Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 minutes ago, alex19871987 said:

Κατάλαβα τι εννοείς φίλε.απλα έλεγα αρχικά για τον el badia c1.αλαντιν είναι λίγο πιο μεγάλος επομένως θα έχει καλύτερο τράβηγμα.σωστα??

σωστά. και δε θα θερμαινεται τόσο γρήγορα το νερό γιατί θα έχει περισσότερο. και ενδεχομένως να είναι πιο σταθερός. Και έχει νομίζω καλύτερο diffuser. Και γενικά, σε budget ~90€ o ναργιλές που θα πάρεις θα είναι η μέρα με την νύχτα σε σύγκριση με έναν σε budget ~50€, όπως έχει η τωρινή κατάσταση και τα υπάρχουσα μοντέλα... Η απόφαση είναι δική σου! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, marikbane είπε

σωστά. και δε θα θερμαινεται τόσο γρήγορα το νερό γιατί θα έχει περισσότερο. και ενδεχομένως να είναι πιο σταθερός. Και έχει νομίζω καλύτερο diffuser. Και γενικά, σε budget ~90€ o ναργιλές που θα πάρεις θα είναι η μέρα με την νύχτα σε σύγκριση με έναν σε budget ~50€, όπως έχει η τωρινή κατάσταση και τα υπάρχουσα μοντέλα... Η απόφαση είναι δική σου! 

Άρα πάω για αυτόν λογικά 

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/aladin-alux-3/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/4/2020 στις 6:52 ΜΜ, alex19871987 είπε

Από Ελλάδα 53

Για μενα δν αξιζει,καλυτερα να βαλεις λιγα παραπανω και να παρεις μεσαιο ναργιλε,το σαιτ της el badia ειναι πολυ καλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, babble tribe είπε

Ο admiral για μένα δεν αξίζει τον έχω δοκιμάσει 3-4 φορές σε φίλο. Φτηνά υλικά πολύ και το πήλινο που έρχεται μαζί δεν κάνει. Από την άλλη, έχει πολύ όμορφη γυάλα και το κάπνισμα του είναι μια χαρά .

 

Mvp 470 το καλύτερο value for money 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φίλοι και φίλες,καλό μήνα βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και ψάχνω adalya love 66 ξανθό/κόκκινο βασική προϋπόθεση να είναι αυθεντικός,δεν ψάχνω ιμιτασιόν και μια λογική τιμή ευχαριστώ για το χρόνο σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2020 στις 1:42 ΠΜ, GRIKO είπε

Καλησπερα φίλοι και φίλες,καλό μήνα βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και ψάχνω adalya love 66 ξανθό/κόκκινο βασική προϋπόθεση να είναι αυθεντικός,δεν ψάχνω ιμιτασιόν και μια λογική τιμή ευχαριστώ για το χρόνο σας 

53€ στα 200γρ φορολογούμενο

Έχει το ραχατι και το hookahjoy 

Πολλά χρήματα χωρίς λόγο (άποψη μου)

8 ώρες πριν, gaurorakomelas είπε

Φτηνο kalud  ειναι το ignis και κανει μια χαρα,εγω εχω μουφα καλουντ και κανω μια χαρα την δουλεια μου εδω και 2 χρονια

Και εγώ του μούφα έχω. Έχω παρατηρήσει κάτι όμως το μουφα έχει κάποιες τρύπες περιμετρικά και στα περισσότερα μπολ αυτές οι τρύπες βλέπουν μέσα στο μπολ συνεπώς πέφτει αναπόφευκτα στάχτη μέσα (ακόμα και αν είσαι μερακλής με τα κάρβουνα και τον χειρισμό τους μέσα θα πέσει κατι) εγώ δει ότι το κανονικό και το το kaloud 2 δεν έχει αυτές τι τρύπες. Μήπως τελικά το μουφα είναι όντως μούφα λόγο του θέματος με την στάχτη το ignis έχει τρύπες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απορίες άσχετου: 

1)

Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να κάνει μόνος του ναργιλέ μπορεί να βάλει λιγότερο καπνό

...ή είναι υποχρεωτικό να το φουλάρει για να καίγεται καλύτερα η επιφάνεια του καπνού;

2) 

Το πήλινο τμήμα που βάζουμε τον καπνό υπάρχει σε μονή/διπλή έκδοση ή είναι όλα τα ίδια;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, The_Judas είπε

Απορίες άσχετου: 

1)

Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να κάνει μόνος του ναργιλέ μπορεί να βάλει λιγότερο καπνό

