Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνα με το skroytz...

οι τιμές και στις 2 εκαναν μια βουτια πριν κανενα 2μηνο... με την weber σταθερα να κανει μια αντιστοιχη βουτια σχεδον καθε 2μηνο...η διαφορά τους στις χαμηλοτερες προσφορές τους ειναι σχεδον στο 100ρικο...αυτη την στιγμη ειναι στα 60ευρώ...

Συμφωνα με τα συνεργαζομενα του σκρουτζ ετσι και αλλιως η weber ειναι για παραδοση 30ημερων αρα δεν ειναι αμεσα διαθέσιμη οποτε δεν εχει και νοημα να βιαστώ αυτη την στιγμή...

Εμένα μιας και μου αρέσει το κυνηγι της προσφορας θα περιμένω...και θα δω πως θα πάει...

απο την άλλη ξερω οτι καποια στιγμή θα με πιασει η φουρια και θα παω να πάρω οτι απο τις δυο ειναι vfm εκείνη την στιγμή...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

Απίστευτο! Γράψε συνταγή και όλη τη διαδικασία δεν θα την βγάλεις  με μια φώτο! 

Levain:
- 45g mature starter (αυτο ειναι απο το προζυμι που εχεις ηδη ετοιμο)
- 45g unbleached all purpose flour
- 45 g stone ground whole wheat flour
- 90g filtered water at room temperature

Dough:
- 273g unbleached bread flour (αλευρι για τσουρεκια)
- 500g unbleached all purpose flour (robin hood αλευρι για ολες τις χρησεις σε κιτρινη συσκευασια)
- 175g stone ground whole wheat
- 660g filtered water @ 32-35C
- levain (just use all of your levain that you made)
- 18g fine sea salt (απλο αλατι)

 

Sample Schedule (just to give you an idea:) Ξεκινας την προηγουμενη μερα που θες να ψησεις το ψωμι

9.00 Start Levain Τα ανακατεβεις ολα μαζι σε ενα γυαλινο βαζο και το βαζεις στο φουρνο σκεπασμενο με χαλαρο το καπακι και με αναμενο το φως του φουρνου μονο. Θελουμε περιπου 25C θερμοκρασια.

14.25 Begin Autolyse (βαζεις στο μιξερ τα 3 αλευρια και το νερο και ανακατευεις μεχρι να ομογενοποιηθουν. Σκεπαζεις τον καδο του μιξερ με μια μεμβρανη και τον βαζεις στον φουρνο μαζι με το Lenain για μιση ωρα περιπου)

15.00 Mix your dough (ριχνεις στο μιξερ το αλατι πανω απο το ζυμαρι και μετα απλωνεις απο πανω και ολο το levain απο το βαζο. Ανακατεβεις με το μιξερ για 5-6 λεπτα σε ταχυτητα μεχρι 2 το πολυ. Δεν προκειται να σφιξει το ζυμαρι και να γινει μπαλα, γιατι εχει αρκετη υγρασια.)

15:15 Bulk fermentation begins (βαζεις τον καδο στο φουρνο με το λαμπακι σκεπασμενο με μεμβρανη)

15:30 κανεις το πρωτο stretch and fold, δες το βιντεο

15:45 κανεις το δευτερο stretch and fold

16.15 κανεις το τριτο και τελευταιο stretch and fold και το αφηνεις στο φουρνο σκεπασμενο μεχρι τις 7.

19:00 Preshape your loaves.(χωριζεις το ζυμαρι στα 2 οπως στο βιντεο και το κανεις 2 μπαλες. Τα αφηνεις σκεπασμενα με μπωλ 15 λεπτα και χωρις μπωλ αλλα 10 λεπτα)

19:25 Shape your loaves  (Δινεις σχημα σφιχτο στο ζυμαρι και το τοποθετεις σε ενα μπωλ να φουσκωσει που εχεις βαλει μια πετσετα μεσα υφασματινη την οποια εχεις αλευρωσει καλα. Κλεινεις σε μια σακουλα ή με μεμβρανη και το βαζεις στο ψυγειο μεχρι το πρωι.

