Προς το περιεχόμενο

«Ελληνική» εφαρμογή εξαγοράστηκε από τη Google!


alekszisi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω οι ιδιοι μας οι υπουργοι φτιαχνουν offshore εταιριες για την ευκολια τους και για λιγοτερη φορολογια. Τα δυο παλικαρια σας πειραξανε;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα πω μπράβο στα παλικάρια γιατί ενώ νομίζεις ότι ο τομέας έχει κορεστεί δίνει και θα συνεχίζει να δίνει καινοτόμα(σχετικα) πραγματα.

 

Όσον αφορά τον Nik δεν ρίχνω κανένα άδικο στον φίλο για αυτά που λέει είναι άποψη του. Θεωρώ πως άτομα όπως αυτο που βέβαια μιλάμε για ευφυια είναι σπάνια στις μέρες μας. Προσωπικά θα πουλούσα στην Google την πατέντα με τα χίλια αλλά πάντα θα θαυμάζω τους ανθρώπους που θα τους πετούσαν τα λεφτά στην μούρη και θα έδιναν αυτό που έφτιαξαν σε όλους.

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αυτο που κολαει ? Ειναι σαν να λες επειδη το εκαναν η θα το εκαναν και αλλοι πως καλα εκαναν που το εκαναν και οι ιδιοι.

 

 

Απλα διαλεξαν απο το να το παλεψουν και να βγαλουν λιγοτερα, τα ιδια, η και περισσοτερα χρηματα να πουλησουν την δημιουργια τους ( που οκ αν το καλοσκεφτουμε ενα βελτιωμενο Τ9 ειναι ) για ενα μεγαλο ποσο στην Google.

 

 

Εγω δεν θα το εκανα παντως, εκτος αν ειχα και αλλες 2-3 καλες πατεντες στα χερια μου οποτε ναι δεν θα με ενοιαζε να δωσω μια η ακομα και δυο απο αυτες.

 

@pournaras Κατακρινω πως διαλεξαν την ευκολη λυση και τον ευκολο δρομο. Αλλα ναι δεν ειναι και ωραιο να βλεπεις τα παντα να τα κανει αυτη η Google....Στο τελος θα αγοραζει και κρατη ολοκληρα....Εχουν καθαρα επεκτατικη πολιτικη σχεδον στα παντα.

( Umbrella Corporation anyone ? )

 

Εγω θα το έκανα και για 100,000€. Πώς σου φαίνεται αυτό σαν απάντηση?

Έρχεται ο κάθε έξυπνος εδώ και το παίζει ακόμα πιο έξυπνος. "Εγω δεν θα την πούλαγα, και θα περίμενα και ΘΑ ΘΑ ΘΑ." Αν ερχόταν εμένα η Google να μου κάνει πρόταση, θα πήγαινα εγώ ο ίδιος τον κώδικά μου κολυμπόντας μέχρι την Αμερική για να βεβαιωθώ ότι θα κλείσει η συμφωνία.

 

Θα τρελαθούμε τελείως??? Το εθνικό συμφέρον?? ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ το εθνικό συμφέρον, στο διάολο αν φαίνεται πουθενά αν είναι έλληνας αυτός που έφτιαξε την εφαρμογή φίλε μου!! Αν μου έλεγε η Google να γράψουν Αμερικάνος δίπλα απ'το όνομά μου προκειμένου να μου δώσουν 100,000€ για να αγοράσουν την εφαρμογή μου θα το έκανα!!!!!!! Όχι θα κάτσω εγώ να κοιτάξω το εθνικό συμφέρον... τη ίδια ώρα που το κανιβαλίζουν καθημερινά σε κάθε ευκαιρία οι πολιτικοί μας και έχουν 1000 offshore ο καθένας για τα κότερα που πήραν απ'τα λεφτά ΜΑΣ!!!!!

 

100,000 και τσεπάτα φίλος... και άσε την Ελληνική σημαία να κυμματίζει στην Βουλή, όχι στα γραφεία της Google!!!

Δεν τα γράφω εναντίων σου αυτα..τα γράφω σε απάντηση του κάθε ένα που γράφει τα ωραία του όντας έξω απ'το χορό..

