Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη Γερμανία πάντως έχουν καταφέρει και πουλάνε τα 200γρ τη Fumari 22,90€. Μαγική τιμή. Αγόρασα και ήρθε σε συσκευασία με 2x100. Που σημαίνει ότι έχουν κάνει τα κονέ εκεί. Για μένα καλή κίνηση είναι Al fakher αλλά γνήσια tobacco και όχι μαϊμού ή molasses! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίδες δυστυχώς από Γερμανία μόνο παράνομα μπορεί να φέρει και δεν ξέρω κατά πόσο θέλει να μπει σε τέτοια μονοπάτια. Επίσης ο μόνος τρόπος για να έρθει οποιοσδήποτε καπνός στην Ελλάδα και να κρατηθεί η τιμή κάτω από 130 ευρώ ανά κιλό, είναι μόνο σε μορφή μελάσα και ξερός καπνός. 

@morfin στο Cascade bowl όπως και στο Alpaca, πόσα γραμμάρια καπνού βάζεις. Γενικά τι heat management χρησιμοποιείς, τι κάρβουνα και σε τι μέγεθος?

Έχω δοκιμάσει και στα δύο αλλά δεν κατάφερα να βρω ιδανικό setup που να μου κρατάει πάνω από 1 ώρα και 20 λεπτά. Παίρνουν σχετικά λίγο καπνό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ignis χρησιμοποιώ. Κάρβουνα συνήθως tom cococha gold ή black coco.

Βάζω 2 στην αρχή και μετά από 40 με 45 λεπτά τα  αλλάζω με άλλα 2.

Η διάρκεια έχει να κάνει πολύ με τον καπνό. Υπάρχουν καπνοί που κάνω και κρατάνε 1.30 ώρα

και άλλοι που πάνε 2 και...

Απλά μη στουμπώνεις τον καπνό. Να είναι αφράτος. Και άμα πάρεις ignis που το θεωρώ από τα καλύτερα

ίσα ίσα να ακουμπάει λίγο το hms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα!Εχει δοκιμάσει κανείς τέτοιου είδους καπνούς ; 
https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/kapnoi-nargile/kapnos-gia-nargile-panorama-gold-200gr/

Τι παίζει με αυτά;Είναι καλά;Δίνουν γεύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ικανοποιητικός καπνός για μένα, τουλάχιστον σε γεύση Μέντα. 

Δυστυχώς σε νόμιμο και ελεγμένο από το χημείο του κράτους καπνό και τιμή μέχρι max 160 ευρώ ανά κιλό, οι μόνες επιλογές είναι Golden Panorama και Vulkana tobacco. 

Όλα τα άλλα στην Ελλάδα που βρίσκουμε χωρίς φόρο, είναι παράνομα και τις περισσότερες φορές παράγονται στην Τουρκία, Βουλγαρία, ακόμα και στην Ελλάδα. Σπάνια βρίσκεις κάτι καλό ποιοτικά. Προσωπικά αποφεύγω ότι κυκλοφορεί σε al fakher καθώς είναι σκέτος καρκίνος. Ύστερα από 10+ χρόνια χρήσης, καταλαβαίνω τη διαφορά. Προσοχή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα δλδ είναι και ποιοτικά καλός και ελεγμένος;;εκτός από καλή γευση;Σαν μαγαζί να παρω από εκεί ή μπορώ να βρω και άλλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2019 στις 1:49 ΜΜ, mitsoszn είπε

Καλησπέρα στην παρέα. 

Ένας γνωστός μου θα ανοίξει στις αρχές της νέας χρονιάς μαγαζί με είδη ναργιλέ.

Καπνούς, Κάρβουνα, bowls, heat management, ναργιλέδες, θερμάστρες, τα πάντα γύρω από το ναργιλέ. 

Μιλήσαμε λίγο γι αυτό και μου ζήτησε να ρωτήσω εκ μέρους του, τι μάρκες ναργιλέ θα ενδιέφερε τον καθένα. Γενικά θα ήθελε ένα feedback σχετικά με τις προτιμήσεις του κόσμου σε Καπνούς, Κάρβουνα, ναργιλέδες, heat management, bowls και όλα τα σχετικά. 

