Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εννοείται οτι κάνεις έρευνα αγοράς πρώτα αλλά τις περισσότερες φορές διαπιστώνεις το νταβατζιλίκι της Aegean.

 

Με τις ευλογιές της ΕΕ...

 

Προσωπικά αντιπαθώ την Ryanair για κάμποσους λόγους. Οχι, καμμιά σχέση δεν έχω με αντίπαλη αεροπορική εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γενικά οι φροντιστές ειναι λιγο ουγκανοι στη συμπεριφορά τους - δε ξερω αν φταίει η κακη εκπαίδευση, ο κακος μισθός ή η μαυρη τουος η μοιρα (πραγματικά σα κακομοιρηδες ειναι ολοι) αλλα ειλικρινά εως που θα προτιμούσα να μην υπάρχουν καν στο αεροπλάνο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά οι φροντιστές ειναι λιγο ουγκανοι στη συμπεριφορά τους - δε ξερω αν φταίει η κακη εκπαίδευση, ο κακος μισθός ή η μαυρη τουος η μοιρα (πραγματικά σα κακομοιρηδες ειναι ολοι) αλλα ειλικρινά εως που θα προτιμούσα να μην υπάρχουν καν στο αεροπλάνο...

Πλάκα πλάκα γιατί υπάρχουν;; ας είχαν αυτόματους πωλητές μπαίνοντας στο αεροπλάνο να παίρνει ο καθένας ότι θέλει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχααχαχα !!!! EPIC ενημέρωση !

γενικά οι φροντιστές ειναι λιγο ουγκανοι στη συμπεριφορά τους - δε ξερω αν φταίει η κακη εκπαίδευση, ο κακος μισθός ή η μαυρη τουος η μοιρα (πραγματικά σα κακομοιρηδες ειναι ολοι) αλλα ειλικρινά εως που θα προτιμούσα να μην υπάρχουν καν στο αεροπλάνο...

Αν λες για το βιντεο εγώ δεν βλέπω κάποια ασέβεια ! Ίσα ίσα γέλασα ! Γενικά δεν έχω συναντήσει περίπτωση αεροσυνοδού όπου η συμπεριφορά του να είναι λιγότερο απο άριστη . Τουλάχιστον στο δρομολογιο Αθηνα-Θεσσαλονικη  όπου το κάνω συχνά . 

Η easyjet τι κάνει;Ζει;

Ποια είναι; Την ξέρει η Μάνα της ;

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είναι φθηνή πάρα πολύ . Σαφώς υπάρχουν και εξαιρέσεις δρομολογίων . Όπως η eagean είναι γενικά πολυ΄ακριβή σε σχέση με την ryanair παρ όλα αυτά μου χει τύχει το αντίστροφο ή να έχουν ίδιες τιμές . 

 

Πάντα κάνουμε έρευνα αγοράς και ας έχει η κάθε εταιρία την φήμη της φθηνής . 

 

Η Aegean απευθυνεται σε αλλον ταξιδιωτη στην πλειοψηφια των δρομολογιων της. Οταν πεταει για Λονδινο ανταγωνιζεται κυριως την British, οχι τη Ryan. Στα δρομολογια που εχουν και οι δυο, η Aegean ειναι πολυ ανταγωνιστικη, την τελευταια φορα που ταξιδεψα στη Θεσσαλονικη η Aegean ηταν πανω απο 15€ φθηνοτερη στο γυρισμο απο την Ryan, εκλεισα ενα σκελος με την καθε μια. Και αυτο συμβαινει πολλες φορες ειτε γιατι η Ryan γεμιζει ειτε γιατι εχει δωσει καποια εισιτηρια κατω του κοστους και προσπαθει να βγαλει τη χασουρα. Επισης παιζουν παντα ρολο τα ωραρια. Η Ryan ειναι φθηνη στις χαλια ωρες και ακριβη τις καλες. Γενικα αυτο ισχυει και σε αλλες εταιριες ομως η αποκλιση δεν ειναι μεγαλη. 

Εννοείται οτι κάνεις έρευνα αγοράς πρώτα αλλά τις περισσότερες φορές διαπιστώνεις το νταβατζιλίκι της Aegean.

 

Η Aegean εκμεταλλευεται τα δρομολογια που πεταει μονη της. Το ιδιο κανει και η Ryan στα δικα της. Το ιδιο κανουν και ολες οι εταιριες που παιζουν μονες τους σε μια γραμμη.

Χαχαχααχαχα !!!! EPIC ενημέρωση !

Αν λες για το βιντεο εγώ δεν βλέπω κάποια ασέβεια ! Ίσα ίσα γέλασα ! Γενικά δεν έχω συναντήσει περίπτωση αεροσυνοδού όπου η συμπεριφορά του να είναι λιγότερο απο άριστη . Τουλάχιστον στο δρομολογιο Αθηνα-Θεσσαλονικη  όπου το κάνω συχνά . 

