Προς το περιεχόμενο

Dell U2412M


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 662
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο ευγενέστατος τυπάς στο τηλέφωνο μου είπε πως θα μου φέρουνε την οθόνη και εγώ θα τους δώσω την παλιά. Βέβαια στο
e-mail που μου έστειλαν λένε ότι μπορεί να έρθει και άλλη μέρα συνεργάτης να την πάρει.
Επίσης, μου είπε κιολας να ελέγξω τι έξαρτηματα έχει μέσα το κουτί που θα μου φέρουν ώστε ότι δώσω να πάρω. Επίσης, μου ανέφερε
ότι και να μην είχα το κουτί δεν θα ήταν πρόβλημα.
Γενικά με την ποιότητα της οθόνης είμαι υπερευχαριστημένος, και την πήρα 215€ (πριν 1+ χρόνο)  από msystems, και όχι 260€ που την βλέπω τώρα. Τώρα είμια ευχαριστημένος και με το support τους!

Υ.Γ. Περμένω να δω τι θα γίνει και με το σκουλίκι του από πάνω που το σκότωσε και ήταν μέσα στην οθόνη τελικά!!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές επικοινώνησα με την DELL τους εστειλα μια φωτο απο τον εισβολέα και μου είπαν οτι θα  στείλουν άμεσα άλλη χωρις καμία επιβάρυνση.. Μονο που κατα πάσα πιθανότητα θα είναι ανακατασκευασμένη, επειδή την έχω απο το Νοέμβριο του 11...
Mου είπε επίσης να την τσεκάρω κατα την παραλαβή αν ειναι ok ..
ελπίζω να μην έχω κάποιο θέμα με την ανακατασκευασμένη.....??!!
Κρίμα για ένα μυγάκι να αλλάξω το monitor το οποιο δουλεύει άψογα.. τυχερός όποιος το πάρει.. μια αλλαγη μεμβράνης και είναι καινούργιο.Για την ακρίβεια  ξενέρωσα που θα δωσω την οθονη για μια ανακατασκευασμενη.. Ας εφτιαχναν την ιδια και ας εμενα 20 μερες χωρις μονιτορ..!!

Βέβαια ολο αυτό γίνετε για την δική μου άμεση εξυπηρέτηση

 

Υ.Γ. ο τεχνικός έπαθε πλάκα με το που του εξήγησα  τί εγινε.. πρώτη φορά στα χρονικά συνέβη κατι τέτοιο μου είπε...Δεν το πίστευε!!!
Απο εξυπηρέτηση... ΑΨΟΓΟΙ όπως άλλη μια φορα που τους είχα χρειαστει για ένα laptop…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αποκλείεται να πέσεις σε κομμάτι με μικροπροβληματάκια, όπως backlight bleeding.

 

Αυτό όμως δεν ισχύει μόνο για τα refurbished, αλλά και με τα καινούρια.

 

Σε κάθε περίπτωση, αν όντως υπάρχει κάποιο πρόβλημα, πάντα μπορείς να την αλλάξεις εκ νέου μέχρι να πέσεις σε κάτι που σε καλύπτει.

 

Μην εκλάβεις τα παραπάνω ως κάτι που είναι σίγουρο να σου συμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, εμένα μου ήρθε χθες η νέα οθόνη. Πάρα πολύ γρήγορα, την επόμενη ημέρα.

 

Αυτό που παρατήρησα με το που την άνοιξα είναι ότι νομίζω ότι κάποια χρώματα μου τα δείχνει διαφορετικά απ' ότι αυτή που είχα.

Για παράδειγμα το ανοιχτό γκρι,μπεζ,κιτρινο μου φαίνεται πως τα δείχνει πολύ πιο «ανοιχτά(-ζωηρά ;)».

Φυσικά μπορεί να ναι και η ιδέα μου αλλά είμαι σίγουρος πως τα χρώματα είναι διαφορετικά με αυτήν που έδωσα. (μπορεί να ήταν «λάθος» τα χρώματα στην προηγούμενη οθόνη μου και να μου φαίνονται περίεργα σε αυτήν.)

 

Από πλευράς ρυθμίσεων, την οθόνη την είχα πάντα στο default (75%-75%), δεν είχα πειράξει τίποτα. 

Στον υπολογιστή οι ρυθμίσεις είναι εντάξει. Πέρασα και drivers αλλά δεν νομίζω πως χρειαζόνταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς, δεν έχουν καεί τα μάτια σου με τη φωτεινότητα στο 75;

 

Κατά δεύτερον, τσέκαρε σε ποιο Preset είναι αυτή που έχεις τώρα, μήπως είναι διαφορετικό από εκείνο που είχες στην προηγούμενη. Όπως και να 'χει δεν είναι παράλογο να υπάρχει κάποια διαφορά στη χρωματική απόδοση, αν και δε θα 'πρεπε να είναι τόσο ευδιάκριτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς, δεν έχουν καεί τα μάτια σου με τη φωτεινότητα στο 75;

 

Κατά δεύτερον, τσέκαρε σε ποιο Preset είναι αυτή που έχεις τώρα, μήπως είναι διαφορετικό από εκείνο που είχες στην προηγούμενη. Όπως και να 'χει δεν είναι παράλογο να υπάρχει κάποια διαφορά στη χρωματική απόδοση, αν και δε θα 'πρεπε να είναι τόσο ευδιάκριτη.

 

Πάντα στο 75 την είχα. Δεν είχα πρόβλημα με την προηγούμενη. Επειδή δουλεύω και στο photoshop κλπ θέλω να έχω καλή «ποιότητα»..

 

Στο standard την είχα πάντ στο preset modes. 

 

Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως αυτή είναι ανακατασκευασμένη από κάποιο πρόβλημα στα χρώματα και δεν έχει επιδιορθωθεί πλήρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...