(the next day)9:00  Ζεστανε το φουρνο στους 250-260 μαζι με τη γαστρα στην κατω κατω θεση του φουρνου

10:00 Optionally score, and bake your loaves. Βγαζεις το πρωτο απο το ψυγειο, το βαζεις στη γαστρα που ειναι ζεστη απο το φουρνο, το χαρασεις με ενα πολυ κοφτερο μαχαιρι ή ξυραφι και το ψηνεις 30 λεπτα με κλειστο καπακι στους 220 και 20 λεπτα με ανοιχτο στους 220.

Cool them on wire racks.

 

 

Για το προζυμι:

25γρ παλιο προζυμι
25γρ αλευρι σικαλης
25γρ αλευρι για ολες τις χρησεις
50γρ νερο

Σε γενικες γραμμες το φτιαχνεις το πρωι επαναλλαμβανεις το ιδιο καθε μερα. Οτι προζυμι περισσευει το πετας (περιπου 100γρ) ή το χρησιμοποιεις σε συνταγη. Πχ αυτη θελει 45γρ για τα 2 ψωμια.

Αν θες να το βαλεις στο ψυγειο, θα το ταισεις και θα το βαλεις στο ψυγειο σκεπασμενο ελαφρα με το καπακι του. Καλο ειναι να το βγαζεις καθε 1-2 βδομαδες  το πολυ, να το αφησεις μερικες ωρες (μπρορει να παρει και μια μερα) να φουσκωσει και να κανεις παλι τάισμα. Μετα παλι ψυγειο.

Αν θες να το χρησιμοποιησεις, το βγαζεις να φουσκωσει και του κανεις τάισμα 2 φορες (2 μερες δλδ) για να εισαι σιγουρος οτι εχει επανελθει και ειναι παλι δυνατο.

Αν βαριεσαι να το ταιζεις καθε μια δυο βδομαδες το βαζεις στην καταψυξη καλα κλειστο και το ταιζεις μετα απο 5-6 μηνες χωρις προβλημα. Απλα ισως χρειαστει 4-5 μερες να επανελθει σε κανονικους ρυθμους.

 

 

Το ψωμι επειδη θελει 2 μερες να γινει, καλο ειναι να το ξεκινας Σαββατο πρωι για να το ψησεις Κυριακη πρωι. Καθημερινη δεν γινεται, εκτος αν εισαι σπιτι.

Eιναι στην ουσια αυτη η συνταγη αλλα το κανω σε μιξερ.

 

 

51 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Καλησπέρα παιδιά ήθελα τη βοήθειά σας πήρα κάτι κομμάτια κρέας θα ήθελα να μου πείτε όταν τα βάζετε για ψήσιμο σε τι θερμοκρασία έχετε περίπου την ψησταριά

Πρώτα θα τα θωρακισω δίπλα στο μάτι με την υψηλή θερμοκρασία θα ήθελα να μου πείτε τι θερμοκρασία ψησίματος μετά δίπλα

IMG_20210218_154808.jpg

Αυτες οπως τις βλεπω που ειναι λεπτα κομμενες με 3+3 λεπτα στο φουλ θα εισαι ετοιμος. Για σιγουρια ομως βαλε θερμομετρο στην πρωτη να δεις.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Levain:
- 45g mature starter (αυτο ειναι απο το προζυμι που εχεις ηδη ετοιμο)
- 45g unbleached all purpose flour
- 45 g stone ground whole wheat flour
- 90g filtered water at room temperature

Dough:
- 273g unbleached bread flour (αλευρι για τσουρεκια)
- 500g unbleached all purpose flour (robin hood αλευρι για ολες τις χρησεις σε κιτρινη συσκευασια)
- 175g stone ground whole wheat
- 660g filtered water @ 32-35C
- levain (just use all of your levain that you made)
- 18g fine sea salt (απλο αλατι)

 

Sample Schedule (just to give you an idea:) Ξεκινας την προηγουμενη μερα που θες να ψησεις το ψωμι

9.00 Start Levain Τα ανακατεβεις ολα μαζι σε ενα γυαλινο βαζο και το βαζεις στο φουρνο σκεπασμενο με χαλαρο το καπακι και με αναμενο το φως του φουρνου μονο. Θελουμε περιπου 25C θερμοκρασια.

