Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 7 πουλάνε ταχύτερα από οποιοδήποτε άλλο λειτουργικό


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 1% μπορεί να είναι συνολικά.

Αλλά οι εταιρίες που πουλάνε λογισμικό και μάλιστα σοβαρό και ακριβό σε αυτούς απευθύνονται.

Και πολλές εξ αυτών είναι και ελληνικές.

 

Αν υπήρχε ισχυρότερη παρουσία του Linux στην αγορά θα υπήρχε και ισχυρότερος λόγος να προσανατολιστεί

σε αυτό η εκπαίδευση των χρηστών, τόσο η κρατική όσο και η αυτοδιδασκαλία.

Με ότι αυτό συνεπάγεται για την διάδοσή του. Να μην επαναλαμβάνουμε.

 

Το γεγονός ότι υποτιμάτε το παραπάνω είναι άλλο ένα λάθος σας.

Προσπαθείτε να πείσετε από λάθος δρόμο, το βλέπω διαρκώς.

Λέτε στην αγορά (στον μηχανικό π.χ.) ότι "το linux είναι καλύτερο επειδή το χρησιμοποιεί το MIT".

Tι τον νοιάζει αυτό ; Eκείνος θέλει το πρόγραμμα της πιάτσας πρόγραμμα να κάνει επιμετρήσεις

και την μελέτη ενεργειακής απόδοσης για την πολεοδομία. Δεν ιδρώνει το αυτί του.

Θα βάλει windows που μπορεί να βρει τα πάντα.

Το παράδειγμα είναι ενδιεκτικό.

 

-

 

επειδη αυτες τις εταιριες της ξερω απο την δουλεια μου, που φτιαχνουν λογισμικο και το πουλανε, καλυτερα να μην μιλησω. Το μονο που θα πω ειναι να κοιταξουν να γραψουν καμια βαση συμβατη με office 2007 και 2010 γιατι βαρεθηκα να περναω office 2003 στα μηχανηματα επειδη αυτοι ειναι αχρηστοι. Ο μηχανικος να βαλει windows και πολυ καλα θα κανει μεχρι να βγει καλη εφαρμογη για το λινουξ. Η πλειοψηφια των χρηστων ομως που το εχουν το ριμαδι για κατεβασμα, για ταινιες, για μουσικη και για facebook γιατι να το βαλουν; Εμενα προσωπικα με συμφαιρει να βαζουν windows γιατι τους κανω πιο συχνα συντηριση και φυσικα με πληρωνουν. Αλλα αυτο ειναι το σωστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 352
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και ποιος σου ειπε οτι τα σκανε?εγω πχ που δεν εχω δωσει ουτε ενα ευρω για software και κανω την δουλεια μου ακριβως οπως και να τα ειχα σκασει ειμαι η εξαιρεση?

 

Δεν εχεις παρει ποτε μηχανημα με προεγκατεστημενα windows; Ξερεις οτι επειδη εχει προεγκατεστημενα windows σου ερχεται με 120 ευρω καπελο; Αν παλι δεν εχεις παρει, τοτε εισαι παρανομος φιλε μου... και αυτο παλι δεν ειναι σωστο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μηχανικος να βαλει windows και πολυ καλα θα κανει μεχρι να βγει καλη εφαρμογη για το λινουξ.

 

Βλέπεις λοιπόν ότι έχω δίκιο για τον επαγγελματικό χώρο.

Αλλά όπως είπα δεν είναι απομονωμένος.

Έχει ισχυρές συνέπειες και σε περαιτέρω τομείς όπως στην εκπαίευση.

Και μόνον η αίσθηση ότι στην επαγγελματική αγορά το linux σχεδόν δεν υφίσταται είναι μεγάλος ανασταλτικός παράγοντας για πολλούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις παρει ποτε μηχανημα με προεγκατεστημενα windows; Ξερεις οτι επειδη εχει προεγκατεστημενα windows σου ερχεται με 120 ευρω καπελο;

 

Οχι.Το dekstop το πηρα αδειο εννοειται.Τα laptops που επεσαν στα χερια μου ηταν απο αλλους.Αν τα ειχα αγορασει φυσικα και δεν θα δεχομουν την αδεια χρησης των windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παλι δεν εχεις παρει, τοτε εισαι παρανομος φιλε μου... και αυτο παλι δεν ειναι σωστο ;)

 

ηθικολογία > κανω την δουλεια μου ftw ?:-D:-D

 

δεν καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους trollades, γιατι τετια αντιπαθεια προς την microsoft;

Τι εκανε η εταιρεια microsoft

1) Εφερε τους υπολογιστες στα σπιτια μας (με διαφορα deal που εκανε)

2) Εφτιαξε το excel, το καλυτερο προγραμμα που υπαρχει στο κοσμο

3) Εφτιαξε το DirectX, που εβαλε τον υπολογιστη πανω απο τις κονσολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθικολογία > κανω την δουλεια μου ftw ?:-D:-D

 

δεν καταλαβαινω.

 

Ναι, ο γνωστός μοραλισμός.

