Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, postfire είπε

den το ανοιξα ακομα το 2ds

Ωραία... Λογικά έχει 11.2 η 11.3 firmware που μπορείς να το χακαρεις μόνος σου χωρίς flash card...

Ξεκινάς από εδώ από 9 έως 11.3 firmware  https://3ds.hacks.guide/homebrew-launcher-(soundhax)

14 ώρες πριν, Daredevil είπε

τι firmware έχεις? έχεις κάποια κάρτα ή 2ο Hackarισμένο 2ds/3ds?

Αν εχουμε ειδή ενα χακαρισμενο 3ds , μπορούνε να χακαρουμε οποιαδήποτε 3dsxl 2dsxl κονσολα ανεξαρτήτου firmware έπειτα? Δεν το γνώριζα αυτο ..

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, postfire said:

δεν βγαζω ακρη ρε γαμωτο

Κάτω κάτω γράφει Get Started. 

Γενικά η λογική του οδηγού είναι να διαβάζεις ολόκληρη την σελίδα πριν προχωρήσεις στην επόμενη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Ωραία... Λογικά έχει 11.2 η 11.3 firmware που μπορείς να το χακαρεις μόνος σου χωρίς flash card...

Ξεκινάς από εδώ από 9 έως 11.3 firmware  https://3ds.hacks.guide/homebrew-launcher-(soundhax)

Αν εχουμε ειδή ενα χακαρισμενα 3ds , μπορούνε να χακαρουμε οποιαδήποτε 3dsxl 2dsxl κονσολα ανεξαρτήτου firmware έπειτα? Δεν το γνώριζα αυτο ..

ναι με οποιαδήποτε flashcard όχι μόνο με αυτές που είναι συμβατές με το firmware του 3δσ που θές να κάνεις Hack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, naruto14 said:

Μια γρήγορη ερώτηση γιατί δεν με παίρνει ο χρόνος να ψάξω παραπάνω αυτή τη στιγμή. Το 2DS που έχει ο κωτσόβολος μπορεί να χακαριστεί κανονικά χωρίς θέμα?

https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/dsi-3ds/konsola-dsi-3ds/170312-nintendo-κονσόλα-2ds-white/red-%26-new-super-mario-bros.2-special-edition#homepage+

Πρόλαβες κομμάτι; Γιατί εγώ το έκλεισα, είχα και κουπόνι -20€ και μου το ακύρωσαν κατά της 6 το απόγευμα.. -_- 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα το 2ds που πήρα σήμερα. Μου ζητάει Internet settings. Αν το συνδέσω θα κάνει αυτόματα update firmware? 

Μπορώ να το παρακαμψω? Θέλω να ασχοληθούν λίγο οι μικρές να τους περάσει η κάψα και μετά ψαχνομαι για το hack. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JohnVani18 είπε

Πρόλαβες κομμάτι; Γιατί εγώ το έκλεισα, είχα και κουπόνι -20€ και μου το ακύρωσαν κατά της 6 το απόγευμα.. -_- 

Ήμουν έτοιμος να πάω το απόγευμα αλλά είδα ότι αφαιρέθηκε από το site οπότε δεν πήγα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Έχω το παλιό 3ds στην εκδοση 11.6 και θέλω να το χακαρω, και η απορία μου είναι η εξής:

Απο οτι καταλαβαίνω ο μόνος τρόπος να το καταφέρω είναι με flashcard. Ευτυχώς εχω (dstwo) , η απορία μου όμως είναι αν της βάλω μια αλλη sd μόνο για να χακαρω το 3ds και μετά ξαναβάλω την παλιά μου sd (με nds roms και emulators) θα λειτουργεί κανονικά; Εαν όχι υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που μπορώ να δοκιμάσω; Συγνώμη για το πρήξιμο αλλά δεν βρήκα κάποια απάντηση σε αυτό το ερώτημα στον επίσημο οδηγό! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Tony Cool είπε

Καλημέρα σε όλους! Έχω το παλιό 3ds στην εκδοση 11.6 και θέλω να το χακαρω, και η απορία μου είναι η εξής:

Απο οτι καταλαβαίνω ο μόνος τρόπος να το καταφέρω είναι με flashcard. Ευτυχώς εχω (dstwo) , η απορία μου όμως είναι αν της βάλω μια αλλη sd μόνο για να χακαρω το 3ds και μετά ξαναβάλω την παλιά μου sd (με nds roms και emulators) θα λειτουργεί κανονικά; Εαν όχι υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που μπορώ να δοκιμάσω; Συγνώμη για το πρήξιμο αλλά δεν βρήκα κάποια απάντηση σε αυτό το ερώτημα στον επίσημο οδηγό! 

 

Δεν νομίζω ότι η dstwo υποστηρίζει το hack, αλλά γενικά περνάς άλλο firmware στην κάρτα για να κάνεις το Hack και μετά για να λειτουργήσει πάλι  πρέπει να επαναφέρεις το προηγούμενο firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, postfire είπε

εχω το 2ds τι καρτα θα χρειαστω για το χακ και γενικα τι καρτα χρειαζομαι για να περναω τα παιχνιδια?

Ομοιως το πηρα και εγω χτες . Εχει 11.1. νομιζω? Ακουλουθω τον οδηγο στο βιντεο της προηγουμενης σελιδας? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Daredevil είπε

ok man 

να ρωτησω αυτη θα ειναι για τα παιχνιδια μετα σωστα?κανουν ολες εσυ ποια προτεινεις?

τωρα για να περασω το χακ θελει την sd card που περιεχει μεσα η συσκευσια lexar 4gb?

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...