Ποια είναι; Την ξέρει η Μάνα της ;

:P

 

Κανεις πλακα για την Easyjet, ετσι δεν ειναι;

Η easyjet τι κάνει;Ζει;

 

Η Easyjet για διαφορους λογους δεν εχει κανει βαση στην Ελλαδα. Ωστοσο ειναι αρκετα ανταγωνιστικη στις τιμες της. Ειδικα τα Βρετανικα δρομολογια τα εχει σε πολυ καλες τιμες. Βεβαια εξαρταται τι θεωρει ο καθενας καλη τιμη, γιατι για μενα το Εδινβουργο με κατω απο 100€ πηγαινε ελα ειναι φθηνο για καποιον αλλο που εχει συνηθισει στις προσφορες της Ryan ειναι φωτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι όποιος ενδιαφέρεται να ψάχνει και από ποιο αεροδρόμιο πετάει! Πρόσφατα έκανα το Φρανκφούρτη - Θεσσαλονίκη αλλά το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης ήταν το 2ο της πόλης, κάπου 150 χλμ εκτός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα γιατί υπάρχουν;; ας είχαν αυτόματους πωλητές μπαίνοντας στο αεροπλάνο να παίρνει ο καθένας ότι θέλει :P

 

Οι αεροσυνοδοι δεν ειναι στο αεροπλανο ουτε για να σερβιρουν ουτε για να κοιταμε αν ειναι ομορφες κι αν φορανε κοντη φουστα

Καλό είναι όποιος ενδιαφέρεται να ψάχνει και από ποιο αεροδρόμιο πετάει! Πρόσφατα έκανα το Φρανκφούρτη - Θεσσαλονίκη αλλά το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης ήταν το 2ο της πόλης, κάπου 150 χλμ εκτός!

 

Τεραστιο λαθος που κανουν παρα πολλοι, κοιτανε μονο ο,τι τους λεει η Ryan χωρις να βαλουν στον χαρτη να δουνε που ειναι. Το Hahn ειναι πιο κοντα στο Λουξεμβουργο απο οτι στη Φρανκφουρτη. Σκεψου οτι ηθελαν το αεροδρομιο της Τριπολης και σαν προορισμο να το λενε Αθηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αεροσυνοδοι δεν ειναι στο αεροπλανο ουτε για να σερβιρουν ουτε για να κοιταμε αν ειναι ομορφες κι αν φορανε κοντη φουστα

 

Τεραστιο λαθος που κανουν παρα πολλοι, κοιτανε μονο ο,τι τους λεει η Ryan χωρις να βαλουν στον χαρτη να δουνε που ειναι. Το Hahn ειναι πιο κοντα στο Λουξεμβουργο απο οτι στη Φρανκφουρτη. Σκεψου οτι ηθελαν το αεροδρομιο της Τριπολης και σαν προορισμο να το λενε Αθηνα

Ναι εγώ το διαπίστωσα αρκετά αργά, 1-2 μέρες πριν την πτήση. Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν με επηρέασε και πολύ αλλά για κάποιον άλλο μπορεί να είναι σημαντικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εγώ το διαπίστωσα αρκετά αργά, 1-2 μέρες πριν την πτήση. Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν με επηρέασε και πολύ αλλά για κάποιον άλλο μπορεί να είναι σημαντικό!

 

Ακομα χειροτερο ειναι οτι αεροδρομιο που δηλωνει για Παρισι. Οχι μονο ειναι στην οργη του θεου αλλα πρεπει πρωτα να πας στην τοπικη πολη και απο εκει να παρεις συγκοινωνια για Παρισι. Απευθειας συνδεση δεν υπαρχει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, σκέφτομαι να παω απο Θεσσαλονίκη στην Αθήνα όμως για λίγες ώρες, και συμπέρανα οτι η πιο φτήνη λύση είναι το αεροπλάνο και πιο συγκεκριμένα η πτήσεις της Ryanair, αυτα που θέλω να ρωτήσω είναι:

1) Πρίν πόσες μέρες είναι καλά να κλείσω το εισητήριο;

2) Αν το κλείσω μέσω της εφαρμογής στο google play πρέπει να εκτυπώσω τίποτα η γίνονται αυτά στο αεροδρόμιο μαζί με το check in οπως στην Aegean;.

3) Εαν είμαι μια ώρα πριν στο αεροδρόμιο θα μπορεί να γίνει απο εκεί το check in; η υπάρχει αλλος τρόπος; και επειδη επιστρεφω την ίδια ημέρα θα χρειαστούν 2 check in?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Συνήθως (όχι πάντα), όσο νωρίτερα, τόσο φτηνότερα

2) Νομίζω ότι έχει ηλεκτρονικό τσεκ ιν πλέον μέσω smartphone. Ας πει κάποιος που το γνωρίζει σίγουρα. Αλλιως είναι εύκολο να εκτυπώσεις πριν φύγεις

3) Δύο τσεκ ιν θα κάνεις... για το πήγαινε και για το έλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...