Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

λοιπόν έκανα κράτηση πριν 3 μερες απο θεσσαλονικη για αθηνα και όλα εντάξει, τύπωσα και τις κάρτες επιβίβασης και μια χαρά!Αλλά το θέμα είναι το εξής: Μπήκα σήμερα στη WinBank και στις κινήσεις του λογαριασμού δεν φαίνεται πουθενά η χρέωση για το εισιτήριο, απλά στην αρχική οθόνη του λογαριασμού κάπου γράφει οτι έχει γίνει μία δέσμευση ποσού που αντιστοιχεί στο ποσό του εισιτηρίου.Γιατί λέει δέσμευση και όχι χρέωση;

Έχει γίνει καμία βλακεία πουθενά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σε όλους,

 

λοιπόν έκανα κράτηση πριν 3 μερες απο θεσσαλονικη για αθηνα και όλα εντάξει, τύπωσα και τις κάρτες επιβίβασης και μια χαρά!Αλλά το θέμα είναι το εξής: Μπήκα σήμερα στη WinBank και στις κινήσεις του λογαριασμού δεν φαίνεται πουθενά η χρέωση για το εισιτήριο, απλά στην αρχική οθόνη του λογαριασμού κάπου γράφει οτι έχει γίνει μία δέσμευση ποσού που αντιστοιχεί στο ποσό του εισιτηρίου.Γιατί λέει δέσμευση και όχι χρέωση;

Έχει γίνει καμία βλακεία πουθενά;

 

Σε πολλές περιπτώσεις online αγοράς, δεσμεύεται το ποσό και η κανονική πληρωμή γίνεται κάποιες μέρες μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ρωτάω γιατί φοβάμαι μήπως έχω κάποιο πρόβλημα στο αεροδρόμιο γιατί την Τετάρτη πετάω!Θα έχει γίνει η κανονική χρέωση μέχρι την Τρίτη άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ρωτάω γιατί φοβάμαι μήπως έχω κάποιο πρόβλημα στο αεροδρόμιο γιατί την Τετάρτη πετάω!Θα έχει γίνει η κανονική χρέωση μέχρι την Τρίτη άραγε;

Από τη στιγμή που έχεις τις κάρτες επιβίβασης πας και πετάς κανονικά, δεν έχεις θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μια ερωτηση, εχω κλεισει 2 εισητηρια για μενα και αλλο ενα ατομο απο Θεσσαλονικη για Χανια στις 28 Μαρτιου. Για να κατσω με το αλλο ατομο μαζι, να επιλεξω αυτο που λεει να κλεισω θεσεις ή να το αφησω ετσι και δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα θα κατσουμε μαζι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μια ερωτηση, εχω κλεισει 2 εισητηρια για μενα και αλλο ενα ατομο απο Θεσσαλονικη για Χανια στις 28 Μαρτιου. Για να κατσω με το αλλο ατομο μαζι, να επιλεξω αυτο που λεει να κλεισω θεσεις ή να το αφησω ετσι και δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα θα κατσουμε μαζι;

Έχω καταλάβει πως αν κλείνεις μαζί τα εισιτήρια σου βγάζει διπλανές θέσεις ακόμα κι αν δεν πληρώσεις έξτρα. Δεν ξέρω αν ισχύει πάντα αλλά όσες φορές το έκανα έτσι ήταν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα, απλά την εμπειρία μου είπα. Τι διαστάσεις έχει αυτό το σακίδιο όμως; Δεν πρέπει να είναι και πολύ μεγαλύτερο από τις επιτρεπόμενες, άσε που μπορεί να μαζευτεί λίγο αν χρειαστεί!

 

Μαζεύεται ναι εύκολα και δεν θα είναι και τέρμα γεμάτο (ψιλοπράγματα θα έχει μέσα).

άδειο έχει διαστάσεις: 40x30xελάχιστο .. αλλα ναι όπως είπα μαζεύεται εύκολα.

Όλοι μου έχουν πει οτι έχουν περάσει με σχολική τσάντα. 

 

Εγω την προηγουμενη βδομαδα που ταξιδεψα, ειχα και μια τσαντουλα της ψηφιακης λιγο μεγαλυτερη απο το 35χ20χ20 και δεν κοιταξε κανεις.

Τις βαλιτσουλες 55χ40χ20 κοιτανε καλα καλα και αν ειναι καμια μεγαλυτερη στο ματι την βαζουν στο ειδικο που εχουν if it fits its free

 

 

Όσο αφορά τις χειραποσκευές από αυτά που διαβάζω είναι καθαρά θέμα τύχης αν θα στην ελέγξουν ή όχι, ανάλογα με το πως θα τους φανεί στο μάτι.

Η δικιά μου είναι 56x39x24, αν τους φανεί μεγάλη επειδή είναι ακριβώς στις διαστάσεις, και την τεστάρουν στο κουτί λέτε για αυτά τα 3-4 εκατοστά στο πάχος να δημιουργήσουν πρόβλημα. Όσο και να έψαξα δεν βρήκα πουθενά ακριβώς 20 εκατοστά και όσες υπήρχαν ήταν πανάκριβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

το κανε παλι το θαυμα της 

 

Η Ryanair χρέωσε 6.000 λίρες σε Βρετανούς για να τους αλλάξει τα εισιτήρια - Ήθελαν να γυρίσουν από τις φλεγόμενες Βρυξέλλες

http://www.topontiki.gr/article/164244/i-ryanair-hreose-6000-lires-se-vretanoys-gia-na-toys-allaxei-ta-eisitiria-ithelan-na

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κανε παλι το θαυμα της 

 

Η Ryanair χρέωσε 6.000 λίρες σε Βρετανούς για να τους αλλάξει τα εισιτήρια - Ήθελαν να γυρίσουν από τις φλεγόμενες Βρυξέλλες

http://www.topontiki.gr/article/164244/i-ryanair-hreose-6000-lires-se-vretanoys-gia-na-toys-allaxei-ta-eisitiria-ithelan-na

 

Να φανταστώ ότι προτιμάς το management μιας εταιρίας να το κάνει το κράτος οπότε αντί για τους πελάτες να χρεώνονται 10 γενιές μετά από αυτούς την κακοδιαχείρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ ότι προτιμάς το management μιας εταιρίας να το κάνει το κράτος οπότε αντί για τους πελάτες να χρεώνονται 10 γενιές μετά από αυτούς την κακοδιαχείρηση.

