Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 3/14/2018 στις 4:18 ΠΜ, Lanc3r είπε

Παιδιά έκανα ενα λάθος και χρειάζομαι βοήθεια.
Διέργαψα το ένα από τα δύο Friend List Titles μεσω του FBI.
Έκτοτε δεν μπορώ να μπώ στo Friend list. Βγάζει μήνυμα

An exception occured.

Processor: ARM11 (core 0)

Exception type: prefetch abort (svcBreak)

Current process: menu(0004003000009802)


Αλλά και γενικά δεν μπορώ να μπώ σε online ουτε στο Mario Kart 7 για παράδειγμα.

Πως πρέπει να προχωρήσω αν γνωρίζει κανείς????

Βλεπε εδω μηπως σε βοηθησει...

https://gbatemp.net/threads/friends-list-freezing.371032/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 λεπτά πριν, Mazinga είπε

Βλεπε εδω μηπως σε βοηθησει...

https://gbatemp.net/threads/friends-list-freezing.371032/

Αδερφέ ευχαριστώ πολύ. Με παρότρυναν να μπω στο recovery mode και να κάνω update. Πράγμα το οποίο δούλεψε. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

στο freeshop εχει καιρο να ανεβουν καινουργιοι τιτλοι.οπωςto steemworld dig 2 mario top 100.η μηπως το δικο μου δε κατεβαζει καινουργια keys.το τελευταιο ππου μου βγαζει ειναι το 80s overdrive

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά έχω 1 3ds old στην 11.6.0-39Ε ΜΕ cfw a9lh  ΜΕ LUMA 7.0.1 Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΆΝΕΙ update στο Luna μπορώ να εχω μια βοηθεια

Επεξ/σία από Ram1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα! Εχω το New 3DS XL με 11.6 και Homebrew Launcer v2.0 Alpha (δεν εχω custom firmware) και μπαινω μέσω του Freakyfarms Deluxe.Ενω οι emulators παιζουν κανονικα, οποτε βγαινω απο αυτους, κρασαρει με μια κοκκινη οθονη στην κάτω μερια και δεν επιστρεφει στο Homebrew Launcer. Τι εχω κανει λαθος?

Επεξ/σία από manousos82003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παίδες .. Σκέφτομαι να αγοράσω από το Κωτσόβολο το  2ds ή το n2ds xl και με το ξεπακετάρισμα να ασχοληθώ έπειτα  για  cfw .. Μήπως γνωρίζετε τι firmware μπορεί να έχουν ? Και αν θα χρειαστεί να προβώ σε αγορά flashcard για να περάσω cfw!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1 το n2ds xl πάρε

2 ο πιο απλός τρόπος είναι μία φθηνή flashcard από το aliexpress  5-6 e (fake είναι αλλά κάνουν μια χαρά την δουλειά τους)

3. εδώ θα βρεις ό,τι θες για το hacking

Επεξ/σία από Daredevil
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Daredevil είπε

1 το n2ds xl πάρε

2 ο πιο απλός τρόπος είναι μία φθηνή flashcard από το aliexpress  5-6 e (fake είναι αλλά κάνουν μια χαρά την δουλειά τους)

3. εδώ θα βρεις ό,τι θες για το hacking

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση.. Ωραίο το xl αλλά το απλό πιστεύω είναι πιο ξεκούραστο στο κράτημα και πιο ελαφρύ και πιο φτηνό.. θα δείξει.. 

Τώρα περί κάρτας απο Ali δεν έχω αγοράσει ποτέ μου.. Αλλα έχω PayPal και μπορώ να αγοράσω από άλλα καταστήματα εκτός Ελλάδος .. Από Ελλάδα παίζει κάτι φτηνό σε κάρτα? 

 

Για hacking διάβασα αρκετά, αλλα δυστυχώς παίζει μεγάλο ρόλο τι firmware θα έχουμε.. θέλει προσοχή και καλό διάβασμα.. Καμιά σχέση με τη hacking σκηνή του ps3 που ασχολούμουν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση.. Ωραίο το xl αλλά το απλό πιστεύω είναι πιο ξεκούραστο στο κράτημα και πιο ελαφρύ και πιο φτηνό.. θα δείξει.. 

