Προς το περιεχόμενο

Dell U2412M


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ναι, αυτό είναι σίγουρο.

 

Το θέμα είναι τι πιθανότητες επιτυχίας έχει κάτι τέτοιο, κι αν υπάρχει περίπτωση να μείνεις με το πουλί στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 662
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιο ευκολο απο μια ομελετα ειναι :-) υπομονη θελει και απαλες κινησεις :mrgreen: .Απ την αλλη, αν ειστε ικανοποιημενοι απ την οθονη δεν υπαρχει λογος να κανετε κατι τετοιο. Εγω αν και δεν ειμαι fun των glossy panel το προτιμω 1000 φορες καλυτερα απο αυτην την antiglare που φοραει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σοβαρά ρε παιδιά τόση διαφορά;;; Τι θα με βάλετε να κάνω :P . Και αν αυτό το antiglare που φωράει είναι τόσο χάλια, τι του το έχουνε βάλει; Αυτοί δεν το είδαν; Η λειτουργία του πια ακριβώς είναι;

 

Ένα χρόνο δεν είναι η εγγύηση; Ίσως το επειχηρήσω τότε.

Επεξ/σία από eliascm21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η εγγύηση διαρκεί τουλάχιστον 2 έτη.

 

Το AC (antiglare coating) κάνει αυτό που λέει, ώστε να μην υπάρχουν αντανακλάσεις.

Μπα δεν έχω πρόβλημα με αντανακλάσεις, όταν είναι να δω ταινία συνήθως κλείνω παντζούρια και φώτα. Αυτό με την εγγύηση είναι ένα θέμα.

Θα το σκεφτώ σοβαρά πάντως να το κάνω.

 

Άλλα μειονεκτήματα του να το βγάλεις που ανέφερες και προηγουμένως;

Επεξ/σία από eliascm21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η εγγύηση διαρκεί τουλάχιστον 2 έτη.

 

Το AC (antiglare coating) κάνει αυτό που λέει, ώστε να μην υπάρχουν αντανακλάσεις.

 

και στις Dell 3 χρόνια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

παιδια ας γραψω και εγω τις εντυπωσεις μου για την 2412m

στα +

1920χ1200(μεγαλη επιφανεια εργασιας,ακομα και στα Games ευχαριστιεσαι την 1" παραπανω...

πολυ ωραια χρωματα(προσωπικα εχω το bright στο 70,μου αρεσει το εντονο λευκο,πιο χαμηλα μου φαινεται αρκετα σκοτεινη)

αρκετα γρηγορη δεν παρατηρω πουθενα ghost effect

στα -

με ξενερωσε λιγακι το glow effect σε μαυρο φοντο....(σε απολυτο σκοταδι γινεται αρκετα εμφανες στις 4 γωνιες...) http://www.youtube.com/watch?v=rAIyQQhDmDM&feature=related Αληθεια ips monitor με ελαχιστο glow effect ποσο κοστιζει ενα ips monitor?

minimal σχεδιασμος

Η αληθεια ειναι οτι την περιμενα λιγο καλυτερη στο θεμα glow,αλλα κατα τα αλλα ειμαι ευχαριστημενος απο θεματα χρωματικης αποδοσης,ταχυτητας,24"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To glow είναι χαρακτηριστικό των IPS (και όχι μόνο απ' όσο ξέρω), και τα πιο ακριβά το παρουσιάζουν.

 

Επίσης, τι εννοείς πόσο κοστίζει ένα IPS monitor;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειναι το τριτο μονιτορ που αλλαζω...

το 1ο ειχε 2 καμμενα Pixel,αλλα νομιζω ειχε και αυτο glow (ισως ελαχιστα λιγοτερο)

το 2o απο την δεξια μερια εβγαζε εντονο ασπρο-κιτρινο φωτισμο(σαν δυση ηλιου)

το 3ο αυτο που εχω τωρα παρουσιαζει το glow ισως λιγο παραπανω απο το 1ο

απο το ιντερνετ που διαβασα καταλαβα οτι το κανουν ολα τα μοντελα η μηπως καταλαβα λαθως...?

παντως πλεον εχω κουραστει,εαν ειναι οντως προβλημα και αυτο θα ζητησω τα λεφτα μου πισω,δεν παει αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πουν οι υπόλοιποι κάτοχοι αν αντιμετωπίζουν σε τέτοιο βαθμό το πρόβλημα που αναφέρεις, που δεν το νομίζω.

 

Πάντως εγώ στη U2311H είχα ελάχιστο backlight bleeding πάνω αριστερά λίγο πριν τη γωνία και στη U2711 έχω ελάχιστο glow κάτω δεξιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...