Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ ενδιαφερον αυτο του alibaba. αν δεν το στειλουν με κουριερ και παει μεσω απλου ταχυδρομειου ακομα και με 15ε τελη εκτελονισμου ΕΛΤΑ και +24% ΦΠΑ και τα όποια μεταφορικα, δε νομιζω να βγαινει πανω απο 175-180ε. Με τα 44$ μεταφορικα και κουριερ για εκτελωνισμο νομιζω δεν συμφερει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κατά πόσο είναι επιβεβαβαιωμένο ότι παρασκευάζεται σε αυτό το εργοστάσιο της Κίνας; 

Θέλω να πω ότι με μια πρόχειρη ματιά στο alibaba πολλοί χρησιμοποιούν το alpha hookah στους τίτλους τους προφανώς για να προσελκύσουν πελάτες.Βέβαια αν είναι legit να μαζευτούμε καμιά 10αρια άτομα να μας κάνει καλή τιμή 🤣.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να κατασκευαζονται στο ίδιο εργοστάσιο αλλά το υλικό κατασκευής μπορεί να έχει διαφορά. Για παράδειγμα κάποια μοντέλα μπορεί να έχουν αντικαταστήσει το ατσάλι με αλουμίνιο. Το ίδιο εργοστάσιο δε σημαίνει απαραίτητα ίδια κατασκευή. Αυτό ισχύει για όλα τα προϊόντα και ειδικά ότι κατασκευάζεται στη Κίνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexisgav είπε

Κατά πόσο είναι επιβεβαβαιωμένο ότι παρασκευάζεται σε αυτό το εργοστάσιο της Κίνας; 

Θέλω να πω ότι με μια πρόχειρη ματιά στο alibaba πολλοί χρησιμοποιούν το alpha hookah στους τίτλους τους προφανώς για να προσελκύσουν πελάτες.Βέβαια αν είναι legit να μαζευτούμε καμιά 10αρια άτομα να μας κάνει καλή τιμή 🤣.

Το συγκεκριμένο εργοστάσιο είναι Ρωσία και ΌΧΙ Κίνα φτιάχνει αποκλειστικά τους alpha hookah και τους wookah που έχουμε στην Ευρώπη! Ισχύει ότι οι alpha hookah και οι wookah που φτιάχνει ο ΡΏΣΟΣ είναι stainless steel ενώ του Κινέζου αλουμινίου. Πάντως και το αλουμίνιο είναι μια χαρά το ίδιο καλό στο καθάρισμα και μάλιστα ο ναργιλές εχει αισθητά μικρότερο βάρος (καλό για μεταφορά.)  Αυτός που πουλάει εδώ ο Ρώσος είναι Ο ΙΔΙΟΣ με αυτόν στα καταστήματα μιας που αυτος είναι ο αποκλειστικός προμηθευτής! Από Κίνα το ένα τεμάχιο τύπου wookah έχει 60 δολάρια μαζί με πλαστική σωλήνα, τσάντα δερμάτινη μεταφοράς και ένα απλό τύπου τουρκικό μπλοκακι. Για δερμάτινο σωλήνα βγαίνει +30! Το θέμα είναι τα μεταφορικά που είναι +60 δηλαδή βγαίνει 120-130€ το τεμάχιο. Φυσικά αν κάποιος κάνει εμπόριο θα το πάρει πολύ φθηνότερα αλλά εκεί αναγκαστικά θα πάει σε τελωνείο. Επαναλαμβάνω ο Κινέζος δεν τον δίνει stainless steel αλλά αλουμινίο που κατά την άποψη μου είναι οκ! Επίσης ο κινέζικος υπάρχει σε μαγαζί στην Θεσσαλονίκη στο ταζ και μπορεί κάποιος να τον δει από κοντά. Εγώ τον έβαλα διπλα δίπλα με τον ρωσικό ελάχιστες οι διαφορές και σε καθάρισμα κάπνισμα δεν κατάλαβα κάποια διαφορά εξωτερικά είναι το ίδιο.

2 ώρες πριν, greekboy είπε

πολυ ενδιαφερον αυτο του alibaba. αν δεν το στειλουν με κουριερ και παει μεσω απλου ταχυδρομειου ακομα και με 15ε τελη εκτελονισμου ΕΛΤΑ και +24% ΦΠΑ και τα όποια μεταφορικα, δε νομιζω να βγαινει πανω απο 175-180ε. Με τα 44$ μεταφορικα και κουριερ για εκτελωνισμο νομιζω δεν συμφερει

Σε επικοινωνία που είχα μαζί του για αποστολή μεμονωμένου τεμαχίου βάζει χαμηλή η συμβολική τιμή με την ένδειξη sample δηλαδή δείγμα συνεπώς δεν περνάει τελώνιο οπότε πληρώνεις μεταφορά κούριερ (λογικά σε 5-7 μέρες τον έχεις σπίτι σου) και κόστος ναργιλές δηλαδή full set βγαίνει 130-140€ 1 έως 9 τεμάχια μετά η τιμή πέφτει αλλά φυσικά εκεί θα πληρωθεί κανονικά τελωνείο κλπ. Πάντως αν θέλετε να μαζευτούμε κάποια άτομα να κάνουμε μια αγορά 20 τεμάχια wookah 20 τεμάχια alpha hookah εγώ είμαι μέσα. Αν θέλετε βγάζω και ένα κοστολογιο μαζί με εκτελωνισμο μέσα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/4/2020 στις 3:10 ΠΜ, gaurorakomelas είπε

Αληθως ο κυριος,απο ναργιλέ θα σου προτεινα απο το σαιτ της el badia y4,mamay η πιο οικονομικα τους mr wood,εμενα που μου αρεσει το medium προς χαλαρο.τραβηγμα μου αρεσουν πολυ οι mamay και σαν design,και οι y 4 χαλαρο τραβηγμα εχουν,τωρα τους mr wood δεν τους ξερω ,αλλα εχω ακουσει καλα λογια,και ειναι και σε καλη τιμη.Ελπιζω 

Βγαίνουν πάνω από το budget και χωρίς σωλήνα δυστυχώς παρότι συνουσιαζουν και ραπιζουν.. 

