Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2012


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παλι εχω ξενερωσει λιγο...κατανταει κουραστικο να μην ερχετε ουτε μια μεταγραφη τα γραφικα για καινουργιο παιχνιδι αθλια με ποναν τα ματια με το πατσ υπαρχει μεγαλη βελτιωση στο τερμα...εχει γινει υπερβολικα δυσκολο να βαλεις γκολ στο κορυφαιος σε κουραστικο βαθμο...συγκεκριμενα εχω αποθηκευσει ενα βιντεο στο οποιο η μπαλα χτυπαει στο ποδι του τερματοφυλακα παει να μπει μεσα χτυπαει σε εναν αορατο τοιχοπανω απο την γραμμη 2 φορες και δεν μπαινει...το προ αποφασισε οτι αυτο δεν θα μπει γκολ και δεν μπηκε ητανε θαυμα...επισης για οσους παιζουν μαστερ λιγκ δεν μου αρεσε καθολου το γεγονος του οτι δεν μπορεις να επιλεξεις ξεχωριστη προπονηση για τον καθε παιχτη...το χορταρι αθλιο παρεπιπτοντως νιωθω πως παιζω στο ιδιο γηπεδο καθε φορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 472
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μετά από αρκετές ώρες παιχνιδιού μπορώ να έχω μία αρκετά ολοκληρωμένη άποψη για το παιχνίδι, διαφορετική από τις πρώτες ώρες.

 

Το παιχνίδι φαίνεται ότι το έχουν βελτιώσει σε πολύ μεγάλο βαθμό. Φαίνεται κατάλαβαν τα τραγικά περσινά λάθη.

 

Οι παίχτες πλέον δεν κολλάνε. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να χρησιμοποιήσεις όποιον παίχτη θες για να κάνεις μία ενέργεια, κάτι που αφορά την άμυνα κυρίως. Ακόμα και όταν κάνεις επίθεση και γίνει λάθος πάσα, μπορείς να διαλέξεις έναν κοντινό παίχτη και να την σώσει.

 

Επιτέλους όταν βγαίνει αντεπίθεση ο επιθετικός μπορεί να τρέξει γρήγορα και να αφήσει τον αμυντικό πίσω του. Αν δεν είναι τόσο γρήγορος ο επιθετικός μπορεί να βάλει σώμα και να το παλέψει σε μεγάλο βαθμό. Ακόμα και αν σκοντάψει από την πίεση θα συνεχίσει αν βάλεις σωστά το σώμα. Οι παίχτες ξέρουν μπάλα και μπορούν να κάνουν μία τρίπλα ή να κρατήσουν την μπάλα στην κατοχή τους με σωστό χειρισμό από τον Gamer.

 

Οι σέντρες και η αλλαγές παιχνιδιού είναι για σεμινάριο, το ίδιο και η διαιτησία. Σωστά σφυρίγματα κάτι που έχει αλλάξει το παιχνίδι από Tekken σε ποδόσφαιρο. Τα Offsides σφυρίζονται αμέσως επίσης.

 

Όταν θες να βάλεις επιπλέον παίχτη στο τοίχος δεν εμφανίζεται από τηλεμεταφορά, αντίθετα βλέπεις τον παίχτη σου να περπατάει προς το τοίχος.

 

Τα στατιστικά των παιχτών είναι όμορφα νοικοκυρεμένα.

 

Έφτιαξαν το πλάγιο, όπου όταν την έστελνες μακριά σε έπαιρναν χαμπάρι και οι πέτρες, τόση ώρα που έκανε να την πετάξει μέσα.

Το ότι επίσης μπορείς να διαλέξεις σε ποιον παίχτη θα κάνεις τη σέντρα, είναι μία βελτίωση.

