Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους τους players του l2. . . διαβασα πολλα ποστ σε αυτη μτην ενοτητα και τα περισσοτερα ειναι για prive server = 1-2 χρονια το πολυ ζωης δλδ. . . .

Εγω παιζω official. . .και το μονο που δεν με απασχολει ειναι αν μπορει καποια στιγμη θα κλεισει o server ειναι πολυ δυσκολο να κλεισει o official. . . . εχω net cafe. . .και βλεπω πολλα παιδια να παιζουν σε prive server με τις ωρες, να κλεινουν οι server να βριζουν και το αποτελεσμα ποιο?

Να περιμενουνε καποιο αλλο απιθανο sitε με prive server client. . . και αιντε ξανα lvling και μαζευε adena να γκραφταρεις ιτεμς. . . .την απαντηση που δινουνε οι περισοτεροι την ξερω. . .(δεν θελω να δοσω λεφτα για game. . .δεν μπορω να κανω e-bay. . .)κ.α

Συμφονω σε ολα και με ολους. . . .αλλα εγω το βλεπω σαν μια σιγουρη επενδυση τα χρηματα μου στον Official 79 lvl 89% Storm Screamer. . . :)

 

 

Υ.Γ δεν θελω να μειωσω κανενα server και να υποβαθμισω κανεναν που παιζει σε prive server. . . η αποψη μου και τπτ παραπανο. . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξαναπαίζω official. No offence, συμφωνώ, εδώ κάποιοι είχαν δώσει 600 ευρώ για χαρακτήρες σε bnb και eglobal αλλά ποιός κάθετε να botarei, ebay κτλ. Γιατί μην μου πεις μη botareis/ebay γιατί με βλέπω να φτάνω 76 σε καμιά 5ετία. Κακά τα ψέματα τον ** τον οφίσιαλ. Βέβαια, είναι οφίσιαλ και όχι ιδιωτικός. Άλλη αίσθηση. Τέσπα. Ναι έχεις δίκιο αλλά άλλες εποχές. Δεν είναι C3/C4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, ο official είναι official! No bugs, no skills-bug, no danate κ.τ.λ. Βέβαια αν εγώ για παράδειγμα έπαιζα εκεί θα είχα παρατήσει ολόκληρο το παιχνίδι. Βαριέμαι το xp και μετά βαρείμαι το class. Σε private server που παίζω αλλάζω subclass συνέχεια και βαριέμαι λιγότερο. Δεν έχω κάνει donate βέβαια, όχι ότι το βλέπω προσβολή, αλλά δεν βλέπω το νόημα. Παίζω όπως μπορώ, και στο κάτω κάτω αν κλείσει δεν χάνω τα λευτά μου (τον χρόνο μου χάνω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω όπως μπορώ, και στο κάτω κάτω αν κλείσει δεν χάνω τα λευτά μου (τον χρόνο μου χάνω).

 

Κοίτα για να πεις ότι έχασες τον χρόνο σου σημαινει ότι κατά την διάρκεια του παιχνιδιού δεν έπαιζες εσύ ή έβαζες κάποιο bot και σε xpare.

 

Άλλα αν έχεις xpari μόνος σου έναν χαρακτήρα(legit) έχεις κάνει τα πάρτυ σου,έχεις κάνει τα craft σου και τα pvp σου,τότε δεν νομίζω ότι μπορείς να πεις ότι έχασες τον χρόνο σου αν μετά από κάποιο καιρό κλείσει ο server.

 

Γενικός δεν πιστεύω ότι είναι χάσιμο χρόνου αν παίζεις κάτι και σου αρέσει εκείνη την στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας επιλεγει να παιζει εναw game οπως θεωρει αυτος καλυτερα!Αφου δινετε η δυνατοτητα να μποταρεις,τοτε γιατι να μην το κανεις.

Παντως..ποτε ξανα σε private..απλα δεν αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω στισει ενα καμαελ σερβερ και δεν εχει μεσα ουτε μπαφερ ουτε σοπ ουτε γκειτ κιπερ.υπαρχει τιποτα ετοιμο?γιατι οτι 40010 και 70012 και 70010 δεν τα δινει απο αντμιν τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!! Καιρό είχα να μπώ :-) βλέπω όμως πως δεν άλλαξαν και πολλά!! Ανα 3 σελίδες επαναλαμβάνοντε οι ίδιες ερωτήσεις και οι ίδιες απαντήσεις!! Και φτού και απο την αρχή!!! 160 σελίδες με Post, και μόνο οι 10 λένε κάτι διαφορετικό απο τις άλλες!! :lol::lol::lol: μα για πόσο ακόμα θα συνεχίζετε αυτό? Μήπως να ρίχνατε μια ματιά στις 2-3 προηγούμενες σελίδες πριν ποστάρετε κατι??

Έχει πλάκα πάντως!! τα ίδια και τα ίδια! με την επανάληψη άλλωστε έρχετε και η μάθηση!!!! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

 

Ειμαι καινουριος στο insomnia.gr.

Congratz παντως. Ωραιο Site :D

 

Εχθες διαβασα πανω απο 120 σελιδες απο το συγκεκριμενο Topic. Τελικα δεν καταφερα να καταλαβω και πολλα..

 

θελω να στησω ενα Καμαελ Private Server, και θελω να ρωτησω τα εξης πραγματα, αν καποιος master του ειδους μπορει να με βοηθησει..

 

1) Τι ειναι καλυτερο για καμαελ Server, L2jfree η to L2j ???

2) Τι προγραμματα/υλικο χρειαζομαι αν παω l2jfree και τι με το l2j ???

