Προς το περιεχόμενο

Dell U2412M


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 662
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομιζω ειναι σε πολυ καλη τιμη για ττην κατηγορια της

αλλα δεν ξερω απο θεμα ποιοτητας εικονας πως θα

δειχνει το Ε-IPS πανελ.

 

 

http://www.skroutz.gr/s/360622/Dell-UltraSharp-U2412M.html?keyphrase=Dell+U2412M

 

Αν την εχει αγοραση κανεις ας μας πει της εντυπωσεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια μπορει καποιος να μου πει που να εχει την 2412m εαν βλεπει backlight bleeding(σε μαυρο φοντο σε σκοτεινο δωματιο στις 4 γωνιες εμφανιζεται "ξεθωριασμενο" το μαυρο)...ειναι φυσιολογικο η θεωρειται προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας εχω ενα λαπτοπ hp elitebook 6930p ,HD radeon ati 3400series, εχει σαν εξοδο μονο vga , ετσι και αλλιως γενικα πρεπει να αγορασω καποια οθονη γιατι καποιο προβλημα εχει παρουσιασει του λαπτοπ.

 

-τι επιλογες υπαρχουν , αν αγορασω την dell , συνδεση μονο με vga ; τι ποιοτητα θα εχει διαβασα οτι σε καποιους χρηστες δεν εδειχνε καλα και αλλου ηταν ενταξει.

 

-αν βαλω ανταπτορα προς dvi θα αλλαξει η ποιοτητα προς το καλυτερο ή θα ειναι το ιδιο; δλδ ο ανταπτορας χρησιμοποιειται για ποιοτητα ή καθαρα για λογους συνδεσιμοτητας , δλδ αν δεν υπαρχει καποια υποδοχη;

 

-αλλιως προσανατολιζομαι στην lg m2352d οπου εχει hdmi , εκει θα θελω ανταπτορα ή μετατροπεα ; αξιζει αυτο; επισης υπαρχει καποιος διακριτικος σε μεγεθος και οικονομικος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Και όμως εγινε και αυτο... εκει που καθομουν μπροστα στο pc ειδα στην οθονη να περπαταει ενα πολυ μικρο εντομο.. βαζω το δακτυλο να το δειξω και δεν έφευγε.. και μολις το πίεσα λιγο το εντομο ελιωσε πανω στην οθονη....
που το περίεργο..?
το εντομο ηταν μεσα απο την προστατευτική μεβράνη και τώρα φαίνεται ένα αίσχος..!!!
Ήθελα να ήξερα πως πέρασε το έντομο  εκέι μέσα..??!!!

Τώρα τι μπορώ να κάνω..? να επικοινωνίσω με την dell??  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως, γίνεται. Προφανώς θα πέρασε απ' τις γρύλλιες του εξαερισμού.

 

Σχετικά με το service τώρα, δεν ξέρω αν θα έχεις κάλυψη απ' τη στιγμή που λογικά φαίνεται ότι εσύ το έκανες.

 

Πάντως ναι, επικοινώνησε με Dell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κώλυσε στο κέντρο τις οθόνης....
Αν βγάλω την μεβράνη μόνος μου εκτος απο την εγγύηση χάνω κάτι αλλο απο θέμα ποιότηταςα εικόνας..??!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σκοτεινό το δωμάτιο εκτος αν εννοείς ακόμα και η λαμπα το βράδυ οτι θα τξν επιρεάζει...

μου 

 

κάτι αλλο μου ζηταει η DELL to Service Tag or Express Service Code για να στελιλω mail στην τεχνική υποστίριξη...

που το γραφει αυτο δεν το βρίσκω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πίσω μέρος του monitor θα το βρεις.

 

Αν υπάρχει πηγή φωτός μπροστά από την οθόνη, θα έχεις αντανακλάσεις. Εξαρτάται απ' την απόσταση, την ένταση, τη γωνία και άλλους παράγοντες αν θα είναι ενοχλητικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα πάρω τηλ αυριο

σε ευχαριστω,,!!

Σε περίπτωση που δεν με καλύψουν θα το σκεφτώ πολύ να βγάλω την μεβράνη για το λόγο που είπες συν οτι θα χάζω και την εγγύηση..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...