 

Συγχαρητήρια στα παιδιά! Μακάρι να είχαμε όλοι εμείς εδώ τέτοιο μυαλό να δημιουργούσαμε αντί ο ένας να κατηγορεί τον άλλο για το αν είναι σωστό ή λάθος το τί θα κάναμε εμείς στη θέση τους ΑΝ!

 

Με το ΑΝ δεν γ..ησε ποτέ κανενας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Intracom ? Info-Quest ?

 

intracom? οκ..

 

Intracom? Ξερεις σε ποιον ανηκει και τι εχει κανει κατα καιρους και την αναφερεις σαν "καλο" παραδειγμα?

Πιστευω οτι οι δημιουργοι ακολουθησαν αυτην την οδο γιατι αυτο που τους ενδιαφερει ειναι η ανακαλυψη της ιδεας και η υλοποιηση της (προγραμματιστικα). Δεν τους ενδιεφερε να ασχοληθουν με την διακινηση του προιοντος, τους ενδιεφερε απλα η δημιουργια του.

Οσον αφορα το σημειο που αναφερεις οτι τροφοδοτησαν την Αμερικη και την Αγγλια με χρηματα και οχι την Ελλαδα και για το οτι εφυγαν απο εδω εχω να πω τα εξης:

1)Αν ιδρυαν την εταιρια εδω, οι φοροι που θα πληρωναν θα πηγαιναν οπουδηποτε αλλου εκτος απο το κοινωνικο συνολο (εχεις διαβασει για τις περικοπες του ΙΚΑ οπως πχ τους διαβητικους? Επισης ξερεις οτι οι μιζες και τα βολεματα συνεχιζονται?). Οποτε τα χρηματα αυτα δεν θα επιαναν τοπο γιατι σε καμια βιλιτσα θα κατεληγαν

2)Τα χρηματα που εδωσαν στην Αγγλια και στην Αμερικη το πιο πιθανον ειναι να επιασαν τοπο. Αγαπω τον τοπο μου, αλλα αν ειναι να βοηθησω την τσεπη ενος καρεκλοκενταυρου Ελλην ή το κοινωνικο συνολο μιας αλλης χωρας (ή οποια θα μου το αναγνωρισει), θα επιλεξω το δευτερο, αλλωστε ολοι ανθρωποι ειμαστε.

3)Οσον αφορα το σημειο που λες για το αν δρουσαν ολοι οι Ελληνες ετσι τι θα γινοταν σε αυτον τον τοπο, χμμ επετρεψε μου (χωρις βεβαια να ειμαι σιγουρος) να πιστευω οτι ισως και να ηταν καλυτερα. Ολοι αυτοι που εμαθαν να ζουν με (δανεικα) χρυσα κουταλια, απλα θα αναγκαζοντουσαν να αλλαξουν και μαζι με αυτους θα αλλαζε και αυτος ο τοπος (που επαναλαμβανω τοσο πολυ αγαπω-οπως και εσυ απο οτι φαινεται).

 

Φιλε μου (αν μου επιτρεπεις τον χαρακτηρισμο), πιστευω οτι ειναι αξιοθαυμαστο να αγαπας τοσο πολυ τον τοπο σου, ακομη και οταν συμβαινουν ολα αυτα, αλλα πρεπει να σκεφτεις οτι την αγαπη μου/σου/μας για αυτον τοπο την ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ αλλοι που δεν πονανε καθολου αυτον τον τοπο!

 

 

//Και για να μην ξεχνιομαστε, μπραβο στα παιδια

 

έτσι..

 

@kallair οπως ειπα φταιμε και εμεις σαν Ελληνες, αν δεν υπηρχε τετοια φοροδιαφυγη δεν θα ειχαμε φτασει σε τετοιες καταστασεις.

 

@ microntech για ποια επενδυση μιλας ομως ? Μια φορμα συμπληρωσαν, αυτο εγω προσωπικα δεν το λεω επενδυση. Ναι μπορει να πληρωσαν καποια ελαχιστα εξοδα για την αρχη της εταιρειας αλλα επενδυση ?

