Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα έχεις θέμα και τα 2 την ίδια δουλειά κάνουν, εγκατάσταση αρχείων .cia .

Δεν είναι ανάγκη για το emunand να δεις τον οδηγό μου, στο guide του a9lh έχει section για το emunand.

 

Καλύτερα να βλέπεις 1 οδηγό από την αρχή έως το τέλος. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Στον οδηγό του a9lh αναφερόμουν απλά θυμόμουν ότι τον έχεις ποστάρει εσύ. :P Θα ξεκινήσω αύριο από την αρχή και βλέπουμε αν δω ότι συνεχίζει να υπάρχει το bigbluebox αφήνω αυτό και προχωράω παρακάτω αν όχι βάζω το fbi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λοιπόν έχω κάνει όλα τα βήματα μέχρι το part3, μετά στο part4 λέει να κάνω dump και μετά inject το fbi στο Health & Safety αλλά όπως βλέπω παραμένει το bigbluebox που είχα κάνει inject παλιά και λέω εντάξει δεν πειράζει την ίδια δουλειά κάνουν και τα δύο.Αλλά διάβασα όμως ότι στο part5 στο προ τελευταίο βήμα λέει να κάνω inject το original hs.app που έκανα dump στο part4, αλλά εγώ δεν έκανα dump ούτε έχω αυτό το αρχείο πλέον από τον παλιό οδηγό που είχα χρησιμοποιήσει παλιά... οπότε τι κάνω?Όταν είμαι στο sysNAND δεν μου εμφανίζει το αρχείο Health & Safety όταν όμως μπαίνω στο redNAND μου βγάζει το bigbluebox στην θέση του, όχι ότι με ενδιαφέρει αυτό. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στο irc chat του gbatemp.net και ρώτα εκεί καλύτερα.

Αυτός που έχει φτιάξει το guide είναι εκεί αλλά ξέρουν και άλλα άτομα τι να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Απλά νόμιζα θέλει και κάποια εφαρμογή να εγκαταστήσεις/ρυθμίσεις, κάτι τέτοιο θυμόμουν. Οκ θα ρωτήσω εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά βρήκα μόνος την λύση... έβαλα το fbi.cia και απεγκατέστησα τελείως το bigbluebox, μετά κατέβασα το Health & Safety σε cia μορφή μέσω του 3DNUS και το έκανα εγκατάσταση στη NAND και τέλος.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...