Προς το περιεχόμενο

Περί πειρατείας. Και πάλι.


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το Ryse σιγά τις διαφορές που έχει στο PC σε σχέση με το Xbox One, απλή μεταφορά τελείως έκαναν.

 

Οπως και τα παιχνίδια της ubisoft δεν έχουνε διαφορές που στο pc να κάνουμε μπαμ πέρα απο κάτι hbao+, pcss και χέστηκε η φοράδα στ αλώνι. Πλάκα πλάκa η pc έκδοση του MGS5 δειχνει να έχει νέα assets σε σχέση με τις εκδοσεις για κονσολες όπως πολλαπλές πηγές φωτισμου κάτι που προφανώς θα επιρρεάζει και το gameplay. Nα δούμε τι θα κάνει και η CD Project και τι διαφορές θα έχει η pc έκδοση απο τις εκδόσεις για ps4/xbox one.

 

υγ: το Crysis 2 στο pc δεν ειχε/έχει άσχημα γραφικά κάθε αλλο, απλως σαν παιχνίδι και φιλοσοφια gameplay κονσολοποιήθικε παίρνοντας μεγάλες αποστάσεις απο την gameplay φιλοσοφία του πρώτου παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

BigBOSS, μου φαίνεται έχεις δει κατευθείαν την modded έκδοση του Crysis 2 και το λες αυτό, άσε να ξέρουμε εμείς που το αγοράσαμε day one τι γραφικά είχε.Τέλος πάντων, δεν βγαίνει πουθενά αυτή η συζήτηση και φυσικά ότι και να ειπωθεί, δεν θα αλλάξει το σκηνικό σε καμία περίπτωση, οπότε..Όσο για το Unity, είναι μέρα με τη νύχτα η έκδοση PC σε σχέση με αυτή του Ps4, αν τις δεις και τις δύο θα καταλάβεις.Παρ' όλα αυτά, τι να το κάνεις άμα έχει 150 bugs..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

@d4ydr33m3r

Ξέρεις που έχει γραμμένη την συνείδησή σου η Ubi/EA και λοιποί έτσι; Το να αγοράζει κάποιος ΟΛΑ τα παιχνίδια ξέροντας και τι βλακείες είναι δεν τον κάνει king between peasants. Άντε γιατί νομίζετε κάποιοι ότι επειδή αγοράζετε τα παιχνίδια ότι έχετε την άποψη που πρέπει να σεβαστούν όλοι.

 

Οπου την εχει και η κυβερνηση που μου τα τρωει μονο που στην περιπτωση της Ubi/EA μια δυο στο τελος ξερεις τι θα παρουν αν δεν με σεβαστουν σε βαθος χρονου. Το που ειδες οτι θεωρω εαυτο king between peasants ειναι δικο σου ζητημα..

Δεν ζητησα να σεβαστεις την αποψη μου αδιαμαρτυρητα ουτε να μην εχεις την δικη σου, ζητησα να υπαρχει λιγο τσιπα. Και τζαμπα και μαγκας δεν παει φιλε, αν το βλεπεις αλλιως με συγχωρεις αλλα αλλος πρεπει να μαθει να σεβεται αποψεις οχι εγω.

 

 

 

Και εγώ αγοράζω αλλά δε θα το κάνω και θέμα για να δώσω βαρύτητα στις απόψεις μου.

 

Οποτε εδω σε ενα θεμα για την πειρατεια, δεν πρεπει να ανεφερθει ας πουμε γιατι περιαυτολογουμε και δεν μπορουμε να κανουμε ενα valid point σωστα;

 

 

 

Σταματήστε επιτέλους κάποιοι που επειδή αγόρασατε 2-3 παιχνιδάκια να έχετε τουπέ 50 καρδηναλίων. Και εμείς αγοράζουμε αλλά δε βγαίνουμε και με τον ντελάλη να το φωνάζουμε.

 

Και θα το πω για χιλιοστή φορά, ΠΕΙΡΑΤΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΟΝΣΟΛΕΣ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΤΣΙΠΑΡΑΜΕ ΤΟ PS1 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 

 

Ξεκαβαλήστε μερικοί έλεος, ασχοληθείτε με κάτι άλλο

 

 

Ακου αδελφε. Ασχολουμαι απο το 1989 με τα PC και γενικα με τον χωρο και θα μου επιτρεψεις να εχω την αποψη μου. Αν εσενα σου φαινεται 1000 καρδιναλιων, δεν μπορω να κανω κατι για αυτο, αλλα θα την σεβαστεις θες δεν θες οπως σεβομαι εγω την δικη σου ακομη και αν την επικρινω. Ειδικα οταν εγω πληρωνω τα σπασμενα για τα παρασιτα που το εχουν κανει τροπο ζωης και τα πληρωνω εγω και μερικοι αλλοι "βλακες".

