Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 7 πουλάνε ταχύτερα από οποιοδήποτε άλλο λειτουργικό


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε για να το λες εσυ μαλλον δεν θα εχω χρησιμοποιησει και απλα θα μιλαω.....Απο την αλλη οσοι χρησιμοποιειτε και τα δυο αφου το Linux ειναι καλυτερο τοτε το λιγοτερο που θα επρεπε να κανετε ειναι να σβυσετε τα Windows..... :)

 

Δηλαδη πρεπει ολοι να χρησιμοποιουμε μονο ενα λειτουργικο και τελος. Αν κανουμε αλλα πραγματα στο ενα και αλλα πραγματα στο αλλο δεν παιζει. Τι ιδεολογια ειναι αυτη; Πραγματικα δεν μπορω να σε καταλαβω. Το dual boot για αυτο δημιουργηθηκε ξερεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 352
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλα δεν ειναι λογικο να θαβει καποιος κατι που ο ιδιος χρησιμοποιει....Γιαυτο το θεωρω υποκρισια.....Οπως σου ειπα, το γιατι δεν ενδιαφερει κανεναν, το end result ειναι που παιζει ρολο...Με λιγα λογια δεν μπορεις να ερχεσαι και να λες λες λες λες ποσο ανωτερο ειναι το Linux, οχι εσυ συγκεκριμενα αλλα ολοι, και μετα να λες Αλλα εχω Και Windows γιατι τα χρειαζομαι.....Ε Αντε γεια ενα πραγμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι τα χρησιμοποιω για συγκεκριμενο λογο δεν σημαινει οτι τα θεωρω καλυτερα... Ειναι σαν τα νοικιασμενα αυτοκινητα... Κανεις δεν γουσταρει το ξεσκισμενο ATOS που σου δινουν αλλα το χρειαζεσαι για λιγο. οποτε το περνεις ;) Παντως αντι να κοιτας μονο απο τα παραθυρα δοκιμασε να βγεις και απο την πορτα και να δεις τιποτα αλλο ;) Δεν κανει κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη πρεπει ολοι να χρησιμοποιουμε μονο ενα λειτουργικο και τελος. Αν κανουμε αλλα πραγματα στο ενα και αλλα πραγματα στο αλλο δεν παιζει. Τι ιδεολογια ειναι αυτη; Πραγματικα δεν μπορω να σε καταλαβω. Το dual boot για αυτο δημιουργηθηκε ξερεις...

Φυσικα και μανιακοι σαν εμας θα εχουν και dual και triple boot, με την ιδια λογικοι που αυτοι απο το hitech εχουν δυο και τρεις ενισχυτες ή μερικες φορες και δυο και τρεις τηλεορασεις. Αλλα ο κανονικος χρηστης, οπως η αδερφη μου, θελει ενα λειτουργικο οπως θελει μια τηλεοραση, οποτε αν ενα λειτουργικο θελει να μπει στα σπιτια του πολυ κοσμου πρέπει να τα κανει ολα. Δηλαδη να μην χρειαζεται dual boot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι τα χρησιμοποιω για συγκεκριμενο λογο δεν σημαινει οτι τα θεωρω καλυτερα... Ειναι σαν τα νοικιασμενα αυτοκινητα... Κανεις δεν γουσταρει το ξεσκισμενο ATOS που σου δινουν αλλα το χρειαζεσαι για λιγο. οποτε το περνεις ;) Παντως αντι να κοιτας μονο απο τα παραθυρα δοκιμασε να βγεις και απο την πορτα και να δεις τιποτα αλλο ;) Δεν κανει κακο.

 

Ναι μόνο που το νοικιασμένο αυτοκίνητο το χρησιμοποειείς όταν το δικό σου δεν είναι διαθέσιμο,εσύ απο την άλλη έχεις διαθέσιμη τη Φεράρι και το ξεσκισμένο ΑΤΟΣ και πας με το ΑΤΟΣ κατα τ άλλα,λιγάκι υποκριτικό ξέρω γω αλλά νταξ,κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου με το pidgin ας πούμε αλλά μπαίνεις στα Windows για να μιλήσεις με το windows live που κάνει την ίδια δουλειά,είναι και κατώτερο αλλά να μωρέ αναγκάζεσαι.

