Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πούμε εδώ ότι η ntrboot διαδικασία είναι ιδανική γιατί μετά σας μένει και μια DS flashcard για να παίζετε τα DS games σας. 

12 minutes ago, postfire said:

ok man 

να ρωτησω αυτη θα ειναι για τα παιχνιδια μετα σωστα?κανουν ολες εσυ ποια προτεινεις?

τωρα για να περασω το χακ θελει την sd card που περιεχει μεσα η συσκευσια lexar 4gb?

Με το ntrboot περνάς το χακ, μετά τα games τα βάζεις στην εσωτερικη microSD. Στην flashcard αν θες βάζεις games του DS. 

Επίσης κάνει όποια microSD θες, δεν είναι ανάγκη να βάλεις την μαμήσια. 

 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Να πούμε εδώ ότι η ntrboot διαδικασία είναι ιδανική γιατί μετά σας μένει και μια DS flashcard για να παίζετε τα DS games σας. 

Με το ntrboot περνάς το χακ, μετά τα games τα βάζεις στην εσωτερικη microSD. Στην flashcard αν θες βάζεις games του DS. 

Επίσης κάνει όποια microSD θες, δεν είναι ανάγκη να βάλεις την μαμήσια. 

sorry αλλα εχω ψιλομπερδευτει

για να παιζω τα 3ds παιχνιδια θελω μονο την sd card δεν ειναι απαραιτητο να παρω φλασκαρτ σωστα?

εχει μεσα μια lexar 4gb κανει και για να περασω το χακ και μετα για τα παιχνδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, postfire said:

sorry αλλα εχω ψιλομπερδευτει

για να παιζω τα 3ds παιχνιδια θελω μονο την sd card δεν ειναι απαραιτητο να παρω φλασκαρτ σωστα?

εχει μεσα μια lexar 4gb κανει και για να περασω το χακ και μετα για τα παιχνδια?

Επειδή δεν έχω κάνει ποτέ τον ntrboot τρόπο και μπορεί να κάνω λάθος, ας πει κάποιος που το έχει δοκιμάσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Επειδή δεν έχω κάνει ποτέ τον ntrboot τρόπο και μπορεί να κάνω λάθος, ας πει κάποιος που το έχει δοκιμάσει. 

ναι γιατι τα εχω ψιλομπερδεψει και μην κανω καμια λαλακια

ας μπορει καποιος να μας πει αναλαυτικα γιατι εχω μπερδευτει με το sd card και με την flashcard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, postfire είπε

sorry αλλα εχω ψιλομπερδευτει

για να παιζω τα 3ds παιχνιδια θελω μονο την sd card δεν ειναι απαραιτητο να παρω φλασκαρτ σωστα?

εχει μεσα μια lexar 4gb κανει και για να περασω το χακ και μετα για τα παιχνδια?

Απλό είναι, για εκδόσεις > 11.4<11.7 θες μία  φλασ κάρτα για να περάσεις το Hack την οποία μετά την κρατάς άμα θέλεις μόνο για οτιδήποτε σχετικό με ds , οτιδήποτε άλλο για 3ds πάει στη εσωτερική sd.

Για >=11.7 θες να έχεις αγορασμένο ένα από τα παρακάτω, κι όχι κάποια κάρτα (που θεωρητικά επειδή είναι το τελευταίο και μπορείς εύκολα να κάνεις update σε αυτό ,παραβλέπεις την flashcart )

https://3ds.hacks.guide/installing-boot9strap-(dsiware-game-injection-list)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Απλό είναι, για εκδόσεις > 11.4<11.7 θες μία  φλασ κάρτα για να περάσεις το Hack την οποία μετά την κρατάς άμα θέλεις μόνο για οτιδήποτε σχετικό με ds , οτιδήποτε άλλο για 3ds πάει στη εσωτερική sd.

Για >=11.7 θες να έχεις αγορασμένο ένα από τα παρακάτω, κι όχι κάποια κάρτα (που θεωρητικά επειδή είναι το τελευταίο και μπορείς εύκολα να κάνεις update σε αυτό ,παραβλέπεις την flashcart )

https://3ds.hacks.guide/installing-boot9strap-(dsiware-game-injection-list)

τνχ μαν!

αν καταλαβα καλα μεχρι 11.3 δεν θελω φλασ καρτα μονο την sd

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Daredevil είπε

σωστά!

Με αυτά που λέτε μου δημιουργήθηκε η απορία αν και δεν έκατσα ακόμα να διαβάσω αναλυτικά τον οδηγό, όταν πάρεις ενα 2DS με πχ. 11.1 που λέει ο postfire, τι είναι καλύτερο/σωστότερο?

Πρώτα update στην τελευταία έκδοση και μετά hack ή πρώτα ακολουθείς τον οδηγό και μετά κάνεις την όποια αναβάθμιση σου ζητήσει το σύστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, bad_freddy said:

Με αυτά που λέτε μου δημιουργήθηκε η απορία αν και δεν έκατσα ακόμα να διαβάσω αναλυτικά τον οδηγό, όταν πάρεις ενα 2DS με πχ. 11.1 που λέει ο postfire, τι είναι καλύτερο/σωστότερο?

Πρώτα update στην τελευταία έκδοση και μετά hack ή πρώτα ακολουθείς τον οδηγό και μετά κάνεις την όποια αναβάθμιση σου ζητήσει το σύστημα?

Οσο ανεβαίνεις πάνω από την 9.2.0 έκδοση, αφενός μειώνονται οι τρόποι που μπορείς να χακάρεις την κονσόλα, αφετέρου όσοι τρόποι απομένουν είναι δυσκολότεροι και πιο κοστοβόροι. 

Οπότε πρώτα χακ και μετα update. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Malthador είπε

Οσο ανεβαίνεις πάνω από την 9.2.0 έκδοση, αφενός μειώνονται οι τρόποι που μπορείς να χακάρεις την κονσόλα, αφετέρου όσοι τρόποι απομένουν είναι δυσκολότεροι και πιο κοστοβόροι. 

Οπότε πρώτα χακ και μετα update. 

ε οκ το1.99 που κάνει ένα dsiware δεν είναι τρελό κόστος, ούτε τα 7ε που κάνει μια r4. Ειδικά με την r4 σου μένει και για τα περί ds. Φυσικά το δωρεάν είναι πάντα δωρεάν ;) κι υπάρχει και το nds-bootstrap loader για ds, αν κι έχει θέμα με την συμβατότηα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μάλλον κάτι χάνω στη μετάφραση. Με 11.1 χρειάζεται να αγοράσω κάτι; Κι αν ναι, τι; Μπορεί να μου στείλει κάποιος ένα link; Κατά προτίμηση Ελλάδα. Μην περιμένω δέκα χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δωσε λιγες πληροφοριες για το χακ ρε daredevil αν δε σου κανει κοπο γτ ψιλοχαοθηκα για το 2DS εκδοση 11.1.0-34E τι μπορω να κανω;
τι πρεπει να αγορασω και τι διαδικασια ευχαριστω

 

Επεξ/σία από silero
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...