Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει απλα εχω ακουσει διαφορα ,μεχρι και οτι το τσιπ που μπαινει υποβαθμιζει και την ποιοτητα των χρωματων στα παιχνιδια τωρα τι να πιστεψεις και τι να κρατησεις ,ενταξει τα παντα ρισκο ειναι απλα ηθελα να μαθω αν εχει ακουστει σε κονσολες που εκαναν αυτο το κολπο αν παρουσιασαν προβλημα μετα.

 

Μια αλλη ερωτηση αν το τσιπ αυτο επιτρεπει στις κονσολες να τρεξουν και παιχνιδια απο αλλες περιοχες jap usa κλπ οπως και αν παιζει και τα dlc οπως δηλαδη μια jtag κονσολα.Αν τα κανει αυτα ειναι μεγαλο συν και σαφως εχει πλεονεκτημα αυτη η μεθοδος απο το xboxkey.

 

 

δεν διαφωνω εχει πλεονεκτηματα αλλα το μεγαλο μειον ειναι οτι χανεις το live το οποιο το εχεις (παλι χωρις εγγυησεις) με το xkey. οι περισσοτεροι παντως κανουν rgh και επειδη ειναι λιγο πιο οικονομικο και επειδη εχει πιο πολλα αυτην την στιγμη να προσφερει αλλα με κοστος την ΙΣΩΣ καταστροφη της κονσολας, τονιζω το ΙΣΩΣ! το xkey απτην αλλη περιμενει το ''αδερφακι'' εργαλειο του το οποιο θα μπορει να ριπαρει παιχνιδια οπως και επισης να τρβαει το κλειδι απτο drive σου.Αποτι εχω διαβασει ναι το rgh υποστηριζει τα dlc και παιζει ολα τα παιχνιδια απο ολα τα region.

 

Benefit of Getting your Xbox360 console Jtagged/RGH

1 - All region ( You can Play game from Any reigion available)

2 - You can copy Games to your Hard Drive and no need for Disk anymore to run the game.

3 - No need to ever get your xbox360 Modded again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

απλά με το rgh αν φορτώσεις arcades και τα τρέξεις με το προφίλ σου, μετά αν μπεις live απο άλλη κονσόλα τρως μπαν, γιατί τσεκάρουν ότι δεν τα έχεις κατεβάσει επίσημα απο το live.

 

επίσης το rgh έχει κάποιο ποσοστό πιθανότητα να μην σου ξεκινήσει η κονσόλα (πχ 1 στις 8), κάθε φορά που πατάς το power on. και ο χρόνος εκίνησης είναι 5-25 δευτερόλεπτα αν έχει κάνει σωστή δουλειά ο άλλος και αν είναι φατ. στα καινούρια τα σλιμ έχω δει rgh και να ξεκινάει στα 2,5 λεπτα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμ ναι ειναι μαλλον λαχειο τελικα το rgh.Ισως αργοτερα που θα βγουν περισσοτερο βελτιωμενα τσιπ να βελτιωθουν και οι χρονοι και γενικα η σταθεροτητα του συστηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες ερώτηση

 

το ffxiii2 παίζει σε lt2.0+ liteon?

ή θα πρέπει να φλασάρω σε 3,0+....?

 

thanks

 

 

θέλει 3.0+ και επίσης θέλει να το γράψεις με liteon ihas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να γράψεις xdg3 παιχνίδια 100% θέλεις liteon ihas και το ffxiii2 ειναι xdg3

μπες εδω και τσέκαρε αμα θές.

φθηνό ειναι το drive , νομίζω κανα 20άρι euro πρέπει να έχει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Σκοπεύω να αγοράσω xbox 360 φλασαρισμενο με LT3. Έκανα μια έρευνα και ανακάλυψα πως έχω και dvd drive και chipset για να καίω παιχνίδια. Συγκεκριμένα:

 

1) Έχω το κατάλληλο DVD Drive LG GH22LP20 (Link)

2) Έχω chipset AMD 780G που σύμφωνα με αυτόν παίζει κανονικά (Link)

3) Άρα άμα πάρω φλασαρισμενο με LT3 χβοχ και έχει τα original keys είμαι εντάξει?

 

Θα χρειαστώ τίποτα άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 2009 είχα πάρει δώρο στον αδερφό μου το fat με jasper και 120gb.

Το είχα πάει κάποια στιγμή για flash ώστε να παίζουν τα αντίγραφα ασφαλείας.

Πρόσφατα και μετά από κάποιο dashboard update αυτό κλείδωσε και δεν έπαιζε κανένα αντίγραφο, οπότε ο αδερφός το πήγε τον σεπτέμβρη για φλασάρισμα.

Δεν ρώτησε όμως τον τύπο που το έφτιαξε τίποτα και εγώ δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με το θέμα από το 2009....

 

Μπορεί κάποιος βάση της περιόδου και της κονσόλας, σεπτέμβρης 2011 και jasper 2009, να υποθέσει με ποιο προγραμματάκι έχει γίνει το update ώστε να ψάξω κι εγώ να βρώ ποια είναι πλέον η σωστή μέθοδος για δημιουργία αντιγράφων? {sic}

 

Παλιά θυμάμαι είχε το 1.6

Επειδή δεν έμπαινε και δεν θα μπει γενικά η κονσόλα στο live το abgx δεν το χρησιμοποιούσα. Έπαιζαν τα wave 3 απευθείας και τα wave 4 με μετατροπή. Τώρα όμως...??