Φυσικα χρησιμοποιούμε και closed source προγράμματα στο Linux επειδή μας βολεύει αλλά θα κράξουμε τους άλλους με τα Windows επειδή χρησιμοποιούν κλειστο λειτουργικό και όχι ανοιχτό,ελευθερία μπλα μπλα

 

Τώρα αν όλα τα παραπάνω σου φαίνονται φυσιολογικά και όχι υποκριτικά,πάσο

 

Σε βολεύει για κάτι,όπως άλλους τους βολεύει για κάτι άλλο,παρολα αυτά σε κάθε θέμα για Windows κάποιος θα πεταχτεί να μιλήσει για Linux και το πόσο καλυτερότερα είναι,έχεις δει πολλούς να μπαίνουν στο Linux section και να προτείνουν Windows στα θέματα με προβλήματα του λειτουργικού;

 

Αν θυμάμαι το κανε ένας για 2-3 μέρες και είχατε ξεσκιστεί στη γκρίνια και εκνευριζόσασταν,φαντάσου τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που το νοικιασμένο αυτοκίνητο το χρησιμοποειείς όταν το δικό σου δεν είναι διαθέσιμο,εσύ απο την άλλη έχεις διαθέσιμη τη Φεράρι και το ξεσκισμένο ΑΤΟΣ και πας με το ΑΤΟΣ κατα τ άλλα,λιγάκι υποκριτικό ξέρω γω αλλά νταξ,κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου με το pidgin ας πούμε αλλά μπαίνεις στα Windows για να μιλήσεις με το windows live που κάνει την ίδια δουλειά,είναι και κατώτερο αλλά να μωρέ αναγκάζεσαι.

Φυσικα χρησιμοποιούμε και closed source προγράμματα στο Linux επειδή μας βολεύει αλλά θα κράξουμε τους άλλους με τα Windows επειδή χρησιμοποιούν κλειστο λειτουργικό και όχι ανοιχτό,ελευθερία μπλα μπλα

 

Τώρα αν όλα τα παραπάνω σου φαίνονται φυσιολογικά και όχι υποκριτικά,πάσο

 

Σε βολεύει για κάτι,όπως άλλους τους βολεύει για κάτι άλλο,παρολα αυτά σε κάθε θέμα για Windows κάποιος θα πεταχτεί να μιλήσει για Linux και το πόσο καλυτερότερα είναι,έχεις δει πολλούς να μπαίνουν στο Linux section και να προτείνουν Windows στα θέματα με προβλήματα του λειτουργικού;

 

Αν θυμάμαι το κανε ένας για 2-3 μέρες και είχατε ξεσκιστεί στη γκρίνια και εκνευριζόσασταν,φαντάσου τώρα..

 

Για αρχη δεν γκρινιαξαμε. Οποτε παιζει λινουξ η και android στην κεντρικη παντα ερχονται οι fans των windows και μιλανε. 2ον Windows μπαινω μονο για τα groups μεχρι να ενσωματωθει η λειτουργεια των groups. Απο εκει και περα δεν θα κατακρινω αυτους που εχουν windows και μπαινουν ΚΑΙ λινουξ για να σερφαρουν οι για να κατεβασουν χωρις να φοβουνται τους ιους. Εσυ γιατι κανεις κατι τετοιο λοιπον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη δεν γκρινιαξαμε. Οποτε παιζει λινουξ η και android στην κεντρικη παντα ερχονται οι fans των windows και μιλανε. 2ον Windows μπαινω μονο για τα groups μεχρι να ενσωματωθει η λειτουργεια των groups. Απο εκει και περα δεν θα κατακρινω αυτους που εχουν windows και μπαινουν ΚΑΙ λινουξ για να σερφαρουν οι για να κατεβασουν χωρις να φοβουνται τους ιους. Εσυ γιατι κανεις κατι τετοιο λοιπον;

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Παντου υπαρχουν οι εντελως κολλημενοι αλλα αυτο δεν ειναι το θεμα, επισης ειναι διαφορετικο το κραζω γιατι εχω γνωσεις σε κατι και το εχω δουλεψει απο το κραζω χωρις να εχω ιδεα που μου πανε τα 4 απλα και μονο επειδη ειμαι fanboy... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα εχω βαρεθει αυτα τα στατιστικα. Το οτι εχει τις πωλησεις εχει να μας δηλωσει κατι; Ποιο αλλο λειτουργικο πας και το αγοραζεις αλλωστε; Αυτα τα παιχνιδια marketing που μας πλασαρουν καθε φορα ειναι απιστευτα...

 

Kαι οσων αφορα το ταχυτερο... εδω πουλαγαν αναβαθμισεις πριν βγουν τα 7αρια απο vista σε 7. Ολα τα μηχανηματα με προεγκατεστημενα 7αρια βγαινουν και με τιποτα αλλο. Λες και μπορεις να αγορασεις κατι αλλο. + το γεγονος οτι ο κοσμος δεν την παλευε αλλο με τα sVista.