 

Το θέμα της φοροδιαφυγής είναι φαύλος κύκλος. Σε κλέβει η κυβέρνηση (νομιμότατα αλλα καθόλου ηθικά), σου προσφέρει σχεδόν τίποτα βάσει αυτών που πληρώνεις, με αποτέλεσμα ο καθένας να ψάχνει τρόπους (βλ. φοροδιαφυγή) να το αντισταθμίσει.

 

Η επένδυση δεν είναι μόνο η ίδρυση της εταιρίας. Στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι τίποτα παρα ένας τρόπος να γίνει η πώληση. Η επένδυση είναι τα χιλιάδες ευρώ που ξοδέψαν για την εκπαίδευση τους και οι εργατοώρες για να πραγματοποιήσουν την ιδέα τους (άντε και οι μπάφοι που καπνίζαν για να τους έρθει η ιδέα..)

 

Σαν εταιρία είδαν πως το πιο συμφέρον είναι να γίνει εκεί η ίδρυση. (συμφέρον απο πολλές απόψεις προφανώς, γιατί σίγουρα μια αγοροπωλησία με εμπλεκόμενη την google θα γίνει πιο εύκολα στο αμέρικα.

 

2) Αφαιμαξη δεν υπηρχε παντα, απλα ο "κουτοπονηρος" Ελληνας γιατρος κτλ κτλ κτλ βγαζει 150.000ε τον χρονο και δηλωνει 10.000ε για να εχει και αυτος το maximum εισοδημα. Και εκει λοιπον το κερδος παλι μετραει πανω απο ολα.

 

3) Για μενα επενδυση = Χρηματικο ποσο και οχι "σκεψη-ιδεα". Στην τελικη μεγαλωνεις εδω, σπουδαζεις "κυριως" εδω και στο τελος υποστηριζεις ξενη οικονομια ? Απλα και σαν λογικη δεν στεκει.

 

@3). Το οτι σπούδασαν εδώ δε σημαίνει οτι δεν μπορούν να δραστηριοποιηθούν αλλού. Ας δώσει κίνητρα η πολιτεία να κάτσουν εδώ. Με αυτή τη λογική όσοι φεύγουν και σπουδάζουν έξω ας μείνουν έξω? Και μη μου πεις (για να σε προλάβω) οτι έξω πληρώνουν και εδώ είναι δωρεάν η παιδεία γιατί θα γράψουμε καμιά 20αρια σελίδες για να γίνει κατανοητό οτι δεν έχουμε δωρεάν παιδεία στην πράξη. (θα τολμούσα να πω οτι ούτε καν παιδεία έχουμε αλλά υπάρχουν ακόμη κάποιες εξαιρέσεις..)

 

@2). Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό. Αλλά, νομίζω οτι πρώτα ξεκίνησε η αφαίμαξη και μετά οι λαμογιές απο τους πολίτες. (είναι λίγο σαν το αυγό του Κολόμπο βέβαια..) Το θέμα είναι οτι υπάρχουν οι τρόποι να μην γίνεται αυτό, αλλά δεν εφαρμόζονται γιατί έτσι βολεύονται. Υπάρχει η γνώση, η θέληση δεν υπάρχει.

 

Και συμφωνώ και σε κάτι άλλο που είπες (παραδόξως συμφωνώ σε αρκετά ηθικά σημεία μαζί σου, απλώς τα θέτεις σε λάθος βάση). Είναι στο χέρι μας. Είναι οι Άνθρωποι που θα φέρουν την αλλαγή, ξεκινώντας ο καθένας μόνος του να αλλάζει νοοτροπία αλλά και συλλογικά "πιέζοντας" αυτούς που χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα το έκανα και για 100,000€. Πώς σου φαίνεται αυτό σαν απάντηση?

Έρχεται ο κάθε έξυπνος εδώ και το παίζει ακόμα πιο έξυπνος. "Εγω δεν θα την πούλαγα, και θα περίμενα και ΘΑ ΘΑ ΘΑ." Αν ερχόταν εμένα η Google να μου κάνει πρόταση, θα πήγαινα εγώ ο ίδιος τον κώδικά μου κολυμπόντας μέχρι την Αμερική για να βεβαιωθώ ότι θα κλείσει η συμφωνία.

