Προς το περιεχόμενο

Dell U2312HM


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να έχω την ψευδαίσθηση ότι αυτό το t δηλώνει μια Super Limited συλλεκτική έκδοση και ότι προσφέρει την καλύτερη ποιότητα θέασης, για να νιώσω καλύτερα για τα €€€ που έδωσα.

 

Πέρα από την πλάκα, σε σχέση με την Eizo S2031 που έχω είναι ένα κλικ κατώτερη, αλλά σε καμία περίπτωση δεν την λες άσχημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η Eizo κόστιζε και αρκετά παραπάνω.Άλλη κατηγορία τιμών.

 

Ναι, αυτό είναι αλήθεια. 300€ σε προσφορά από τα τότε Saturn όταν παντού έκανε 400+

 

όχι ότι διαφωνώ, αλλά υποθέτω ότι δεν έβαλες και calibrator πάνω τους...

 

Οχι, τα calibrator που είχα ψάξει ήταν πανάκριβα. (Πλάκα πλάκα πρέπει να οργανωθούμε όσοι είμαστε στην ίδια περιοχή να αγοράσουμε ένα όλοι μαζί)

 

Λες ότι θα δείχνει καλύτερα η Dell αν γίνουν οι σωστές ρυθμίσεις?

Η ΕΙΖΟ έχει S-PVA panel αλλά νομίζω είναι 8-bit (κάπου είχα διαβάσει και για 10bit) σε σχέση με το E-IPS της DELL με 6-bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το παρέλαβα σήμερα το monitor. Ο πωλητής έλεγε (όπως έχω γράψει σε παραπάνω post) "U2312HM 059DJP A05 has now been replaced by a new model U2312HM 0KF87Y REV A00". Τελικά εγώ παρέλαβα την Α06 Manufactured Date: Jul 2012. Λέτε να το κρατήσω το monitor ή να το γυρίσω πίσω και να απαιτήσω την τελευταία έκδοση? Μήπως μικρή σημασία έχουν αυτά και ασχολούμαι πολύ παραπάνω απ' όσο χρειάζεται?

 

Μία τελευταία απορία. Θα προσπαθήσω να βρώ καλώδιο miniDisplayPort to DisplayPort. Αν δε βρω να χρεισιμοποιήσω τη VGA ή τη DVI θύρα για καλύτερο αποτέλεσμα ή δεν παίζει κανένα ρόλο?

 

Thanks guys ! ! !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και λιγο offtopic να πω με τη σειρα μου και εγω ως κατοχος του S2340l και δυσαρεστημενος με το θεμα του bleeding μετα απο μινι ταλαιπωρια τελικα θα γινει αντικατασταση με καινουργια.Μαλλον δεν θα το ρισκαρω να το ανοιξω και βλεπω να πηγαινω στο S2440L με VA για τα οποια εχω διαβασει πως το φαινομενο ειναι σε πολυ μικροτερο βαθμο.Υπαρχει καποιος κατοχος να μας πει εντυπωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία τελευταία απορία. Θα προσπαθήσω να βρώ καλώδιο miniDisplayPort to DisplayPort. Αν δε βρω να χρεισιμοποιήσω τη VGA ή τη DVI θύρα για καλύτερο αποτέλεσμα ή δεν παίζει κανένα ρόλο?

 

Thanks guys ! ! !    

το VGA να το ξεχάσεις. θα την συνδέσεις με DVI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μία τελευταία απορία. Θα προσπαθήσω να βρώ καλώδιο miniDisplayPort to DisplayPort. Αν δε βρω να χρεισιμοποιήσω τη VGA ή τη DVI θύρα για καλύτερο αποτέλεσμα ή δεν παίζει κανένα ρόλο?

ούτε για πλάκα την d-sub (vga)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα... εχω την οθονη με preset mode game και brightess 40 και contrast 75. καποιες φορες στα παιχνιδια που εχει πολυ μαυρο μου φενετε πολυ σκοτινη... εχετε να προτεινετε να πειραξω κατι ωστε να μην ειναι τοσο σκοτεινη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...