 

Η κίνηση είναι πολύ καλή και smooth με μοναδικό ελάττωμα την κίνηση του ποδιού όταν δίνει πάσα κοντινή. Αυτό μπορεί να το δει κάποιος εύκολα κάνοντας πάσες στην άμυνα. Το πόδι κάνει την πάσα και μετά γυρνάει πάλι στο αρχικό σημείο χωρίς να υπάρχει ενδιάμεσο animation. Είναι κάτι τόσο μικρό, αλλά με χαλάει πάρα πολύ.

 

 

Όσο παίζω τόσο περισσότερο μου αρέσει. Πιστεύω ότι θα περάσουμε πολύ καλά φέτος επιτέλους! :-D

 

Ωραία ανάλυση και στα περισσότερα θα συμφωνήσω αλλά μπορείς να μας πεις σε τι επίπεδο έχεις την βοήθεια στην πάσα και αν έχεις βάλει την βοήθεια από τους συμπαίκτες assisted or manual?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιάμεση βοήθεια aka Semi Assisted. Το παλιό manual με λίγα λόγια.

 

3/4 μπάρες η πάσα, δηλαδή δεν το έχω πειράξει. Επίσης Ναι Ναι Ναι, ούτε αυτά έχω πειράξει.

 

Είναι λίγο αργές οι πάσες που και που αλλά αν δεις έναν αγώνα ποδοσφαίρου θα παρατηρήσεις πως κάπως έτσι είναι οι πάσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Semi-Assisted για κάποιον έμπειρο παίχτη πιστεύω είναι καλά.

Τις υπόλοιπες βοήθειες τις άφησα Default. Ήθελα να δω πως το παρουσιάζει από Default η κονόμα και μετά να βάλω χέρι. Θα δοκιμάσω και χωρίς τις βοήθειες.

 

Όλες τις ομάδες παίρνω.

Από Εθνικές παίρνω Γερμανία και Γαλλία περισσότερο.

Από Clubs σχεδόν όλες. Περισσότερο Real και Bayern.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετές ώρες παιχνιδιού μπορώ να έχω μία αρκετά ολοκληρωμένη άποψη για το παιχνίδι, διαφορετική από τις πρώτες ώρες.

 

Το παιχνίδι φαίνεται ότι το έχουν βελτιώσει σε πολύ μεγάλο βαθμό. Φαίνεται κατάλαβαν τα τραγικά περσινά λάθη.

 

Οι παίχτες πλέον δεν κολλάνε. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να χρησιμοποιήσεις όποιον παίχτη θες για να κάνεις μία ενέργεια, κάτι που αφορά την άμυνα κυρίως. Ακόμα και όταν κάνεις επίθεση και γίνει λάθος πάσα, μπορείς να διαλέξεις έναν κοντινό παίχτη και να την σώσει.

 

Επιτέλους όταν βγαίνει αντεπίθεση ο επιθετικός μπορεί να τρέξει γρήγορα και να αφήσει τον αμυντικό πίσω του. Αν δεν είναι τόσο γρήγορος ο επιθετικός μπορεί να βάλει σώμα και να το παλέψει σε μεγάλο βαθμό. Ακόμα και αν σκοντάψει από την πίεση θα συνεχίσει αν βάλεις σωστά το σώμα. Οι παίχτες ξέρουν μπάλα και μπορούν να κάνουν μία τρίπλα ή να κρατήσουν την μπάλα στην κατοχή τους με σωστό χειρισμό από τον Gamer.

 

Οι σέντρες και η αλλαγές παιχνιδιού είναι για σεμινάριο, το ίδιο και η διαιτησία. Σωστά σφυρίγματα κάτι που έχει αλλάξει το παιχνίδι από Tekken σε ποδόσφαιρο. Τα Offsides σφυρίζονται αμέσως επίσης.

 

Όταν θες να βάλεις επιπλέον παίχτη στο τοίχος δεν εμφανίζεται από τηλεμεταφορά, αντίθετα βλέπεις τον παίχτη σου να περπατάει προς το τοίχος.

