Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μάλιστα, βέβαια είμαι ακόμα μικρό lvl (37), έχω προσθέσει από skills στο STR ήδη +60 (και κάμποσο ακόμα από items), και ουσιαστικό πρόβλημα δεν βρήκα, μόνο από χαζομάρες δικές μους όπως είπα παραπάνω.

 

έχει μεγάλη διαφορά το cruel από το normal? εννοώ σε φάση x2 πιο δύσκολα?

 

total έχω πάνω από 100 τόσο στο STR όσο και INT

 

(κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα skill με 20% DODGE δεν ξέρω αν αξίζει - δίπλα του ακριβώς είμαι στο Skill Tree, μπορώ να το τσιμπήσω-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που αξίζει σίγουρα είναι η μετατροπή του evasion σε armor. Ουσιαστικά σου διπλασιάζει το armor.

 

Αντιλαμβάνομαι με σκληρό τρόπο πόσο σημαντικό είναι το ψηλό life στο παιχνίδι. Ο Gravicius με έκανε one shot με physical dmg, σε βαθμό που νόμιζα πως η ασπίδα του έχει reflect dmg. Μην το παραμελήσετε, σε cruel θα έχετε (έχω) θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή να αφήσω critical strike/ armor penetration skill και να πάω asap για HP?

 

δεν θα έχω θέμα στο damage όμως? και τόσο χάλια θεωρείται το evasion?

 

εκτός βέβαια αν το HP το λέτε για PvP κι όχι PvE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι για pve μιλαμε, dmg μπορεις να ανεβασεις μεσω items αργοτερα οποτε δεν θα χεις προβλημα.

Δεν ειναι οτι ειναι χαλια το evasion αλλα στηριζεσαι στην τυχη και δεν το προτιμω. Πηρα και εγω το passive που ειπε πιο πανω o @tobajara που μετατρεπει το evasion σε armor.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. είναι κάτω δεξία αυτό το skill το θυμάμαι. επειδή έχω πάρει το μισό κομμάτι από την κάτω δεξία "πίτα" με το τόξο, απέχω 3 skills από αυτό άρα αν ότι έχω πρόβλημα το παίρνω asap. σαν στόχο έχω (προς το παρόν) να πάρω αυτό με το armor penetration.

 

πάντως δεν έχω και τα καλύτερα Items το Bow μου στα stats σαν Max Damage έχει στα 84 (αν θυμάμαι καλά) και φεύγουν 2-3 Hits oi Guards (μιλάω για Normal) με Frenzy/Icy Shot, με3 Link  Bow , 2 πράσινα 1 κόκκινο.

 

edit : recipe για orb of regret υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η που****να η Piety μου χάλασε 8-10 portal scrolls μέχρι να νιώσω και να βάλω το speed pot. Τέλος λοιπόν το normal και πάμε στο επόμενο.

 

Το "crafting" πάντως κατά την άποψή μου είναι τραγικό από την μία είναι randomιά όσο δε πάει και από την άλλη για να βγάλεις orbs πρέπει να μαζεύεις όλα τα rare και να τιγκάρεις το stash σου που αν κάτσεις και τα μαζεύεις απλά δε φτάνει. Το πιο εκνευριστικό μέχρι στιγμής είναι το crafting για μένα, εκτός αν δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά.

 

Όταν δλδ για ένα chaos orb θέλεις

 

  • two-handed weapon x1 or one-handed weapon x1 and shield x1 or one-handed weapon x2
  • helmet x1
  • chest armour x1
  • gloves x1
  • boots x1
  • belt x1
  • amulet x1
  • ring x2

το θέμα είναι λίγο τραγικό. Πόσο μαλλον όταν θες να κρατήσεις Unidentiffied 2 rings & 1 amulet για να βγάλεις το μαξιμουμ... (2 chaos orbs αν όλα είναι unidentified)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντησή μου στο crafting είναι 90+% rarity :P. Αν μου κάτσει και καμιά πανοπλία του Σούπερμαν με 5-6 interlinked sockets, θα παρτάρω, η καλύτερη μέχρι στιγμής είναι 3+2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από λίγο ψάξιμο όλοι λένε να κρατάς μόνο rings & amulets και όταν τα μαζέψεις αυτά για το recipe τότε ξεκινάς να μαζεύεις τα υπόλοιπα που πέφτουν πολύ πιο εύκολα.

 

CyberKatsiki όποιος θέλει κάνει add just started cruel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CyberKatsiki όποιος θέλει κάνει add just started cruel

 

εντάξει απλά respect :D

 

εμένα η Piety στο normal μου έφαγε κι εκεί κάμποσα scrolls γιατι είχα μπερδέψει τα elemental rings (κοιμόμουν κι όρθιος :P)

 

στο θέμα Stash, αγόρασα Premium Stash Tabs (200 points) κι άλλα 40 Points για να κάνω color τα αρχικά 4 tabs (:P) γιατί είχε τιγκάρει εντελώς το Stash

 

για Crafting απλά μαζεύω πράγμα περιμένω για βγει καμία recipe για Orb of Regret (:PPPPP)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες είχε πολύ πλάκα στο game...

Με κάνει invite ένας άκυρος και μου λέει ότι με είδε στο friend list του, του λέω ότι δεν τον ξέρω αλλά αυτός μου λέει να πάμε έτσι κ αλλιώς party μιας και είμαστε στο ίδιο quest.

Ε λέω οκ, ξεκινάμε και ο τύπος είναι ο απόλυτος ninja, έτρεχε στο loot μου πρώτος, με μπλόκαρε κλπ, πολύ αφασία σε κάνουν invite και κάνουν κ ninja looting :D

 

Λοιπόν μόλις φτάσω cruel με τον νέο char σε κάνω add CyberKatsikaniari να σπείρουμε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζεσαι τι θα γίνεται στα Boss, ο παράδεισος του ninja :P

 

lvl 42 πήγα, αλλά το xp αποκτάει αρκετά αργό ρυθμό πλέον (χώρια που χάνεις και 5% xp αν ψοφήσεις στο cruel)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα ξερετε αν υπαρχει καποιο site που να δειχνει την αξια των αντικειμενων  γιατι εχω φαει τρελλο μπερδεμα  αν θελω να πουλησω η να αγορασω κατι

#ΤO ονομα μου στο παιγνιδι ειναι KLAUDIOS  κ παιζω στο cruel αν θελετε με κανετε add

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...