...ή είναι υποχρεωτικό να το φουλάρει για να καίγεται καλύτερα η επιφάνεια του καπνού;

2) 

Το πήλινο τμήμα που βάζουμε τον καπνό υπάρχει σε μονή/διπλή έκδοση ή είναι όλα τα ίδια;

1) λιγότερο μπορείς να βάλεις αλλά δεν υπάρχει λόγος αν βάλεις 8-10 γραμμάρια το πολύ να καπνίζεις 25-30 λεπτά. Η επιφάνεια του καπνού (εκτός αν είναι μαύρος) ΔΕΝ πρέπει να ακουμπάει στο heat management ο καπνός δεν πρέπει να έχει ΚΑΜΜΙΑ επαφη με το κάρβουνο.

2) πήλινα υπάρχουν δεκάδες και διάφορα. Είναι ανάλογα τι κάπνισμα θέλεις να κάνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, babble tribe said:

 

Και εγώ του μούφα έχω. Έχω παρατηρήσει κάτι όμως το μουφα έχει κάποιες τρύπες περιμετρικά και στα περισσότερα μπολ αυτές οι τρύπες βλέπουν μέσα στο μπολ συνεπώς πέφτει αναπόφευκτα στάχτη μέσα (ακόμα και αν είσαι μερακλής με τα κάρβουνα και τον χειρισμό τους μέσα θα πέσει κατι) εγώ δει ότι το κανονικό και το το kaloud 2 δεν έχει αυτές τι τρύπες. Μήπως τελικά το μουφα είναι όντως μούφα λόγο του θέματος με την στάχτη το ignis έχει τρύπες;

Εγώ καλύπτω τις τρύπες από μέσα με αλουμινόχαρτο, βεβαία οι τρύπες εφαρμόζουν ακριβώς στο μπολ, αλλά και πάλι θέλω να πάρω ένα χωρίς καθόλου τρύπες από μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, babble tribe said:

Το ignis έχει τρύπες;

Περιμετρικά, στον πάτο, όσα έχω δει έχουν όλα τρύπες. Kalud lotus 1, μούφα lotus, το ignis που το έχω, και άλλα 5 που έχω δοκιμάσει. Δεν γίνεται να μην έχει τρύπα στο πάτο, γιατί πολύ απλά δεν θα υπήρχε τρόπος να ρουφήξεις! Και εγώ βάζω αλουμινόχαρτο από κάτω για πιο δυνατή ένταση! Ενημερωτικά, είχα κάτι γεύσεις adalya που νόμιζα ότι δεν πιάναν μία μπροστά στον love 66 (έχοντας δοκιμάσει χωρίς αλουμινόχαρτο), και με αλουμινόχαρτο τελικά έβγαλαν το πλήρες εύρος των αρωμάτων τους. Επίσης μία συμβουλή που μου είχαν δώσει κ ακολουθώ, τα κάρβουνα όταν τα βάζω στο όποιο kalud, τα κάρβουνα δεν τα βάζω ακριβώς πάνω από τις τρύπες (εκτός από το quasar), για να μην κάψει τον καπνό από κάτω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, marikbane είπε

Περιμετρικά, στον πάτο, όσα έχω δει έχουν όλα τρύπες. Kalud lotus 1, μούφα lotus, το ignis που το έχω, και άλλα 5 που έχω δοκιμάσει. Δεν γίνεται να μην έχει τρύπα στο πάτο, γιατί πολύ απλά δεν θα υπήρχε τρόπος να ρουφήξεις! Και εγώ βάζω αλουμινόχαρτο από κάτω για πιο δυνατή ένταση! Ενημερωτικά, είχα κάτι γεύσεις adalya που νόμιζα ότι δεν πιάναν μία μπροστά στον love 66 (έχοντας δοκιμάσει χωρίς αλουμινόχαρτο), και με αλουμινόχαρτο τελικά έβγαλαν το πλήρες εύρος των αρωμάτων τους. Επίσης μία συμβουλή που μου είχαν δώσει κ ακολουθώ, τα κάρβουνα όταν τα βάζω στο όποιο kalud, τα κάρβουνα δεν τα βάζω ακριβώς πάνω από τις τρύπες (εκτός από το quasar), για να μην κάψει τον καπνό από κάτω! 

το τραβηγμα δεν νομιζω οτι σχεριζετε αλλωστε υπαρχουν και οι πλαινες τρυπες που δεν σχετιζονται με το καρβουνο.

το lotus kalud 2 δεν εχει στο εσωτερικο τρυπες αν δεν κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...