 

Θα τρελαθούμε τελείως??? Το εθνικό συμφέρον?? ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ το εθνικό συμφέρον, στο διάολο αν φαίνεται πουθενά αν είναι έλληνας αυτός που έφτιαξε την εφαρμογή φίλε μου!! Αν μου έλεγε η Google να γράψουν Αμερικάνος δίπλα απ'το όνομά μου προκειμένου να μου δώσουν 100,000€ για να αγοράσουν την εφαρμογή μου θα το έκανα!!!!!!! Όχι θα κάτσω εγώ να κοιτάξω το εθνικό συμφέρον... τη ίδια ώρα που το κανιβαλίζουν καθημερινά σε κάθε ευκαιρία οι πολιτικοί μας και έχουν 1000 offshore ο καθένας για τα κότερα που πήραν απ'τα λεφτά ΜΑΣ!!!!!

 

100,000 και τσεπάτα φίλος... και άσε την Ελληνική σημαία να κυμματίζει στην Βουλή, όχι στα γραφεία της Google!!!

Δεν τα γράφω εναντίων σου αυτα..τα γράφω σε απάντηση του κάθε ένα που γράφει τα ωραία του όντας έξω απ'το χορό..

 

Συγχαρητήρια στα παιδιά! Μακάρι να είχαμε όλοι εμείς εδώ τέτοιο μυαλό να δημιουργούσαμε αντί ο ένας να κατηγορεί τον άλλο για το αν είναι σωστό ή λάθος το τί θα κάναμε εμείς στη θέση τους ΑΝ!

 

Με το ΑΝ δεν γ..ησε ποτέ κανενας...

 

Φιλε μου δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει αλλα παρα πολλοι Ελληνες καποτε πεθαναν, εκαναν αγωνα για αυτον τον τοπο ωστε εσυ και ο καθενας μας σημερα να μπορει να καθεται πισω απο την οθονη του Η.Υ με ασφαλεια και να γραφει οσα γραφει. Πες λοιπον πως μισεις το κρατος, μισεις τις κυβερνησεις, μισεις τα λαμογια που μας πινουν το αιμα τοσα χρονια τωρα, και εγω μαζι σου σε αυτο. Το να ξεχνας ομως ολα τα αλλα και να λες οσα λες ειναι απλα τραγικο ειδικα για εναν λαο σαν τον δικο μας. Ναι ξερω πως το να εισαι καπως κολλημενος με "ηθικα" θεματα δεν ειναι οτι καλυτερο στην εποχη μας αλλα προσωπικα δεν θα εκανα τα παντα στον βωμο του χρηματος οπως λες. Αποψεις φυσικα ειναι αυτες και δεν μπορω να σου επιβαλω για το αν θα πρεπει η οχι να νιωθεις περιφανος που εισαι Ελληνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει αλλα παρα πολλοι Ελληνες καποτε πεθαναν, εκαναν αγωνα για αυτον τον τοπο ωστε εσυ και ο καθενας μας σημερα να μπορει να καθεται πισω απο την οθονη του Η.Υ με ασφαλεια και να γραφει οσα γραφει. Πες λοιπον πως μισεις το κρατος, μισεις τις κυβερνησεις, μισεις τα λαμογια που μας πινουν το αιμα τοσα χρονια τωρα, και εγω μαζι σου σε αυτο. Το να ξεχνας ομως ολα τα αλλα και να λες οσα λες ειναι απλα τραγικο ειδικα για εναν λαο σαν τον δικο μας. Ναι ξερω πως το να εισαι καπως κολλημενος με "ηθικα" θεματα δεν ειναι οτι καλυτερο στην εποχη μας αλλα προσωπικα δεν θα εκανα τα παντα στον βωμο του χρηματος οπως λες. Αποψεις φυσικα ειναι αυτες και δεν μπορω να σου επιβαλω για το αν θα πρεπει η οχι να νιωθεις περιφανος που εισαι Ελληνας.

 

Έλεος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπή παλιό ανθελληνες.:-D

 

Για την παναγιτσα και το χριστουλη δεν είπε κανένας που πούλησαν την εφαρμογή στους ευραιους.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει αλλα παρα πολλοι Ελληνες καποτε πεθαναν, εκαναν αγωνα για αυτον τον τοπο ωστε εσυ και ο καθενας μας σημερα να μπορει να καθεται πισω απο την οθονη του Η.Υ με ασφαλεια και να γραφει οσα γραφει.

