Προς το περιεχόμενο

Dell U2412M


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και εμένα εχει 2 μερες που ηρθε η οθονη...
θα μπωκ κατευθείαν στο ψητο... το πρόβλημα που διαπίστωσα αμέσως ειναι στα χρώματα... και συγκεκριμένα

στις στανταρ ρυθμίσεις..
πχ Στην ρύθμιση MOVIE μπλεδίζει έντονα η ο΄θονη και δεν ξέρω πως αλλάζει αυτο... στην ρύθμιση PC ειναι σχεδον οκ...
Τι μου προτεινετε να κάνω..? να απευθυνθώ στην DELL...??!!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και εμένα εχει 2 μερες που ηρθε η οθονη...

θα μπωκ κατευθείαν στο ψητο... το πρόβλημα που διαπίστωσα αμέσως ειναι στα χρώματα... και συγκεκριμένα

στις στανταρ ρυθμίσεις..

πχ Στην ρύθμιση MOVIE μπλεδίζει έντονα η ο΄θονη και δεν ξέρω πως αλλάζει αυτο... στην ρύθμιση PC ειναι σχεδον οκ...

Τι μου προτεινετε να κάνω..? να απευθυνθώ στην DELL...??!!

 

Στο movie και σε μένα "μπλεδιζει". Νομίζω έτσι είναι το νορμάλ.

Στην κανονική ρύθμιση έχεις δει διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπλεδιζε η προηγούμενη οθονη...
στις αλλες ρυθμισεις δεν θα το ελεγα, ειναι οκ...
αλλα στην movie οπου εβλεπα τις ταινιες ειναι χαλια με τους υπότιτλους σχεδον γαλάζιους... θα εποικινωνίσω πάλι με την dell δεν εχω να χασω κατι... tpt
Αχ ρε ατυχια... και ολα αυτα για ενα ζιζανιο...!!!
Εδωσα την καινουρια και πηρα μεταχειρισμένη...  και το ηξερα οτι θα ξενερωνα..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βλεπεις οτι εδωσες καινουργια και πηρες μεταχειρισμενη. Να βλεπεις οτι δεχθηκαν να σου αλλαξουν μια οθονη αχρηστη (εξαιτιας του ζουζουνιου). Σκεψου ποσες αλλες εταιρειες θα σου κανανε τετοιο χατηρι κι ενωη βλαβη δεν οφειλεται σε αστοχια υλικου/ελατωματικο προιον!

 

Παρτους τηλεφωνο και θα στην ξαναλαξουν εαν το προβλημα ειναι εμφανες. Θελει βεβαια και λιγη τυχη οταν παιρνεις ανακατασκευασμενες για να σου κατσει σωστο κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν την λες αχρηστη.. μια αλαγή ζελατίνας και ειναι NEW!!!!
Tυχερος ο τυπος που θα την  πάρει..!!!
Αυτο με το μπλε το έχει και άλλος..?!! τί μπορει να είναι παιδια..??!!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν την λες αχρηστη.. μια αλαγή ζελατίνας και ειναι NEW!!!!

Tυχερος ο τυπος που θα την  πάρει..!!!

Αυτο με το μπλε το έχει και άλλος..?!! τί μπορει να είναι παιδια..??!!

 

Όπως είπα και πριν, και αυτή που μου έστειλαν ως αντικατάσταση βγάζει αυτό το μπλε όταν το βαζω στο movie preset. Ίσως έχουν αλλάξει κάτι..

 

Τι manufacture date έχεις εσύ και τι Rev.;

 

 

 

edit: παράθεση από εδώ "My u3011 movie preset is really blue..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη με κάνετε και ανοίγω πάλι το αστικό δίκαιο να σας κοπιάρω περι των εγγυήσεων... δεν κάνουν χατήρι απλά κάνουν τη δουλειά τους. Απο τη στιγμή που δεν μπορούν να την επισκευάσουν την αντικαθιστούν. Οπως κάνουν όλοι δηλαδή. δεν βλέπω καμια καινοτομία της Dell σε αυτό το κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη με κάνετε και ανοίγω πάλι το αστικό δίκαιο να σας κοπιάρω περι των εγγυήσεων... δεν κάνουν χατήρι απλά κάνουν τη δουλειά τους. Απο τη στιγμή που δεν μπορούν να την επισκευάσουν την αντικαθιστούν. Οπως κάνουν όλοι δηλαδή. δεν βλέπω καμια καινοτομία της Dell σε αυτό το κομμάτι.