 

Τα στατιστικά των παιχτών είναι όμορφα νοικοκυρεμένα.

 

Έφτιαξαν το πλάγιο, όπου όταν την έστελνες μακριά σε έπαιρναν χαμπάρι και οι πέτρες, τόση ώρα που έκανε να την πετάξει μέσα.

Το ότι επίσης μπορείς να διαλέξεις σε ποιον παίχτη θα κάνεις τη σέντρα, είναι μία βελτίωση.

 

Η κίνηση είναι πολύ καλή και smooth με μοναδικό ελάττωμα την κίνηση του ποδιού όταν δίνει πάσα κοντινή. Αυτό μπορεί να το δει κάποιος εύκολα κάνοντας πάσες στην άμυνα. Το πόδι κάνει την πάσα και μετά γυρνάει πάλι στο αρχικό σημείο χωρίς να υπάρχει ενδιάμεσο animation. Είναι κάτι τόσο μικρό, αλλά με χαλάει πάρα πολύ.

 

 

Όσο παίζω τόσο περισσότερο μου αρέσει. Πιστεύω ότι θα περάσουμε πολύ καλά φέτος επιτέλους! :-D

 

Συμφωνω με ολα.Εξαρχης ελεγα οτι φετος ειναι εξαιρετικο.Αν παρατηρησεις μαλιστα σε ξενα φορουμ γραφονται διθυραμβοι για το παιχνιδι καθως στα ξαφνικα φετος ειναι σχεδον το απολυτο football sim με καθε αγωνα να σε καθηλωνει κυριως λογω της πολυ καλης ΑΙ.Και το BAL ειναι απλα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικα μου φαίνονται άθλια ή μαλλον πολυ θαμπά, υπαρχει καμια λυση? η 1,0,1 την οποια δεν μπορω να κανω εγκατασταση (δεν το εχω αγορασει ακομα) διορθωνει τιποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε όλους & μια ερωτηση

Παιζει να φταιει το χειρηστηριο για το συνεχη lag που είχα κ έχω στο online?

Το λέω γιατι αφησα το ασύρματο lochitech και δοκίμασα ενα παλιο saiteck που είχα, ειδα λοιπον οτι επαιζα πολυ ποιο γρηγορα κ ελευθερα στο online με το saiteck, ενω με το logitech εγω κ η μπαλα πηγαιναμε πολυ σιγα στο χορταρι, και το 80% των προσπαθειων να πάρω κάποια κόντρα ηταν χαμένη! Το saiteck βεβαια εχει σπασμενο κουμπι και πρεπει να αγορασω άλλο, αλλά το εβαλα να το δοκιμάσω για να βρω σε τι οφείλετε η χαμηλη ταχύτητα των παικτών μου με την μπάλα ή χωρις την μπάλα.

Θυμάμαι που επαιζα με εναν αγγλο αντίπαλος και αμυνόμουν .... εφαγα 3 γκολ στο 1 ιμηχρονο κ δεν μπορουσα να μαρκαρω καθόλου τους παικτες του γιατι οι παικτες μου δεν ετρεχαν στο γηπεδο. Μέσο του chat του ειπα οτι ειναι cheater-lager, και μου απάντησε οτι φταίει το gamepad μου (το lochitech wereles που έχω) και ότι ο ίδιος δεν ειναι cheater... δεν ξέρω πως το καταλαβε αλλά τελικά νομιζω οτι ειχε δικιο... έφταιγε κ φταίει το lochitech που έχω.Ενας φιλος μου πρότεινε το http://www.plaisio.g...s-JR9-00002.htm του ΧΒΟΧ... αλλά με αυτο δεν μπορω να παιξω, δεν το εχω συνηθίσει... κ μια φορα που δοκιμασα απέτυχα.

Παιζω μόνο σε pc, ποιο προτεινετε να πάρω?

