Προς το περιεχόμενο

Καρκινος


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και τι να μας κάνει η 5ετής επιβίωση ,θέλουμε τουλάχιστον άλλα 40 χρόνια ζωής

ανεύρυσμα(μα τι όνομα κι αυτό) πόσα χρόνια πέρασαν από τότε; ήταν πολύ δύσκολη περίοδος;

 

Απο ανευρυσμα πηγε χτες ο Αγγουρακης του κκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

σιγά, δεν είναι ότι το κόλλησες κι από κάπου, ώστε να πέσει κουτσομπολιό για τις επιλογές/ζωή σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δεν φτάνει που εχεις το ζόρι σου ,σου πέφτουν και τα μαλλιά για να μάθει κι όλος ο κόσμος οτι το εχεις..

.Εύχομαι όλα να σου πηγαίνουν καλάμεχρι τώρα ..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

12 τρόποι για να μην έρθεις face to face με τον καρκίνο

 

http://www.ladylike.gr/articles/body-and-mind/12-tropoi-gia-na-mhn-ertheis-face-to-face-me-ton-karkino.3284055.html

Ενδιαφέρον. Να τα εφαρμόσει η ξαδέρφη μου που είναι 8 χρονών και παλεύει με λευχαιμία...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

12 τρόποι για να μην έρθεις face to face με τον καρκίνο

 

http://www.ladylike.gr/articles/body-and-mind/12-tropoi-gia-na-mhn-ertheis-face-to-face-me-ton-karkino.3284055.html

 

 

Στατιστικά το 50% του πλυθισμού που γεννήθηκε μετά το 1960 θα έχουν μία μορφή καρκίνουν μέχρι το θάνατό τους.

 

Μπορείς να ελατώσεις τις πιθανότητες κάνοντας τα παραπάνω, αλλά όλα είναι θέμα τύχης, σύμφωνα με μία πρόσφατη μελέτη.

 

Ακόμα και εγώ που είμαι χορτοφάγος, γυμνάζομαι, δεν πίνω αλκοόλ, ποτέ δεν κάπνησα, και πάλι αυριο έχω εξετάσεις για καρκίνο.. Αυτό τα λέει όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ελατώσεις τις πιθανότητες κάνοντας τα παραπάνω, αλλά όλα είναι θέμα τύχης, σύμφωνα με μία πρόσφατη μελέτη.

 

Ποια μελέτη λέει ότι όλα είναι θέμα τύχης;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χάσει και τους δυο γονείς μου από καρκίνο...Στο τέλος τους έβλεπα και έλεγα ας φύγουν πιο νωρίς..δεν μπορούσαν τίποτα να κάνουν και ο πόνος στο τέλος..φτάσαμε σε ναρκωτικά φάρμακα.

 

Τα συμπεράσματα είναι οτι η σύχρονη ιατρική δυστυχώς δεν θεραπεύει πραγματικά. Το μόνο που θεραπεύει είναι τα συμπτώματα κι οχι την κύρια αιτία. Οι θεραπείες αυτές είναι μια επιχείρηση πολλών εκατομμυρίων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συμπεράσματα είναι οτι η σύχρονη ιατρική δυστυχώς δεν θεραπεύει πραγματικά. Το μόνο που θεραπεύει είναι τα συμπτώματα κι οχι την κύρια αιτία. Οι θεραπείες αυτές είναι μια επιχείρηση πολλών εκατομμυρίων..

 

Για αυτό άλλωστε έχει μειωθεί και ο μέσος όρος ζωής τα τελευταία 100. :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς ενημερωση.το τοπικ που είχα κάνει χθές σχετικά που είπα οτι ειχα καρκίνο,ζητησα μετά απο λίγο να διαγραφή το θέμα, απλώς νόμιζα οτι έχω καρκινο και το γραψα επειδή ήμουν πολύ φοβισμένος και είχα βγάλει την διάγνωση απο το μυαλό μου οτι ειχα καρκινο.Ουτε κάν εξετασεις δεν είχα κάνει.Αυριο εχω ραντεβού με τον γαστρεντερολόγο να με εξετάσει και θα μου πει τι έχω.Ευχομαι να μην έχω τίποτα.Αυτά .συγγνώμη και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

προς ενημερωση.το τοπικ που είχα κάνει χθές σχετικά που είπα οτι ειχα καρκίνο,ζητησα μετά απο λίγο να διαγραφή το θέμα, απλώς νόμιζα οτι έχω καρκινο και το γραψα επειδή ήμουν πολύ φοβισμένος και είχα βγάλει την διάγνωση απο το μυαλό μου οτι ειχα καρκινο.Ουτε κάν εξετασεις δεν είχα κάνει.Αυριο θα πάω στον γαστρεντερολόγο να με εξετάσει και θα μου πει τι έχω.Ευχομαι να μην έχω τίποτα.Αυτά .συγγνώμη και πάλι

ότι να 'ναι...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...