Προς το περιεχόμενο

Εξαγωγή χοληδόχου κύστης.Εμπειρίες.


billxl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εμενα μου βγήκε πριν 5 χρόνια 2700 όλα μαζί σε ιδιωτική κλινική. Έχω ιδιωτική ασφάλεια οπότε πήρα το 80% πίσω. Ανωδυνη επέμβαση, χαλαρά θα έλεγα, λαπαροσκοπικα την έκανα,είχα χάσει σε δύο μήνες 10 κιλά, αν σηκώνεις βαρη στη δουλειά θες δύο μήνες άδεια χαλαρά

Καλημέρα, μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις πληροφορίες πιο συγκεκριμένες (κλινική, γιατρός κτλ) γιατί διαγνώστηκα και γω με πέτρες (χωρίς σημαντικά συμπτώματα βέβαια) και θα την βγάλω άμεσα και ψάχνω...

Ευχαριστώ

Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα τη βοήθειά σας κυρίως αυτών που έχουν κάνει την επέμβαση για αφαίρεση χολής. Διαγνώστηκα και γω με πέτρες, τυχαία, (χωρίς σημαντικά συμπτώματα) και θα την βγάλω όμως άμεσα Είμαι στη διαδικασία ψαξίματος για γιατρό. Επίσης αν μπορείτε να με διαφωτίσετε και για το κόστος σε ιδιωτική κλινική, το ξέρω ότι ποικίλλει, αλλά για να έχω μια εικόνα. Ιδιωτική ασφάλιση δεν έχω, ΕΟΠΥΥ μόνο. Υπάρχουν χειρουργοί που θεωρούνται πολύ καλοί στη λαπαροσκοπική μέθοδο;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις πληροφορίες πιο συγκεκριμένες (κλινική, γιατρός κτλ) γιατί διαγνώστηκα και γω με πέτρες (χωρίς σημαντικά συμπτώματα βέβαια) και θα την βγάλω άμεσα και ψάχνω...

Ευχαριστώ

Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα τη βοήθειά σας κυρίως αυτών που έχουν κάνει την επέμβαση για αφαίρεση χολής. Διαγνώστηκα και γω με πέτρες, τυχαία, (χωρίς σημαντικά συμπτώματα) και θα την βγάλω όμως άμεσα Είμαι στη διαδικασία ψαξίματος για γιατρό. Επίσης αν μπορείτε να με διαφωτίσετε και για το κόστος σε ιδιωτική κλινική, το ξέρω ότι ποικίλλει, αλλά για να έχω μια εικόνα. Ιδιωτική ασφάλιση δεν έχω, ΕΟΠΥΥ μόνο. Υπάρχουν χειρουργοί που θεωρούνται πολύ καλοί στη λαπαροσκοπική μέθοδο;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Απαντάω εγώ, Θεσσαλονίκη είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθηνα  για ΕΟΠΥΥ ,στο Ιπποκρατειο εχει καλους γιατρους.Για χολη και ουρολογικα .Εχει ομως αναμονη γενικα στα δημοσια.Μπορει και 2 μηνες για μικρες επεμβασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diskimpex εγώ έκανα το χειρουργείο στο Doctors Hospital Και την επέμβαση μου την έκανε ο Σωτήρης Γαβριήλ, θεωρείται πολύ πολύ καλός στις λαπαροσκοπικές επεμβάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθηνα  για ΕΟΠΥΥ ,στο Ιπποκρατειο εχει καλους γιατρους.Για χολη και ουρολογικα.

 

Σε τι ποσα κυμαινονται τα φακελακια στο Ιπποκρατειο?

Εχει ομως αναμονη γενικα στα δημοσια.Μπορει και 2 μηνες για μικρες επεμβασεις.

 

Εννοεις όταν δε δωσεις φακελακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες ΙΑτρο απο θεσσαλονικη πες μου..

Όχι δε θα χρειαστώ Θεσσαλονίκη, σε ευχαριστώ πολύ πάντως...

Σε τι ποσα κυμαινονται τα φακελακια στο Ιπποκρατειο?

 

Εννοεις όταν δε δωσεις φακελακι?

 

Παρόλο που έχω εοπυυ με ενδιαφέρει το κόστος και στα ιδιωτικά με έναν καλό γιατρό αν έχει κάποιος εμπειρία, θα με βοηθούσε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι ποσα κυμαινονται τα φακελακια στο Ιπποκρατειο?

 

Εννοεις όταν δε δωσεις φακελακι?

 

Επισημα δεν ισχυ αυτο ξερεις .Ανεπισημα δεν ξερει κανεις ,Οτι νομιζεις

Όχι δε θα χρειαστώ Θεσσαλονίκη, σε ευχαριστώ πολύ πάντως...

 

Παρόλο που έχω εοπυυ με ενδιαφέρει το κόστος και στα ιδιωτικά με έναν καλό γιατρό αν έχει κάποιος εμπειρία, θα με βοηθούσε...

 

Αν εχεις ιδιωτικη ασφαλεια ,οτι γραφει.Τιμες απο 1000 ευρω ο γιατρος .Συν το νοσοκομειο και οτι αφαιρεσει ΕΟΠΥΥ .Ειναι υποχρεωτικο να το δηλωσεις σε εισοδο σε ιδιωτικο.Για το ιδιο ,δεν μπορεις να πας σε δημοσιο συντομα μετα. Να υποστηριξουν το δημοσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που έχω εοπυυ με ενδιαφέρει το κόστος και στα ιδιωτικά με έναν καλό γιατρό αν έχει κάποιος εμπειρία, θα με βοηθούσε...

 

Mηπως αυτό απαντουσε σε άλλο post?

Επισημα δεν ισχυ αυτο ξερεις .Ανεπισημα δεν ξερει κανεις ,Οτι νομιζεις

 

 

Ότι νοιμιζει ο ασθενης ή οτι του ζητησουν οι γιατροι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mηπως αυτό απαντουσε σε άλλο post?

 

Ότι νοιμιζει ο ασθενης ή οτι του ζητησουν οι γιατροι?

 

 

Όχι, ήθελα απλώς να πω ότι θέλω να μου προτείνετε γιατρό και σε ιδιωτικό, όχι μόνο σε δημόσιο... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...