Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/4/2020 στις 6:14 ΜΜ, Antigone91 είπε

Καλησπέρα παιδιά! Δώστε μου μια γνώμη για καινούριο ναργιλέ.

Σκεφτόμουν Khalil mamoon, στα 40 ευρώ από https://www.naranara.gr/product/nargiles-khalil-mamoon-anokseidotos-mikros/ , με oduman ignis και καρβουνα tom coco diamond. 

Για bowl να κρατήσω το ΚΜ ή να επιλέξω κανα alpaca rook? Ταιριάζει με το ignis? Θα δω μεγάλη διαφορά;

Καμιά άλλη πρόταση, ιδέα; Κάτι έξτρα;

Χίλια ευχαριστώ :-)

Δεν θες να ανεβασεις λιγο το μπατζετ να παρεις κατι αλλο??πρωτα απο ολα οι περισσότεροι κμ που κυκλοφορουν ειναι μουφα,εγω θα κανα προτασεις μεσα απο το σαιτ της el badia,με βαση τι τραβηγμα προτιμας,παραδοσιακο _ελαφρυ,για heat management στην αθηνα.βρισκω καλες απομιμήσεις του καλουντ με 15 ευρω και.κανεις την δουλεια.σου

Στις 28/4/2020 στις 3:44 ΜΜ, babble tribe είπε

Το diffuser μειώνει των θορυβο και τον μειώνει περισσότερο ανάλογα με το πόσες τρύπες έχει σε τι μέγεθος και τι πυκνότητα διασποράς πάνω στο steam. Το κάπνισμα με diffuser θεωρητικά είναι ελαφρύτερο. Αν το βγάλεις εντελώς μην φοβάσαι δεν θα γίνει καμμία έκρηξη 😂😂😂 άλλωστε οι περισσότεροι ναργιλές είναι χωρίς diffuser. Επίσης αν χρησιμοποιείς μπολ με τρύπες το diffuser αποτρέπει τον καπνό να πέσει στο νερό. Εγώ προτείνω κάπνισμα χωρίς diffuser μιας που ναργιλες χωρίς το χρου χρου είναι λες και οδηγείς ράλλυ ηλεκτρικό

Παντως το θεμα του θορυβου ειναι υποκειμενικο,το diffuser στους συγχρονους ναργιλεδες,σε πολλους ειναι ενσωματωμενο πανω,δινει καλυτερο καπνισμα,ειδικα πριν κανα.μηνα ειχα δοκιμασει εναν ναργιλε που ειχε τεσσερα διαφορετικα επιπεδα καπνισματος.

Στις 25/4/2020 στις 10:09 ΜΜ, ev_milo είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω κι εγώ να ασχοληθώ με το ναργιλέ επειδή δε το βλέπω να ανοίγουν σύντομα μαγαζιά κλπ και λογικά όλο το καλοκαίρι θα αράζουμε...

Έχω καταλήξει σε El-Badia Minotor (80 ευρώ από το site της el-badia, μακάρι να πέσει η τιμή του σε ελληνικά μαγαζιά μήπως τον πάρω από εδώ), με phunnel oblako (βλέπω πουλάνε πολύ τελευταία) ή κάποιο μπωλ σιλικόνης (πχ replica samsaris) και κάποια replica heat management. 

Δε μπορώ να βρω κάτι αξιόλογο για σωλήνα και mouthpiece, καθώς ο ναργιλές δεν τα περιλαμβάνει, οπότε θα ήθελα σχετικά οικονομικές προτάσεις για αυτά και γενικά αν μπορεί κανείς να μου πει εάν είναι όντως καλή επιλογή ένα τέτοιο πακέτο.

Προσπαθώ να φτιάξω γενικά ένα ολοκληρωμένο πακέτο (δηλ. +κάρβουνα, γεύσεις, βούρτσες, πιάστρες) με συνολική τιμή πάνω κάτω 150 ευρώ.

Ξέρω ότι η καλύτερη τιμή για ναργιλέ μόνο του (και κυρίως για μικρούς ναργιλέδες) είναι γύρω στα 60, οπότε ο Minotor στα 80 ευρώ πρέπει να είναι καλή ευκαιρία γενικώς. Σκεφτόμουν και για πιο μικρούς, όπως El-Badia C1 ή Celeste X3 ή Oduman N2, σκέφτηκα και πιο budget-friendly ναργιλέδες που έρχονται σε σετ, όπως Aladdin MVP 460 ή El-Badia C7 αλλά εν τέλει όλα αυτά σε ολοκληρωμένο πακέτο έχουν μαξ 30 ευρώ απόκλιση και ο Minotor μου φαίνεται πολύ πολύ καλύτερος ποιοτικά.