Φυσικά όταν ανοίξει και έρθει το εμπόρευμα, μου έταξε εκπτώσεις για τα παιδιά του φόρουμ και πολύ πιθανόν μέσω των social media να κληρώνει και κάτι μία φορά το μήνα. 

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει τις προτιμήσεις και τις απόψεις του. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά εκ μέρους του. 

καλησπέρα εγώ έχω έναν dark matter από ρωσσία ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ . τον regal και elmas ούτε που τους ακουμπάω πλέον. απο κάρβουνα καλά είναι τα 26άρια. black coco , one nation tom coco c26,

καπνό τώρτα αν πουλάει με φόρο κλάφτα.. αν παίρνεις αλφακερ 60 και θές ίσως και 3 φορές πάνω την τιμή του για νόμιμο αστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, giorgos-76 είπε

Ααα δλδ είναι και ποιοτικά καλός και ελεγμένος;;εκτός από καλή γευση;Σαν μαγαζί να παρω από εκεί ή μπορώ να βρω και άλλου;

Ότι διατίθεται στην Ελληνική αγορά με την ετικέτα Ε.Φ.Κ. (ειδικός φόρος κατανάλωσης) είναι νόμιμο και ελεγμένο από το χημείο του κράτους. Φυσικά η τιμή του θα είναι τσουχτερή σε σχέση με τους παράνομους καπνούς που βρίσκουμε αλλά σίγουρα δεν είναι αλχημείες διαφόρων επιτήδειων.  

Μαγαζιά υπάρχουν διάφορα και οι τιμές του καπνού είναι σχεδόν ίδιες σε όλα. Πάρε απ' οποίο σε εξυπηρετεί βάση απόστασης, ή εξόδων αποστολής. 

9 ώρες πριν, virginkiller είπε

καλησπέρα εγώ έχω έναν dark matter από ρωσσία ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ . τον regal και elmas ούτε που τους ακουμπάω πλέον. απο κάρβουνα καλά είναι τα 26άρια. black coco , one nation tom coco c26,

καπνό τώρτα αν πουλάει με φόρο κλάφτα.. αν παίρνεις αλφακερ 60 και θές ίσως και 3 φορές πάνω την τιμή του για νόμιμο αστα

Θα του προτείνω να δει για dark matter. 

Τώρα για καπνό δεν ξέρω τι κουμάντα θα κάνει. Λογικά για Golden Panorama και Vulkana τον κόβω να πηγαίνει. Al fakher δε νομίζω να αγοράζει κανείς με 250 το κιλό. 

Παράνομα δεν ξέρω αν θα ασχοληθεί. Τώρα αν βρει καμία τρύπα να φέρνει μαύρα αλλά γνήσια από Γερμανία, ίσως δούμε και κάτι διαφορετικό. 

Το μέλλον θα δείξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, PtiteCl0wne είπε

Σύντομα θα παίξει κατι πολύ δυνατό με αμερικανική προέλευση.. Τι θα θέλατε να δοκιμάσετε από καπνούς; 

Ότι υπάρχει φέρτο.

Αν είναι να μη ξεφύγουμε από τιμές, όλα ευπρόσδεκτα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/11/2019 at 04:05, virginkiller said:

καλησπέρα εγώ έχω έναν dark matter από ρωσσία ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ . τον regal και elmas ούτε που τους ακουμπάω πλέον. απο κάρβουνα καλά είναι τα 26άρια. black coco , one nation tom coco c26,

καπνό τώρτα αν πουλάει με φόρο κλάφτα.. αν παίρνεις αλφακερ 60 και θές ίσως και 3 φορές πάνω την τιμή του για νόμιμο αστα

Έριξα μια ματιά στο κεντρικό site που πουλάει τους dark matter (https://darkmatt.com/en/) και ερωτεύτηκα... από εκεί τον αγόρασες? και εάν ναι, πέρασε τελωνείο ? Επειδή είναι οι μέρες που θα μου πάρω ένα δώρο, ξέρεις.... Θενκς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...