14.25 Begin Autolyse (βαζεις στο μιξερ τα 3 αλευρια και το νερο και ανακατευεις μεχρι να ομογενοποιηθουν. Σκεπαζεις τον καδο του μιξερ με μια μεμβρανη και τον βαζεις στον φουρνο μαζι με το Lenain για μιση ωρα περιπου)

15.00 Mix your dough (ριχνεις στο μιξερ το αλατι πανω απο το ζυμαρι και μετα απλωνεις απο πανω και ολο το levain απο το βαζο. Ανακατεβεις με το μιξερ για 5-6 λεπτα σε ταχυτητα μεχρι 2 το πολυ. Δεν προκειται να σφιξει το ζυμαρι και να γινει μπαλα, γιατι εχει αρκετη υγρασια.)

15:15 Bulk fermentation begins (βαζεις τον καδο στο φουρνο με το λαμπακι σκεπασμενο με μεμβρανη)

15:30 κανεις το πρωτο stretch and fold, δες το βιντεο

15:45 κανεις το δευτερο stretch and fold

16.15 κανεις το τριτο και τελευταιο stretch and fold και το αφηνεις στο φουρνο σκεπασμενο μεχρι τις 7.

19:00 Preshape your loaves.(χωριζεις το ζυμαρι στα 2 οπως στο βιντεο και το κανεις 2 μπαλες. Τα αφηνεις σκεπασμενα με μπωλ 15 λεπτα και χωρις μπωλ αλλα 10 λεπτα)

19:25 Shape your loaves  (Δινεις σχημα σφιχτο στο ζυμαρι και το τοποθετεις σε ενα μπωλ να φουσκωσει που εχεις βαλει μια πετσετα μεσα υφασματινη την οποια εχεις αλευρωσει καλα. Κλεινεις σε μια σακουλα ή με μεμβρανη και το βαζεις στο ψυγειο μεχρι το πρωι.

(the next day)9:00  Ζεστανε το φουρνο στους 250-260 μαζι με τη γαστρα στην κατω κατω θεση του φουρνου

10:00 Optionally score, and bake your loaves. Βγαζεις το πρωτο απο το ψυγειο, το βαζεις στη γαστρα που ειναι ζεστη απο το φουρνο, το χαρασεις με ενα πολυ κοφτερο μαχαιρι ή ξυραφι και το ψηνεις 30 λεπτα με κλειστο καπακι στους 220 και 20 λεπτα με ανοιχτο στους 220.

Cool them on wire racks.

 

 

Για το προζυμι:

25γρ παλιο προζυμι
25γρ αλευρι σικαλης
25γρ αλευρι για ολες τις χρησεις
50γρ νερο

Σε γενικες γραμμες το φτιαχνεις το πρωι επαναλλαμβανεις το ιδιο καθε μερα. Οτι προζυμι περισσευει το πετας (περιπου 100γρ) ή το χρησιμοποιεις σε συνταγη. Πχ αυτη θελει 45γρ για τα 2 ψωμια.

Αν θες να το βαλεις στο ψυγειο, θα το ταισεις και θα το βαλεις στο ψυγειο σκεπασμενο ελαφρα με το καπακι του. Καλο ειναι να το βγαζεις καθε 1-2 βδομαδες  το πολυ, να το αφησεις μερικες ωρες (μπρορει να παρει και μια μερα) να φουσκωσει και να κανεις παλι τάισμα. Μετα παλι ψυγειο.

Αν θες να το χρησιμοποιησεις, το βγαζεις να φουσκωσει και του κανεις τάισμα 2 φορες (2 μερες δλδ) για να εισαι σιγουρος οτι εχει επανελθει και ειναι παλι δυνατο.

Αν βαριεσαι να το ταιζεις καθε μια δυο βδομαδες το βαζεις στην καταψυξη καλα κλειστο και το ταιζεις μετα απο 5-6 μηνες χωρις προβλημα. Απλα ισως χρειαστει 4-5 μερες να επανελθει σε κανονικους ρυθμους.

 

 

Το ψωμι επειδη θελει 2 μερες να γινει, καλο ειναι να το ξεκινας Σαββατο πρωι για να το ψησεις Κυριακη πρωι. Καθημερινη δεν γινεται, εκτος αν εισαι σπιτι.