Μεσα στο.σαιτ εχει το λαστιχο του και το mouthpiece του,φτηνα ειναι.

31 λεπτά πριν, gaurorakomelas είπε

Δεν θες να ανεβασεις λιγο το μπατζετ να παρεις κατι αλλο??πρωτα απο ολα οι περισσότεροι κμ που κυκλοφορουν ειναι μουφα,εγω θα κανα προτασεις μεσα απο το σαιτ της el badia,με βαση τι τραβηγμα προτιμας,παραδοσιακο _ελαφρυ,για heat management στην αθηνα.βρισκω καλες απομιμήσεις του καλουντ με 15 ευρω και.κανεις την δουλεια.σου

Παντως το θεμα του θορυβου ειναι υποκειμενικο,το diffuser στους συγχρονους ναργιλεδες,σε πολλους ειναι ενσωματωμενο πανω,δινει καλυτερο καπνισμα,ειδικα πριν κανα.μηνα ειχα δοκιμασει εναν ναργιλε που ειχε τεσσερα διαφορετικα επιπεδα καπνισματος.

Μεσα στο.σαιτ εχει το λαστιχο του και το mouthpiece του,φτηνα ειναι.

Ο ναργιλές που επέλεξες ειναι μια χαρα,τον εχω δουλεψει,αρα παρει και το.λαστιχο του και mouthpiece του και εισαι ενταξει,τωρα για μπολ υπαρχουν πολλες επιλογες ,οπως και.σε heat management,στην παραγγελια βαλε και.καρβουνα της zocomo ειναι πολυ καλα..καλα ντουμανια

Επεξ/σία από gaurorakomelas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και είμαι σχεδόν έτοιμος για την αγορά ο el badia c1 αξίζει??

(Για τα κάρβουνα θερμάστρα να ανάβουν έχω και κάρβουνα και γεύση.)

Επεξ/σία από alex19871987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, alex19871987 είπε

Μιας και είμαι σχεδόν έτοιμος για την αγορά ο el badia c1 αξίζει??

(Για τα κάρβουνα θερμάστρα να ανάβουν έχω και κάρβουνα και γεύση.)

Αρχικα απο που θα το παρεις και ποσο??τοτε θα σου πουμε αν αξιζει😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κανενας kaloud lotus fake και original και αν έχει δει διάφορες στο υλικό και στη χρήση. Αξίζει τα λεφτά ή καλύτερα  να πάρεις το πιο οικονομικό γτ πληρώνεις απλά το ονομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eklairaki είπε

Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κανενας kaloud lotus fake και original και αν έχει δει διάφορες στο υλικό και στη χρήση. Αξίζει τα λεφτά ή καλύτερα  να πάρεις το πιο οικονομικό γτ πληρώνεις απλά το ονομα

Oι διαφορες ειναι κυριως στο μεταλλο που του αυθεντικου ειναι καλυτερης ποιοτητας , για αρχη θα σου προτεινα να παρεις το fake που εχει 10 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eklairaki είπε

Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κανενας kaloud lotus fake και original και αν έχει δει διάφορες στο υλικό και στη χρήση. Αξίζει τα λεφτά ή καλύτερα  να πάρεις το πιο οικονομικό γτ πληρώνεις απλά το ονομα

Το αυθεντικό θερμαίνεται πιο γρήγορα και διατηρεί καλύτερα την θερμότητα. Επίσης καθαρίζει πιο εύκολα λόγω του υλικού του. Το fake κάνει καλή δουλειά αλλά έχει μικρότερη διάρκεια ζωής γιατί το μέταλλο του δεν είναι καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alex19871987 είπε

Μιας και είμαι σχεδόν έτοιμος για την αγορά ο el badia c1 αξίζει??

(Για τα κάρβουνα θερμάστρα να ανάβουν έχω και κάρβουνα και γεύση.)

Κανείς??και αν μπορεί να προτείνει ένα φτηνό καλό heat management??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alex19871987 είπε

Κανείς??και αν μπορεί να προτείνει ένα φτηνό καλό heat management??

Ολόκληρο ΣΕΝΤΌΝΙ που έγραψα πριν δεν σε καλύπτει;

Τι άλλο να γράψουμε;

"

Για να ασχοληθείς με ναργιλέ στο σπίτι θέλεις τα παρακάτω υποχρεωτικά κατά την άποψη μου. 