 

Το πρωτο σου ποστ φιλε μου.... Αυτο ειναι γκρινια... για αυτο και γελαω :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο σου ποστ φιλε μου.... Αυτο ειναι γκρινια... για αυτο και γελαω :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Αυτο τι σχεση εχει; Διαφωνεις με τις πωλησεις; Γιατι; μπορεις να αγορασεις κατι αλλο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντου υπαρχουν οι εντελως κολλημενοι αλλα αυτο δεν ειναι το θεμα, επισης ειναι διαφορετικο το κραζω γιατι εχω γνωσεις σε κατι και το εχω δουλεψει απο το κραζω χωρις να εχω ιδεα που μου πανε τα 4 απλα και μονο επειδη ειμαι fanboy... ;)

 

Οι χρήστες του linux έχουν κόλλημα με την κακή έννοια πολύ περισσότερο απ΄τους χρήστες windows.

To βλέπουμε συνεχώς :

μην πεις σε χρήστη linux ότι σου αρέσουν τα windows, θα ξεκινήσει αμέσως ιδεολογικό κύρηγμα και bashing του κερατά,

κουραστική επιμονή να αποδείξουν ότι οι υπόλοιποι δεν σκέπτονται σωστά, ελιτισμός και σύνδρομα "ανώτερης" πληροφορικής κουλτούρας κ.α.

Ελάχιστες περιπτώσεις είναι λογικοί και διαλακτικοί.

 

Περιμένετε να πείσετε με τέτοια συμπεριφορά ;

Το μόνο που πετυχαίνετε είναι να μειώσετε και εν τέλη να εκνευρίσετε τους συνομιλητές σας.

Αυτά είναι γραφικότητες. Αν είχατε πράγματι πληροφορική παιδεία θα είχατε και διαφορετική συμπεριφορά.

Δεν αντιλαμβάνεστε ότι οι απλοί χρήστες θέλουν να κάνουν την δουλειά τους με τον απλούστερο και

προφανέστερο και αυτός καλώς ή κακώς είναι τα windows.

Δεν ενδιαφέρονται να ψαχτούν ή να σκεφτούν ή να ξεβολευτούν ή οτιδήποτε άλλο.

Και η συμπεριφορά σας δεν βοηθά στην αφύπνιση των χρηστών, δυστυχώς.

Δικαιολογείται να φωνάζετε περισσότερο για να ακουστείτε αλλά το να μη σέβεστε τις ανάγκες ή

εν τέλη τις επιλογές των άλλων και να θέλετε με το ζόρι να τους ποδηγετήσετε είναι ανεπίτρεπτο και εκνευριστικό.

Τα ξέρουμε τα πλεονεκτήματα του Linux πολύ καλά. Απλώς δεν μας κάνει. Έτσι, για τους χ λόγους.

 

Δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά αλλά οι περισσότεροι έτσι είναι δυστυχώς.

Έχετε ανάγει το linux σε δόγμα και θρησκεία....κακό του κεφαλιού σας.

Ο καθένας βάζει ότι τον βολεύει και προφανώς όχι ότι πιστεύετε εσείς ότι τον βολεύει.

Τουλάχιστον εγώ, μόνον την δουλειά μου θέλωνα κάνω και τίποτε άλλο. Κι' όμοια και πολλοί άλλοι.

Και εφόσον την κάνουμε πολύ καλά με τα win δεν έχουμε λόγο να στραφούμε αλλού προς το παρόν.

Λες να έχουμε όλοι τόσο μειωμένο IQ και να θέλουμε να παιδευόμαστε με τα κρασαρίσματα, τους ιούς,

την δυσχρηστία, να μας απομυζά οικονομικά και να μας κατασκοπεύει η MS κλπ ;

 

E, έχουμε κι εμείς πολύ μυαλό ξέρεις όσο κι' δεν θέλετε να το πιστέψετε.....

 

-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως σκεφτομαι τον κακομοιρο τον Πινγκουινο........Τοσο που εχει ξεφυγει το θεμα απο τους Linuxαδες ποσο να αντεξει ο κακομοιρος πριν ψαξει να βρει καποιο "παραθυρο" για να ξεφυγει και να βρει την υγεια του ???

 

Παντως περα απο την πλακα εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις SUSE και ολες τις εκδοσεις Red Hat.....Καμια δεν μπορεσε ποτε να με κρατησει....Θα πουν μερικοι πως υπαρχουν και αλλες εκδοσεις αλλα οκ δεν θα τις δουλεψω και ολες για να δω ΑΝ υπαρχει 1 τοσο διαφορετικη και Super Duper που να με κρατησει. Αντιθετα τα Windows παντα ηταν ολοκληρωμενα για μενα σε Ολους τους τομεις και παντα εκανα την δουλεια μου μια χαρα. Αυτο θελω και μου αρκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χρήστες του linux έχουν κόλλημα με την κακή έννοια πολύ περισσότερο απ΄τους χρήστες windows.

