Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα παιζει κατι με πλαφον αεροδιαδρομους.Ισως οταν στους εκαστοτε αεροδοαδρομους,στην πιστα κλπ εχει κινηση και άλλες πτησεις κανουν κατι τετοια για να περασουν λιγα λεπτα να αραιωσουν και να ερθει η επομενη προσγειωση.

Επεξ/σία από Adon1s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για την ακρίβεια στρίψαμε για κατερίνη ανεβήκαμε περάσαμε πάνω από την πόλη (τη ροτόντα είδα ξεκάθαρα) κατεβήκαμε το θερμαικό και ανεβήκαμε και προσγειωθήκαμεγύρω γύρω όοοολοι

 

αλλά μάλλον αυτό που λες θα είναι άδωνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ακρίβεια στρίψαμε για κατερίνη ανεβήκαμε περάσαμε πάνω από την πόλη (τη ροτόντα είδα ξεκάθαρα) κατεβήκαμε το θερμαικό και ανεβήκαμε και προσγειωθήκαμεγύρω γύρω όοοολοι

 

αλλά μάλλον αυτό που λες θα είναι άδωνη

 

Σκόπιμα γίνεται αυτό για να μην τρακάρουν τα αεροπλάνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο μας έκανε βόλτες πάνω από την Θεσσαλονίκη. (φτάσαμε ποτείδαια -στρίψαμε εντελώς αριστερά κατεβήκαμε σχεδόν κατερίνη και στρίψαμε δεξιά και ανεβήκαμε πάνω)

 

ειναι αρκετοί οι πιθανοί λόγοι. Μερικοι είναι:

 

1) κατευθυνση αέρα

2) χωρητικότητα αεροδρομίου (μπορεί να μην είχε θεση στην πιστα - "δεστρα" όπως λεγεται στο aviation)

3) εφτασε πολυ νωρίτερα απο την προκαθορισμένη ώρα πανω απο τη θεσσαλονίκη και δε του επετρεπαν να κατέβει (υπαρχει προστιμο ασχετα αν στην Ελλαδα σπάνια εφαρμόζεται)

4) ο μονος ελευθερος ΔΙΑΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣΑΠΟΓΕΙΩΣΗΣ (οχι αεροδιαδρομος) για το χρόνο προσγείωσης ήταν προσβάσιμος απο αυτή την κατευθυνση

5) για τον χ,ψ λόγο είχε αρκετή περίσσεια καυσίμου και επρεπε να τα κάψει για να μην υπερβει το μεγιστο βαρος προσγείωσης και για να μην κάνει "heavy landing" 

 

με πιθανότερα τα 1-3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Aegean τις παιρνει με κριτηριο απο οτι φαινεται την ομορφια. Μονο που η αεροσυνοδος δεν ειναι μονο για πασαρελα και μερικες φορες γυναικες μεγαλυτερης ηλικιας (εμπειρες δηλαδη) ή αντρες στο πληρωμα ειναι πολυ πιο χρησιμοι σε σχεση με την μοντελα με τα ψηλοτακουνα που πεταει 1 χρονο...

 

Τι άλλο κάνουν δηλαδή?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν σήμερα που πέταξα είδα και το νέο κόλπο για να ψαρέψουν χρήμα.

σου πουλάνε 2 ευρώ το λαχείο όπου τα έσοδα πάνε στο χαμόγελο του παιδιού λέει.

πήρε η διπλανή μου και το λαχείο ήταν μόνο στα ξένα και έγραφε make a wish επάνω μόνο.

 

επίσης δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο μας έκανε βόλτες πάνω από την Θεσσαλονίκη. (φτάσαμε ποτείδαια -στρίψαμε εντελώς αριστερά κατεβήκαμε σχεδόν κατερίνη και στρίψαμε δεξιά και ανεβήκαμε πάνω)

Αυτο παιζει ανεκαθεν

Ειχα παρει εγω πριν κανενα 5μηνο και ελεγε κατι για μια αρχιεπισκοπη στην Αγγλια.επρεπε να το ξυσεις ,και τον κωδικο να τον βαλεις σε μια ιστοσελιδα να σου ελθει μηνυμα αν κερδισες κτλ ή κατι τετοιο τελος παντων,

Τα ξυστα του τιγρη ειναι το ιδιο απατες αλλα τουλαχιστον δεν εχεις διαδικασια.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο παιζει ανεκαθεν

Ειχα παρει εγω πριν κανενα 5μηνο και ελεγε κατι για μια αρχιεπισκοπη στην Αγγλια.επρεπε να το ξυσεις ,και τον κωδικο να τον βαλεις σε μια ιστοσελιδα να σου ελθει μηνυμα αν κερδισες κτλ ή κατι τετοιο τελος παντων,

Τα ξυστα του τιγρη ειναι το ιδιο απατες αλλα τουλαχιστον δεν εχεις διαδικασια.................

