Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, jusurum είπε

Καλή ερώτηση συμφωνώ εκει που κατέληξες. Ο Broil King έχει μικρότερη επιφάνεια ψησίματος αλλά μ αρέσουν περισσότερο οι καυστήρες. Ας βοηθήσουν οι ειδικοί. Και οι 2 ψησταριές αξίζουν τα λεφτά τους. Το δώρο προσωπικά δεν με νοιάζει τα έχω όλα αυτά.

Απλά αναρωτιέμαι αν είναι να δώσουμε 640 ευρώ γιατί να μην βάλουμε άλλα 120 ευρώ με δόσεις να πάρουμε την Monarch?

Όπως είπε κι ο @SagoniasSlutRos θα πρέπει να αποφασίσεις τι ποσό θέλεις/μπορείς να δώσεις.

Σε προηγούμενο ποστ που είχες κάνει, έψαχνες για κάτι πιο φθηνό και τώρα για κάτι καλύτερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2138

  • ilpapacha

    1968

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

6 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Λαός σήμερα στα Lidl για αγορά των ψησταριών και των περιφερειακών :) 

7:30 το πρωί τα καρότσια είχαν από μία ψησταριά και τα συνοδευτικά εξαρτήματα.

Η ποιότητα της κουκούλας καλή και μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για κάλυμμα μικρού τραπεζιού ή καρεκλών κήπου. Σε τέτοια τιμή δεν βρίσκεις κάτι τόσο ανθεκτικό στην αγορά.

δεν εμεινε ρουθουνι  εγω πηγα κατα τις 9😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα και ΄γω πρωι το τηγανι σιδήρου, τη βαση για κοτοπουλο και για την μαριναδα. Δεν τα άνοιξα ακομα αλλα το τηγάνι ήταν αρκετά βαρύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mixomoras είπε

Τσίμπησα και ΄γω πρωι το τηγανι σιδήρου, τη βαση για κοτοπουλο και για την μαριναδα. Δεν τα άνοιξα ακομα αλλα το τηγάνι ήταν αρκετά βαρύ.

Να του συμπεριφερθείς σαν μαντεμι μην σου σκουριασει. Εγω πηρα το διάτρητο μιας και εχω μαντεμενιο κανονικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηγάνι όντως βαρύ.

38 λεπτά πριν, sndev είπε

αν πηρε καποιος Lidl ας μας πει οι σχαρες απο τι υλικο ειναι! 

Είναι από επιχρωμιωμιωμένο μέταλλο. Γράφει να μην τοποθετούμε τη λαβή επάνω στην ψησταριά καθώς είναι αποσπώμενη.

Τώρα που το σκέφτομαι είναι καλή πατέντα την λαβή να την χρησιμοποιούμε για να σηκώνουμε τις μαντεμένιες σχάρες μας για καθάρισμα!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Spirit all the way

Συγνωμη αν κουράζω αλλα δεν ειμαι γνωστής.

θα προχωρήσω λοιπον σημερα στη αγορα της Weber spirit 

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/195915-weber-spirit-ii-e310-gbs


Μια ερωτηση ειναι οτι θα χρειαστω φανταζομαι κουκούλα για την ψυσταρια καθως θα ειναι στο μπαλκονι και θα τη βλεπει καποιες ωρες ο ήλιος. 
Εχετε να προτείνετε κατι;

Απο αξεσουάρ καποιο πακετάκι ; Γενικα τι θα χρειαστω; 
επισης μπουκάλα φανταζομαι δεν θα εχει οτνα ερθει οποτε τι μεγεθος να παρω;

Επεξ/σία από Masma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκουλα παρε ΣΗΜΕΡΑ απο lidl. Πηγαινε και παρε οτι αλλα αξεσουαρ σου αρεσουν. Βουρτσες. τσιμπηδες κλπ παρε απο leroy. Εχουν προταθει εδω μεσα αρκετες φορες τις τελευταιες βδομαδες. Μπουκαλα παρε 2 δεκακιλες πετρογκαζ τις μπλε τις σιδερενιες για να εχεις και καβατζα. Παρε τη μια τωρα και την αλλη σε κανα μηνα, δεν ειναι αναγκη να τις παρεις μαζι στην αρχη. Μετα οταν σου τελειωσει η πρωτη, θα βαλεις την δευτερη να συνεχισεις ψησιμο και θα αντικαταστησεις με γεματη την αδεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Masma είπε

Συγνωμη αν κουράζω αλλα δεν ειμαι γνωστής.

