Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/6/2018 στις 7:41 ΠΜ, manousos82003 είπε

Εφερε το Public καποτε μια παρτιδα απο αυτα......

zo7znm.jpg

10cm03q.jpg

euionp.jpg

Εχει όντως μεγαλη διαφορα?

Τι χρώμα ειναι?

Επεξ/σία από sils
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, sils είπε

Εχει όντως μεγαλη διαφορα?

Τι χρώμα ειναι?

Το πηρα πριν 1,5 χρονο. Ειναι το μπλε! Πλεον ολα ειναι ΤΝ-panel λογω κόστους......Πριν 2 μηνες ειχε τα ασπρα προσφορα ο Κωτσοβολος, μπορει και να ηταν IPS.... IPS ηταν οι πρωτες γενιες (μπλε, μαυρο, ασπρο)!

Το ΤΝ εχει μια ασπριλα (τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω :P ). Ειδικα αν το κοιτας στο πλαι δεν βλεπεις τιποτα (γι'αυτο εβαλα τις πλαγιες φωτο). Αν ειναι να στειλω ΤΝ panel απο 2DS που εχω διαθεσιμο...

If you taste IPS, you never go TN :D

Επεξ/σία από manousos82003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είχα πάρει το metallic red (έκδοση αμερικής) από ebay. Το είχα πληρώσει παραπάνω λόγω IPS και εντελώς mint κατάστασης.

Περιττώ να πω ότι το εκτίμησε και ο επόμενος ιδιοκτήτης του αυτό. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι σχετικό άσχετο με το θέμα;

Είχα ρωτήσει και στο θέμα για το 3DS.

Τι τιμή να κοιτάξω για ένα μεταχειρισμένο New 3DSXL; Στο άλλο θέμα μου είχαν πει 100-120€. Μόλις το είπα σε κάποιον σε αγγελία (του είπα 120€), μόνο που δε με έβρισε. 

Υπάρχει κάποιο κόστος για το σπάσιμο;

Τι τιμή να κοιτάω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
57 minutes ago, fytotech said:

Να ρωτήσω κάτι σχετικό άσχετο με το θέμα;

Είχα ρωτήσει και στο θέμα για το 3DS.

Τι τιμή να κοιτάξω για ένα μεταχειρισμένο New 3DSXL; Στο άλλο θέμα μου είχαν πει 100-120€. Μόλις το είπα σε κάποιον σε αγγελία (του είπα 120€), μόνο που δε με έβρισε. 

Υπάρχει κάποιο κόστος για το σπάσιμο;

Τι τιμή να κοιτάω;

Το σπάσιμο είναι τζάμπα, το κάνεις και μόνος σου. 

Καινούριο N3DSXL έχει 200-210 ευρώ από Ελλάδα, 180 από γερμανικό Amazon. Θεωρώ ότι 100 ευρώ για χρησιμοποιημένο είναι τίμια τιμή, άντε 120 άμα είναι στην πένα με το κουτάκι του και κανένα extra, case κλπ. 

Τι τιμές ζητάνε στις αγγελίες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το σπάσιμο είναι τζάμπα, το κάνεις και μόνος σου. 

Καινούριο N3DSXL έχει 200-210 ευρώ από Ελλάδα, 180 από γερμανικό Amazon. Θεωρώ ότι 100 ευρώ για χρησιμοποιημένο είναι τίμια τιμή, άντε 120 άμα είναι στην πένα με το κουτάκι του και κανένα extra, case κλπ. 

Τι τιμές ζητάνε στις αγγελίες; 

Ζητούσε κάποιος 160€, του είπα 120€ και μου είπε προτιμάει να το πετάξει. :(

Με βλέπω να παίρνω καινούργιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βρίσκεις και με 120 πενάτο, λίγη υπομονή χρειάζεται, το έχει κάνει ο κολλητός. Εγώ το πρώτο δικό μου το πούλησα 180 (καινούριο 220) και το δεύτερο 250 (όσο το είχα πάρει, συν σπάσιμο, screen protectors, 32gb μνήμη, IPS οθόνη). Οπότε όλα είναι σχετικά και ανάλογα του τι απαιτήσεις έχει ο καθένας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 hours ago, GeorgeMan said:

Βρίσκεις και με 120 πενάτο, λίγη υπομονή χρειάζεται, το έχει κάνει ο κολλητός. Εγώ το πρώτο δικό μου το πούλησα 180 (καινούριο 220) και το δεύτερο 250 (όσο το είχα πάρει, συν σπάσιμο, screen protectors, 32gb μνήμη, IPS οθόνη). Οπότε όλα είναι σχετικά και ανάλογα του τι απαιτήσεις έχει ο καθένας.

Πούλησες τις IPS οθόνες για 250 ευρώ, είναι και εντελώς διαφορετικό αυτό. Κι εγώ έχω πουλήσει μικρό N3DS για 160 ευρω με ένα κάρο έξτρα που κόστισαν 100 ευρω μόνα τους να αγοραστουν. Προφανώς και οι τιμές εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες. 

Λεμε για σκέτες κονσόλες όμως. 100 για N3DSXL σε καλή κατάσταση και 120 σε άριστη με το κουτάκι του είναι καλές τιμές. Ουτε ρίχνουν τον πωλητή, ούτε κλέβουν τον αγοραστή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συμφωνούμε. Προσωπικά ήθελα n3ds (όχι XL), κυρίως γιατί μου φαινόταν μεγάλο και βαρύ το XL, και ήμουν διατεθειμένος να πληρώσω κάτι παραπάνω. Αλλά έλα μου ντε που τη δεδομένη χρονική στιγμή που το ήθελα δεν υπήρχαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, fytotech είπε

Καλά τα λέτε αλλά πάλι 165€ λένε στις αγγελίες!

Αν το βρεις με IPS, θα εισαι αρχοντας! (Η πανω ειναι χρησιμη ως IPS, η κατω....δεν χαλασε και ο κοσμος :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, manousos82003 είπε

Αν το βρεις με IPS, θα εισαι αρχοντας! (Η πανω ειναι χρησιμη ως IPS, η κατω....δεν χαλασε και ο κοσμος :D )

Άσε. Πάλι έβαλε ένας με 165€. Θα βρω με 120€ που γράφετε εδώ και θα πανηγυρίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sils1977 είπε

Παρε το new2ds xl θα τοβρεις πολυ φτηνα και ισως ειναι καλύτερο απο το 3ds ασε που το παιρνεις καινούργιο 140

Είναι καλύτερο από το 3DS γιατί;

Σπάει το ίδιο εύκολα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...