Εαν θελεις, κοπιαρε το εδαφιο που λεει οτι αν μπει/χαλασει ζουζουνι,ζωο,παιδι ενα προιον και στο κανει καλοκαιρινο τοτε καλυπτεται απο εγγυηση-αντικατασταση. Θα με ενδιεφερε πολυ να το εχω μπροστα μου να παω αυριο να αλλαξω 1 τηλεοραση (τις γρατζουνισε το πανελ η γατα μου) και 1 κινητο τηλεφωνο (το εσπασε το ανιψιος μου).

 

Πιστευω να συμφωνουμε οτι δεν διαφερει παρα πολυ η περιπτωση "μπηκε ζουζουνι στο πανελ και ζωγραφισε σχεδια", ως προς την καλυψη απο εγγυηση, so εφοσον καλυπτεται νομικα απο εγγυηση please κανε τον κοπο και κοπυ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι χαλάτε το post με αψιμαχίες..  στο ποιος εχει δίκιο για θέματα εγγυήσεων .. 
Το θέμα μας δεν ειναι αυτο..αλλα να μου πεί κάποιος (οπως ο   barca10 και τον ευχαριστώ) τι μπορώ να κάνω γι αυτο.. 
Με κάποιοες ρυθμίσεις στο RGB ισως μπορω?
..

Υ.Γ. Μπορεί να στο περάσει στην εγγύηση σαν αστοχία υλικού..!! κακη εφαρμογή ζελατίνας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Dell φέρθηκε άψογα στην αντικατάσταση της οθόνης μου. Σε λιγότερο από 24 ώρες είχα την κανούρια στα χέρια μου. Επειδή εδώ στην Αθήνα δεν έχω άλλη οθόνη σκέφτηκα σοβαρά να αγοράσω μία μικρότερη καινούρια για να την χρησιμοποιώ εως ότου έρθει η αντικαταστάτρια επειδή χρειάζομαι καθημερινά υπολογιστή για τις δουλειές μου.

 

Όσον αφορά το ζιζάνιο δεν νομίζω ότι άλλες εταιρείες θα το δέχονταν στην εγγύηση. Είναι στην ευχέρια της πολιτικής της κάθε εταιρείας. Έχω εμπλακεί πολλές φορές με service συσκευών, τέτοια συμπεριφορά πουθενά,

 

@vkarfis τι manufacture date λέει η οθόνη από πίσω και τι Rev. είναι;

 

Επίσης, στους υπόλοιπους που έχουν την ίδια οθόνη, όταν βάζεται movie preset "μπλεδίζει" και εσάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

 

Επίσης, στους υπόλοιπους που έχουν την ίδια οθόνη, όταν βάζεται movie preset "μπλεδίζει" και εσάς;

 

Ναι, εμένα τουλάχιστον μπλεδίζει. Αλλά προσωπικά δε μ ενοχλεί μιας και χρησιμοποιώ αποκλειστικά custom preset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Dell φέρθηκε άψογα στην αντικατάσταση της οθόνης μου. Σε λιγότερο από 24 ώρες είχα την κανούρια στα χέρια μου. Επειδή εδώ στην Αθήνα δεν έχω άλλη οθόνη σκέφτηκα σοβαρά να αγοράσω μία μικρότερη καινούρια για να την χρησιμοποιώ εως ότου έρθει η αντικαταστάτρια επειδή χρειάζομαι καθημερινά υπολογιστή για τις δουλειές μου.

 

Όσον αφορά το ζιζάνιο δεν νομίζω ότι άλλες εταιρείες θα το δέχονταν στην εγγύηση. Είναι στην ευχέρια της πολιτικής της κάθε εταιρείας. Έχω εμπλακεί πολλές φορές με service συσκευών, τέτοια συμπεριφορά πουθενά,

 

@vkarfis τι manufacture date λέει η οθόνη από πίσω και τι Rev. είναι;

 

Επίσης, στους υπόλοιπους που έχουν την ίδια οθόνη, όταν βάζεται movie preset "μπλεδίζει" και εσάς;

Rev. 00 ειναι..

αφου μπλεδιζει και σε αλλους οκ.. θα το αφησω στο custom preset(στις ρυθμισεις που θέλω). και θα το αλλάζω στο GAME oταν παίζω κανα παιχνίδι...

 

Αυτο που συμβαίνει ειναι οτι οσο πιο πολυ ασχολησε με κάτι πιστεύοντας οτι κατι δεν δουλεύει σωστα ολο προβλήματα θα βρίσκεις

και ας μην υπάρχουν..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...