Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το σωστο πιστευω ειναι να γυρισεις σε στοκ (αν εχεις φλασαρισμενη κονσολα) επειτα να κανεις update dash και επειτα βαζεις λτ3.

Κοίταξε εγώ που γύρισα σε στοκ και φλασαρα και δεν έκανα κανένα update παρά μόνο όταν έβαλα τα παιχνίδια και το ζητήσανε μόνα τους δεν είχα θέμα. αλλά λογικά ναι ίσως θα έπρεπε να το κάνει με αυτήν την σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

rga ή jtag, τι προτείνετε γιατί είναι καινούργια σε εγγύηση και κάποιον οδηγό η λινκ. ευχαριστώ.

ετσι κι αλλιως jtag δε γινεται αφου ειναι καινουργια κονσολα, οποτε αναγκαστικα rgh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rga ή jtag, τι προτείνετε γιατί είναι καινούργια σε εγγύηση και κάποιον οδηγό η λινκ. ευχαριστώ.

 

πρεπει να ψαχτεις αρκετα για να μπορεσεις να το κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας.....

Επειδή στον τεχνικό που μου φλάσαρε το xbox360 δεν έχω πλέον εμπιστοσύνη, θα μπορέσω να το φλασάρω σε κάποιον άλλο; Εννοώ πως θα μου το φλασάρει άλλος αφού μόνο αυτός έχει το αρχικό firmware πλέον σωσμένο;;

Μπορεί να γίνει;

Βασικά θέλω να κάνω downgrade γιατι μιας και δεν παίζω ποτε online δεν μου δεν μου χρειάζετε το LT 3.0 και το παίδεμα για το φτιάξιμο και την εγγραφή νέων παιχνιδιών αφού offline παίζουν όλα και με το lt 2.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.

 

εχω το τελευταιο xbox πακετακι με το kinect με τα 4gb.

 

Βλεπω οτι το φλασαρισμα απαιτει κοψε ραψε κλπ κλπ και επισης κοστιζει 60-80 ευρω.

 

Βλεπω επισης οτι το ΧΚΕΥ360 κοστιζει 90 ευρω οποτε απορω, γιατι να μην παρω ενα τετοιο? http://www.ebw.gr/el-GR/Product/9831/Xbox-360-x360key-Play-all-your-games-from-any-Usb-drive-Εργαλείο-για-να-παίξετε-να-π

 

Απ οτι καταλαβα πρεπει να ανοιξω το xbox για να μπει το xkey αναμεσα στο dvd Και τη μητρικη. Αυτο δε σημαινει αυτοματα πως χανεται η εγγυηση?

 

Η μπορω απλα να ξεκολλησω τα αυτοκολλητα της εγγυησης και να μη φαινεται? Γινεται?

 

 

 

Το Online δε με ενδιαφερει καν... 2-3 παιχνιδακια που μου αρεσουν θα παιξω offline και αλλα 2-3 που αρεσουν στην αδερφη μου για το kinect.

 

 

Ξερω πως αυτα που ρωταω εχουν απαντηθει απλα δεν εχω το κουραγιο να ψαξω σε τοσες σελιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά για τα slim xbox360 από τι στιγμή που θα τα ανοίξεις χάνεις την εγγύηση και αυτό γιατί το αυτοκόλλητο πίσω που λες πρέπει υποχρεωτικά να το κόψεις αφού και να το ξεκολλήσεις δεν θα ξεκολλήσει τέλεια ώστε να μην φαίνεται ότι έχει ανοιχτεί σαν αυτό που γίνετε στα phat xbox360...

 

Phat xbox360 sticker:

XBOX360_Warranty_Sticker.jpg

 

Slim xbox360:

images?q=tbn:ANd9GcRYSJ_aVEWIVTK5IIucVpN14gMglopZA1sLOSkvfuKB7nH5FBRPXQ360%20slim%20opening%20002.jpgxbs8.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας.....

Επειδή στον τεχνικό που μου φλάσαρε το xbox360 δεν έχω πλέον εμπιστοσύνη, θα μπορέσω να το φλασάρω σε κάποιον άλλο; Εννοώ πως θα μου το φλασάρει άλλος αφού μόνο αυτός έχει το αρχικό firmware πλέον σωσμένο;;

Μπορεί να γίνει;

Βασικά θέλω να κάνω downgrade γιατι μιας και δεν παίζω ποτε online δεν μου δεν μου χρειάζετε το LT 3.0 και το παίδεμα για το φτιάξιμο και την εγγραφή νέων παιχνιδιών αφού offline παίζουν όλα και με το lt 2.0.