Μήπως φταίει το ότι το lochitech που έχω ειναι ασύρματο? μήπως αν κάνω κάποια ρύθμιση στο μενού του φτιάξουν τα πράγματα? άλλα και το saiteck & to xbox που πρότεινε ο φιλος ασυρματα ειναι!

Υ.Γ:Ξαναδοκιμασα ενα άλλο ίδιο με το δικο μου lochitech ασύρματο ενος φιλου και ειδα οτι επαιζα σαν πυραυλος κ δεν υπήρχε πρόβλημα.. δεν ξερω θα τρελαθω, με το δικο μου πάω σαν σακατης μεσα στο τερεν και με το ίδιο camepad του φιλου μου τρέχω κανονικά.Και να προσθαισω ακόμη οτι δεν εχω όλες τις φορες lag με το δικο μου lochitech, 6 στις 10 εχω lag.Ενω με του φίλου μου καμια φορα δεν εχει lag, και ειναι ίδιο με το δικο μου.Ειναι δλδ αυτο http://www.websupplies.gr/el/product/393639373330/ProductDetails.aspx

Υπάρχη sony ασυρματο ή ενσυρματο για PC? να πάρω αυτο λέτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε όλους & μια ερωτηση

Παιζει να φταιει το χειρηστηριο για το συνεχη lag που είχα κ έχω στο online?

Το λέω γιατι αφησα το ασύρματο lochitech και δοκίμασα ενα παλιο saiteck που είχα, ειδα λοιπον οτι επαιζα πολυ ποιο γρηγορα κ ελευθερα στο online με το saiteck, ενω με το logitech εγω κ η μπαλα πηγαιναμε πολυ σιγα στο χορταρι, και το 80% των προσπαθειων να πάρω κάποια κόντρα ηταν χαμένη! Το saiteck βεβαια εχει σπασμενο κουμπι και πρεπει να αγορασω άλλο, αλλά το εβαλα να το δοκιμάσω για να βρω σε τι οφείλετε η χαμηλη ταχύτητα των παικτών μου με την μπάλα ή χωρις την μπάλα.

Θυμάμαι που επαιζα με εναν αγγλο αντίπαλος και αμυνόμουν .... εφαγα 3 γκολ στο 1 ιμηχρονο κ δεν μπορουσα να μαρκαρω καθόλου τους παικτες του γιατι οι παικτες μου δεν ετρεχαν στο γηπεδο. Μέσο του chat του ειπα οτι ειναι cheater-lager, και μου απάντησε οτι φταίει το gamepad μου (το lochitech wereles που έχω) και ότι ο ίδιος δεν ειναι cheater... δεν ξέρω πως το καταλαβε αλλά τελικά νομιζω οτι ειχε δικιο... έφταιγε κ φταίει το lochitech που έχω.Ενας φιλος μου πρότεινε το http://www.plaisio.g...s-JR9-00002.htm του ΧΒΟΧ... αλλά με αυτο δεν μπορω να παιξω, δεν το εχω συνηθίσει... κ μια φορα που δοκιμασα απέτυχα.

Παιζω μόνο σε pc, ποιο προτεινετε να πάρω?

Μήπως φταίει το ότι το lochitech που έχω ειναι ασύρματο? μήπως αν κάνω κάποια ρύθμιση στο μενού του φτιάξουν τα πράγματα? άλλα και το saiteck & to xbox που πρότεινε ο φιλος ασυρματα ειναι!

Υ.Γ: Υπάρχη sony ασυρματο ή ενσυρματο για PC? να πάρω αυτο λέτε

Παρε του ps3 και ενα bt stick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο thelamb.gr διαβασα για το προηγουμενο θέμα στο ποιο πανω post μου να λέει κάποιος "δοκιμασε να βγαλεις το vsync και να βαλεις max frames to render ahead "1" αντι για "3" στο control panel της καρτας, εγγυημενος τροπος για να μειωθει το input lag" που ειναι αυτη η ρυμιση στην 5850 extreme που εχω εγω ρε παιδια για να τις δοκιμασω.

