Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα γράφουν όλα στο αμερικανικό site της από reviews ιδιοκτητών , πχ για την signet 390 που μου άρεσε, το πρώτο που γράφει είναι αυτό https://broilkingbbq.com/grills/signet/signet_390/

και αρκετά αλλά, γιαυτο είπα να πάω στην Napoleon. Κατά τα αλλά πιο φθηνή βγαίνει η broil king σε αντίστοιχο μοντέλο. 

Επεξ/σία από rb26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2126

  • ilpapacha

    1959

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

5 ώρες πριν, aloop είπε

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω και πράξε αναλόγως. Το θράψαλο πάντως θέλει λιγότερο χρόνο από αυτόν που γράφει. Κατά τα άλλα μια χαρά τα περιγράφει.

https://www.pandespani.com/syntages/kalamari-htapodi-thrapsalo-sti-shara/

Ήθελαν λιγότερο ψήσιμο. Τα άφησα 1 ώρα και 10 λεπτά. 

IMG_20201118_212008.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξεκινήσω έτσι: έχω διαβάσει ΟΛΟ το τόπικ (μου πήρε 2 μήνες). Κάτοχος μιας Camping Gaz Adelaide 2 Woody πάνω από 15 χρόνια.
Υπάρχει, είτε στο ινσόμνια είτε αλλού, παρόμοιο θέμα συζήτησης για ψήσιμο στο κάρβουνο? (όταν λέω παρόμοιο εννοώ αξιόπιστο και ενεργό, όχι κάτι που γράψανε 2 σελίδες πριν 5 χρόνια τέλος).

(έχω αρχίσει και ξεστρατίζω .... επιστρέφω στην καρβουνίλα με αργά πηδηματάκια).

Ευχαριστώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, spot είπε

Ας ξεκινήσω έτσι: έχω διαβάσει ΟΛΟ το τόπικ (μου πήρε 2 μήνες). Κάτοχος μιας Camping Gaz Adelaide 2 Woody πάνω από 15 χρόνια.
Υπάρχει, είτε στο ινσόμνια είτε αλλού, παρόμοιο θέμα συζήτησης για ψήσιμο στο κάρβουνο? (όταν λέω παρόμοιο εννοώ αξιόπιστο και ενεργό, όχι κάτι που γράψανε 2 σελίδες πριν 5 χρόνια τέλος).

(έχω αρχίσει και ξεστρατίζω .... επιστρέφω στην καρβουνίλα με αργά πηδηματάκια).

Ευχαριστώ!

Περιμενουμε να μας πεις ποιες υγραεριου εχεις στοχευσει! 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, karman13 είπε

Ήθελαν λιγότερο ψήσιμο. Τα άφησα 1 ώρα και 10 λεπτά. 

IMG_20201118_212008.jpg

Επειδή χταπόδι δεν έχω ψήσει, έγραψα ότι τα θρύψαλα θέλουν λιγότερη ώρα από αυτό που γράφει (γράφει για 40 λεπτά και τα δικα μου είναι έτοιμα στα 20 περίπου) Περίμενα ότι θα το έβγαζες πιο νωρίς. Την άλλη φορά θα το κανεις σίγουρα καλύτερα. Άλλωστε από τα λάθη μας μαθαίνουμε και αλίμονο αν τα καταφέρναμε όλα με την μια. Και η αστοχία στο προγραμμα είναι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, rb26 είπε

Τα γράφουν όλα στο αμερικανικό site της από reviews ιδιοκτητών , πχ για την signet 390 που μου άρεσε, το πρώτο που γράφει είναι αυτό https://broilkingbbq.com/grills/signet/signet_390/

και αρκετά αλλά, γιαυτο είπα να πάω στην Napoleon. Κατά τα αλλά πιο φθηνή βγαίνει η broil king σε αντίστοιχο μοντέλο. 

Με 4,3 βαθμολογια δεν το λες κι ασχημο.

Το μονο που μπορω να σου πω ειναι  οτι δουλευω το μοντελο που βλεπεις στην υπογραφη μου εδω και  14 μηνες και  δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.

Η napoleon ειναι  κορυφαια εταιρεια στο χωρο , οπως επισης και η Weber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Θα ηθελες να μας πεις ποια προβληματα εχουν αναφερθει για broil king και  για ποια μοντελα;;;

θα με ενδιεφερε και μενα μια που απο μετα χρηση 8 μηνων δεν παρατηρησα κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, aloop είπε

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω και πράξε αναλόγως. Το θράψαλο πάντως θέλει λιγότερο χρόνο από αυτόν που γράφει. Κατά τα άλλα μια χαρά τα περιγράφει.

https://www.pandespani.com/syntages/kalamari-htapodi-thrapsalo-sti-shara/

Μας άνοιξες την όρεξη :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, rb26 είπε

Τα γράφουν όλα στο αμερικανικό site της από reviews ιδιοκτητών , πχ για την signet 390 που μου άρεσε, το πρώτο που γράφει είναι αυτό https://broilkingbbq.com/grills/signet/signet_390/

και αρκετά αλλά, γιαυτο είπα να πάω στην Napoleon. Κατά τα αλλά πιο φθηνή βγαίνει η broil king σε αντίστοιχο μοντέλο. 