1) έναν ναργιλέ, έχω καπνίσει στον c1 πάνω από 50 φορές και είναι οκ με ότι κακό όμως έχει ενας μικρός ναργιλές. Κόστος 50-60€

2) θέλεις δύο διαφορετικά μπολ ένα phunel ένα classic (σε μικρό ναργιλέ όχι το κλασσικό τουρκικό αλλά μια παραλλαγή του) γιατί δυο; Γιατί το μπολ αποτελεί τον "μισό" ναργιλέ και η σημαντικότητα του είναι μεγάλη κοστος: από 20-50€

3) ειδικά σε μικρό και μεσαίο ναργιλέ υποχρεωτικά heat management και φυσικά ποτέ full packed το μπολ σου ακόμα και σε μαύρο καπνό. Κόστος από 10€-80€

4) Κάρβουνα 1kg κόστος από 4-10€

5) αντίσταση να ανάψεις το κάρβουνο 15-25€

6) μεταλλικό μεταφορέα για κάρβουνα 10-20€

7) 200gr γεύση εδώ προτείνω 4-5 γεύσεις των 200gr ώστε να κάνεις και τα μιξ σου 80-120€ (τιμή σε αφορολογητους φυσικά)

😎 σετ καθαρισμό εδώ δώσε εως Μαξ 15€

Θέλεις ένα αρχικό μπάτζετ στα 180€ για να είσαι safe και να απολαύσεις τον ναργιλέ σου έχοντας τον απαραίτητο εξοπλισμό που θα σου προσφέρει ευκολία, υγιεινή και απολαυστικό κάπνισμα χωρίς περικοπές"

2 ώρες πριν, alex19871987 είπε

Κανείς??και αν μπορεί να προτείνει ένα φτηνό καλό heat management??

Έχουμε πει δεκάδες φορές φθηνό heat management αποτελεί η μίμηση του kaloud.

Ο c1 είναι ένας οκ ναργιλές αλλά με ΟΛΑ τα μειων που έχει ένας ΜΙΚΡΟΣ ναργιλες όπως πχ θερμότερος καπνός (ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ) λόγο μικρότερου (σε φάρδος και μήκος) STEAM. Είτε κάνεις έναν μικρό C1 ή έναν oduman μικρό ή έναν κινέζικο ή δεν ξέρω και εγώ τι το ίδιο κάπνισμα θα έχεις. Αν σου αρέσει δεν χρειάζεται να το ψάξεις άλλο. Από εκεί και πέρα εγώ θα πήγαινα σε αγορά μεσαίου ναργιλέ και όχι μικρού. Ένας μικρός ναργιλες σε περιορίζει λόγο μεγέθους ΣΤΕΑΜ όπως είπαμε. Δεν θα βάλεις τουρκικό μπολ καθώς δεν θα μπορείς να τραβήξεις θα έχεις υπερβολικά σφιχτό κάπνισμα, δεν μπορείς να βάλεις ένα "ρωσικό" (μοιάζει με το τουρκικό με μεγαλύτερη μεσαία τρύπα και φλατ πάτο) καθώς θα παίρνεις πολύ έντονα τα αρώματα των γεύσεων και επίσης θα έχεις σφιχτό καπνό. Στον μικρό ναργιλέ παίζεις μόνο με phunel μπολακια που σημαίνει δύσκολο αναμα για αρχαριο σε συνδιασμό με heater, λιγότερα γραμμάρια καπνού και αναγκαστικά ακόμα μεγαλύτερες θερμοκρασίες. 

Στις 29/4/2020 στις 12:07 ΠΜ, Greeniaris είπε

 Γενικά δν ειναι η δουλειά του diffuser να επηρεάζει το κάπνισμα και αν το κάνει νομίζω υπάρχει πρόβλημα 😅

Κοίτα από όσο έχω ψάξει και καταλαβει εγω από πείρα, δν ειναι θέμα μεγέθους αλλά διατομής του σωλήνα. Μερικες φορές οι πολύ μικροί ναργιλέδες έχουν πιο μικρές διαμέτρους σωλήνα από τους μεγαλύτερους επομένως η εμπειρία είναι δυσχερέστερη για ευνόητους λόγους από τους νόμους  ροής των ρευστών που ξέρουμε όλοι 😅. Αυτό όμως δεν ισχύει συνήθως στα υπόλοιπα μεγέθη. Γενικά δν παίζει ρόλο το συνολικό μήκος του ναργιλέ νομίζω αλλά γενικά οι διατομές των σωληνων και των ενώσεων μεταξύ όλων των διαμερίσματων που απαρτίζουν τον ναργιλέ. Τέλος, αν ξες να ανάβεις τον καπνό σου με επιτυχία είναι η μισή δουλειά. 