 

Πάντως του δίνεις και καταλαβαίνει (στο γράψιμο). :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα, δεν εχω κατι παραπανω να πω, το να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις στο θεμα του πως επραξαν τα παιδια το καταλαβαινω, το δεχομαι και το σεβομαι...Δυστυχως αποψεις μερικων που μειωνουν την Ελλαδα σαν Ελλαδα και οχι σαν κυβερνηση ειναι κατι που δεν δεχομαι και αρα δεν το συνεχιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει αλλα παρα πολλοι Ελληνες καποτε πεθαναν, εκαναν αγωνα για αυτον τον τοπο ωστε εσυ και ο καθενας μας σημερα να μπορει να καθεται πισω απο την οθονη του Η.Υ με ασφαλεια και να γραφει οσα γραφει. Πες λοιπον πως μισεις το κρατος, μισεις τις κυβερνησεις, μισεις τα λαμογια που μας πινουν το αιμα τοσα χρονια τωρα, και εγω μαζι σου σε αυτο. Το να ξεχνας ομως ολα τα αλλα και να λες οσα λες ειναι απλα τραγικο ειδικα για εναν λαο σαν τον δικο μας. Ναι ξερω πως το να εισαι καπως κολλημενος με "ηθικα" θεματα δεν ειναι οτι καλυτερο στην εποχη μας αλλα προσωπικα δεν θα εκανα τα παντα στον βωμο του χρηματος οπως λες. Αποψεις φυσικα ειναι αυτες και δεν μπορω να σου επιβαλω για το αν θα πρεπει η οχι να νιωθεις περιφανος που εισαι Ελληνας.

 

Το θεμα μου εμενα ειναι καθαρά θέμα επιβίωσης.. Πρώτα θα κοιτάξω την επιβίωσή μου και μετά θα γυρίσω να ευλογίσω τα γένια μου επειδή είμαι Ελληνας. Γιατι φίλε μου είναι καθαρά θέμα επιβίωσης το αν ο αλλος διωχνεται απ'την εταιρία που δούλευε και έχει να συντηρήσει ένα σπίτι, τί να του πεις αυτού του ανθρώπου, να κάτσει να χαζεύει την Ακρόπολη? Να μην έχει να ταίσει τα παιδιά του επειδή το κράτος όχι μονο τον κατακλέβει στους φόρους, αλλά δεν του προσφέρει και τίποτα και να λέει στα παιδιά του "μην γκρινιάζετε που είστε άρρωστα και το ΙΚΑ θα σας δεκτεί σε 20 μέρες.. να είστε ευγνώμονες που είστε Έλληνες.." Οι άνθρωποι που αναφέρεις πέθαναν και θυσιάστηκαν για μια Ελλάδα ΕΛΕΥΘΕΡΗ, όχι για μία Ελλαδίτσα υπόδουλη του ΚΑΘΕ ΔΝΤ. Γιατί το ΔΝΤ το έφεραν εδω 1000-1500 άτομα που αυτή τη στιγμή παρασκευη βραδυ βολτάρουν με τα κότερά τους και τις ferrari και γελάνε με μένα και με σένα που συζητάμε.. ΑΥΤΟΙ είναι που δεν αξίζουν να λέγονται Έλληνες, δεν είμαι εγώ ο ανθέλληνας.

 

Το παιχνίδι καλώς η κακώς πλέον έχει χοντρίνει και πρέπει ο καθένας να κάνει αυτό που μπορεί για να εξασφαλιστεί. Τα παιδιά δεν πάτησαν πανω σε κανένα πτώμα για να καταφέρουν αυτό που καταφέρανε δηλαδή να τους κοιτάξει το Google. Ούτε την ιδέα μου κλέψανε, ούτε τον ιδρώτα μου. Με αυτά λοιπόν τα δεδομένα, απ'την στιγμή που ΕΓΩ και ΕΣΥ δεν στερούμαστε τίποτα απ'τη δική τους δουλειά, μπράβο τους και εύχομαι σε όλους μας κάποτε να έχουμε έστω το 1/10 της δικής τους επιτυχίας.