Τώρα περί κάρτας απο Ali δεν έχω αγοράσει ποτέ μου.. Αλλα έχω PayPal και μπορώ να αγοράσω από άλλα καταστήματα εκτός Ελλάδος .. Από Ελλάδα παίζει κάτι φτηνό σε κάρτα? 

Για hacking διάβασα αρκετά, αλλα δυστυχώς παίζει μεγάλο ρόλο τι firmware θα έχουμε.. θέλει προσοχή και καλό διάβασμα.. Καμιά σχέση με τη hacking σκηνή του ps3 που ασχολούμουν.. 

τα new παίζουν 1-2 παιχνίδια επιπλέον + μπορείς να έχεις και καλό snes emu  μετά to cfw me vc injection 

Δες και ebay αν θες paypal, Eλλαδα πρέπει να έχουν κοντά στο 20ε.

Με την κάρτα δεν έχει σημασία το firmware και είναι σχετικά απλή διαδικασία.

Επεξ/σία από Daredevil
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2018 στις 9:43 ΜΜ, vagosvts7 είπε

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση.. Ωραίο το xl αλλά το απλό πιστεύω είναι πιο ξεκούραστο στο κράτημα και πιο ελαφρύ και πιο φτηνό.. θα δείξει.. 

Τώρα περί κάρτας απο Ali δεν έχω αγοράσει ποτέ μου.. Αλλα έχω PayPal και μπορώ να αγοράσω από άλλα καταστήματα εκτός Ελλάδος .. Από Ελλάδα παίζει κάτι φτηνό σε κάρτα? 

Για hacking διάβασα αρκετά, αλλα δυστυχώς παίζει μεγάλο ρόλο τι firmware θα έχουμε.. θέλει προσοχή και καλό διάβασμα.. Καμιά σχέση με τη hacking σκηνή του ps3 που ασχολούμουν.. 

Το κανονικό 2ds είναι ότι πιο βολικό σε φορητή κονσόλα γενικά και πολύ φτηνό.Και για το firmware νομίζω είναι κάτω από 11.3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Solatorobo είπε

Το κανονικό 2ds είναι ότι πιο βολικό σε φορητή κονσόλα γενικά και πολύ φτηνό.Και για το firmware νομίζω είναι κάτω από 11.3.

Ευχαριστώ φίλε .. Και εγώ  προς τα εκεί έχω καταλήξει .. Αν είναι και κάτω από 11.3  ταμάμ  θα μου κάτσει , δεν θα χρειαστώ να πάρω flachcard..

Έχω όμως μια  απορία .. Από τη μάνα της  η συσκευή έχει 4gb sd.. Εγώ όταν το πάρω σκέφτομαι να την βγάλω κατευθείαν και να βάλω μια 64gb class10  που έχω και μετά να ψαχτώ για  cfw..

Δεν υπάρχει θέμα που δεν θα χρησιμοποιήσω καθόλου την δικιά του sd για αρχή ?

Σκέφτομαι να πάρω το 2ds με το Mario kart  που παίζει στην αγορά ..

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Ευχαριστώ φίλε .. Και εγώ  προς τα εκεί έχω καταλήξει .. Αν είναι και κάτω από 11.3  ταμάμ  θα μου κάτσει , δεν θα χρειαστώ να πάρω flachcard..

Έχω όμως μια  απορία .. Από τη μάνα της  η συσκευή έχει 4gb sd.. Εγώ όταν το πάρω σκέφτομαι να την βγάλω κατευθείαν και να βάλω μια 64gb class10  που έχω και μετά να ψαχτώ για  cfw..

Δεν υπάρχει θέμα που δεν θα χρησιμοποιήσω καθόλου την δικιά του sd για αρχή ?

Σκέφτομαι να πάρω το 2ds με το Mario kart  που παίζει στην αγορά ..

Όχι δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο θέμα.Αρκεί να την κάνεις φορμάτ πριν τη χρησιμοποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι με καποιο εργαλειο να βεβαιωθειτε οτι μια τοσο μεγαλη καρτα ειναι σε καλη κατασταση (χρειαζεται κανα 5 ωρο) αλλα ειναι απαραιτητο για παν ενδεχομενο και ιδιαιτερα για HBrew.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...