Eιναι στην ουσια αυτη η συνταγη αλλα το κανω σε μιξερ.

 

 

Αυτες οπως τις βλεπω που ειναι λεπτα κομμενες με 3+3 λεπτα στο φουλ θα εισαι ετοιμος. Για σιγουρια ομως βαλε θερμομετρο στην πρωτη να δεις.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ξέχασα να τονίσω ότι δεν είναι λεπτές είναι 2,5 δάχτυλα σε πάχος θα βάλω το θερμόμετρο απλώς έλεγα τηνθερμοκρασία να την έχω στους 180-200 βαθμούς

 

Επεξ/σία από birel-motosport
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ξέχασα να τονίσω ότι δεν είναι λεπτές είναι 2,5 δάχτυλα σε πάχος θα βάλω το θερμόμετρο απλώς έλεγα τηνθερμοκρασία να την έχω στους 180-200 βαθμούς

 

Aν ειναι τοσο χοντρες θα προτεινα reverse searing για πιο ομοιομορφο αποτελεσμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πώς το θέλεις το ψήσιμο; Μέτριο, καλό; Εγώ πχ που θέλω medium - medium rare ή θα τις έβαζα στο φουλ 4 και 4 λεπτά, αλλά χωρίς να υπολογίσω το infrared. Με το infrared δεν ξέρω τι γίνεται να σου πω την αλήθεια. Λογικά θα μπορείς να τις ψήσεις και μόνο εκεί, ή να κάνεις ένα θωράκισμα όπως λες και να τις βάλεις μετά σε μια θερμοκρασία μεσαία (το πολύ 200) με θερμόμετρο μέχρι να φτάσεις λίγο πιο κάτω από το επιθυμητό. Μετά ξεκουράζεις σκεπάζοντας με αλουμινόχαρτο για ξεκούραση τουλάχιστον 8 λεπτά.

Επεξ/σία από gdeli
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ιδέα που ακούστηκε νωρίτερα δεν είναι κακή και δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα. Μπορώ να αναλάβω να επικοινωνήσω εγώ (για αρχή με Κωτσόβολο) για να πάρουμε μία προσφορά για τη Weber Spirit II 310. Κάντε ένα like σ αυτό το comment να δούμε πόσοι είμαστε.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Like όσοι μπορούν/θέλουν να την αγοράσουν άμεσα.

Επεξ/σία από geor92
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geor92 είπε

Η ιδέα που ακούστηκε νωρίτερα δεν είναι κακή και δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα. Μπορώ να αναλάβω να επικοινωνήσω εγώ (για αρχή με Κωτσόβολο) για να πάρουμε μία προσφορά για τη Weber Spirit II 310. Κάντε ένα like σ αυτό το comment να δούμε πόσοι είμαστε.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Like όσοι μπορούν/θέλουν να την αγοράσουν άμεσα.

Έχω την εντύπωση φίλε ότι δεν υπάρχει στοκ στην αγορά αυτή τη στιγμή για αυτό η τιμή είναι ψηλά. Μόλις φτάσουν 3-4 container θα παίξει πάλι στα 550€.

Δεν χάνεις όμως να κάνεις μια επικοινωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να κάνω το ίδιο αν σας ενδιαφέρει και για την Napoleon Rogue 425 R425PK-1 βλέπω οτι ειναι άμεσα διαθέσιμη οπότε ΑΝ υπάρχει ενδιαφέρον ΙΣΩΣ μπορούμε να πετύχουμε καλή τιμή...

και αναλογα με τα δεδομένα μεταξυ των 2 μπορούμε να αποφασισουμε ανάλογα...

ΠΡΟΣΟΧΗ: Like όσοι μπορούν/θέλουν να την αγοράσουν άμεσα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, Evgenios_V said:

Ακριβως τα μοντέλα που έχω καταλήξει Spirit II 310 & napoleon rogue 425 και θα προχωρήσω οταν μπούν σε κάποια εκπτωση έως το καλοκαιράκι...

Ερωτηση προς ολους: αξίζουν τα παραπάνω € για την Ναπολέον (την οποία για καποιο λόγο - μαλλον αισθητικό - προτιμω σε σχέση με την weber?

