Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 3 resists τα εχω σχεδον full, δεν ειναι δυσκολο να τα φτασεις 75% αλλα το chaos resist μου ειναι στο -60% :P

 

Ε ειναι φυσιολογικο να χαλας regret, εχω χαλασει πανω απο 10 μεχρι τωρα + ολα τα refunds απο quests!

 

Πιστευω οτι αν κανουν αλλαγες στο passive tree θα δωσουν ενα respec πριν το official launch αλλα επειδη μαλλον

αργει μην στηριζεσαι σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστευω οτι αν κανουν αλλαγες στο passive tree θα δωσουν ενα respec πριν το official launch αλλα επειδη μαλλον

αργει μην στηριζεσαι σε αυτο.

 

σίγουρα. καλά ρε βρήκες 10 orbs of regret? αν είναι από drops είσαι τυχερός :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ε με shadow την sirina την εστειλα για τσαγακι. Με 2 skill και μονο την εκανα τσοντα. Flicker (γνωστο και ως ninja teleportation attack) και φυσικα viper strike (εκπληκτικο skill επι ευκαιρια). Φυσικα ειχα υποστηριξη απο fire trap οπου χρειαζοταν αλλα μου εκανε τρομερη εντυπωση η διαφορα σε σχεση με τη μαγισουλα μου που πηγε ακλαφτη εναντιον της και αναγκαστηκα να γκρουπαρω για να την κατεβασω. Γενικα ο shadow ειναι καλυτερος χαρακτηρας απο την μαγισα σε ολα. Μπορει να εχει σχεδον ολα οσα εχει η μαγισα + τα δικα του skill.

 

Πρεπει ομως να παρατηρησω και το "προβλημα" του παιχνιδιου οτι σε αναγκαζει να ριχνεις ποντους στο Life/energy shield σχεδον αποκλειστικα. Πραγματικα δεν χρειαζεσαι να ριχνεις ποντους σε damage καθως τα οπλα αναλαμβανουν αυτον τον ρολο. Ελπιζω να το δει αυτο η grinding gears και να το φτιαξει αναλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει ομως να παρατηρησω και το "προβλημα" του παιχνιδιου οτι σε αναγκαζει να ριχνεις ποντους στο Life/energy shield σχεδον αποκλειστικα. Πραγματικα δεν χρειαζεσαι να ριχνεις ποντους σε damage καθως τα οπλα αναλαμβανουν αυτον τον ρολο. Ελπιζω να το δει αυτο η grinding gears και να το φτιαξει αναλογα.

 

έχεις δίκιο, είναι αρκετά Unbalanced σε αυτό το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πήρε το μάτι μου για Frenzy gems. Έχω 2, αν και είναι bow skill. Αν με δείτε online μιλήστε μου, και γενικά αν ψάχνετε κάτι ρωτήστε κόσμο γιατί δεν έχουμε τι να τα κάνουμε από ένα σημείο και μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα, καλό είναι αλλά κρατάει μόνο 10 sec και πρέπει να "ξαναβαρέσεις" για να ανανεωθεί , με λίγα λόγια θα το φάει το Mana του. και δεν είναι και AoE απλά προσφέρει Speed/Damage.

 

καλό όμως για την Critical Ranger μου :P



edit : μπήκα χθες σε πάρτυ 6/6 έτσι να δω τι παίζει. ανέβηκα πολύ γρήγορα (25% xp σε 5 λεπτά χωρίς υπερβολές) αλλά πολύ Ninjies ρε σεις :P

 

δηλαδή είσαι σε δίλημμα μερικές φορές
, λες γρήγορο XP κι όποιον πάρει ο χάρος από loots ή αργό XP κι όλα τα loots δικά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ειναι το βασικο μου single target dps το frenzy το χω βαλει με weapon elemental,faster attacks, faster projectiles και culling strike και στα unique mobs/bosses κανει τρελο dps. Βεβαια δεν χρησιμοποιω mana οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν viable.

 

Κοιτα εγω μπηκα σε παρτυ για να βγαλω δυσκολα quests στο act3 merci, αλλιως δεν νομιζω οτι συμφερει. Γιατι ναι μεν ανεβαινεις πιο γρηγορα αλλα τι να το κανεις αν πας 70 lvl και δεν εχεις gear; Ασε που ειχα μπει μια φορα με κατι summoner, οχι μονο loot αλλα τιποτα δεν εβλεπα :P

 

Edit : Μαλλον σημερα θα ξεκινησω τον 2h melee Marauder μου, για να δουμε τι θα δουμε γιατι εχω ακουσει πολλα για το ποσο impossible ειναι να το melee στο poe..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν δύο τρόποι, ίσως δυόμισι. Ο ένας είναι να σηκώσεις απλά life στο θεό. Ο άλλος να παίζεις με Totems και καλά φίλτρα, που προϋποθέτει πως καθαρίζεις γρήγορα mobs για να ξαναγεμίζουν. Το ενδιάμεσο είναι life on hit ή/και % lifesteal. Εγώ παίζω το δεύτερο με life on hit και πήγαινε πολύ καλά μέχρι τώρα, όταν φάνηκαν απότομα οι ελλείψεις μου σε elemental resists. Ενδεικτικά κατάφερα να σηκώσω το armor μου στο 1600+ και να φτάσω 45% dmg reduction αλλά επειδή άλλαξα μπότες, ζώνη και πανοπλία που έδιναν stun recovery ήμουν μονίμως παγωμένος και δαρμένος - οπότε επιστροφή στα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαση των forum ναι ισχυει. Ολοι λενε το ιδιο. Ολοι ομως. Ειδικα μετα το level 55 τα πραγματα παιρνουν πολυ ασχημη τροπη για εναν οχι καλα ετοιμασμενο χαρακτηρα και το act 3 απο merciless ειναι πραγματικα τεστ υπομονης. Απο την αλλη θα χρειαστεις τρελο resistance για chaos damage ή απλα να παιξεις με Chaos inoculations passive (σε κανει immune σε chaos damage αλλα σου παει το life στο 1)και να φτιαξεις το life σου γυρω απο το energy shield.

 

Γενικα παντως ειναι θεμα που πρεπει να το κοιταξουν καθως δεν εχει και πολυ νοημα αν το μονο που χρειαζεσαι ειναι life passives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...