Επεξ/σία από DrDrob
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/4/2020 στις 3:12 ΜΜ, Tzanou είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Η μπίλια που υπάρχει μέσα στην βαλβίδα εξαερισμού έχει σκουριάσει. Ξέρει κάποιος άμα μπορώ να την αντικαταστήσω; 

βρες μπαλα αεροβολου ιδιου μεγεθους!

 

Επεξ/σία από virginkiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι μέσα να μαζευτούμε άτομα για παραγγελία.Αν και θα προτιμούσα να βρίσκαμε τρόπο για να παραγγείλουμε απευθείας από Ρωσία χωρίς κίνδυνο τελωνείου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/4/2020 στις 3:37 ΠΜ, babble tribe είπε

Πολύ καλό καπνό Θεσσαλονίκη έχει στο ταζ Μαχάλ και σε πολύ καλές τιμές. Επίσης έχει και τους ναργιλεδες εξαιρετικές τιμές. Μια πάρα μα πάρα πολύ καλή ρεπλικα (το τονίζω) του alpha X την έχει 55€ μόνο! Έχοντας κάνει και αυτό αλλά και τον alpha X με ίσιο σετ κάρβουνα bowl heater πήλινο είδα ελάχιστες διαφορές. Για καπνό πάντως εξαιρετική ποιότητα adalya. Αν δεν κάνω λάθος πήρα προσφορά ένα κιλό (250χ4 γεύσεις) 45€

Επικοινώνησα μέσω fb και μου λένε ποτέ δεν είχε τόσο το κιλό. 75€ το δίνει το κιλό. Τα έχει σε συσκευασίες των 500gr. Μήπως δεν θυμάσαι καλά ρε συ, γιατί 45€ πολύ decent για να είναι αληθινό. 

Επεξ/σία από Greeniaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ταζ Θεσσαλονίκη έφτασαν όλες οι γεύσεις από true passion εγώ πήρα τα 200γρ στα 15€ (βέβαια είμαι πελάτης δεν ξέρω αν είναι η ίδια τιμή για όλους) κατευθείαν από το εργοστάσιο. Εγώ το πήρα το δωράκι μου καταξανθος καπνός

IMG_20200422_175008.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, babble tribe said:

Στο ταζ Θεσσαλονίκη έφτασαν όλες οι γεύσεις από true passion εγώ πήρα τα 200γρ στα 15€ (βέβαια είμαι πελάτης δεν ξέρω αν είναι η ίδια τιμή για όλους) κατευθείαν από το εργοστάσιο. Εγώ το πήρα το δωράκι μου καταξανθος καπνός

IMG_20200422_175008.jpg

Πήγες από εκεί, πως έγινε ? Γιατί θέλω να πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Greeniaris είπε

Ναι μόλις πήρα ισχύει. Επικοινωνήστε μέσω φεις και θα σας απαντήσουν είναι μέσα κλειδωμένοι και αράζουν πετσα

IMG_20200422_190833_1.jpg

Καλή απόλαυση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, babble tribe είπε

Στο ταζ Θεσσαλονίκη έφτασαν όλες οι γεύσεις από true passion εγώ πήρα τα 200γρ στα 15€ (βέβαια είμαι πελάτης δεν ξέρω αν είναι η ίδια τιμή για όλους) κατευθείαν από το εργοστάσιο. Εγώ το πήρα το δωράκι μου καταξανθος καπνός

IMG_20200422_175008.jpg

 

Η πρώτη τίμια τιμή καπνού που ακούω στην Ελλάδα.

Ειδικά όταν θεωρούμε καλή τιμή τα 65 ευρώ για 1 κιλό al fakher και παρόμοιους καπνούς. Ας είναι καλά το ελληνικό κράτος.

Μπράβο πάντως στα παιδιά που κρατάνε λογική τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, morfin είπε

Η πρώτη τίμια τιμή καπνού που ακούω στην Ελλάδα.

Ειδικά όταν θεωρούμε καλή τιμή τα 65 ευρώ για 1 κιλό al fakher και παρόμοιους καπνούς. Ας είναι καλά το ελληνικό κράτος.

Μπράβο πάντως στα παιδιά που κρατάνε λογική τιμή.

αφορολογητος βεβαια ετσι να τα λεμε και αυτα! οπως και να εχει ναι λογικη η τιμη εγω εκανα την γευση WILD B CHILL ο καπνος ηταν επικος και η γευση παρα πολυ καλη, το καπνισμα κρατησε σε packed (οχι full packed αλλωστε ο καπνος ειναι ξανθος) μια ωρα και δεκα λεπτα και επερνα φουλ γευση σε ολο το καπνισμα ολα αυτα σε μπολ grybolws accent που ειναι επισης πολυ καλο και σε ναργιλε τυπου alpha hookah X με καρβουνα NARINE. Η γευση ηταν αρκετα εντονη σε μεντα και ακομα νιωθω την μεντα στο στομα μου πραμα που δεν μου εχει ξανατυχει  ! Δεν συγκρινετε ο καπνος αυτος με al waha και al fakher ουτε με την argilini που εκλεισε πλεον. Οποιος παρει ας γραψει και ενα review για την γευση που δοκιμασε ωστε να ξερουμε τι παιρνουμε. Επομενη δοκινη στη love story! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...