 

3 hours ago, giannislazy said:

Κι εγώ ανάμεσα στις 2 είμαι, Weber Spirit II 310 k Napoleon 425. 

Για την Napoleon δεν έχω ακούσει να έχει πέσει ποτέ η τιμή της ενώ για την Weber είχε πέσει Νοέμβριο στα 550 αλλά τότε είναι και θεωρητικά η offseason για τέτοια bbq. Τώρα με αναβολές στις εισαγωγές και Πάσχα να έρχεται κοντά δεν ξέρω αν θα ξαναπέσει σύντομα η τιμή. 

Για διαφορές που έχω δει, πέραν του αισθητικού για του κλειστού τύπου "πόδια" στην Napoleon, είναι και πιθανά και ποιο ασφαλές στην περίπτωση κατοικιδίου να μην πειράζει κυρίως το ταψάκι για τα λίπη που είναι εκεί κάτω. 

Επίσης έχω δει διαφορές τους σωλήνες αερίου και εκεί με υπέρ πάλι την Napoleon για μένα. Έχει διπλές τρύπες για την παροχή φωτιάς και σε περίπτωση που σβήσει από αέρα η μια εστία, ανάβει πάλι αυτόματα μετά από λίγο. Έχει και ελαφρώς μεγαλύτερη εγγύηση.

Βέβαια η weber είναι περισσότερα χρόνια στην Ελλάδα, με πολλούς αντιπροσώπους που σε καλύπτουν σε περιπτώσεις κάποιας αντικατάστασης κ service σε σχέση με την Napoleon.

Για μένα με πιθανή τιμή στα 600€ η Weber είναι καλύτερη επιλογή από τα 750€ της Napoleon. Αλλά όσο πλησιάζουν σε τιμές, θα επέλεγα την Napoleon. 

Για την σύγκριση με την Monarch, αυτό που είδα είναι μεγάλη διαφορά είναι στην επιφάνεια ψησίματος που είναι αρκετά ποιο μικρή με τις Spirit 310 k Nap 425. Κατά τ' άλλα είναι τρομερή ψησταριά. 

Εσείς τι λέτε?

Οι λόγοι που αναφέρει ο @giannislazy είναι που με έκαναν να επιλέξω την Napoleon έναντι της Weber, συν κάποιες ακόμα μικρές διαφορές

  1. Οι σχάρες της Napoleon είναι διπλής όψης. Η μία πλευρά είναι "μυτερή" για searing και η άλλη έχει αυλακώσεις για να δίνει παράπανω γεύση από τα λίπη που καίγονται σε πιο αργό ψήσιμο.
  2. H Napoleon δεν έχει έξτρα κουμπί ανάφλεξης, απλά στρίβεις και γυρνάς τον διακόπτη.
  3. H Weber αν δεν κάνω λάθος είχε πλαστικό χερούλι ενώ η Napoleon stainless steel.
  4. Η Napoleon έχει 4 ρόδες που "κλειδώνουν" οπότε μετακινείται σπρώχνοντάς την χωρίς να την σηκώνεις.
  5. H Napoleon έχει ελαφρώς ψηλότερο καπάκι.

Κατά τα άλλα την Weber την είχα δει στον Κοτσόβολο και μου είχε αρέσει πάρα πολύ. Η κατασκευή φαινόταν πολύ στιβαρή (το ίδιο καλή είναι και στην Napoleon) και μου είχε αρέσει επίσης ένα σύστημα που έχει με διάφορα σκεύη που μπορείς να τοποθετήσεις σε ένα κυκλικό σημείο της σχάρας αφαιρείται.

Για όποιον ενδιαφέρεται για την Napoleon 425 και μπορεί να διαθέσει κάτι παραπάνω ας δει και 2 πολύ καλές προσφορές που είδα από Γερμανία. Αν υπήρχαν πριν ένα μήνα πιθανόν να έπαιρνα από εκεί.