Διαβασα τα αρνητικα στις πρωτες 2 σελιδες. Τα πιο πολλα για σκουριασμενη μαντεμενια σχαρα. Guess what, το μαντεμι σκουριαζει αν εχει υγρασια. Το ιδιο βλεπεις και στα review στο αμαζον στα lodge cast iron. Γραφει η αλλη μου σκουριασε την πρωτη κιολας μερα μετα το πλυσιμο. Αν δεν ξερεις κυρια μου τι ειναι το μαντεμι και τι φροντιδα θελει, τι το παιρνεις; παρε με 5 ευρω ενα τηγανακι αντικολλητικο να κανεις τη δουλεια σου.

Το αρνητικο της υποθεσης στα review που διαβασα ειναι οτι η εταιρεια δεν αντικαθιστα σκουριασμενα ή χαλασμενα μερη, που υποτιθεται δεν εχουν γινει απο ευθυνη του καταναλωτη.

Αλλα οταν βλεπεις τετοιες φωτο, μην τα ριχνουμε ολα στις εταιρειες. ΑΝ και ο συγκεκριμενος ελεγε οτι το εχει ετσι απο το 2007 και δεν εχει παθει κατι.

000c17c0-4a2b-564f-9f0c-5162f9dac68e

12 ώρες πριν, spot είπε

Ας ξεκινήσω έτσι: έχω διαβάσει ΟΛΟ το τόπικ (μου πήρε 2 μήνες). Κάτοχος μιας Camping Gaz Adelaide 2 Woody πάνω από 15 χρόνια.
Υπάρχει, είτε στο ινσόμνια είτε αλλού, παρόμοιο θέμα συζήτησης για ψήσιμο στο κάρβουνο? (όταν λέω παρόμοιο εννοώ αξιόπιστο και ενεργό, όχι κάτι που γράψανε 2 σελίδες πριν 5 χρόνια τέλος).

(έχω αρχίσει και ξεστρατίζω .... επιστρέφω στην καρβουνίλα με αργά πηδηματάκια).

Ευχαριστώ!

Σε facebook πολυ ενεργα:

https://www.facebook.com/groups/weberkettleclubgrillgiants

https://www.facebook.com/groups/200616587720185

Ειναι και για καρβουνο και για γκαζι. Το αμερικανικο ειναι 99% καρβουνο. Το ελληνικο 50-50.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gkontizas είπε

θα ηθελα κ εγω μια γνωμη για τις napoleon .ειμαι κοντα συην αγορα Broil King Monarch και δεν εχω κοιταξει την napoleon

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας να τις δεις από κοντά, μετά το lockdown, εκτός αν βιάζεσαι να την πάρεις νωρίτερα. Μια ματιά στο σκρουτζ θα σε βοηθήσει να βρεις τα καταστήματα που τις έχουν. Ο καθένας μπορεί να σου πει την προσωπική του άποψη ή εμπειρία, αλλά σίγουρα μετράει να τις δεις και ο ίδιος από κοντά, τόσα χρήματα θα δώσεις.

Όπως και να χει για Broil King και Napoleon, που αναφέρεις, είναι πολύ καλές στο είδος τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gkontizas είπε

θα ηθελα κ εγω μια γνωμη για τις napoleon .ειμαι κοντα συην αγορα Broil King Monarch και δεν εχω κοιταξει την napoleon

αυτο που παρατηρώ στις Napoleon, ειναι οτι εχουν πολυ δυνατοτερους καυστηρες - δες τα χαρακτηριστικά τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνήσω με την άποψη ότι η επιλογή σε ένα κατάστημα είναι το καλύτερο. Ετσι όπως έχουν βέβαια οι καταστάσεις με την αγορά και την πανδημία, είναι δύσκολο να βρείς ένα κατάστημα ανοικτό που να έχει μια Napoleon δίπλα δίπλα με μια Monarch για άμεση διερεύνηση. Από αντίστοιχη σύγκριση που έκανα σε κατάστημα και εγώ προ μηνός μεταξύ Broil King και Weber, εύκολα  κατέληξα στην Monarch, την οποία και αγόρασα. 

Επεξ/σία από costas_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...