Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μπορεις σε παρακαλω πολυ να δοκιμασεις τον firefox με ενεργο το adblock plus στο youtube.

Δοκιμασε παιξε 2-3 βιντεο να ξεκινησουν να παιζουν γιατι υπαρχουν και φορες που στο κανει μετα το 2 βιντεο που ανοιγεις απο το youtube.

Αν απενεργοποιησω το adblock plus και εχω ενεργο μονο το ublock origins ολα μια χαρα.

Δεν έχει πρόβλημα στο firefox... Απλά στην αρχή πρέπει να βάζω προσθήκη μόνιμης εξαίρεσης για το θέμα πιστοποιητικού που έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είπα ότι έχει το firefox θέμα αλλά το adblock plus και μάλλον γιατι πρόσφατα έκανε update στο firefox.

Δηλαδή με ενεργό το adblock plus στο youtube σου παίζει κανονικά τα βίντεο?

Εγώ όπως είπα και πριν έχω πάντα και τα δυο ενεργά πάντα(Adblock plus & ublock origin) και σήμερα μου έβγαλε αυτό το θέμα στο youtube.

Τι εννοείς για το πιστοποιητικό που λες?

 

Edit: Μάλλον έφτιαξε τώρα. Τι να πω κάποιο από τα φίλτρα μάλλον είχε φάει φρίκη γιατι με το που έκανα ενημέρωση όλων των φίλτρων του adblock plus(Παρόλο που είχα κάνει πάλι το πρωί) έφτιαξε.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμιά ιδέα κάνεις γιατι μπερδεύει τα tabs σε εμένα???

Έχω ήδη δοκιμάσει να απενεργοποιήσω το hardware acceleration.

 

Καμιά σημαντική αλλαγή φέρνει η έκδοση 80?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σημαντικοτερη αλλαγη στον ff 80 ειναι αυτη εδω, αν εισαι σε λινουξ
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Firefox-80-Released

Στα αλλα λειτουργικα η σημαντικοτερη αλλαγη ειναι... η αλλαγη του αριθμου της εκδοσης απο "79" σε "80" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα.

Υπάρχει κάνα addon που να επιτρέπει σε όλα τα youtube videos να κάνουν buffed ολόκληρο το βίντεο γιατί στη δουλειά μου έχουμε άθλια γραμμή ίντερνετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίος, χρυσός o chrome αλλά τόσο παραμετροποίησημος όπως είναι ο firefox δεν είναι.

Γι' αυτό κι εγώ υπομένω τα προβλήματα(Που δεν είναι και λίγα) του firefox.

 

Επί την ευκαιρία έχει βρει κανείς κάποιο addon με το οποίο να αναγκάζει το youtube να κάνει buffer ολόκληρο το βίντεο για πολύ αρχές συνδέσεις ίντερνετ?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/8/2020 στις 1:35 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Τι εννοείς για το πιστοποιητικό που λες?

Ακόμη δεν έστρωσε ο Firefox... Τον Waterfox έχω ως κύριο, αλλά θέλω και τον Firefox για ασφάλεια για να ανοίγει όλες τις σελίδες, για συναλλαγές κλπ...

Καμιά ιδέα; Κάποιος ανέφερε το Security. Τι πρέπει να κάνω εκεί; Οι δύο Waterfox και ο IE λειτουργούν κανονικά...

8 ώρες πριν, ntafoukos είπε

κλασικά τον chrome με τι άλλο;;

Τόσοι περιηγητές υπάρχουν παίδες, μην μπλέκετε με τον Chrome της Google... Η ιδιωτικότητα εξαφανίζεται πλήρως... Και δεν είναι και ο καλύτερος περιηγητής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Mivas (myphone) είπε

Τόσοι περιηγητές υπάρχουν παίδες, μην μπλέκετε με τον Chrome της Google... Η ιδιωτικότητα εξαφανίζεται πλήρως... Και δεν είναι και ο καλύτερος περιηγητής...

Κάποιες προτάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, hariskar είπε

Κάποιες προτάσεις;

Δεν θα πρότεινα Opera, μιας και είναι πια κινέζικος, αλλά έχει από τα περισσότερα features που θα βρεις σε περιηγητή, ενσωματωμένο whatsapp, telegram vpn και ό,τι άλλο θες. Μπορείς να το έχεις ως εναλλακτικό παρόλα αυτά.

Από Chromium-based περιηγητές μπορείς είτε να πας στον mainstream Edge (τον καινούργιο), είτε για μεγαλύτερη ιδιωτικότητα σε κάτι όπως ο Brave που έχει και έκδοση για κινητά.

Αν παραμείνεις σε Firefox fork πήγαινε απευθείας σε Waterfox Classic ή Current ή και τους δύο, αμφότεροι πολύ πιο σταθεροί από FF και πολύ πιο ιδιωτικοί. Εγώ έχω τον CLassic ως κύριο με full skins και παλαιά και νέα addons και τον Current ως εφεδρικό, ενώ τον Opera ως εναλλακτικό. Αν πάω σε Chromium θα πάω λογικά σε Brave

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Ο waterfox τι ακριβώς είναι; 

ο Νο1 fork του Firefox. Αλλά πολύ πιο ασφαλής και ιδιωτικός (ο Current). Και ο Classic είναι ένας ενημερωμένος προ-Quantum Firefox (56), με όλες τις νεότερες ενημερώσεις και διορθώσεις. Συνδυάζω τον Classic με full skin Lavafox, καρτέλες κάτω μέρος κλπ, και τον προτιμώ από οτιδήποτε άλλο, αλλά μπορείς να βάλεις και τους δύο. Δημιουργός του ο Αλέξανδρος Κοντός (Alex Kontos μιας και είναι στα ξένα)

https://www.waterfox.net/about/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να βάλεις τις ρυθμησεις του Firefox; 

Έχει καμία σχέση με τον Firefox ο waterfox;;;; 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...