αυτό δεν είχε κωδικό νομίζω , απλά αν έξινες και τύχαινες τα ίδια ,σαν τα φρουτάκια κάπως

τέσπα βλακείες δεν ασχολήθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μια προσφατη πτηση μου με τη ραιαναιρ παρατηρησα τα εξης:

το αεροπλανο φορτωσε υπο βροχη και ειχε μαζεψει νερο (φουλ μουλιασμενο το χαλακι) στην εξοδο της πισω πορτας της τουαλετας. αν δεν χυθηκε κανενα μπουκαλι νερο το αεροπλανο εμπαζε. επικινδυνο? επισης στην ιδια πτηση παρακολουθουσα μια κοπελα να στελνει και να λαμβανει μυνηματα.. ανετη.. να προσθεσω οτι και σε μια αλλη πτηση της αγειαν ενος τυπα χτυπησε το κινητο του και αυτος ανετος!!

 

ειχαν αρκετα αρωματα σε καλεσ τιμες και το κρου ηταν (υπερβολικα) ευδιαθετο.. τοσο που φοβομουν αν ο πιλοτος τοχε παρει κ αυτος στο χαβαλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από μια εβδομάδα πέταξα πρόσφατα με Ryanair, οπότε ας πω και τη δική μου εμπειρία / άποψη.

 

Το συγκεκριμένο ταξίδι το έχω κάνει πολλές φορές με διάφορες εταιρίες και πάντα διαρκεί λίγο παραπάνω από 2 ώρες, όπως και αυτή τη φορά. Αυτό που με χάλασε ήταν ότι τα καθίσματα ήταν πολύ κοντά μεταξύ τους σε σημείο να μη χωράω (1.92 ύψος) και είχα πιαστεί απίστευτα. Δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα. Επίσης, δε μ' άρεσε καθόλου που δεν έδιναν φαγητό όπως όσες άλλες φορές πέταξα. Βέβαια ό,τι πληρώνεις παίρνεις, αλλά με ενόχλησε ιδιαίτερα το γεγονός ότι τα πάντα κοστίζανε και κάνανε όλη την ώρα promotion σε προϊόντα.

 

Παρόλο που είναι φθηνότερη, δε θα την ξαναπροτιμήσω γιατί δε βρίσκω το νόημα να πληρώνω κάτι το οποίο μου αφήνει κακή εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αν βρεις εισιτηριο στη μιση τιμη απο την aegean ή και λιγοτερο γιατι να μην την προτιμησεις; και δε νομιζω οτι το φαγητο ειναι προβλημα.παρε φαι απο το σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νταξει, για ~2  ωρες ταξίδι , έχεις κάνει τόσες ετοιμασίες για ταξίδι, βαλίτσες, ανυπομονείς να φτάσεις κλπ , και αυτό που σε ξενερώνει είναι το οτι δεν εχει φαΐ στο αεροπλάνο ; Φάε κάτι απο πρίν ή μολις φτάσεις. Εκτώς αυτού κανονικό φαγητό , πχ φιλέτα με σάλτσες κλπ εχω δει μονο σε πτήσεις >10 ωρες. Σε ολα τα αλλα εχω φαει 1 (ενα) κρουασανακι και ενα σακουλακι φυστικια με νερο.

Τωρα για αυτο με τα αρωματα κλπ, ακουστικα , μουσικουλα και δε ξερω τι γινεται γυρω μου.

Παλι καλα να λεμε που υπαρχουν κατι ryan κλπ και εχω καταργησει το τραινο και τις ακριβες αεροπορικες για προς Ευρώπη

Επεξ/σία από Adon1s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πέρα από το "δεν έχει φαγητό" ή το "μου τη σπαει η διαφήμιση" η έλλειψη χώρου είναι πολύ βασικό μειονέκτημα. Αν είσαι πάνω από 1,90 δεινοπαθείς σε πτήσεις πάνω από μια ώρα. H "ryanairοποίηση" βέβαια των αερογραμμών δεν είναι κάτι νέο αλλά τo ότι οι πλάτες των καθισμάτων είναι από σκληρό πλαστικό δε βοηθάει καθόλου.

 

Επίσης, η φράση "δε δίνουν του άγιου τους νερό" βρίσκει 100% εφαρμογή εδώ. :-D Δεν πα να πνίγεσαι, αν δεν πληρώσεις νερό δεν παίρνεις. Είναι η μόνη low-cost (ή αεροπορική που πληρώνεις για το φαγητό on board) που έχω ταξιδέψει και αρνούνται να σου δώσουν ποτήρι νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...