Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι είναι λίγο αυστηροί εκει....χαχ.

 

Όταν λες ότι έκανες ragequit?

 

Διαβασα δυο-τρια ψευτοκουλτουριαρικα σχολια για τον Robert Jordan και βαρεσα με δυναμη τον δεικτη μου πανω στο αριστερο κλικ για να κλεισει η σελιδα, βριζοντας ^_^

 

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=rage%20quit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοι έχετε διαβάσει το "Ολα όσα γνωρίζουν οι νεοέλληνες για τους αρχαίους Έλληνες";;;

Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Λέει πολλά παραπάνω από αυτά που "δείχνει" ο τίτλος

 

παραθέτω και μία παρουσίαση του:

http://www.antiepilogou.gr/show_work.php?id=35

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα στον Παπασωτηριου παλι στο mall για να παρω το ''τα παιδια του Χουριν'' και το ''dragonlance'' το πρωτο βιβλιο της σειρας, αλλα τελικα αντι για αυτο πηρα το χομπιτ ωστε να το φρεσκαρω λιγο μιας και το εχω διαβασει εδω και πολλα χρονια. Βασικα ομως δεν πηρα το dragonlance μιας και απο οσο το διαβασα, τυχαια ετσι 2-3 παραγραφους σε διαφορες σελιδες, το βρηκα παιδικο στην γραφη. Ισχυει παιδια ή εγω κανω λαθος? Μαρεσει πολυ το οτι εχει μεσα νανους, δρακους κλπ και θα ηθελα να το παρω. Το χομπιτ ας πουμε δεν μου φαινεται παιδικο σε σχεση με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το Χόμπιτ είναι παιδικό σαν βιβλίο όπως και να το κάνουμε.Το έχω φρέσκο γιατι το ξαναδιάβασα πρόπερσι και θυμάμαι οτι μου είχε κάνει εντύπωση το πόσο παιδικό μου φαινόταν (κάτι που δεν θυμόμουν απο την πρώτη ανάγνωση, ίσως γιατι ήμουν και ο ίδιος παιδί).

 

Αλλα είνια ωραίο έτσι, δίγουρα θα το ευχαριστηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλα δεν μου απαντας σε αυτο που ρωταω. Εγω ειπα οτι αναμεσα σε αυτα τα 2 το χομπιτ δεν μου φαινεται παιδικο. Και ρωταω αν αδικω το dragonlance λεγοντας το παιδικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω διαβάσει το drafonlance.

Δεν προσδίδει κάποιον ιδιαίτερο χαρκτηρισμό το να συγκρίνεις την παιδικιότητα δύο βιβλίων. Ένα βιβλίο ή είναι παιδικό ή δεν είναι.

Ε το χόμπιτ σίγουρα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα ρε Ροττεν εσυ απαντας? Νομιζα οτι ηταν καποιος αλλος και το παρεξηγησα το μηνυμα καθως δεν ειδα ολοκληρωμενη απαντηση (μαλλον εκανες edit μετα) αλλα μονο το: ''Ε το Χόμπιτ είναι παιδικό σαν βιβλίο όπως και να το κάνουμε.''

 

Το εχω φτασει ως ενα σημειο μιας και το εχω και σε pdf στα ελληνικα κανονικα αλλα δεν μου ειναι το ιδιο ευκολο στο διαβασμα σαν να το εχω σε βιβλιο γιαυτο και το αγορασα.

 

Δεν ηθελα να συγκρινω την παιδικοτητα των 2 βιβλιων αυτων. Το χομπιτ το διαβαζω και μου βγαζει μνημες απο τα παλια που το ειχα διαβασει στα 15 και ετσι δεν μπορω να το κρινω παιδικο ή οχι. Εχει πλακα και κυλαει ωραια. Τωρα για το dragonlance ειναι το θεμα μιας και εχω ακουσει ιδιαιτερα καλα λογια αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν την διαβαζεις σε ενα χρονο. Μονο ο Stephen King που λεει στο βιβλιο του ''περι συγγραφης'' οτι ειναι αργος αναγνωστης και οτι διαβαζει μονο 70-80 βιβλια το μηνα... :-D

 

Το χρονο ηθελα να πω, οχι το μηνα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...