To βλέπουμε συνεχώς :

μην πεις σε χρήστη linux ότι σου αρέσουν τα windows, θα ξεκινήσει αμέσως ιδεολογικό κύρηγμα και bashing του κερατά,

κουραστική επιμονή να αποδείξουν ότι οι υπόλοιποι δεν σκέπτονται σωστά, ελιτισμός και σύνδρομα "ανώτερης" πληροφορικής κουλτούρας κ.α.

Ελάχιστες περιπτώσεις είναι λογικοί και διαλακτικοί.

 

Περιμένετε να πείσετε με τέτοια συμπεριφορά ;

Το μόνο που πετυχαίνετε είναι να μειώσετε και εν τέλη να εκνευρίσετε τους συνομιλητές σας.

Αυτά είναι γραφικότητες. Αν είχατε πράγματι πληροφορική παιδεία θα είχατε και διαφορετική συμπεριφορά.

Δεν αντιλαμβάνεστε ότι οι απλοί χρήστες θέλουν να κάνουν την δουλειά τους με τον απλούστερο και

προφανέστερο και αυτός καλώς ή κακώς είναι τα windows.

Δεν ενδιαφέρονται να ψαχτούν ή να σκεφτούν ή να ξεβολευτούν ή οτιδήποτε άλλο.

Και η συμπεριφορά σας δεν βοηθά στην αφύπνιση των χρηστών, δυστυχώς.

Δικαιολογείται να φωνάζετε περισσότερο για να ακουστείτε αλλά το να μη σέβεστε τις ανάγκες ή

εν τέλη τις επιλογές των άλλων και να θέλετε με το ζόρι να τους ποδηγετήσετε είναι ανεπίτρεπτο και εκνευριστικό.

 

Δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά αλλά οι περισσότεροι έτσι είναι δυστυχώς.

Έχετε ανάγει το linux σε δόγμα και θρησκεία....κακό του κεφαλιού σας.

Ο καθένας βάζει ότι τον βολεύει και προφανώς όχι ότι πιστεύετε εσείς ότι τον βολεύει.

Τουλάχιστον εγώ, μόνον την δουλειά μου θέλωνα κάνω και τίποτε άλλο. ΚΙ αόμοια και πολλοί άλλοι.

Και εφόσον την κάνουμε πολύ καλά με τα win δεν έχουμε λόγο να στραφούμε αλλού προς το παρόν.

Λες να έχουμε όλοι τόσο μειωμένο IQ και να θέλουμε να παιδευόμαστε με τα κρασαρίσματα, τους ιούς,

την δυσχρηστία, να μας απομυζά οικονομικά και να μας κατασκοπεύει η MS κλπ ;

 

E, έχουμε κι εμείς πολύ μυαλό ξέρεις όσο κι' δεν θέλετε να το πιστέψετε.....

 

Το πρόβλημα γενικά δεν είναι γιατί εσυ και όλοι οι άλλοι βαλαν Windows αλλά γιατί υποχρεώνουν τους πάντες με την αγορά υπολογιστή να δίνουν 120 ευρώ γιατί έρχονται πακέτο. Αναγκαστικά όταν κάποιος ξεκινάει με Windows και μαθαίνει εκεί, πολύ πιθανό να μείνει και εκεί. Μεγάλο πράγμα η συνήθεια. Γιατί στα σχολεία μαθαίνουν Windows μόνο; αυτοί είναι χώροι ελεύθερης σκέψης και όχι μηχανή που παράγει πανομοιότυπα αντίγραφα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως περα απο την πλακα εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις SUSE και ολες τις εκδοσεις Red Hat.....Καμια δεν μπορεσε ποτε να με κρατησει....Θα πουν μερικοι πως υπαρχουν και αλλες εκδοσεις αλλα οκ δεν θα τις δουλεψω και ολες για να δω ΑΝ υπαρχει 1 τοσο διαφορετικη και Super Duper που να με κρατησει. Αντιθετα τα Windows παντα ηταν ολοκληρωμενα για μενα σε Ολους τους τομεις και παντα εκανα την δουλεια μου μια χαρα. Αυτο θελω και μου αρκει.

SUSE εννοείς openSUSE ή SUSE Linux Enterprise;Και όταν λες όλες τις εκδόσεις τι εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...