Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα! Εχω κλεισει εισιτηριο για να ταξιδεψω απο Χανια-Αθηνα οπου σπουδαζω. Το θεμα ειναι οτι κατεβηκα κρητη πριν μια εβδομαδα και ξεχασα την ταυτοτητα μου! Δεν εχω διαβατηριο ουτε και διπλωμα αυτοκινητου! Στο site της ryan air λεει στα καταλληλα ταξιδιωτικα εγγραφα: "επίσημο έγγραφο με φωτογραφία του επιβάτη (η φωτογραφία του προσώπου θα έχει τη σφραγίδα ή μέρος αυτής)". Το μονο που εχω ειναι το φοιτητικο μου πασο, και ενα βιβλιαριο υγειας της μητερας μου οπου μεσα ειμαι και εγω και ο αδερφος μου με φωτογραφιες σφραγιδες ολα! Μπορω να χρησιμοποιησω ενα απο αυτα ή θα εχω προβλημα? και αν εχω τι μπορω να κανω? ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Εχω κλεισει εισιτηριο για να ταξιδεψω απο Χανια-Αθηνα οπου σπουδαζω. Το θεμα ειναι οτι κατεβηκα κρητη πριν μια εβδομαδα και ξεχασα την ταυτοτητα μου! Δεν εχω διαβατηριο ουτε και διπλωμα αυτοκινητου! Στο site της ryan air λεει στα καταλληλα ταξιδιωτικα εγγραφα: "επίσημο έγγραφο με φωτογραφία του επιβάτη (η φωτογραφία του προσώπου θα έχει τη σφραγίδα ή μέρος αυτής)". Το μονο που εχω ειναι το φοιτητικο μου πασο, και ενα βιβλιαριο υγειας της μητερας μου οπου μεσα ειμαι και εγω και ο αδερφος μου με φωτογραφιες σφραγιδες ολα! Μπορω να χρησιμοποιησω ενα απο αυτα ή θα εχω προβλημα? και αν εχω τι μπορω να κανω? ευχαριστω!

 

μηπως να σου στειλουν την ταυτοτητα σου με κουριερ? ειτε να πας στην αστυνομια μηπως μπορει να βγει καποιο χαρτι  πχ ταυτοπροσωπια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρες καποιον να σου στείλει την ταυτότητα σου... εναλλακτικά πας για απώλεια ταυτότητας και βγαζεις καινουργια...

 

με πάσο ή βιβλιάριο δε πετάς... με δίπλωμα εχω πετάξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο αν μπουκαρουν στο σπιτι μου :P πηγα και στο αστυνομικο τμημα ηρακλειο και μου ειπαν οτι ναι με το βιβλιαριο μπορω, αλλα δεν νομιζω οτι ο αστυνομικος ηταν σιγουρος μιας και ειχε κλεισει το τμημα των ταυτοτητων και δεν ηταν ο υπευθυνος. παρολα αυτα εχω και μια φωτοτυπια της ταυτοτητας μου και ειναι και επικυρωμενη απο δημοσια αρχη. με την φωτοτυπια δεν θα μπορεσω να ταξιδεψω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο αν μπουκαρουν στο σπιτι μου :P πηγα και στο αστυνομικο τμημα ηρακλειο και μου ειπαν οτι ναι με το βιβλιαριο μπορω, αλλα δεν νομιζω οτι ο αστυνομικος ηταν σιγουρος μιας και ειχε κλεισει το τμημα των ταυτοτητων και δεν ηταν ο υπευθυνος. παρολα αυτα εχω και μια φωτοτυπια της ταυτοτητας μου και ειναι και επικυρωμενη απο δημοσια αρχη. με την φωτοτυπια δεν θα μπορεσω να ταξιδεψω?