 

 

Αν όλο το σκεπτικό μου είναι άκυρο, ζητάω συγνώμη από τώρα για τον χαμένο χρόνο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

okay

αλλα το skyrim με LT2.0 το έχω!

κάνω κάτι κακό?

 

και εγώ παίζω xgd3 με lt2.0 απλά κάτι παίζει με τα patch απότι ξέρω και μπορεί να φας flag.

δεν το έχω ψάξει και πολύ πάντως δεν ειναι safe να συνεχίσεις με lt2.0 (όσο safe μπορεί να είναι δηλ..)

 

To 2009 είχα πάρει δώρο στον αδερφό μου το fat με jasper και 120gb.

Το είχα πάει κάποια στιγμή για flash ώστε να παίζουν τα αντίγραφα ασφαλείας.

Πρόσφατα και μετά από κάποιο dashboard update αυτό κλείδωσε και δεν έπαιζε κανένα αντίγραφο, οπότε ο αδερφός το πήγε τον σεπτέμβρη για φλασάρισμα.

Δεν ρώτησε όμως τον τύπο που το έφτιαξε τίποτα και εγώ δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με το θέμα από το 2009....

 

Μπορεί κάποιος βάση της περιόδου και της κονσόλας, σεπτέμβρης 2011 και jasper 2009, να υποθέσει με ποιο προγραμματάκι έχει γίνει το update ώστε να ψάξω κι εγώ να βρώ ποια είναι πλέον η σωστή μέθοδος για δημιουργία αντιγράφων? {sic}

 

Παλιά θυμάμαι είχε το 1.6

Επειδή δεν έμπαινε και δεν θα μπει γενικά η κονσόλα στο live το abgx δεν το χρησιμοποιούσα. Έπαιζαν τα wave 3 απευθείας και τα wave 4 με μετατροπή. Τώρα όμως...??

 

 

Αν όλο το σκεπτικό μου είναι άκυρο, ζητάω συγνώμη από τώρα για τον χαμένο χρόνο :)

http://www.360-gr.com/

μπες στο site που πόσταρα απο πάνω , ειναι Ελληνικό και εξηγεί τα πάντα.. ^_^

 

Καλησπέρα παιδιά. Σκοπεύω να αγοράσω xbox 360 φλασαρισμενο με LT3. Έκανα μια έρευνα και ανακάλυψα πως έχω και dvd drive και chipset για να καίω παιχνίδια. Συγκεκριμένα:

 

1) Έχω το κατάλληλο DVD Drive LG GH22LP20 (Link)

2) Έχω chipset AMD 780G που σύμφωνα με αυτόν παίζει κανονικά (Link)

3) Άρα άμα πάρω φλασαρισμενο με LT3 χβοχ και έχει τα original keys είμαι εντάξει?

 

Θα χρειαστώ τίποτα άλλο?

 

για να γραφτούν σωστά τα xgd3 χρειάζεσαι liteon ihas drive. Αν τα γράψεις με άλλο δεν γράφονται 100% (νομίζω 80%) και έτσι θα κολλάνε η θα σου κολλήσουν όταν προχωρήσεις το παιχνίδι. Είναι σίγουρο αυτό που σου λέω .. και εγώ γιαυτό δεν γράφω xdg3 αυτή την στιγμή γιατι δεν έχω το ihas .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω για πρωτη φορα να φλασαρω την κονσολα μου αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα στο Jungleflasher. Εχω samsung drive οπου ειναι σε firmware πιο παλιο απο τα ixtreme και κολλαω στο σημειο που φαινεται στην εικονα.

Μπορει να με βοηθησει καποιος; Τι κανω λαθος; Δοκιμασα και με κανονικο ανοιγμα του xbox αλλα και με το tray μισοανοιγμενο. Επισης δοκιμασα και το sammy unlock που προτειναν καποια αποτελεσματα στο google.

 

post-57594-0-01261000-1327790616_thumb.jpg

 

Στην περιπτωση του sammy unlock μου βγαζει αυτο το μυνημα

 

post-57594-0-95255500-1327790734_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι παλιο φιρμ οπως λες χρειαζεται activate iso

το καις σε dual layer δισκακι

το βαζεις στο drive και μετα απο 30" ανοιγεις

JF και πατας intro device για να ξεκλειδωσει

αφου δεις τα drives properties και ειναι ολα οκ

προχωρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δουλεψε και ολα μια χαρα, τωρα δοκιμαζω να αλλαξω τον σκληρο δισκο με εναν αλλο που εχω και απο οτι βλεπω ειναι συμβατος. Ειχα ξεχασει ποσο θορυβο κανει το xbox επειδη ειχε να ανοιξει κανενα χρονο οποτε αν δουλεψει ο δισκος θα ειμαι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν...., το έψαξα σήμερα.

xgd3 μπορείτε να τα παίξτε και με lt+2,0 αρκεί να μην βάλετε το νέο dashboard.

εγω το φλάσαρα σήμερα σε lt+3,0 και έβαλα και το νεο dashboard και έπαιξα xgd3 , μπήκα και live και δεν είχα κανένα πρόβλημα , ουτε ban ουτε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...