 

προτιμω μια εταιρεια που δεν θα εκμεταλλευεται την αναγκη του ανθρωπου για να του παρει τα λεφτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το κανε παλι το θαυμα της 

 

Η Ryanair χρέωσε 6.000 λίρες σε Βρετανούς για να τους αλλάξει τα εισιτήρια - Ήθελαν να γυρίσουν από τις φλεγόμενες Βρυξέλλες

http://www.topontiki.gr/article/164244/i-ryanair-hreose-6000-lires-se-vretanoys-gia-na-toys-allaxei-ta-eisitiria-ithelan-na

Ξερεις τους κανονες με τους οποιους ειχαν παρει τα εισιτηρια? Ξερεις οτι εχεις επιλογη να παρεις εισιτηρια χωρις δυνατοτητα αλλαγης!

Επισης δεν τους χρεωσε αλλα τους ειπε πως εχει η τιμη αν ηθελα την δεχοντουσαν αλλιως εβρισκαν αλλη λυση. Επισης Γιατι δεν λεει ο τιτλος οτι χρεωσε 214 σε καθε Βρετανο και λεει 6000 σε Βρετανους γενικα και αοριστα? Μηπως για να προσελκυσει τα βλεμματα?

Πριν βγαλεις πορισμα για τι και πως πρεπει να εχεις καποια στοιχεια μεχρι τοτε ειχαμε να λεγαμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις τους κανονες με τους οποιους ειχαν παρει τα εισιτηρια? Ξερεις οτι εχεις επιλογη να παρεις εισιτηρια χωρις δυνατοτητα αλλαγης!

Επισης δεν τους χρεωσε αλλα τους ειπε πως εχει η τιμη αν ηθελα την δεχοντουσαν αλλιως εβρισκαν αλλη λυση. Επισης Γιατι δεν λεει ο τιτλος οτι χρεωσε 214 σε καθε Βρετανο και λεει 6000 σε Βρετανους γενικα και αοριστα? Μηπως για να προσελκυσει τα βλεμματα?

Πριν βγαλεις πορισμα για τι και πως πρεπει να εχεις καποια στοιχεια μεχρι τοτε ειχαμε να λεγαμε

 

τι καθομαι και ακουω ρε πατε καλα μιλαμε για ανθρωπινες ζωες μιλαμε για τρομοκρατικο χτυπημα δεν μιλαμε οτι δεν μου αρεσαν οι διακοπες και γυρισα νωριτερα , ειναι δυνατον να υπαρχει τετοια εκμεταλλευση και να σας φαινεται λογικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι καθομαι και ακουω ρε πατε καλα μιλαμε για ανθρωπινες ζωες μιλαμε για τρομοκρατικο χτυπημα δεν μιλαμε οτι δεν μου αρεσαν οι διακοπες και γυρισα νωριτερα , ειναι δυνατον να υπαρχει τετοια εκμεταλλευση και να σας φαινεται λογικο.

Συμφωνώ, θα μπορούσαν να πάρουν ανθρώπους από εκεί δωρεάν. Το έκανε καμιά εταιρεία;

 

(Αν δεν απαγορεύτηκαν όλες οι πτήσεις δηλαδή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, θα μπορούσαν να πάρουν ανθρώπους από εκεί δωρεάν. Το έκανε καμιά εταιρεία;

 

(Αν δεν απαγορεύτηκαν όλες οι πτήσεις δηλαδή).

 

δεν νομιζω να το εκανε καμια, ειναι και χαζη με αυτα τα λεφτα που δεν θα επαιρναν θα εκαναν τρελη διαφήμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

τι καθομαι και ακουω ρε πατε καλα μιλαμε για ανθρωπινες ζωες μιλαμε για τρομοκρατικο χτυπημα δεν μιλαμε οτι δεν μου αρεσαν οι διακοπες και γυρισα νωριτερα , ειναι δυνατον να υπαρχει τετοια εκμεταλλευση και να σας φαινεται λογικο.

 

Στην εποχη που ζουμε δεν ξερω αν θα το θεωρουσα λογικο (απο τη μερια μου οχι αλλα απο τη μερια της εταιρειας ειναι) αλλα σιγουρα ειναι επιλογη της καθε εταιρειας να το κανει. Εμενα το προβλημα μου βασικα ειναι στο οτι κραζετε συγκεκριμενες εταιρειες και καταστασεις, πχ γιατι δεν βγηκες να κραξεις τους μαλακες ελληνες που πουλουσαν 4€ το νερο 8€ μπανιο κτλ!? Μηπως ειναι δικος μας αυτος και δεν μας πειραζει που εκμετελευται τους αλλους!? 

 

Καθε εταιρεια επιλεγει τη στρατιγικη της, αν δεν σου αρεσει τι κανει και την κραζεις απλα της κανεις "διαφημιση", η λυση ειναι απλα δεν την επιλεγεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...