλαμβανεται χτισιμο της πορτας αλλα γεμισμα με αφρο με οτι αυτο συνεπαγεται. φυσικα αυτο δεν ειναι προβλημα για την ωρα, οταν θα ερθει η στιγμη που θα γινονται περισσοτερες αποπειρες σε θωρακισμενες πορτες θα το καταλαβει αρκετος κοσμος.

 

ακολουθως, μια σοβαρη κλειδαρια θα μας δημιουργησει λιγοτερα αν οχι ελαχιστα προβληματα σε βαθος χρονου.

ενας καλος κυλινδρος κατηγοριας υπερασφαλειας, μπορει να ειναι το σημειο που μια πορτα θα ανοιξει ή οχι.

(ανεξαρτητα αν ειναι θωρακισμενη ή οχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γι'αυτους που κλειδωνονται ή ψαχνουν για οτιδηποτε σχετικο με τον κλαδο & γκουγκλαρουν "κλειδαρας + περιοχη"...

 

προσοχή στους κυριους + τις κυριες που δεν ξερουν να λενε οχι σε εργασίες που δεν μπορούν να φέρουν εις περας, που δεν ειναι μελη σαεκ ή αστυνομιας, που δεν εχουν εδρα...

 

παλιο αλλα επικαιρο με βαση πληροφορια χθεσινοβραδινη στη Γλυφαδα

 

Untitled.jpgimage sharing sites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσκολεψαν οι εποχες και μαγαζια οπως balomenos, siamo, blockaport κ παει λεγοντας..

πλεον πουλανε ΚΑΙ αυτοι φυκια για μεταξωτες κορδελες...

 

Φίλε mclein έχεις απόλυτο δίκιο :) Ψάχνω και εγώ για αντικατάσταση ξύλινης πόρτας (συν συναγερμό στο σπίτι) σε διαμέρισμα του '75 και βλέπω διάφορα...

Αν όμως πάει κανείς σε μοντέλο ένα κλικ παραπάνω (π.χ. του siamo που ανέφερες λίγo πιο πάνω στο thread) είναι οκ σε γενικές γραμμές;

Με την έννοια αν προστατεύεται από την μεγάλη πλειοψηφία των διαρρηκτών (γιατί απότι έχω καταλάβει διαβάζοντας εδώ, με απεριόριστο χρόνο και εργαλεία όλα ανοίγουν ή καταστρέφονται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...