Προς το περιεχόμενο

Εξαγωγή χοληδόχου κύστης.Εμπειρίες.


billxl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι έ και... Δεν χονευεις εύκολα... Σε πονάει το στομάχι εύκολα... Για να χονεψω ρευομαι πάνω από 50 φορές. Εμένα μου έβγαλαν όλο το όργανο διότι υπήρχε υποψία για καρκίνο. Βγάλτε την άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι ειναι το ultrasound, υπερηχογραφημα?

Με μια αξονικη τομογραφια παντως εχεις πιο σαφη εικονα.

Ναι το υπερηχογράφημα είναι. Θα ήθελα να κάνω mri σε κάποια φάση. Είναι ακριβό όμως, γύρω στα 500 fuckin ευρώ (Νομιζω ήρθε ο καιρός να κάνω ασφάλεια υγείας).

 

Διάβαζα στο internet οτι δεν χρειάζεται απαραίτητα να έχει κάποιος πέτρες στην χολή για να έχει κάποιο πρόβλημα η χολή.

Καλά άμα αρχίσεις να διαβάζεις στο internet για αυτό και για εκείνο μοιάζουν τόσο πολύ τα συμπτώματα διαφόρων αρρώστιων που σε κάποια φάση από το άγχος αρχίζεις και παρανοείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω την έχω βγάλει και δεν έχω καμία ενόχληση 

πριν ποσο καιρο φιλε ; Ποσα κιλα εισαι ; Τρως κανονικα τα παντα ; Γιατι εγω αν φαω κατι καυτερο η πιτσα ας πουμε γινομαι τουμπανο,δεν προλαβαινει να χονεψει το στομαχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν ποσο καιρο φιλε ; Ποσα κιλα εισαι ; Τρως κανονικα τα παντα ; Γιατι εγω αν φαω κατι καυτερο η πιτσα ας πουμε γινομαι τουμπανο,δεν προλαβαινει να χονεψει το στομαχι.

Διάβαζα και πάλι στο internet οτι υπάρχουν κάποια ένζυμα που τα παίρνεις πριν να φας ή μετα (δεν θυμάμαι πότε ακριβώς) και βοηθούν στην χώνεψη και αρκετοί που έβγαλαν την χολή τα παίρνουν, έτσι δεν επιβαρυνεται το συκώτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 4 χρόνια, 67kg....τρώω τα πάντα, αν και δεν είμαι πολύ fan των καυτερών

Βεβαία τρώω μικρότερες ποσότητες-πιο τακτικά για άλλο λόγο, δε θα φάω δηλαδή ποτέ μια πίτσα στην καθισιά μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 25

Τα κιλά δε νομίζω ότι παίζουν ρόλο

Πριν τη βγάλω είχα ενοχλήσεις συχνά όταν έτρωγα μαλακίες ή έπινα μπύρες, πόνο που χτυπούσε και πίσω στην πλάτη....όλα κόπηκαν όταν την έβγαλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 25

Τα κιλά δε νομίζω ότι παίζουν ρόλο

Πριν τη βγάλω είχα ενοχλήσεις συχνά όταν έτρωγα μαλακίες ή έπινα μπύρες, πόνο που χτυπούσε και πίσω στην πλάτη....όλα κόπηκαν όταν την έβγαλα 

νομιζω παιζουν ρολο τα κιλα στην περιπτωση που βγει ολο το οργανο ( εμενα το εβγαλαν ΟΛΟ -πανω απο 15 εκατοστα ηταν εχω και βιντεο).  Εγω ειμαι 100 κιλα οποτε τρωω σχεδον τα διπλασια απο εσενα σε θερμιδες...οταν τρωω χαζα γινεται χαμος εκει μεσα..

Με ενοχλει το στομαχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενζυμα; για στείλε link, Παοκαρα εσύ είσαι κατηγορία φτερου ρε φίλε μου, πόσο ετών είσαι;

Αμα googlareis "digestive enzymes supplement" θα σου βγάλει διάφορα, τώρα για συγκεκριμένη μάρκα δεν ξέρω να σου πω. Διάβασε διάφορα reviews να δεις τι προτείνουν.

π.χ. ένα τυχαίο link που βρήκα:

 

http://www.vitamins.gr/D85F9316.print.en.aspx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω παιζουν ρολο τα κιλα στην περιπτωση που βγει ολο το οργανο ( εμενα το εβγαλαν ΟΛΟ -πανω απο 15 εκατοστα ηταν εχω και βιντεο). 

 

"Οργανο" εννοεις τη χολυδοχο κυστη? Ε βεβαια ολη τη βγαζουν, οχι τη μιση.

Αν αποκτησει πετρες θεωρειται οτι ειναι αρρωστη και θα τις ξαναδημιουργησει, οποτε πρεπει να αφαιρεθει.

 

Εγω δεν εχω πετρες, εχω πολυποδες στα 3mm, οταν το οριο κινδυνου ειναι τα 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κιλα παιζουν ρολο.

 

Επιδημιολογικα (/στατιστικά) οι παράγοντες που ειναι σημαντικοι ειναι

female - γυναικα

fat - παχουλη

forty - κοντα στα 40

fertile - ακομα γονιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xoληστερινικους ή κακοηθεις?

Στη χολη μου ειπε και μαλιστα μου εδειξε ολο το οργανο οταν το εβγαλε σε ενα δοχειο το ειχε! Ηταν σαν φυσαρμονικα καπως ετσι .

Δεν ηταν κακοηθεις ,εγινε ελεχγο σε ειδικο εργαστηριο στην τσιμισκη με κοστος 300 ευρω.

Τωρα περισσοτερα δεν ρωτησα να σου πω την αληθεια...

ΕΓω βιαζομουν να το κανω να περασει ο πονος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...