Όπως το έγραψα παρακάτω το γράφω και εδώ. Παίζει ρόλο το μέγεθος του σωλήνα (steam) σε ύψος και διάμετρο. Ειδικά το ύψος θα έλεγα. Έχοντας καπνίσει ανά τα χρόνια τουλάχιστον 30 διαφορετικούς ναργιλεδες μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι ο μικρός ο ναργιλές εχει τριμερούς περιορισμούς ακόμα και στα μπολακια που θα δουλέψεις. Εφόσον το αναμα είναι η μισή αρχοντιά και ισχύει η άλλη μισή είναι τι περιμένεις να σου δώσει ένα μπολακι στο κάπνισμα σου . Γέμισε ένα τουρκικό μπολακι με τον ίδιο τρόπο (πχ όχι πατημένο καπνό, όχι ψηλοκομμενο κλπ) βάλτο σε δυο ναργιλεδες έναν μικρό, έναν μεγάλο (αναφέρομαι στον σωλήνα του) και θα δεις τρομερές διάφορες. Υπό διάφορες θα δεις με γιαλες επίσης, εγώ θεωρώ ότι οι γιαλες τύπου σταγόνα δεν έχουν περιορισμούς ενώ κάτι άηδιες τύπου medusa hookah πέρα από μόστρα είναι η καταστροφή του ναργιλέ επίσης στο ύψος του νερού που βάζεις σε ένα stimulation pro που μπορείς να ρυθμίσεις ανά πάσα στιγμή το μήκος του σωλήνα θα καταλάβεις real time και τις διαφορές. Όπως και να έχει ο μικρός ναργιλέ φέρνει περιορισμούς

Επεξ/σία από babble tribe
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ωστόσο θέλω να μάθω αν έχετε κατά νου κάποιο μαγαζι στην Αθήνα για αγορές ή έστω και online (κυρίως ψωνιζω από το eshisha) ναργιλεδες αξεσουάρ κλπ. Εχω ήδη 2 Khalil maroon και πέρυσι αγόρασα και εναν dud για δοκιμή και για αλλαγή. Έχετε να προτείνετε άλλες μάρκες? Έχει δοκιμάσει κανείς ρωσικη μάρκα? Όσο αφορά  το διαχειριστή θερμότητας και το τασάκι που είχα τόσα χρόνια κυριλέ ήμουν. Αλλά βαρέθηκα να περιμένω να ανάψει και είπα να αλλάξω μιας και βλέπω θετικά σχόλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, babble tribe είπε

Ολόκληρο ΣΕΝΤΌΝΙ που έγραψα πριν δεν σε καλύπτει;

Τι άλλο να γράψουμε;

"

Για να ασχοληθείς με ναργιλέ στο σπίτι θέλεις τα παρακάτω υποχρεωτικά κατά την άποψη μου. 

1) έναν ναργιλέ, έχω καπνίσει στον c1 πάνω από 50 φορές και είναι οκ με ότι κακό όμως έχει ενας μικρός ναργιλές. Κόστος 50-60€

2) θέλεις δύο διαφορετικά μπολ ένα phunel ένα classic (σε μικρό ναργιλέ όχι το κλασσικό τουρκικό αλλά μια παραλλαγή του) γιατί δυο; Γιατί το μπολ αποτελεί τον "μισό" ναργιλέ και η σημαντικότητα του είναι μεγάλη κοστος: από 20-50€

3) ειδικά σε μικρό και μεσαίο ναργιλέ υποχρεωτικά heat management και φυσικά ποτέ full packed το μπολ σου ακόμα και σε μαύρο καπνό. Κόστος από 10€-80€

4) Κάρβουνα 1kg κόστος από 4-10€

5) αντίσταση να ανάψεις το κάρβουνο 15-25€

6) μεταλλικό μεταφορέα για κάρβουνα 10-20€

7) 200gr γεύση εδώ προτείνω 4-5 γεύσεις των 200gr ώστε να κάνεις και τα μιξ σου 80-120€ (τιμή σε αφορολογητους φυσικά)

😎 σετ καθαρισμό εδώ δώσε εως Μαξ 15€

Θέλεις ένα αρχικό μπάτζετ στα 180€ για να είσαι safe και να απολαύσεις τον ναργιλέ σου έχοντας τον απαραίτητο εξοπλισμό που θα σου προσφέρει ευκολία, υγιεινή και απολαυστικό κάπνισμα χωρίς περικοπές"

Έχουμε πει δεκάδες φορές φθηνό heat management αποτελεί η μίμηση του kaloud.