3) Υπαρχουν ετοιμοι Καμαελ servers ?? αν ναι που μπορω να βρω ετοιμο υλικο ??

4) Με τα προγραμματα(jdk-6u7-windows-i586-p, navicat mysql, κτλ κτλ) που διαβασα σε προηγουμενες σελιδες του συγκεκριμενου τοπικ, μπορω να στησω οτιδηποτε server θελω?? εννοω kamal, hellbound,c5,c4 ??? ή χρειαζεται η καθε διαφορετικη βερσιον του lineage, και διαφορετικες εκδοσεις προγραμματων ??

 

μια νεοτερη και εξιδικευμενη αναλυση για νεους στο αθλημα private server, θα ηταν καλο πιστευω..αλλα απο masters του ειδους plz :D

 

και 5) εκτος τον τροπο αλλαζω το L2.ini με το fileeditor..

υπαρχει καποιος αλλος? πχ την ιδια δουλεια κανει η αλλαγη του L2.ini με την αλλαγη του αρχειου Host ???

ή χρειαζονται και τα 2 αυτα αρχεια, αλλαγη για να σηκωθει ενας server online ??

 

αυτα ηθελα να ρωτησω, οποιος master toy ειδους ας το ξεμπερδεψει λιγο το θεματακι..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια ψαχνω εδω και καιρο ενα npc για Nobless οσα βρηκα δεν μου καθονται το pack ειναι l2emu hellbound αν εχει κανεις ας μου δωσει ενα link.

σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

 

Ειμαι καινουριος στο insomnia.gr.

Congratz παντως. Ωραιο Site :D

 

Εχθες διαβασα πανω απο 120 σελιδες απο το συγκεκριμενο Topic. Τελικα δεν καταφερα να καταλαβω και πολλα..

 

θελω να στησω ενα Καμαελ Private Server, και θελω να ρωτησω τα εξης πραγματα, αν καποιος master του ειδους μπορει να με βοηθησει..

 

1) Τι ειναι καλυτερο για καμαελ Server, L2jfree η to L2j ???

2) Τι προγραμματα/υλικο χρειαζομαι αν παω l2jfree και τι με το l2j ???

3) Υπαρχουν ετοιμοι Καμαελ servers ?? αν ναι που μπορω να βρω ετοιμο υλικο ??

4) Με τα προγραμματα(jdk-6u7-windows-i586-p, navicat mysql, κτλ κτλ) που διαβασα σε προηγουμενες σελιδες του συγκεκριμενου τοπικ, μπορω να στησω οτιδηποτε server θελω?? εννοω kamal, hellbound,c5,c4 ??? ή χρειαζεται η καθε διαφορετικη βερσιον του lineage, και διαφορετικες εκδοσεις προγραμματων ??

 

μια νεοτερη και εξιδικευμενη αναλυση για νεους στο αθλημα private server, θα ηταν καλο πιστευω..αλλα απο masters του ειδους plz :D

 

και 5) εκτος τον τροπο αλλαζω το L2.ini με το fileeditor..

υπαρχει καποιος αλλος? πχ την ιδια δουλεια κανει η αλλαγη του L2.ini με την αλλαγη του αρχειου Host ???

ή χρειαζονται και τα 2 αυτα αρχεια, αλλαγη για να σηκωθει ενας server online ??

 

αυτα ηθελα να ρωτησω, οποιος master toy ειδους ας το ξεμπερδεψει λιγο το θεματακι..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :D

 

Σου προτείνω να χρησιμοποιήσεις L2J-Free, τα προγράμματα είναι τα τελευταία που υπήρχαν, έτσι χρειάζεσαι ένα mysql για να έχεις την databaze του server σου (ό,τι C και ας είναι), ένα πρόγραμμα για να χειρίζεσαι την databaze (navicat-phpmyadmin) και πάντα java env (αφού όλος ο server στηρίζεται εκέι! L2Java!!!)Υπάρχουν και έτοιμοι servers (preconfigurated), δεν μπορώ βέβαι εδώ που μπορείς να τους βρείς, ψάξε, αλλά δεν το προτείνω γτ μπορεί να υπάρξουν προβλήματα που θα είναι πολύ δύσκολο να λυθούν μετά. Το l2.ini έχει το addresse του official. Εκεί μπορείς να αλλάξεις την διεύθυνση με το ip του server σου ή domain, αλλιώς κάνεις "sortcut" μέσω των windows, που είναι ο νόμιμος τρόπος! Πάντα αλλάζεις ένα απο τα 2!

 

καλησπερα παιδια ψαχνω εδω και καιρο ενα npc για Nobless οσα βρηκα δεν μου καθονται το pack ειναι l2emu hellbound αν εχει κανεις ας μου δωσει ενα link.

σας ευχαριστω.

Φτιάξε ένα npc που να πουλάει το carantines letter!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RaidFight Lineage 2 Hellbound Server

 

Rates:

XP/SP x4 ~ Adena/Drop/Spoil x5 ~ Party XP/SP is x1 ~ Raid Boss Drops x5

 

Delevel NPC:

http://raidfight.com/39/delevel-npc-in-monster-race-track-finally/'>http://raidfight.com/39/delevel-npc-in-monster-race-track-finally/

 

New Website Design:

http://raidfight.com/36/new-website-design/

 

Trick or Transmulation Event:

http://raidfight.com/33/trick-or-transmulation-event/

 

How to play from Linux:

http://raidfight.com/29/how-to-play-lineage-2-from-any-linux-ubuntu-debian-fedora-etc/

 

http://raidfight.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...