Ποτε δεν ειπα οτι αγοραζω τα παντα, ειπα οτι προσπαθω να συμβαλλω οσο μπορω περισσοτερο μπορω στον χωρο. Αργα ή γρηγορα ολοι θα παρουν αυτο που τους αναλογει και εγω οπως και παντου στην ζωη, αλλα απορω με το ξεκαβαληστε. Εχεις καταλαβει οτι εισαι στο θεμα της πειρατειας και μιλαμε για αυτο εδω; Hρθα και σου τα εσπασα αλλου σε αλλο τοπικ και το λες;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δεν αξίζει να τσακωθούμε για θέμα που δεν καταλήγει πουθενά και που σίγουρα δεν θα επηρεάσει την κοινή γνώμη.Πάντως εμένα μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι μια φορά όταν ένας φίλος μου είπε, ''Σιγά μην δώσω λεφτά για παιχνίδι''.Κάτσε ρε μεγάλε του λέω, δηλαδή ο άλλος δούλεψε τζάμπα ; Σ' αυτούς υπάρχει όντως πρόβλημα και τζαμπατζιλίκι, αν σου προσφέρει ένα παιχνίδι που σου αρέσει και είναι απροβλημάτιστο ως ένα ικανοποιητικό βαθμό για σένα, το αγοράζεις, αν είναι προβληματικό του λες κράτα το και παίξτο εσύ.Όταν πας να πάρεις μια τηλεόραση, ΑΠΑΙΤΕΙΣ να δουλεύει κανονικά, αν είναι broken την πας πίσω και αν συνεχίσει τα ίδια, δεν ξαναπαίρνεις από αυτή την εταιρεία.Έτσι γίνεται και με τις εταιρείες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το Unity, είναι μέρα με τη νύχτα η έκδοση PC σε σχέση με αυτή του Ps4, αν τις δεις και τις δύο θα καταλάβεις.Παρ' όλα αυτά, τι να το κάνεις άμα έχει 150 bugs..

....κατσε ρε Psycho....μηπως εισαι λιγο υπερβολικος???Εγω μαζι σου είμαι ότι η PC εκδοση είναι win σε καποια σημεια....αλλα όχι και η μερα με τη νυχτα....όχι ρε φιλε να ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κοιτάς τα βιντεάκια, αν έχεις φίλο με Ps4 που να έχει και το παιχνίδι, πήγαινε να το δεις.Και δες το και στο PC maxed out μετά, θα παρατηρήσεις ότι στο Ps4 είναι η χαρά της θολούρας και ότι στο PC είναι κρύσταλλο με καλύτερους φωτισμούς συν ανάλυση συν ΑΑ κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κοιτάς τα βιντεάκια, αν έχεις φίλο με Ps4 που να έχει και το παιχνίδι, πήγαινε να το δεις.Και δες το και στο PC maxed out μετά, θα παρατηρήσεις ότι στο Ps4 είναι η χαρά της θολούρας και ότι στο PC είναι κρύσταλλο με καλύτερους φωτισμούς συν ανάλυση συν ΑΑ κλπ.

....εχω και PS4 ,απλα δεν είναι και από τα παιχνίδια που με καινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε daydreamer, δεν είναι το post μου καθαρά για σένα και μόνο μην το παίρνεις αγόρι μου προσωπικά. Απλά εδώ και 58 σελίδες βλέπουμε σε επανάληψη κάθε λίγες βδομάδες το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά:

 

 

"Ζήτω οι πειρατεία, όσοι αγοράζετε είστε μπετά"

"Κάτω η πειρατεία, όσοι κατεβάζετε είστε κλέφτες και γύφτουλες που δεν πρέπει να έχετε άποψη"

 

Έχει κουράσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....κατσε ρε Psycho....μηπως εισαι λιγο υπερβολικος???Εγω μαζι σου είμαι ότι η PC εκδοση είναι win σε καποια σημεια....αλλα όχι και η μερα με τη νυχτα....όχι ρε φιλε να ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι!!!!

 

σύμφωνα με το βίντεο που παράθεσες, η pc έκδοση έχει πολύ καλύτερα γραφικά και με μεγάλη διαφορά μάλιστα! Οι κονσόλες δεν πρόκειται να φτάσουν ποτέ τα high end pc σε γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε daydreamer, δεν είναι το post μου καθαρά για σένα και μόνο μην το παίρνεις αγόρι μου προσωπικά. Απλά εδώ και 58 σελίδες βλέπουμε σε επανάληψη κάθε λίγες βδομάδες το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά:

 

 

"Ζήτω οι πειρατεία, όσοι αγοράζετε είστε μπετά"

"Κάτω η πειρατεία, όσοι κατεβάζετε είστε κλέφτες και γύφτουλες που δεν πρέπει να έχετε άποψη"

 

Έχει κουράσει...

 

Αναφερθηκες σε εμενα προσωπικα "@daydr33m3r΅ οποτε το πηρα και προσωπικα αγορινα μου, ξερω τι λεω..

Εν παση περιπτωσει εισαι σε ενα τοπικ που αναφερεται στο θεμα της πειρατειας και εν τελει εκει καταληγει μετα απο αναλυσεις επι αναλυσεων, τι περιμενες να ακουσεις;

Δεν εχω προβλημα με κοσμο που θα καταθεσει τον οβολο του, εστω και λιγοτερο, με τους τζαμπα μαγκες ομως εχω, ειδικα οταν ερχονται και μου την λενε κιολας. Τοσο καταλαβαινουν τοσο μιλανε βεβαια αλλα αυτο ειναι αλλη υποθεση παμε παρακατω..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το ξεκαθαρίσω σε εσένα πήγαινε το κομμάτι του ποστ που έλεγε για το πόσο νοιάζει τις εταιρίες η άποψη η δική σου (όπως και η δική μου, και όλων μας στην ουσία) το υπόλοιπο ήταν γενικό.

 

Όπως και να έχει, μέχρι να σιγουρευτώ ότι δεν θα κλαίω τον σκληρό μου, DA:inquisition + Lords of the Fallen δεν αγοράζω (ούτε κατεβάζω αν βγουν σπασμένα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το σπάσουν, λογικά θα το παρακάμψουν τελείως το Denuvo, οπότε αν όντως προκαλεί θέμα,(Που εγώ είμαι 100% σίγουρος ότι δεν υπάρχει θέμα, τουλάχιστον στους νέους SSD) η πειρατική έκδοση δεν θα 'χει τέτοιο θέμα.Εγώ το DA θέλω να το αγοράσω αλλά προσπαθώ ακόμα να καταλάβω πως είναι σε σχέση με το Origins, γιατί άλλοι λένε φασόλια και άλλοι ρεβύθια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...