Προς το περιεχόμενο

Εξαγωγή χοληδόχου κύστης.Εμπειρίες.


billxl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να προτεινουν,σχετικο .Αν σου εμπνευσουν εμπιστοσυνη .Και το κοστος .Το Μετροπολιταν παραδειγμα.Εχει πολλους καλους γιατρους ,ακριβες χρεωσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα,προ εβδομάδος έκανα λαπαροσκοπική χολοκυστεκτομή.η επέμβαση πήγε καλά,2 μέρες νοσηλείας πόνος μηδαμινός.ενα πρόβλημα έχω και φοβάμαι .έχω ανοιχτοκιτρινα κόπρανα.το είπα στο χειρουργό και μου είπε ότι αν κιτρινίσουν τα μάτια η το δέρμα μου είναι ανυσηχιτικο.κατι τέτοιο δεν συμβαίνει αλλά οι κίτρινες κενώσεις με ανυσηχουν.ειχε κάνεις παρόμοια εμπειρία;;μήπως οφείλεται ότι το συκώτι ψάχνει να βρει το "Ρυθμό" του στη παραγωγή χολής;; Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,προ εβδομάδος έκανα λαπαροσκοπική χολοκυστεκτομή.η επέμβαση πήγε καλά,2 μέρες νοσηλείας πόνος μηδαμινός.ενα πρόβλημα έχω και φοβάμαι .έχω ανοιχτοκιτρινα κόπρανα.το είπα στο χειρουργό και μου είπε ότι αν κιτρινίσουν τα μάτια η το δέρμα μου είναι ανυσηχιτικο.κατι τέτοιο δεν συμβαίνει αλλά οι κίτρινες κενώσεις με ανυσηχουν.ειχε κάνεις παρόμοια εμπειρία;;μήπως οφείλεται ότι το συκώτι ψάχνει να βρει το "Ρυθμό" του στη παραγωγή χολής;; Ευχαριστω

Νομίζω στα κακα το κίτρινο είναι από την χορήγηση φαρμάκων κλπ. Πες τους να σου κάνουν εξετάσεις αίματος για να δούνε τα βιοχημικα σου.. Από εκεί θα φανεί η κατάσταση του συκωτιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει: Ο άντρας μου έχει πέτρες στη χολή και θα χρειαστεί να κάνει χολοκυστεκτομή. Μας πρότειναν να πάμε σε ιδιωτικό νοσοκομείο λόγω του οτι στα δημόσια υπάρχουν πολλά μικρόβια και υπάρχει πιθανότητα να προσβληθεί συν του οτι με τα φακελάκια και την αναμονή θα είναι καλύτερα να δώσουμε ένα ποσό και να το κάνουμε σε ιδιωτικό με σιγουριά και όποτε θέλουμε εμείς. Αν ξέρει κάποιος να μου πει ποια είναι η διαδικασία θα με βοηθούσε. Δηλαδή πας σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο και τι γίνεται από κει και πέρα; Πρέπει να έχεις επιλέξει το γιατρό και να έχεις κάνει επίσκεψη στο ιατρείο του και να πας να τον βρεις στο ιδιωτικό νοσοκομείο που χειρουργεί ή μπορείς να πας χύμα και να σε χειρουργήσει όποιος είναι εκεί; Δεύτερον σχετικά με τις τιμές, έχουμε ασφάλιση ΕΟΠΥΥ, ισχύει αυτό που διάβασα οτι ο ΕΟΠΥΥ πληρώνει το 70% των εξόδων της νοσηλείας; Κι αν ναι, υποθέτω δίνεις πρώτα το ποσό στο νοσοκομείο και μετά πας και παίρνεις τα λεφτά από τον ΕΟΠΥΥ όπως γίνεται ας πούμε όταν βγάζεις γυαλιά; Και κάτι τελευταίο, έχω ακούσει οτι μπορεί να συμφωνήσεις μια τιμή για την επέμβαση και μετά να σου βγάλουν άλλα έξοδα τύπου τόσα για το βαμβάκι, τόσα για τις γάζες κλπ. Ισχύει κάτι τέτοιο; Πώς μπορώ να σιγουρέψω το ποσό που θα πληρώσω αν φυσικά χτύπα ξύλο δεν υπάρξει καμιά επιπλοκή κι όλα πάνε σύμφωνα με το πρόγραμμα; Κι αν ξέρει κάποιος και ποια είναι η τιμή με λαπαροσκόπηση θα με βοηθούσε. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα να ψάξεις πρώτα να βρεις τον κατάλληλο χειρουργό ο οποίος θα σου εμπνεύσει εμπιστοσύνη 

και θα αναλάβει την επέμβαση και μετά βλέπεις για τα έξοδα.