 

μηπως να επαιρνες ενα τηλ ειτε στην αστυνομια στο αεροδρομιο ειτε στην ryanair..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εγω στην ραιανερ είχα εναν άνδρα ξενος πρρεπει να ήταν και μια κοπέλα...καμία σχέση με της aegean...της aergean ήταν όλες μοντέλες και πολύ πιο ευγενικές απο τους άλλους καμια σχέση δηλαδή

 

Η Aegean τις παιρνει με κριτηριο απο οτι φαινεται την ομορφια. Μονο που η αεροσυνοδος δεν ειναι μονο για πασαρελα και μερικες φορες γυναικες μεγαλυτερης ηλικιας (εμπειρες δηλαδη) ή αντρες στο πληρωμα ειναι πολυ πιο χρησιμοι σε σχεση με την μοντελα με τα ψηλοτακουνα που πεταει 1 χρονο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο αν μπουκαρουν στο σπιτι μου :P πηγα και στο αστυνομικο τμημα ηρακλειο και μου ειπαν οτι ναι με το βιβλιαριο μπορω, αλλα δεν νομιζω οτι ο αστυνομικος ηταν σιγουρος μιας και ειχε κλεισει το τμημα των ταυτοτητων και δεν ηταν ο υπευθυνος. παρολα αυτα εχω και μια φωτοτυπια της ταυτοτητας μου και ειναι και επικυρωμενη απο δημοσια αρχη. με την φωτοτυπια δεν θα μπορεσω να ταξιδεψω?

 

εχει τυχει σε γνωστό μου να του επιτρέψουν με επικυρωμενη ταυτότητα... εξαρτάται σε ποιον θα πέσεις στο αεροδρομιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως να επαιρνες ενα τηλ ειτε στην αστυνομια στο αεροδρομιο ειτε στην ryanair..?

Μιλησα με εκπροσωπο της ryanair και μου ειπε πως εφοσον εχει το πασο την φωτογραφια μου ναι μπορω να ταξιδεψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.haniotika-nea.gr/ptisi-tromou-gia-epivates-sto-dromologio-chania-aintchoven/

 

Αναγκαστική προσγείωση πραγματοποίησε χθες αεροπλάνο της Ryanair το οποίο εκτελούσε το δρομολόγιο Χανιά – Αϊντχόβεν. Η πτήση FR5842 αναμενόταν χθες το μεσημέρι στο Αϊντχόβεν αλλά λόγω “τεχνικών δυσκολιών” όπως ανέφερε η εταιρεία, το αεροπλάνο αναγκάστηκε να προσγειωθεί στη Φρανκφούρτη.

Σύμφωνα με ιρλανδικά ΜΜΕ το αεροπλάνο αντιμετώπισε θέματα με την πίεση της καμπίνας.
Αναγνώστης των “Χ.Ν.” που βρισκόταν στη συγκεκριμένη πτήση, κατήγγειλε πως «50 λεπτά ήμασταν με μυρωδιά καπνού, μάσκες οξυγόνου και χαμηλή πτήση πάνω από τα βουνά της Γερμανίας».


 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποση ωρα νωριτερα πρεπει να ειμαι αεροδρομιο? αθηνα-ρωμη

 

Αν δεν εχεις να παραδωσεις βαλιτσα και πας κατευθειαν στην πυλη, περιπου 1 ωρα ειναι καλα. Μπορει και λιγοτερο απλα παιζει ξερω γω αναλογα την ωρα της πτησης να βρεις ουρα στο σωματικο ελεγχο (βεβαια ψιλοαπιθανο τον χειμωνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν σήμερα που πέταξα είδα και το νέο κόλπο για να ψαρέψουν χρήμα.

σου πουλάνε 2 ευρώ το λαχείο όπου τα έσοδα πάνε στο χαμόγελο του παιδιού λέει.

πήρε η διπλανή μου και το λαχείο ήταν μόνο στα ξένα και έγραφε make a wish επάνω μόνο.

 

επίσης δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο μας έκανε βόλτες πάνω από την Θεσσαλονίκη. (φτάσαμε ποτείδαια -στρίψαμε εντελώς αριστερά κατεβήκαμε σχεδόν κατερίνη και στρίψαμε δεξιά και ανεβήκαμε πάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...