Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει, απλά δε φαίνονται στις φωτο. Έχουν κάνει μια πατέντα για να μη πέφτει στάχτη μέσα. Σε μερικά video φαίνεται.

Μακάρι να έκανε και σε πολλά διαφορετικά μπωλ. Επειδή το έχω ψάξει αρκετά δε νομίζω να υπάρχει hm χωρίς τρύπες.

Το ignis και ειδικά το πρώτο για μένα είναι απλά κορυφή σε σχέση τιμής απόδοσης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά , 

υστερα από έρευνα αγοράς με ένα μικρό μπατζετ αγόρασα από e-shisha.gr τον aladin Alux 3 και μπορώ να πω ότι καταρχήν τα υλικά κατασκευήσ για 60€ είναι πολύ καλά, τώρα όσον αφορά το κάπνισμα λόγο του μεγέθους της γυαλιας μου φαίνεται δυνατός επειδή κρατάει τον καπνό και μαζεύει γρήγορα καπνό η γυάλα.. πρώτος που αγοράζω και με άριστα το 10 θα έβαζα ένα 8.. επειδή έχω καπνίσει και τον MVP δεν βρίσκω κάποια τρελή διαφορά.. παρά μόνο στον σχεδιασμό.. μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας γιατί δεν γνωρίζω τόσα πολλά και θα ήθελα να μάθω και την άποψη σας για την επιλογή μου, να σημειώσω ότι αγόρασα καλουντ Caecar από το οποίο δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος περιμένω την κριτική σας για Alux 3 ευχαριστώ εκ των προτέρων 

8 λεπτά πριν, Taou1992 είπε

Καλησπέρα παιδιά , 

υστερα από έρευνα αγοράς με ένα μικρό μπατζετ αγόρασα από e-shisha.gr τον aladin Alux 3 και μπορώ να πω ότι καταρχήν τα υλικά κατασκευήσ για 60€ είναι πολύ καλά, τώρα όσον αφορά το κάπνισμα λόγο του μεγέθους της γυαλιας μου φαίνεται δυνατός επειδή κρατάει τον καπνό και μαζεύει γρήγορα καπνό η γυάλα.. πρώτος που αγοράζω και με άριστα το 10 θα έβαζα ένα 8.. επειδή έχω καπνίσει και τον MVP δεν βρίσκω κάποια τρελή διαφορά.. παρά μόνο στον σχεδιασμό.. μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας γιατί δεν γνωρίζω τόσα πολλά και θα ήθελα να μάθω και την άποψη σας για την επιλογή μου, να σημειώσω ότι αγόρασα καλουντ Caecar από το οποίο δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος περιμένω την κριτική σας για Alux 3 ευχαριστώ εκ των προτέρων 

@babble tribe Αναμένω γνώμη σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2020 στις 1:47 ΠΜ, babble tribe είπε

53€ στα 200γρ φορολογούμενο

Έχει το ραχατι και το hookahjoy 

Πολλά χρήματα χωρίς λόγο (άποψη μου)

Και εγώ του μούφα έχω. Έχω παρατηρήσει κάτι όμως το μουφα έχει κάποιες τρύπες περιμετρικά και στα περισσότερα μπολ αυτές οι τρύπες βλέπουν μέσα στο μπολ συνεπώς πέφτει αναπόφευκτα στάχτη μέσα (ακόμα και αν είσαι μερακλής με τα κάρβουνα και τον χειρισμό τους μέσα θα πέσει κατι) εγώ δει ότι το κανονικό και το το kaloud 2 δεν έχει αυτές τι τρύπες. Μήπως τελικά το μουφα είναι όντως μούφα λόγο του θέματος με την στάχτη το ignis έχει τρύπες;

Πάρε γνησιο το ignis,ειναι φθηνο,εμενα δεν πεφτει καπνος μεσα στην γευση,αν θες στειλε πμ να σου στειλω πληροφοριες που το πηρα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή φαίνεται πως θα πάει μακριά η βαλίστα και μου έχει λέιψει ο ναργιλές αφού δεν κάνω και τίποτα άλλο, θέλω να με βοηθήσετε να βρω σε λογικές τιμές καλά καρβουνάκια, γεύσεις και γιατί όχι πετραδάκια. Έχω πολύ καιρό να ανάψω το δικό μου, παραπάνω από χρόνο αλλά το μοναδικό μαγαζί στην Αργυρούπολη που έχουμε μάλλον θα ανοίξει από Ιούνιο, πρέπει κάπως να μερακλώσω :P  Υπάρχει κάποιο κατάστημα στην ΑΘήνα; Ξέρω αυτά στο μοναστηράκι αλλά δεν ξέρω πότε ανοίγουν. Επίσης βρήκα και το Nargila & Shisha house Greece αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τη πάρτυ του. Ίσως περάσω από εκεί την Τετάρτη ή αύρίο αν προλάβω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2020 στις 5:13 ΜΜ, babble tribe είπε

Το ignis έχει τρύπες;

ολα έχουν τρυπες γενικα. το phoenix είναι το πρώτο και απο τα λίγα που έχει λύση σε αυτό. μπορείς όμως να το αποφύγεις αν βγάλεις μετά απο λίγο τα κάρβουνα και τα "ξεσκονίσεις"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους έκανα το provost να κάνει δουλειά και τωρα ούτε καίγεται ούτε τπτ... Με 3 κάρβουνα, μισοανοιχτο εξ αρχής κ κανονικό τράβηγμα πιάνει ώρα και χωρίς να αλλάξω κάρβουνα. Μέσα έχω 60% Cinderella 40% okolom από true passion. Btw το οκολομ τοπ απλά και το Cinderella πολύ καλό με το πεπόνι να κυριαρχεί. 

