Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα τον οδηγό φίλε μου , να μπω στο πνεύμα του 3ds hacking  .. Θα  πάω σύμφωνα με τον οδηγό αλλά και με αυτό το βίντεο που βασίζετε σε αυτόν  τον οδηγό και σου έχει και έτοιμα τα αρχεία ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Και ο οδηγός σου δίνει τα αρχεία. :P

Εννοείτε ότι μου τα δίνει,το πρόσεξα ... Αλλά αυτός εδώ ο οδηγός είναι πιο ετοιματζιδικός , τεμπέλικός :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν περνάμε ΠΟΤΕ hacks, cfw's, custom roms κλπ σε κονσόλες/κινητά/υπολογιστές ακολουθώντας οδηγίες σε βίντεο. Το κάνουμε ΠΑΝΤΑ από έγκυρα sites που έχουν τις οδηγίες γραπτώς βήμα-βήμα για δύο πάρα πολύ βασικούς λόγους:

1) Τα βίντεο δεν είναι ποτέ τόσο ενημερωμένα όσο είναι οι γραπτές οδηγίες.

2) Στο κείμενο κάνεις πολύ πιο εύκολα backtrack αν θες να ψάξεις κάτι πιο πίσω από το να βρεις το ακριβές δευτερόλεπτο στο βίντεο.

Τουλάχιστον μην παραπονιέστε μετά για bricks και τα συναφή.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι είναι σωστή η άποψη και δεχτή που λέτε και εν μέρη συμφωνώ αλλά ..Πρώτον αυτό το βίντεο που παραθεσα πάει σύμφωνα με όσα γράφει το site που μου προτείνατε https://3ds.hacks.guide Δ εύτερον στο βίντεο μόνο τα σχόλια αν κοιτάξουμε φαίνεται ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. Τρίτον ο οδηγός είναι στα αγγλικά και κάποιος μπορεί να δυσκολευτεί, δεν το κατέχει και να μπερδευτεί.. Ενώ με το βίντεο θα πάει κατά γράμμα με αυτό που βλέπει και όχι με αυτό που θα διαβάσει, που υπάρχει και το ενδεχόμενο να μπερδευτεί γιατί δεν κατανοεί σωστά τα γραπτό λόγο που είναι σε ξένη γλώσσα.. Ναι υπάρχει και το translate αλλά, εκεί μπορεί να κάνεις πιο εύκολα λάθη γιατί μπερδεύεται η μετάφραση στους όρους.. Μακάρι να υπήρχε ένας Ελληνικός οδηγός εδώ και να τον τιμήσουμε και με το παραπάνω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά πέρασα τελικά cfw  με τις  οδηγίες που παραθέσατε και με αυτά τα  αρχεία που έχουν στο site  , συν ότι έριχνα και κρυφές ματιές  στο  βιντεάκι ..Τεσπα πέρασα fbi , luma , freeshop  , κτλ   και κατέβασα και μερικά παιχνιδάκια να τα  δοκιμάσω ..Όλα καλά λοιπόν ..

Αλλά στο luma όταν μπαίνω μου βγάζει το παρακάτω :

20180428_190747.jpg

 

edit : 1)Θα έχω κάποιο θέμα αν το αφήσω έτσι ?

          2)Kαι από τι πρόσεξα ότι χωρίς την sd δεν ανοίγει το 2ds ενώ πριν περάσω το cfw άνοιγε ..

           3)Μπορώ να παίξω και παιχνίδια του ds με κάποιο emulator  και να περνάω τις rom εγώ χειροκίνητα στην sd ?

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Ο οδηγός δεν λέει τι να κάνεις; :/
2) Δεν έκανες αυτό που λέει με το fbi να κάνεις copy τα αρχεία του luma3ds;  

"Section VI - CTRNAND Luma3DS"

 

3) Κάτι υπάρχει αλλά δεν νομίζω να μπορείς ακόμη να το χρησιμοποιήσεις όπως θες, τουλάχιστον όχι για πολλά games. (υπάρχει περίπτωση και να κάνω λάθος)

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

1) Ο οδηγός δεν λέει τι να κάνεις; :/
2) Δεν έκανες αυτό που λέει με το fbi να κάνεις copy τα αρχεία του luma3ds;  

"Section VI - CTRNAND Luma3DS"

3) Κάτι υπάρχει αλλά δεν νομίζω να μπορείς ακόμη να το χρησιμοποιήσεις όπως θες, τουλάχιστον όχι για πολλά games. (υπάρχει περίπτωση και να κάνω λάθος)

Ο οδηγός έχει παρακλάδια και εκεί μπορεί κάτι να αμέλησα.. Αν και αυτό μου το πέταξε(τα κόκκινα γράμματα) όταν έκανα install stable version.. Για το fbi δεν θυμάμαι να έκανα αυτό που λες φίλε.. Μπορώ να το κάνω τώρα? Είναι απαραίτητο? Πάντως λειτουργικό είναι μέχρι στιγμής το cfw κάνει αυτά που θέλω με μόνο παραφωνία ότι όταν πάω να περάσω θέμα τρώει σκάλωμα το 2ds και μου πετάει κάτι για currently dumb νομίζω να κάνω save η να κάνω τερματισμό το 2ds..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαραίτητο δεν είναι τρομερά, απλά θα μπορείς να κάνεις boot και χωρίς sd card, εγώ δεν το έχω κάνει.

Ναι μπορείς να το κάνεις και τώρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Απαραίτητο δεν είναι τρομερά, απλά θα μπορείς να κάνεις boot και χωρίς sd card, εγώ δεν το έχω κάνει.

Ναι μπορείς να το κάνεις και τώρα.

Ευχαριστώ φίλε για τις συμβουλές ..

Κάποια στιγμή δλδ πρέπει από A9LH να πάω σε B9S για να παίρνω ενημερώσεις από το luma ..

To έφτιαξα τελικά με το θέμα που κράσαρε το Anemone theme manager .. Πήγα για πρώτη φορά και άλλαξα μαμά  θέμα από  το  change theme της κονσόλας και τώρα πιάνει και η custom εφαρμογή χωρίς να κρασάρει και μπορώ να  βάλω ότι Theme  θέλω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην προηγούμενη εικόνα που ανέβασα από το Luma update τι είναι αυτά τα κόκκινα γράμματα που μου λέει ? Νομίζω ότι  αυτό μου λέει , αν και δεν είμαι και σίγουρος  .. Πρώτη φορά παιρνάω cfw σε κονσόλα της Ninty ,  σιγά σιγά  μπαίνω στο πνεύμα ..

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sighax λέει ότι έχεις, όχι a9lh. Επίσης το luma3ds από κάποια έκδοση και μετά δεν υποστηρίζει το a9lh.

 

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/4/2018 στις 10:04 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Sighax λέει ότι έχεις, όχι a9lh. Επίσης το luma3ds από κάποια έκδοση και μετά δεν υποστηρίζει το a9lh.

https://3ds.hacks.guide/homebrew-launcher-(soundhax) 

αυτόν τον οδηγό έκανα πάντως  4 .5 .6 . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...