Ο c1 είναι ένας οκ ναργιλές αλλά με ΟΛΑ τα μειων που έχει ένας ΜΙΚΡΟΣ ναργιλες όπως πχ θερμότερος καπνός (ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ) λόγο μικρότερου (σε φάρδος και μήκος) STEAM. Είτε κάνεις έναν μικρό C1 ή έναν oduman μικρό ή έναν κινέζικο ή δεν ξέρω και εγώ τι το ίδιο κάπνισμα θα έχεις. Αν σου αρέσει δεν χρειάζεται να το ψάξεις άλλο. Από εκεί και πέρα εγώ θα πήγαινα σε αγορά μεσαίου ναργιλέ και όχι μικρού. Ένας μικρός ναργιλες σε περιορίζει λόγο μεγέθους ΣΤΕΑΜ όπως είπαμε. Δεν θα βάλεις τουρκικό μπολ καθώς δεν θα μπορείς να τραβήξεις θα έχεις υπερβολικά σφιχτό κάπνισμα, δεν μπορείς να βάλεις ένα "ρωσικό" (μοιάζει με το τουρκικό με μεγαλύτερη μεσαία τρύπα και φλατ πάτο) καθώς θα παίρνεις πολύ έντονα τα αρώματα των γεύσεων και επίσης θα έχεις σφιχτό καπνό. Στον μικρό ναργιλέ παίζεις μόνο με phunel μπολακια που σημαίνει δύσκολο αναμα για αρχαριο σε συνδιασμό με heater, λιγότερα γραμμάρια καπνού και αναγκαστικά ακόμα μεγαλύτερες θερμοκρασίες. 

Όπως το έγραψα παρακάτω το γράφω και εδώ. Παίζει ρόλο το μέγεθος του σωλήνα (steam) σε ύψος και διάμετρο. Ειδικά το ύψος θα έλεγα. Έχοντας καπνίσει ανά τα χρόνια τουλάχιστον 30 διαφορετικούς ναργιλεδες μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι ο μικρός ο ναργιλές εχει τριμερούς περιορισμούς ακόμα και στα μπολακια που θα δουλέψεις. Εφόσον το αναμα είναι η μισή αρχοντιά και ισχύει η άλλη μισή είναι τι περιμένεις να σου δώσει ένα μπολακι στο κάπνισμα σου . Γέμισε ένα τουρκικό μπολακι με τον ίδιο τρόπο (πχ όχι πατημένο καπνό, όχι ψηλοκομμενο κλπ) βάλτο σε δυο ναργιλεδες έναν μικρό, έναν μεγάλο (αναφέρομαι στον σωλήνα του) και θα δεις τρομερές διάφορες. Υπό διάφορες θα δεις με γιαλες επίσης, εγώ θεωρώ ότι οι γιαλες τύπου σταγόνα δεν έχουν περιορισμούς ενώ κάτι άηδιες τύπου medusa hookah πέρα από μόστρα είναι η καταστροφή του ναργιλέ επίσης στο ύψος του νερού που βάζεις σε ένα stimulation pro που μπορείς να ρυθμίσεις ανά πάσα στιγμή το μήκος του σωλήνα θα καταλάβεις real time και τις διαφορές. Όπως και να έχει ο μικρός ναργιλέ φέρνει περιορισμούς

Ευχαριστώ πολύ.μηοως τότε να δω αυτόν??τι λες??

 

https://www.naranara.gr/product/al-mani-camping-blue/

Η

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/aladin-alux-3/

Επεξ/σία από alex19871987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekboy είπε

Τα είδα απλά δεν θέλω να ανέβω τόσο σε κόστος.ελεγα αυτά τα δύο που είναι στα 60 περίπου και είναι λίγο πιο μεγάλα αντί του el badia c1.ευχαριστω πολύ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, alex19871987 said:

Ευχαριστώ πολύ.μηοως τότε να δω αυτόν??τι λες??

https://www.naranara.gr/product/al-mani-camping-blue/

Η

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/aladin-alux-3/

Θα πήγαινα για τον Aladin. Αν και  φοβάμαι ότι το μαύρο χρώμα που έχει εξωτερικά θα αρχίσει να σπάει κάποια στιγμή λόγω πλυσίματος.. Αλλά προτιμώ το ανοξείδωτο από το αλουμίνιο, για να είναι πιο στιβαρός ο ναργιλές. Κατά τα άλλα, είμαι 100% σύμφωνος με τον @babble tribe και σου προτείνω να ανέβεις λίγο στο budget για να δεις και μεγαλύτερη διαφορά, κυρίως στο τράβηγμα και στην αντοχή στο χρόνο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...