Όταν δεν μπορουν να βρουν πάτημα με την τιμή το γυρνάνε στα περί πειρατικού λογισμικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Εvgenios

 

Άστο, δεν θα βγάλεις άκρη.

 

Εν μέρη έχουν δίκιο.

Αλλά κάνουν την τρίχα τροιχιά και τον φούρνο κάστρο.

Είπαμε ότι χρησιμοποιούμε windows διότι μας βολεύουν περισσότερο σε αυτά που κάνουμε.

Αλλά που να εννοήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις παρει ποτε μηχανημα με προεγκατεστημενα windows; Ξερεις οτι επειδη εχει προεγκατεστημενα windows σου ερχεται με 120 ευρω καπελο; Αν παλι δεν εχεις παρει, τοτε εισαι παρανομος φιλε μου... και αυτο παλι δεν ειναι σωστο ;)

 

 

Δλδ τωρα μιλαει ο μη παρανομος που ποτε δεν εχει κατεβασει παρανομα προγραμμα, ταινια, MP3, κτλ κτλ κτλ κτλ......

 

Να δω τι αλλο επιχειρημα θα ακουσω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους trollades, γιατι τετια αντιπαθεια προς την microsoft;

Τι εκανε η εταιρεια microsoft

1) Εφερε τους υπολογιστες στα σπιτια μας (με διαφορα deal που εκανε)

2) Εφτιαξε το excel, το καλυτερο προγραμμα που υπαρχει στο κοσμο

3) Εφτιαξε το DirectX, που εβαλε τον υπολογιστη πανω απο τις κονσολες

 

1) η apple εφερε τους υπολογιστες σπιτια μας

2) Ψηφιοποιηση λογιστικων φυλλων και οχι δεν ειναι το καλυτερο προγραμμα στον κοσμο εκτος αν εισαι οικονομολογος

3) Το ιδιο γινοταν και επι OpenGL και παλι ηταν πανω απο τις κονσολες το PC. Τωρα γιατι κοπηκε το openGL απο τα περισσοτερα παιχνιδια συμπτωματικα οταν βγηκε το Xbox ειναι αλλου παπα ευαγγελιο (αν θυμηθεις το Half-Life 2 που ολοι γραφαμε για τα ανωτερα γραφικα που ειχε σε σχεση με ολα τα αλλα παιχνιδια ηταν γραμμενο για opengl)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ τωρα μιλαει ο μη παρανομος που ποτε δεν εχει κατεβασει παρανομα προγραμμα, ταινια, MP3, κτλ κτλ κτλ κτλ......

 

Να δω τι αλλο επιχειρημα θα ακουσω.....

 

+1000

 

Πέστα χρυσόστομε...η υποκρισία σε όλο το μεγαλείο της....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off-topic:

trollades
Να ρωτήσω και εγώ κάτι σε όλους εσάς τους μη-GNU/Linux users;Γιατί κάθε φορά που σε κάποιο thread συμμετέχουν οι "φανατικοί" και "αρρωστημένοι" linux users τρέχετε να απαντήσετε και να κάνετε συζήτηση αφού θεωρήτε ότι το μόνο που κάνουμε είναι να trollαρουμε και να χαλάμε τα threads;

Αν θεωρήτε ότι trollαρουμε,υπάρχει και το κουμπάκι της αναφοράς,καθώς και τα προσωπικά μηνύματα που μπορείτε να στείλετε στους συντονιστές.

 

Είμαι προσωπικά υπέρ του διαλόγου,αν αυτός δεν εμπεριέχει προσωπικούς χαρακτηρισμούς.Με ειρωνείες και βρισιές δεν κάνουμε σωστό διάλογο.

 

Αυτά τα λέω γενικά και για προηγούμενα θέματα,που κλειδώθηκαν λόγω off-topic και προσωπικών χαρακτηρισμών.Ελπίζω αυτό να μην κλειδωθεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) η apple εφερε τους υπολογιστες σπιτια μας

2) Ψηφιοποιηση λογιστικων φυλλων και οχι δεν ειναι το καλυτερο προγραμμα στον κοσμο εκτος αν εισαι οικονομολογος

3) Το ιδιο γινοταν και επι OpenGL και παλι ηταν πανω απο τις κονσολες το PC. Τωρα γιατι κοπηκε το openGL απο τα περισσοτερα παιχνιδια συμπτωματικα οταν βγηκε το Xbox ειναι αλλου παπα ευαγγελιο (αν θυμηθεις το Half-Life 2 που ολοι γραφαμε για τα ανωτερα γραφικα που ειχε σε σχεση με ολα τα αλλα παιχνιδια ηταν γραμμενο για opengl)

 

Δλδ ο 8086 που ειχα καθως και οι 286/386/486/pentium/ κτλ κτλ κτλ κτλ ηταν Apple και δεν το ειχα παρει χαμπαρει μια 20ετια+ τωρα ? Για δες τι μαθαινουμε στο Insomnia...

 

Παντως μεχρι προσφατα νομιζα πως το MS-DOS και μετα τα 3.0/3.1/95/98 εφεραν τους υπολογιστες στα σπιτια των ανθρωπων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...