 

τι φορας αυτην την στιγμη και θελεις να κανεις downgrade? αν δεν το εχεις το κλειδι εσυ, νομιζω μπορεις να φτιαξεις ενα probe 3 και να τραβηξεις μονος σου το κλειδι και υστερα εχοντας το κλειδι κανεις οτι θελεις. καταρχας τι drive εχεις?

 

καλησπερα.

 

εχω το τελευταιο xbox πακετακι με το kinect με τα 4gb.

 

Βλεπω οτι το φλασαρισμα απαιτει κοψε ραψε κλπ κλπ και επισης κοστιζει 60-80 ευρω.

 

Βλεπω επισης οτι το ΧΚΕΥ360 κοστιζει 90 ευρω οποτε απορω, γιατι να μην παρω ενα τετοιο? http://www.ebw.gr/el-GR/Product/9831/Xbox-360-x360key-Play-all-your-games-from-any-Usb-drive-Εργαλείο-για-να-παίξετε-να-π

 

Απ οτι καταλαβα πρεπει να ανοιξω το xbox για να μπει το xkey αναμεσα στο dvd Και τη μητρικη. Αυτο δε σημαινει αυτοματα πως χανεται η εγγυηση?

 

Η μπορω απλα να ξεκολλησω τα αυτοκολλητα της εγγυησης και να μη φαινεται? Γινεται?

 

 

 

Το Online δε με ενδιαφερει καν... 2-3 παιχνιδακια που μου αρεσουν θα παιξω offline και αλλα 2-3 που αρεσουν στην αδερφη μου για το kinect.

 

 

Ξερω πως αυτα που ρωταω εχουν απαντηθει απλα δεν εχω το κουραγιο να ψαξω σε τοσες σελιδες

 

ειναι λιγο δυσκολο με τα αυτοκολλητα των slim αλλα μπορεις να το δοκιμασεις και με πιστολακι για τα μαλλια, να ζεστανεις το αυτοκολλητο και επειτα σιγα σιγα να το τραβηξεις. ναι το xkey μπαινει αναμεσα dive με μητρικη και συνδεεται με εναν σκληρο και απο κει παιζεις τα παιχνιδια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα τα αποσυμπιεζεις με το xiso 2.7

και στην συνεχεια τα φακελακια ολα του παιχνιδιου

τα πετας μεσα σε ενα φακελο GAMES

αν το εχεις συνδεσει στο pc το δισκο αν θυμαμαι

καλα στα περναει το xiso με την ονομασια του παιχνιδιου

 

αν εχεις οριτζιναλ δισκακι το βαζεις στο drive

και του λες να στο περασει στην κονσολα μεσα απο

το FSD extract game το ονομαζει θα το βρεις αν

ψαξεις το FSD

 

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας.....

Επειδή στον τεχνικό που μου φλάσαρε το xbox360 δεν έχω πλέον εμπιστοσύνη, θα μπορέσω να το φλασάρω σε κάποιον άλλο; Εννοώ πως θα μου το φλασάρει άλλος αφού μόνο αυτός έχει το αρχικό firmware πλέον σωσμένο;;

Μπορεί να γίνει;

Βασικά θέλω να κάνω downgrade γιατι μιας και δεν παίζω ποτε online δεν μου δεν μου χρειάζετε το LT 3.0 και το παίδεμα για το φτιάξιμο και την εγγραφή νέων παιχνιδιών αφού offline παίζουν όλα και με το lt 2.0.

 

αν ψαχνεις ακομη μπορω να στο φλασαρω εγω

στειλε μηνυμα να τα πουμε

το "φιρμ" που λες δεν υπαρχει προβλημα

θα το τακτοποιησω εγω

 

rga ή jtag, τι προτείνετε γιατί είναι καινούργια σε εγγύηση και κάποιον οδηγό η λινκ. ευχαριστώ.

