Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με γειά!

13 λεπτά πριν, silero είπε

δωσε λιγες πληροφοριες για το χακ ρε daredevil αν δε σου κανει κοπο γτ ψιλοχαοθηκα για το 2DS εκδοση 11.1.0-34E τι μπορω να κανω;
τι πρεπει να αγορασω και τι διαδικασια ευχαριστω

 

14 λεπτά πριν, fytotech είπε

Επειδή μάλλον κάτι χάνω στη μετάφραση. Με 11.1 χρειάζεται να αγοράσω κάτι; Κι αν ναι, τι; Μπορεί να μου στείλει κάποιος ένα link; Κατά προτίμηση Ελλάδα. Μην περιμένω δέκα χρόνια. 

για 11.1 δεν χρειάζεται να αγοράσεις κάτι, οδηγός με το τι και πως εδώ 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε μάγκες μια σελίδα πιο πριν είχα αναφέρει ότι  ως 11.3 firmware χακαρουμε χωρίς flash card.. 

Όλα τα 2ds έρχονται κάτω από 11.3 firmware.. 

Δεν ξέρω αν μερικές παρτίδες 3dsxl και. 2dsxl υπήρχαν με χαμηλότερο λογισμικό από 11.3.. 

Όσοι χτυπήσατε τα 2ds και στη προσφορά μάλιστα έχετε κάνει πάρα πολύ καλή αγορά συν ότι παίρνεις κονσόλα που ξέρεις ότι θα τη ξεπακεταρεις και θα τη hackαρεις χωρίς έξτρα εργαλεία...

Πρωτα κάνουμε το hack και μετά αναβάθμιση σε  11.7.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Daredevil είπε

Δεν νομίζω ότι η dstwo υποστηρίζει το hack, αλλά γενικά περνάς άλλο firmware στην κάρτα για να κάνεις το Hack και μετά για να λειτουργήσει πάλι  πρέπει να επαναφέρεις το προηγούμενο firmware.

Με πέθανες μάνα μου! Υποτίθεται οτι η dstwo ήταν η κορυφαία flashcard πριν βγουν αυτές με υποστήριξη 3ds games. Τέλος πάντων , αν υποθέσουμε οτι παίζει, η ερώτηση είναι η εξής : μπορω να βγαλω την sd που εχω τώρα στην flashcard, να βάλω μια άδεια να κάνω το χακαρισμα και μολις τελειώσω να ξαναβάλω την κανονική μου sd και να ειμαι κομπλέ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν παίζει ρόλο η sd άλλα το firmware της flashcart, δεν χρειάζεται να βάλεις καν sd card στην flash card μετά το flash της. Για να παίζει μετά όπως πριν πρέπει να την ξανακάνεις flash με το αρχικό firmware. Το ntrboot στην ουσία είναι ένα hardware bug που δίνει στην σεταρισμένη κάρτα με το B9SInstaller   bootrom access.

Η κάρτα σου δυστυχώς δεν είναι συμβατή 

ntrboot_checklist_2.png?width=934&height

The ultimate list of NTRBoot compatible flashcards

εγώ έκανα δουλειά με αυτή (ήταν και fake από ali)

Mot6k3L.png

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο σύντομες ερωτήσεις,

τι μέγεθος microsd προτείνετε?

Βλέπω στο support της nintento λέει up to 32gb και οτι παραπάνω not considered compatible, αρκεί η 32αρα?

Επίσης το ολο σκηνικό με το hack να το κάνουμε με την μανίσια κάρτα και μετά αλλάζουμε σε μεγαλύτερη ή μια και καλή με την μεγάλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια και καλή με τη μεγάλη. Καλύτερα μέχρι 32gb για εγγυημένη συμβατότητα. Και καλύτερα κάποια τουλάχιστον uhs-I για τα υψηλά read rates, με class 4 θα ξημερωσετε 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Δυο σύντομες ερωτήσεις,

τι μέγεθος microsd προτείνετε?

Βλέπω στο support της nintento λέει up to 32gb και οτι παραπάνω not considered compatible, αρκεί η 32αρα?

Επίσης το ολο σκηνικό με το hack να το κάνουμε με την μανίσια κάρτα και μετά αλλάζουμε σε μεγαλύτερη ή μια και καλή με την μεγάλη?

32αρα είναι υπέρ αρκετή.. Εγώ στο δικό μου τόση έχω και πάρα πολλά games και έχω ακόμα 10gb ελεύθερα.. 

Αν δεν είναι στα άμεσα σου σου σχέδια να πάρεις SD μεγαλύτερη αν δεν έχεις είδη..

Κανείς τη hackια με τη 4gb παραδείγμα και μετά περνάς τα αρχεία όλα της SD στην επόμενη κάρτα που θα πάρεις.. Νομίζω έτσι γίνεται.. Δεν το έχω επιχείρηση γιατί εγώ είχα 32αρα και το έκανα κατευθείαν με αυτήν το hack.. 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα επιμείνω (βρίστε ελεύθερα) και θα ρωτήσω πάλι αν μπορώ να πάρω από Ελλάδα έτοιμη κάρτα. Νομίζω λέγονται R4i Gold ή κάνω λάθος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, james9tito είπε

Εγώ θα επιμείνω (βρίστε ελεύθερα) και θα ρωτήσω πάλι αν μπορώ να πάρω από Ελλάδα έτοιμη κάρτα. Νομίζω λέγονται R4i Gold ή κάνω λάθος? 

http://www.sky3dsplus.net

δεν ξερω αν κανει για 2ds

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Daredevil είπε

δεν παίζει ρόλο η sd άλλα το firmware της flashcart, δεν χρειάζεται να βάλεις καν sd card στην flash card μετά το flash της. Για να παίζει μετά όπως πριν πρέπει να την ξανακάνεις flash με το αρχικό firmware. Το ntrboot στην ουσία είναι ένα hardware bug που δίνει στην σεταρισμένη κάρτα με το B9SInstaller   bootrom access.

Η κάρτα σου δυστυχώς δεν είναι συμβατή 

ntrboot_checklist_2.png?width=934&height

The ultimate list of NTRBoot compatible flashcards

εγώ έκανα δουλειά με αυτή (ήταν και fake από ali)

Mot6k3L.png

Κρίμα ρε γμτ. Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου! Θα περιμένω μπας και το δουλέψουν το πράγμα τα παιδιά και γίνει συμβατή η 11.6 με soundhax, αλλιώς βλέπουμε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...