 

Παρε του ps3 και ενα bt stick.

δεν θα εχω lag λες με αυτο?, αυτο ειναι ενσυρματο που λές?, και για το bt stick δωσε ενα link!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε όλους & μια ερωτηση

Παιζει να φταιει το χειρηστηριο για το συνεχη lag που είχα κ έχω στο online?

Το λέω γιατι αφησα το ασύρματο lochitech και δοκίμασα ενα παλιο saiteck που είχα, ειδα λοιπον οτι επαιζα πολυ ποιο γρηγορα κ ελευθερα στο online με το saiteck, ενω με το logitech εγω κ η μπαλα πηγαιναμε πολυ σιγα στο χορταρι, και το 80% των προσπαθειων να πάρω κάποια κόντρα ηταν χαμένη! Το saiteck βεβαια εχει σπασμενο κουμπι και πρεπει να αγορασω άλλο, αλλά το εβαλα να το δοκιμάσω για να βρω σε τι οφείλετε η χαμηλη ταχύτητα των παικτών μου με την μπάλα ή χωρις την μπάλα.

Θυμάμαι που επαιζα με εναν αγγλο αντίπαλος και αμυνόμουν .... εφαγα 3 γκολ στο 1 ιμηχρονο κ δεν μπορουσα να μαρκαρω καθόλου τους παικτες του γιατι οι παικτες μου δεν ετρεχαν στο γηπεδο. Μέσο του chat του ειπα οτι ειναι cheater-lager, και μου απάντησε οτι φταίει το gamepad μου (το lochitech wereles που έχω) και ότι ο ίδιος δεν ειναι cheater... δεν ξέρω πως το καταλαβε αλλά τελικά νομιζω οτι ειχε δικιο... έφταιγε κ φταίει το lochitech που έχω.Ενας φιλος μου πρότεινε το http://www.plaisio.g...s-JR9-00002.htm του ΧΒΟΧ... αλλά με αυτο δεν μπορω να παιξω, δεν το εχω συνηθίσει... κ μια φορα που δοκιμασα απέτυχα.

Παιζω μόνο σε pc, ποιο προτεινετε να πάρω?

Μήπως φταίει το ότι το lochitech που έχω ειναι ασύρματο? μήπως αν κάνω κάποια ρύθμιση στο μενού του φτιάξουν τα πράγματα?

Υ.Γ:Υ.Γ:Ξαναδοκιμασα ενα άλλο ίδιο με το δικο μου lochitech ασύρματο ενος φιλου και ειδα οτι επαιζα σαν πυραυλος κ δεν υπήρχε πρόβλημα.. δεν ξερω θα τρελαθω, με το δικο μου πάω σαν σακατης μεσα στο τερεν και με το ίδιο camepad του φιλου μου τρέχω κανονικά.Και να προσθαισω ακόμη οτι δεν εχω όλες τις φορες lag με το δικο μου lochitech, 6 στις 10 εχω lag.Ενω με του φίλου μου καμια φορα δεν εχει lag, και ειναι ίδιο με το δικο μου.Ειναι δλδ αυτο http://www.websuppli...uctDetails.aspx

Υπάρχη sony ασυρματο ή ενσυρματο για PC? να πάρω αυτο λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο το δικτυακο παιχνιδι , αλλα αυτο που με δυσαρεστησε ηταν ενα "κολπο" που κανουν καποιοι ασχετοι οταν χανουν. Βαζουν γκολ απο την σεντρα στο δικο τους τερμα , με αποτελεσμα οταν το κανουν 3 φορες , το παιχνιδι να διακοπτετε γιατι θεωρηται απατεωνια!

 

Δεν ξερω αν αυτο υπηρχε και στα προηγουμενα , αλλα πρεπει κατι να κανουν για αυτο..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...