Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ενοικιαση αυτοκινητου μεσω ryanair τι ισχυει παιδια ? Δοκιαμσε η κορη μου για μεθαυριο που παει Σαντορινη με 10 ευρω και μου ειπε οτι θελει πιστωτικη με αγνωστο ποσο δεσμευσης εκτος το κοστος για το αμαξι που ειναι 25 ευρω.

Εχω νοικιάσει. Ειναι μέσων μιας θυγατρικής της hertz! Ήθελαν να μου κρατήσουν 700€ εγγύηση με αποδεςμευςη Εντός 1 μηνα. Λίαν επιεικώς ειναι απαράδεκτοι. Τους ειπα κρατήστε το κωλαμαξο, ακυρωςα την κρατηςη Και εχασα τα 22€ της πρώτης μέρας. Πήγα νοίκιασα απο έναν άκυρο χώρις καμία δέσμευση με 30€ ενα σάπιο 107. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν έφταιγε η κράτηση της Ryan αλλα η πολιτική της εταιρείας αυτοκινήτων την οποία και δε ξανά προτίμησα έκτοτε και ουτε πρόκειται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω νοικιάσει. Ειναι μέσων μιας θυγατρικής της hertz! Ήθελαν να μου κρατήσουν 700€ εγγύηση με αποδεςμευςη Εντός 1 μηνα. Λίαν επιεικώς ειναι απαράδεκτοι. Τους ειπα κρατήστε το κωλαμαξο, ακυρωςα την κρατηςη Και εχασα τα 22€ της πρώτης μέρας. Πήγα νοίκιασα απο έναν άκυρο χώρις καμία δέσμευση με 30€ ενα σάπιο 107. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν έφταιγε η κράτηση της Ryan αλλα η πολιτική της εταιρείας αυτοκινήτων την οποία και δε ξανά προτίμησα έκτοτε και ουτε πρόκειται.

 

 

Μια φορα νοικιασα ενα micra για Θεσσαλονικη/Κοζανη/Θεσσαλονικη αλλα τηλεφωνικα απο μικρη εταιρια Θεσσαλονικης αλλα δεν ειχα καμμια δεσμευση .Μονο τα καπου 30 ευρω της ενοικιασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι γνωστές εταιρίες ενοικίασης αυτοκινήτων δεσμεύουν ποσό.

 

Κοντά στα 700-800 ευρώ

 

 

Αν ειναι δυνατον....Για ποσο χρονικο διαστημα ? Σε χρεωστικη μπορει να γιινει αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι δυνατον....Για ποσο χρονικο διαστημα ? Σε χρεωστικη μπορει να γιινει αυτο ?

 

Νομιζω οχι γιατι οι χρεωστικες δν δινουν δυνατοτητα δεσμευσης ποσου αλλα μονο χρεωσης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οχι γιατι οι χρεωστικες δν δινουν δυνατοτητα δεσμευσης ποσου αλλα μονο χρεωσης. 

 

 

Αρα και πιστωτκη και διαθεσιμο ποσο καθολου μικρο για δεσμευση ....Για ποσο καιρο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε χρεωστική γινεται δέσμευση και μαλιςτα η αποδεσμευση κρατάει έως 45 ημέρες. Στην πιστωτική η δέσμευση ειναι έως 30 ημέρες...

 

Απάτη όλη αυτη η ιστορία με τα ενοικιαζόμενα των μεγάλων εταιρειών. Και αναρωτιέμαι, στα τουριστικά νησιά το καλοκαίρι ζητάνε 700€ εγγύηση απο τους Ιταλούς και τους Άγγλους άραγε.....; Γιατι αυτούς τους Ιταλούς τους πιτσιρικάδες απόσταξη βα τους κανεις 700€ δε τα βγάζεις (εδω τη βγάζουν όλη μέρα με ψωμί του τοστ και σαλάμια απο το σούπερ μάρκετ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε χρεωστική γινεται δέσμευση και μαλιςτα η αποδεσμευση κρατάει έως 45 ημέρες. Στην πιστωτική η δέσμευση ειναι έως 30 ημέρες...