 

Όσο για το θέμα φόρων που αναφέρθηκε, ας φτιάξει πρώτα η Ελλαδίτσα το σύστημα φορολογίας, που στίβει τους φτωχούς και αφήνει τους πλούσιους να αλωνίζουν και μετά ας μιλήσουμε για το αν ζημιώθηκε η ελλάδα επειδή δεν έγινε έναρξη εταιρίας εδώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα μου εμενα ειναι καθαρά θέμα επιβίωσης.. Πρώτα θα κοιτάξω την επιβίωσή μου και μετά θα γυρίσω να ευλογίσω τα γένια μου επειδή είμαι Ελληνας. Γιατι φίλε μου είναι καθαρά θέμα επιβίωσης το αν ο αλλος διωχνεται απ'την εταιρία που δούλευε και έχει να συντηρήσει ένα σπίτι, τί να του πεις αυτού του ανθρώπου, να κάτσει να χαζεύει την Ακρόπολη? Να μην έχει να ταίσει τα παιδιά του επειδή το κράτος όχι μονο τον κατακλέβει στους φόρους, αλλά δεν του προσφέρει και τίποτα και να λέει στα παιδιά του "μην γκρινιάζετε που είστε άρρωστα και το ΙΚΑ θα σας δεκτεί σε 20 μέρες.. να είστε ευγνώμονες που είστε Έλληνες.." Οι άνθρωποι που αναφέρεις πέθαναν και θυσιάστηκαν για μια Ελλάδα ΕΛΕΥΘΕΡΗ, όχι για μία Ελλαδίτσα υπόδουλη του ΚΑΘΕ ΔΝΤ. Γιατί το ΔΝΤ το έφεραν εδω 1000-1500 άτομα που αυτή τη στιγμή παρασκευη βραδυ βολτάρουν με τα κότερά τους και τις ferrari και γελάνε με μένα και με σένα που συζητάμε.. ΑΥΤΟΙ είναι που δεν αξίζουν να λέγονται Έλληνες, δεν είμαι εγώ ο ανθέλληνας.

 

Το παιχνίδι καλώς η κακώς πλέον έχει χοντρίνει και πρέπει ο καθένας να κάνει αυτό που μπορεί για να εξασφαλιστεί. Τα παιδιά δεν πάτησαν πανω σε κανένα πτώμα για να καταφέρουν αυτό που καταφέρανε δηλαδή να τους κοιτάξει το Google. Ούτε την ιδέα μου κλέψανε, ούτε τον ιδρώτα μου. Με αυτά λοιπόν τα δεδομένα, απ'την στιγμή που ΕΓΩ και ΕΣΥ δεν στερούμαστε τίποτα απ'τη δική τους δουλειά, μπράβο τους και εύχομαι σε όλους μας κάποτε να έχουμε έστω το 1/10 της δικής τους επιτυχίας.

 

Όσο για το θέμα φόρων που αναφέρθηκε, ας φτιάξει πρώτα η Ελλαδίτσα το σύστημα φορολογίας, που στίβει τους φτωχούς και αφήνει τους πλούσιους να αλωνίζουν και μετά ας μιλήσουμε για το αν ζημιώθηκε η ελλάδα επειδή δεν έγινε έναρξη εταιρίας εδώ..

Πολύ σωστό σε βρίσκω

αλλά πώς γίνεται οι πλούσιοι επιχειρηματίες να αποφεύγουν την Ελλάδα ως ασύμφορη φορολογικά? Τα έχεις πει όλα, σε σημείο που αποκαλύπτεις πόσο μας δουλεύουν και πόσο αποπροσανατολισμένοι είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε?! Είστε σοβαροί?! Πως πήγε το θέμα στην Ελλάδα και την πολιτική - οικονομία?!?!?!

 

Μπράβο στα παιδιά...

Είμαι ενήμερος σχετικά με το πρόγραμμα τους εδώ και καιρό και το περίμενα είναι αλήθεια ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο... Αφού το είχαν δηλώσει σχεδόν... ;)

Ελπίζω να πληρώθηκαν όσο άξιζαν ή και παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...