Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μια ερωτηση επειδη εχω και πολυ καιρο να ασχοληθω! Εχω ενα new 3ds χακαρισμενο με luma + freeshop, θελω να βγαλω το nintendo id για να το πουλησω που αν θυμαμαι καλα αυτο γινεται με φορματ. Το luma και το freeshop θα χαθουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, xaralas είπε

Παιδια μια ερωτηση επειδη εχω και πολυ καιρο να ασχοληθω! Εχω ενα new 3ds χακαρισμενο με luma + freeshop, θελω να βγαλω το nintendo id για να το πουλησω που αν θυμαμαι καλα αυτο γινεται με φορματ. Το luma και το freeshop θα χαθουν;

Ναι αλλα εαν θες να αφαιρεσεις ενα nintendo id νομιζω οτι μπορεις να το κανεις και μεσω του χακ. Απο την αλλη εαν θελεις να φορμαρεις το μηχανημα καλυτερα να αφαιρεσεις πρωτα  τις χακιες για καλο και κακο,μη σου τυχει κατι. Μετα μετρα και το πως εκανες την χακια, ποιες εκδοσεις FW κλπ κλπ. Kανε καλυτερα τον κοπο να το ψαξεις για να μην μπρικαρεις τιποτα. Γραψε εαν θες λεπτομεριες, τι μηχανημα ειναι, ποια εκδοση λογισμικου, κλπ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Mazinga είπε

Ναι αλλα εαν θες να αφαιρεσεις ενα nintendo id νομιζω οτι μπορεις να το κανεις και μεσω του χακ. Απο την αλλη εαν θελεις να φορμαρεις το μηχανημα καλυτερα να αφαιρεσεις πρωτα  τις χακιες για καλο και κακο,μη σου τυχει κατι. Μετα μετρα και το πως εκανες την χακια, ποιες εκδοσεις FW κλπ κλπ. Kανε καλυτερα τον κοπο να το ψαξεις για να μην μπρικαρεις τιποτα. Γραψε εαν θες λεπτομεριες, τι μηχανημα ειναι, ποια εκδοση λογισμικου, κλπ.

Ειναι το new 3ds το απλο με εκδοση 11.4 αν θυμαμαι καλα. Απλα οταν πηγα να σβησω το Nintendo ID θελει λεει να κανω update πρωτα. Γινεται μεσω του χακ; Αυτο θα ηταν το ιδανικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά είχα χακαρει πριν 2 χρόνια το 3ds μου με a9lh έχω και luma , αν κάνω update που μου βγάζει για το 3ds version θα έχω θέμα ,?? Διότι θέλω να παίξω λίγο όνλαιν , επίσης πρέπει να κάνω update και το Luna ? Δεν ξέρω αν γίνεται ota και αν ναι τι να κάνω πρώτα update ? Και κάτι τελευταίο μπορώ με το χακαρισμενο μου 3ds να χακαρω κάποιο άλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Καλησπέρα παιδιά είχα χακαρει πριν 2 χρόνια το 3ds μου με a9lh έχω και luma , αν κάνω update που μου βγάζει για το 3ds version θα έχω θέμα ,?? Διότι θέλω να παίξω λίγο όνλαιν , επίσης πρέπει να κάνω update και το Luna ? Δεν ξέρω αν γίνεται ota και αν ναι τι να κάνω πρώτα update ? Και κάτι τελευταίο μπορώ με το χακαρισμενο μου 3ds να χακαρω κάποιο άλλο ?

Πηγαινε στον οδηγο, και διαβασε εκει την κατασταση. Εχει πληρη παρουσιαση του τι κανεις με τι και πως. Στο γραφω για ι ειναι οτι πιο πληρες, για να μην εχεις ενδιαμεσους "φωστήρες" μεταξυ της καταστασεως του μηχανηματος σου και του τι γινεται σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mazinga είπε

Πηγαινε στον οδηγο, και διαβασε εκει την κατασταση. Εχει πληρη παρουσιαση του τι κανεις με τι και πως. Στο γραφω για ι ειναι οτι πιο πληρες, για να μην εχεις ενδιαμεσους "φωστήρες" μεταξυ της καταστασεως του μηχανηματος σου και του τι γινεται σημερα.

Ευχαριστώ πολύ απλά υπέθεσα μήπως δεν είναι updated ο οδηγός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες ένας φίλος  μου έδωσε ένα 3ds με firmware 4.3.0-4E.. Να το hackaρω με shoundhax  και μετά να το κάνω update σε 11.6 έπειτα ή να το αφήσω έτσι και να το δώσω.. Εγώ έχω το 2ds με cfw.. 

 

 edit : Δεν άντεξα τελικά το χάκαρα ..

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο μεταξύ σήμερα μου ζήτησε update system  αλλά δεν την έκανα  την ενημέρωση ..Αν και από ότι  ξέρω δεν χάνετε  το hack ..

edit : Έκανα το Update σε 11.7 ..Όλα καλά ..

 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2018 στις 3:36 ΜΜ, sils είπε

Παιδια μου ηρθε ενα μηχανημα με 11.70.40 μαλλον το τελευταιο firmware μπορω να το χακαρω κανονικα με ntr boot ετσι δεν ειναι?

Oχι ακόμα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/6/2018 στις 4:15 ΜΜ, sils είπε

Εχω ξεκλειδώσει πανω απο 15 new 3dsxl φιλων κ γνωστων και ουτε μοα φορα δεν μου έπεσα ενα με dual ips screens na δω την διαφορα

Εφερε το Public καποτε μια παρτιδα απο αυτα......

zo7znm.jpg

10cm03q.jpg

euionp.jpg

Επεξ/σία από manousos82003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...