Προς το περιεχόμενο

Εξαγωγή χοληδόχου κύστης.Εμπειρίες.


billxl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι , δεν ζήτησα κιόλας... το μόνο που με ένοιαζε ήταν να περάσουν οι ώρες να γυρίσω σπίτι μου... Έχω πόνους σε όλο το σώμα εκτός απο τα σημεία που έγιναν οι τομές... στήθος , ώμους , τραπέζιους , χαμηλά στους κάτω κοιλιακούς... πλάτη... περίεργο ή normal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι , δεν ζήτησα κιόλας... το μόνο που με ένοιαζε ήταν να περάσουν οι ώρες να γυρίσω σπίτι μου... Έχω πόνους σε όλο το σώμα εκτός απο τα σημεία που έγιναν οι τομές... στήθος , ώμους , τραπέζιους , χαμηλά στους κάτω κοιλιακούς... πλάτη... περίεργο ή normal?

 

Δεν το θυμάμαι να σου πω την αλήθεια, το μόνο που θυμάμαι είναι ένα σακουλάκι δεξιά και στο βγάζει λίγο πριν φύγεις για το σπίτι. Στην κλινική είσαι η έφυγες; νύσταζα θυμάμαι συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα... 12:30 Τετάρτη μπήκα χειρουργείο και περίπου ίδια ώρα την Πέμπτη έφυγα για να γυρίσω σπίτι.

Μέχρι και οι μύες στο λαιμό μου πονάνε... αλλά πόνοι περίεργοι σαν χοντρό πιάσιμο μετά απο πέσιμο με μηχανή , η απο πολύ βαριά γυμναστική ενώ ήσουν καιρό αγύμναστος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα... 12:30 Τετάρτη μπήκα χειρουργείο και περίπου ίδια ώρα την Πέμπτη έφυγα για να γυρίσω σπίτι.

Μέχρι και οι μύες στο λαιμό μου πονάνε... αλλά πόνοι περίεργοι σαν χοντρό πιάσιμο μετά απο πέσιμο με μηχανή , η απο πολύ βαριά γυμναστική ενώ ήσουν καιρό αγύμναστος.

Εγώ έκατσα δύο μέρες μεσα, Πονας επειδή ήσουν δεμένος μάλλον... Νομίζω και εγώ πονούσα, μην ξεχνάς και την νάρκωση. Πόσο ετών είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βρήκαν και εμένα πέτρα στην χολή πριν κάνα χρόνο+! Για άλλο λόγο είχα κάνει υπερηχογράφημα και άλλο μου βρήκαν! Γενικά, δεν με έχει πονέσει ποτέ...

Το χρονικό διάστημα που ακολούθησε από τη διάγνωση μέχρι την αφαίρεσή της, ποίο ήταν σε εσάς; Είχε ξεκινήσει να σας ενοχλεί τόσο  πολύ ώστε να την αφαιρέσετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βρήκαν και εμένα πέτρα στην χολή πριν κάνα χρόνο+! Για άλλο λόγο είχα κάνει υπερηχογράφημα και άλλο μου βρήκαν! Γενικά, δεν με έχει πονέσει ποτέ...

Το χρονικό διάστημα που ακολούθησε από τη διάγνωση μέχρι την αφαίρεσή της, ποίο ήταν σε εσάς; Είχε ξεκινήσει να σας ενοχλεί τόσο πολύ ώστε να την αφαιρέσετε;

Εμένα το έψαχναν οι γιατροί 4 χρόνια, είχα πόνους περιμετρικά της κοιλιάς, άλλος έλεγε νόσος κρον, άλλος σκουλήκι κλπ.

Τελικά έκανα υπέρηχο κοιλιάς και βρήκαν πρόβλημα διόγκωση, την έβγαλα σε δύο ημέρες σε κλινική.

 

Αν πρέπει να την βγάλεις κάνε το.... Κάνε εξέταση και το σκουλήκι μήπως θέλει κ αυτό μην ανοίγουν πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το έψαχναν οι γιατροί 4 χρόνια, είχα πόνους περιμετρικά της κοιλιάς, άλλος έλεγε νόσος κρον, άλλος σκουλήκι κλπ.

Τελικά έκανα υπέρηχο κοιλιάς και βρήκαν πρόβλημα διόγκωση, την έβγαλα σε δύο ημέρες σε κλινική.

 

Αν πρέπει να την βγάλεις κάνε το.... Κάνε εξέταση και το σκουλήκι μήπως θέλει κ αυτό μην ανοίγουν πάλι.

Μου είχαν πει, όσο δεν με ενοχλεί να μην τη αφαιρέσω, βασικά το είχα ξεχάσει ότι έχω, είδα το θέμα και τη θυμήθηκα... :D

Απλά ήθελα να μάθω για πόσο καιρό παίζει να την έχω χωρίς πρόβλημα!

Τι είναι το σκουλήκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχαν πει, όσο δεν με ενοχλεί να μην τη αφαιρέσω, βασικά το είχα ξεχάσει ότι έχω, είδα το θέμα και τη θυμήθηκα... :D

Απλά ήθελα να μάθω για πόσο καιρό παίζει να την έχω χωρίς πρόβλημα!

Τι είναι το σκουλήκι;

Βγάλε την άμεσα.. Άμα στο γυρίσει σε καρκίνο; στην ουσία έχεις χαλασμένο όργανο εκεί μέσα.

 

Βασικα κάνε υπέρηχο να δει ο γιατρός αν υπάρχει διόγκωση οργάνου, μετά θα σου πει τι να κάνεις, πες του να δει και την σπλήνα είναι σημαντικό όργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 είμαι... οι πόνοι κτλ άρχισαν 6 μήνες πριν. Διάγνωση για λάσπη μου βγάλανε πριν 3 μήνες περίπου... Μου έκανε 5-6 καλά επεισόδια με τρελούς πόνους που με τράβαγαν μέχρι και 12-14 ώρες...

Τελική διάγνωση για να βγει έγινε Μ. Πέμπτη και μου είπε Τετάρτη να μπω χειρουργείο. Αν τυχών και είχα πάλι κρίση στο μεσοδιάστημα ή ανέβαζα πυρετό μου είπε να τον πάρω τηλ και να την βγάζαμε άμεσα την ίδια μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου μαλακίες τούμπανα φίλε... παγκρεατίτιδα rings any bell ? 

 

Σχετικά με το ότι δεν έχεις πόνους μην το δένεις σχοινί κορδόνι ότι όλα είναι ρόδινα... Με την υγεία μας καλό είναι να μην παίζουμε... Μια θεία μου έκανε αφαίρεση χολής... δεν είχε πόνους κτλ... αλλά η χολή της ήταν τίγκα στην πέτρα. Πήγαινε ντουγρού για παγκρεατίτιδα και αυτή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ρε σεις.... ο ένας καρκίνο ο άλλος πόνο για 12 ώρες.... ρε γιατί με αγχώσατε, μια χαρά την είχα ξεχάσει...  χαχα...

 

θα κλείσω για υπέρηχο μέσα στο μήνα, να τελειώνει η υπόθεση... ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...