θα προχωρήσω λοιπον σημερα στη αγορα της Weber spirit 

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/195915-weber-spirit-ii-e310-gbs


Μια ερωτηση ειναι οτι θα χρειαστω φανταζομαι κουκούλα για την ψυσταρια καθως θα ειναι στο μπαλκονι και θα τη βλεπει καποιες ωρες ο ήλιος. 
Εχετε να προτείνετε κατι;

Απο αξεσουάρ καποιο πακετάκι ; Γενικα τι θα χρειαστω; 
επισης μπουκάλα φανταζομαι δεν θα εχει οτνα ερθει οποτε τι μεγεθος να παρω;

Κι εγώ αυτήν έχω. Κουκούλα περιμένω αυτήν που όπως θα δεις στα σχόλια ταιριάζει ακριβώς. Αν θέλεις την ίδια έχει και στο PRACTIKER.

https://www.skroutz.gr/s/15130289/Home-Camp-Κάλυμμα-Ψησταριάς-HCC-5657-136-x-62-x-105cm.html

Κατά τα λοιπά ότι σου είπε ο προλαλήσας. Καλά ψησίματα, θα την ευχαριστηθείς.

Επεξ/σία από toxotis67
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Κουκουλα παρε ΣΗΜΕΡΑ απο lidl. Πηγαινε και παρε οτι αλλα αξεσουαρ σου αρεσουν. Βουρτσες. τσιμπηδες κλπ παρε απο leroy. Εχουν προταθει εδω μεσα αρκετες φορες τις τελευταιες βδομαδες. Μπουκαλα παρε 2 δεκακιλες πετρογκαζ τις μπλε τις σιδερενιες για να εχεις και καβατζα. Παρε τη μια τωρα και την αλλη σε κανα μηνα, δεν ειναι αναγκη να τις παρεις μαζι στην αρχη. Μετα οταν σου τελειωσει η πρωτη, θα βαλεις την δευτερη να συνεχισεις ψησιμο και θα αντικαταστησεις με γεματη την αδεια.

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες και την βοηθεια. Κουκούλα απο τα Lidl οκ θα παω να δω τις διαστάσεις και θα πρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και εγώ το πρωί στο Lidl και έπεσα σε πανζουρλισμό. 8:10 στο πάρκινγκ φορτώνανε γύρω στις 10 ψησταριές. Στα ταμεία άλλες 10 και στο χώρο που τις είχε μόνο μπουνιές δεν παίξανε... 

Εγώ πήρα το κατατσαρόλι για τη μαρινάδα, 2 βάσεις για σουβλάκια και το διάτρυτο ταψί. 

Οι βάσεις για σουβλάκι σε ψησταριά γκαζιού θα δουλεύουν λέτε? Μετά σκέφτηκα ότι αν δεν ακουμπάει στη σχάρα ίσως δεν ψήνονται τόσο ωραία. Ισχύει αυτό ή λέω ό,τι να 'ναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, remalis είπε

Πήγα και εγώ το πρωί στο Lidl και έπεσα σε πανζουρλισμό. 8:10 στο πάρκινγκ φορτώνανε γύρω στις 10 ψησταριές. Στα ταμεία άλλες 10 και στο χώρο που τις είχε μόνο μπουνιές δεν παίξανε... 

Εγώ πήρα το κατατσαρόλι για τη μαρινάδα, 2 βάσεις για σουβλάκια και το διάτρυτο ταψί. 

Οι βάσεις για σουβλάκι σε ψησταριά γκαζιού θα δουλεύουν λέτε? Μετά σκέφτηκα ότι αν δεν ακουμπάει στη σχάρα ίσως δεν ψήνονται τόσο ωραία. Ισχύει αυτό ή λέω ό,τι να 'ναι?

Εγω παράγγειλα μολις ψησταριά απο Κωτσόβολο  αλλα στο Lidl απογευμα μετα τη δουλεια. Ελπιζω να βρω  κουκούλα και αξεσουάρ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...