 

Απάτη όλη αυτη η ιστορία με τα ενοικιαζόμενα των μεγάλων εταιρειών. Και αναρωτιέμαι, στα τουριστικά νησιά το καλοκαίρι ζητάνε 700€ εγγύηση απο τους Ιταλούς και τους Άγγλους άραγε.....; Γιατι αυτούς τους Ιταλούς τους πιτσιρικάδες απόσταξη βα τους κανεις 700€ δε τα βγάζεις (εδω τη βγάζουν όλη μέρα με ψωμί του τοστ και σαλάμια απο το σούπερ μάρκετ)

 

 

Ηλεκτρονικη δεσμευση αμεσα και ηλεκτρονικη αποδεσμευση 30-45 ημερες !!!! Δεν παμε καλα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δέσμευση γίνεται γιατί όλες οι εταιρείες δουλεύουν συνήθως με 800 ευρώ (συν πλην) μη καλυπτόμενο ποσό από την ασφάλεια σε περίπτωση ατυχήματος.

Επομένως το δεσμεύουν (δεν το τραβάν από την κάρτα... ελαττώνεται το διαθέσιμο που έχεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε χρεωστική γινεται δέσμευση και μαλιςτα η αποδεσμευση κρατάει έως 45 ημέρες. Στην πιστωτική η δέσμευση ειναι έως 30 ημέρες...

 

Απάτη όλη αυτη η ιστορία με τα ενοικιαζόμενα των μεγάλων εταιρειών. Και αναρωτιέμαι, στα τουριστικά νησιά το καλοκαίρι ζητάνε 700€ εγγύηση απο τους Ιταλούς και τους Άγγλους άραγε.....; Γιατι αυτούς τους Ιταλούς τους πιτσιρικάδες απόσταξη βα τους κανεις 700€ δε τα βγάζεις (εδω τη βγάζουν όλη μέρα με ψωμί του τοστ και σαλάμια απο το σούπερ μάρκετ)

Οι περισσότεροι ζητάνε αποκλειστικά πιστωτική πάντως, πόσα λεφτά δεσμεύουν δεν ξέρω ακριβώς αλλά για 700-800€ έχω ακούσει κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς... Γιατι μπορούν να σε εχουν στο χέρι σε περίπτωση που κανεις ζημιά. Δέχονται όμως και χρεωστική για να "εξυπηρετήσουν"... Ας τα κρατήσουν τα αμάξια τους. Ενα μισθό κρατημένο για ενάμισι μηνα+ Δεν τους το δονώ κ κανεις δε πρέπει να τον δωςει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς... Γιατι μπορούν να σε εχουν στο χέρι σε περίπτωση που κανεις ζημιά. Δέχονται όμως και χρεωστική για να "εξυπηρετήσουν"... Ας τα κρατήσουν τα αμάξια τους. Ενα μισθό κρατημένο για ενάμισι μηνα+ Δεν τους το δονώ κ κανεις δε πρέπει να τον δωςει

Συνήθως βρίσκεις και πιο ελαστικούς. Ανάλογα το μέρος και την περίοδο βέβαια. Οι ξένοι πάντως δεν έχουν θέμα με αυτό, ίσως λειτουργεί κι έξω έτσι και τους φαίνεται φυσιολογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στις χειραποσκευές αναφέρει, "Μία χειραποσκευή ανά επιβάτη* με βάρος έως 10 κιλά και μέγιστες διαστάσεις 55 cm x 40 cm x 20 cm, συν 1 μικρή τσάντα έως 35 x 20 x 20 cm."  Δηλαδή τις έκαναν δυο τις χειραποσκευές, μια μικρή μια μεγαλύτερη? γιατί εγώ θυμόμουν ότι ήταν μόνο μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την παρασκευη που παω βουδαπεστη, θα εχω την 55χ40χ20 κανονικά, και yolo μια της dslr που ειναι περιπου 40χ20χ20... ελπιζω να μην φαω πιστολι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...