IMG_20200505_190310.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, virginkiller είπε

ολα έχουν τρυπες γενικα. το phoenix είναι το πρώτο και απο τα λίγα που έχει λύση σε αυτό. μπορείς όμως να το αποφύγεις αν βγάλεις μετά απο λίγο τα κάρβουνα και τα "ξεσκονίσεις"

Κάθε 15 λεπτά βγάζω κάρβουνα τα φυσάω αλλάζω και πλευρές γιατί από κάτω μαυρίζουν αναπόφευκτα. Πήρα κάτι αλλά κάρβουνα δεν μου κάνει στάχτη ιδιαίτερη. Με τα NARINE είχα θέμα τελικά αλλά επειδή είχα συσκευασία 5kg και δεν δοκίμασα κάτι άλλο δεν το είχα πάρει και πρέφα. Τα NARINE δεν κρατάνε στάχτη επάνω (γενικά είναι κάρβουνα που παίζουν σε μικρότερη θερμοκρασία) για αυτό και την "ξερνάνε"

Παρατήρησα ότι κάρβουνα που παίζουν σε μεγαλύτερη θερμοκρασία ναι μεν τελειώνουν γρήγορα (10-15 λεπτά) αλλά κρατάνε την στάχτη πάνω τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2020 στις 4:04 ΜΜ, greekboy είπε

εχετε ακουσει κατι σχετικα με αυτο? να ανησυχουμε και να αρχισουμε να στοκαρουμε γευσεις με μεντα?

mint.png

Ναι φίλε θα απαγορεύσουν τη μέντα και τη μενθολη στους καπνούς από 20 Μαΐου όποτε θα υπάρχει πρόβλημα. Εγώ στόκαρα ένα κιλό από Γερμανία 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Greeniaris είπε

Επιτέλους έκανα το provost να κάνει δουλειά και τωρα ούτε καίγεται ούτε τπτ... Με 3 κάρβουνα, μισοανοιχτο εξ αρχής κ κανονικό τράβηγμα πιάνει ώρα και χωρίς να αλλάξω κάρβουνα. Μέσα έχω 60% Cinderella 40% okolom από true passion. Btw το οκολομ τοπ απλά και το Cinderella πολύ καλό με το πεπόνι να κυριαρχεί. 

IMG_20200505_190310.jpg

Δεν μπορω να βλεπω set up με καλουντ και αλουμινοχαρτο🤓🤓btw οπως την βρισκει ο καθενας ,απλα φιλε μια παρατήρηση αν δοκιμασεις καποιο καλυτερο πιστευω heat management με ενα καλο κάρβουνο,θα αποφυγεις το βλαβερο αλουμινοχαρτο,ειναι που ειναι βλαβερο αυτο που κανουμε,ας περιορισουμε τουλάχιστον τις επιπτώσεις.παντα φιλικά😉

Επεξ/σία από gaurorakomelas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ομως ότι χωρίς αλουμινοχαρτο το προβοστ δν  δουλεύει καλά γιατί έχω προσπαθήσει άπειρα..οπως και αν βγάλω το δεύτερο μεταλλικό καλαθάκι που έχω βάλει ανάποδα πάλι δν μου δουλεύει καλά . Και για πιο μικρής διαμέτρου - μικρότερης χωρητικότητας μπολ όπως αυτό, με το lotus να προεξέχει δεν ξέρω κάτι δν μαρεσει. Γενικά είναι η καλύτερη εναλλακτική της καμινάδας το προβοστ πιστεύω...οποτε επειδή είναι κ φθηνό πειραματιστειτε! 

Α και όσο για το αλουμινοχαρτο...  Οι επιπτώσεις που επιφέρει στην υγειά νομίζω είναι αμελητέες. Ο καπνός και τα κάρβουνα είναι προς αποφυγή... 😂😂

10 ώρες πριν, siller13 είπε

Ναι φίλε θα απαγορεύσουν τη μέντα και τη μενθολη στους καπνούς από 20 Μαΐου όποτε θα υπάρχει πρόβλημα. Εγώ στόκαρα ένα κιλό από Γερμανία 

Γτφ.... Τι πρόβλημα βρήκαν πάλι και στην μινθόλη ρε φιλε.. 😅😭

Επεξ/σία από Greeniaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια απο ολλανδια κανενα μαγαζι σαν το shisha world για να αγορασει ολλανδος παιζει? 1 που βρηκα μεσω google ειναι πιο ακριβα και απο ελλαδα. μονο αυστρια γερμανια βρισκουμε adalya/ και true passion σε φυσιολογικες τιμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενυπωσεις απο True Passion: Okolom πολυ καλη κ εντονη γευση (σαν γιασεμι), le cak επισης πολυ εντονη (σαν λεμονοπιτα ειναι η γευση κ βγαζει εξισου λεμονι κ πιτα), cinderella μετρια προς αδιαφορη (Σαν να μην ειχε συγκεκριμενη γευση) και η sluShy peami περιεργη (η μεντα καλυπτει καπως το ροδακινο, το οποιο μενει κυριως σαν επιγευση και οχι οταν ρουφας). Προφανως ειναι και θεμα προσωπικου γουστου, αλλα αυτα απο εμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...