  • Επιλογή 1: Με α) πλαϊνό μάτι (όχι infrared), β) Infrared Rear Burner και γ) σύστημα σούβλας στα 920.
  • Επιλογή 2: Με Infrared Side Burner (ΧΤ model) στα 919. 
Επεξ/σία από schaliasos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, schaliasos είπε

 

Οι λόγοι που αναφέρει ο @giannislazy είναι που με έκαναν να επιλέξω την Napoleon έναντι της Weber, συν κάποιες ακόμα μικρές διαφορές

  1. Οι σχάρες της Napoleon είναι διπλής όψης. Η μία πλευρά είναι "μυτερή" για searing και η άλλη έχει αυλακώσεις για να δίνει παράπανω γεύση από τα λίπη που καίγονται σε πιο αργό ψήσιμο.
  2. H Napoleon δεν έχει έξτρα κουμπί ανάφλεξης, απλά στρίβεις και γυρνάς τον διακόπτη.
  3. H Weber αν δεν κάνω λάθος είχε πλαστικό χερούλι ενώ η Napoleon stainless steel.
  4. Η Napoleon έχει 4 ρόδες που "κλειδώνουν" οπότε μετακινείται σπρώχνοντάς την χωρίς να την σηκώνεις.
  5. H Napoleon έχει ελαφρώς ψηλότερο καπάκι.

Κατά τα άλλα την Weber την είχα δει στον Κοτσόβολο και μου είχε αρέσει πάρα πολύ. Η κατασκευή φαινόταν πολύ στιβαρή (το ίδιο καλή είναι και στην Napoleon) και μου είχε αρέσει επίσης ένα σύστημα που έχει με διάφορα σκεύη που μπορείς να τοποθετήσεις σε ένα κυκλικό σημείο της σχάρας αφαιρείται.

Για όποιον ενδιαφέραι για την Napoleon 425 και μπορεί να διαθέσει κάτι παραπάνω ας δει και 2 πολύ καλές προσφορές που είδα από Γερμανία. Αν υπήρχαν πριν ένα μήνα πιθανόν να έπαιρνα από εκεί.

  • Επιλογή 1: Με α) πλαϊνό μάτι (όχι infrared), β) Infrared Rear Burner και γ) σύστημα σούβλας στα 920.
  • Επιλογή 2: Με Infrared Side Burner (ΧΤ model) στα 919. 

ανοιγοντας καποια απο τα λινκ για τις ναπολεον παραθετουν μεταξυ άλλων χαρακτηριστικων και τα παρακάτω...

  • Μαντεμένιες σχάρες ψησίματος με επισμάλτωση πορσελάνης
  • Με σχάρες ψησίματος από ανοξείδωτο ατσάλι, στο χαρακτηριστικό κυματιστό σχήμα

τελικά ειναι ανοξιδωτες ή μαντεμένιες οι σχάρες? είναι ανάλογα το μοντέλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Evgenios_V said:

τελικά ειναι ανοξιδωτες ή μαντεμένιες οι σχάρες? είναι ανάλογα το μοντέλο?

Ναι είναι με βάση το μοντέλο. Η απλή Rogue σειρά βγαίνει μόνο με μαντεμένιες σχάρες. Στις άλλες σειρές νομίζω έχεις την δυνατότητα επιλογής. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, schaliasos είπε

Ναι είναι με βάση το μοντέλο. Η απλή Rogue σειρά βγαίνει μόνο με μαντεμένιες σχάρες. Στις άλλες σειρές νομίζω έχεις την δυνατότητα επιλογής. 

τωρα ειμαι ακομα ποιο μπερδεμενος (δεν ειναι δικο σου λαθος) γιατι και οι δυο τυποι σχαρας αναφερονται για το ιδιο μοντελο στο ιδιο μαγαζι... πιθανον εχει λαθος περιγραφη στο σαιτ...

θα ρωτησω στο ιδιο το καταστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dakangr είπε

Οτι ειπε και ο συναδελφος. Spirit στα 550 αξιζει. Εγω πηρα τη Monarch 340 στα 720 απο Κωτσοβολο πριν λιγο καιρο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Βεβαια το πλαινο με εχει απογοητευσει, αρα θα συμβουλευα την 320 που βγαινει φθηνοτερα, χωρις το πλαινο ματι. 

Σας ευχαριστω παιδιά μπατζετ εκει στα 700 θελω υπάρχει κάποιο άλλο site που τις βάζει σ προσφορά ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...