 

Υπάρχουν χειρουργοί που χειρουργούν σε πολλά Νοσοκομεία με το ανάλογο αντίτιμο βέβαια.

Προσωπικά θα επέλεγα κάποιο χειρουργό και θα την έκανα σε Δημόσιο Νοσοκομείο να αποφύγω περιττές και

άσκοπες χρεώσεις.

 

Οι ιδιωτικές κλινικές είναι επιχειρήσεις.Σίγουρα και από το βαμβάκι θα βγάλουν κέρδος.

Αλλιώς θα χρεωκοπούσαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα να ψάξεις πρώτα να βρεις τον κατάλληλο χειρουργό ο οποίος θα σου εμπνεύσει εμπιστοσύνη

και θα αναλάβει την επέμβαση και μετά βλέπεις για τα έξοδα.

 

Υπάρχουν χειρουργοί που χειρουργούν σε πολλά Νοσοκομεία με το ανάλογο αντίτιμο βέβαια.

Προσωπικά θα επέλεγα κάποιο χειρουργό και θα την έκανα σε Δημόσιο Νοσοκομείο να αποφύγω περιττές και

άσκοπες χρεώσεις.

 

Οι ιδιωτικές κλινικές είναι επιχειρήσεις.Σίγουρα και από το βαμβάκι θα βγάλουν κέρδος.

Αλλιώς θα χρεωκοπούσαν.

Δεν έχουν όλα τα νοσοκομεία μηχάνημα για λαπαροσκοπηση, εγώ την έκανα σε κλινική για αυτόν το λόγο.

 

Πλήρωσα σύνολο κάνα 3000 και πήρα πίσω το 90%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εσυ ξερεις οτι δεν υπαρχουν αντενδειξεις στην περίπτωση του για lap χολοκυστεκτομη?

Εγώ ξέρω τι έκανα, λεπτομέρειες για την περίπτωση του άλλου που να ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνα:

Νοσοκομείο Υγεία: 3800 ευρώ + αμοιβή γιατρού για μία νύχτα σε δίκλινο

Ιατρικό Κέντρο Αθηνών: 2000 ευρώ + αμοιβή γιατρού για μία νύχτα σε τρίκλινο

 

Πού ζούμε;

 

@vairass

Πώς πήρες πίσω το 90%? Αν μπορούσες να μού πεις θα με βοηθούσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνα:

Νοσοκομείο Υγεία: 3800 ευρώ + αμοιβή γιατρού για μία νύχτα σε δίκλινο

Ιατρικό Κέντρο Αθηνών: 2000 ευρώ + αμοιβή γιατρού για μία νύχτα σε τρίκλινο

 

Πού ζούμε;

 

@vairass

Πώς πήρες πίσω το 90%? Αν μπορούσες να μού πεις θα με βοηθούσες.

Μέσω εθνικής ασφαλιστικής... Έχω και ιδιωτική παράλληλα με το ΙΚΑ.

Πολλά μου φαίνονται έλα Θεσσαλονίκη να το κάνεις.

 

Χειρουργός Σκαρλάτος στην Τσιμισκή

 

Μια νύχτα δεν φτάνει... 3 ήμουν μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνα:

Νοσοκομείο Υγεία: 3800 ευρώ + αμοιβή γιατρού για μία νύχτα σε δίκλινο

Ιατρικό Κέντρο Αθηνών: 2000 ευρώ + αμοιβή γιατρού για μία νύχτα σε τρίκλινο

 

Που ζούμε;

Ζούμε σε μια χώρα που ένας χαμηλά αμειβόμενος δε μπορεί να χειρουργηθεί στο Υγεία για οικονομικούς καθαρά λόγους. Δε μου φαίνεται περίεργο πάντως και σε δυτικές χώρες Έτσι είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζούμε σε μια χώρα που ένας χαμηλά αμειβόμενος δε μπορεί να χειρουργηθεί στο Υγεία για οικονομικούς καθαρά λόγους. Δε μου φαίνεται περίεργο πάντως και σε δυτικές χώρες Έτσι είναι.

Πολλά λεφτά πολλά.

 

Δηλαδή για καρδιά θες Κάνα δεκάρικο χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...