 

οπως απαντησε ο φιλος ειναι αρκετα δυσκολο

η κονσολα ανοιγεται και μπαινει τσιπακι

αν η κονσολα σου ειναι συμβατη ,γιατι αλλαξαν

μητρικη τελευταια και δεν γινεται ,προς το παρον rgh

 

μπορω να στο αναλαβω αν θελεις σε ποια περιοχη εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση ,ολοι λενε για το περιφημο rgh και σκεφτομαι να το κανω γιατι δεν μπορω συνεχεια με τα φλασαρισματα (δεν το κανω εγω οποτε το τρεχω συνεχεια σε αλλους να το κανουν) και εχω φρικαρει συνεχεια μολις εβαλα το lt2 βγηκε το lt3 και δεν συμαζευεται.Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως αυτο το περιφημο τσιπακι (και οι κολλησεις) κανουν ζημια στο μηχανημα τελικα γιατι διαβασα οτι αυτο το τσιπ στελνει συνεχεια παλμους και προκαλει επιβρανδυσεις σε σηματα κτλ και με την λογικη μου λεω οτι μπορει να βλαψει την κονσολα τουλαχιστον σε χρονικο διαστημα μηνων (αν οχι αμεσως).Υπαρχει γενικα κινδυνος για την κονσολα;Δεν με ενδιαφερει η εγγυηση ουτε το live,το xbox μου ειναι το elite το εχω ψαξει και παιρνει το τσιπ αυτο απλα το σκεφτομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια την βοηθεια σασ, εχω κανει rgh το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να βρω καποιον οδηγο που να μου δειχνει βημα βημα πωσ περναω τα παιχνιδια στον εσωτερικο..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση ,ολοι λενε για το περιφημο rgh και σκεφτομαι να το κανω γιατι δεν μπορω συνεχεια με τα φλασαρισματα (δεν το κανω εγω οποτε το τρεχω συνεχεια σε αλλους να το κανουν) και εχω φρικαρει συνεχεια μολις εβαλα το lt2 βγηκε το lt3 και δεν συμαζευεται.Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως αυτο το περιφημο τσιπακι (και οι κολλησεις) κανουν ζημια στο μηχανημα τελικα γιατι διαβασα οτι αυτο το τσιπ στελνει συνεχεια παλμους και προκαλει επιβρανδυσεις σε σηματα κτλ και με την λογικη μου λεω οτι μπορει να βλαψει την κονσολα τουλαχιστον σε χρονικο διαστημα μηνων (αν οχι αμεσως).Υπαρχει γενικα κινδυνος για την κονσολα;Δεν με ενδιαφερει η εγγυηση ουτε το live,το xbox μου ειναι το elite το εχω ψαξει και παιρνει το τσιπ αυτο απλα το σκεφτομαι...

 

 

δεν υπαρχει κατι να σκεφτεις ειναι δικια σου επιλογη, σε σενα μπορει να χαλασει σε μενα μπορει να μην χαλασει μην περιμενεις κανεις να σου δωσει εγγυησεις για το οτι θα δουλεψει 100% για παντα ή οτι θα χαλασει σε 2 μηνες. απτην στιγμη που πειραζεις κατι εργοστασιακο και του κανεις πατεντες.... 50/50.

 

παιδια την βοηθεια σασ, εχω κανει rgh το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να βρω καποιον οδηγο που να μου δειχνει βημα βημα πωσ περναω τα παιχνιδια στον εσωτερικο..??

 

δοκιμασε εδω http://youtu.be/_QiuWDjmaCU και γενικα ψαξε στο youtube ολο και κατι θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει κατι να σκεφτεις ειναι δικια σου επιλογη, σε σενα μπορει να χαλασει σε μενα μπορει να μην χαλασει μην περιμενεις κανεις να σου δωσει εγγυησεις για το οτι θα δουλεψει 100% για παντα ή οτι θα χαλασει σε 2 μηνες. απτην στιγμη που πειραζεις κατι εργοστασιακο και του κανεις πατεντες.... 50/50.

 

 

 

δοκιμασε εδω http://youtu.be/_QiuWDjmaCU και γενικα ψαξε στο youtube ολο και κατι θα βρεις.

Ενταξει απλα εχω ακουσει διαφορα ,μεχρι και οτι το τσιπ που μπαινει υποβαθμιζει και την ποιοτητα των χρωματων στα παιχνιδια τωρα τι να πιστεψεις και τι να κρατησεις ,ενταξει τα παντα ρισκο ειναι απλα ηθελα να μαθω αν εχει ακουστει σε κονσολες που εκαναν αυτο το κολπο αν παρουσιασαν προβλημα μετα.

 

Μια αλλη ερωτηση αν το τσιπ αυτο επιτρεπει στις κονσολες να τρεξουν και παιχνιδια απο αλλες περιοχες jap usa κλπ οπως και αν παιζει και τα dlc οπως δηλαδη μια jtag κονσολα.Αν τα κανει αυτα ειναι μεγαλο συν και σαφως εχει πλεονεκτημα αυτη η μεθοδος απο το xboxkey.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...